Zbigniew J Piskorz

Zbigniew J Piskorz www.PISKORZ.pl
sMs692094788
kreowanie wizerunku
...

Temat: 4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem....popularny...

4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem
Rak jest plagą naszych czasów. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku na świecie odnotowuje się prawie 11 mln. zachorowań (w ciągu najbliższego dwudziestolecia liczba ta ma się podwoić). W Polsce 130 tys. osób rocznie dowiaduje się o chorobie; 85 tys. co rok umiera. Do zdrowia powraca jedynie 30% dorosłych Polaków oraz 75% polskich dzieci.* Skąd te przerażające statystyki?

Przyczyną braku powodzenia w leczeniu jest zwykle zbyt późne wykrycie nowotworu. Wiąże się to z niską wiedzą społeczną na jego temat, która automatycznie rodzi irracjonalny lęk. Wciąż bowiem w świadomości społecznej rak jest "chorobą tabu", chorobą o której nie chcemy i nie umiemy rozmawiać. Tymczasem im więcej wiemy o jego przyczynach, tym lepiej możemy się bronić.



Choroba nie wybiera i dotknąć może każdego z nas. Nie bój się, weź życie w swoje ręce i dowiedz się wszystkiego na temat nowotworów (szczególnie tych najczęściej atakujących: raka płuc oraz raka piersi).

Tajemnice nowotworów
Geny zapobiegające powstawaniu nowotworów mogą być wyłączane w komórkach nowotworowych przez specjalne RNA - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".
Odkryto tajemnicę raka u dzieci
Dzięki jednojajowym siostrom bliźniaczkom brytyjskim naukowcom udało się dokonać przełomu w badaniach nad białaczką. Pojawiła się nadzieja na powstanie skuteczniejszych metod leczenia i obciążonych mniejszymi skutkami ubocznymi.
Czy można zarazić się rakiem?
Nie wiadomo jeszcze, do jakiego stopnia wirusy są zamieszane w powstawanie nowotworów ani jakie infekcje „uruchamiają” poszczególne ich rodzaje. Rak jest plagą naszych czasów. Im więcej wiemy o jej przyczynach, tym lepiej będziemy mogli się bronić. Odkrycie „cichego wspólnika” raka, wirusa, którego można unicestwić za pomocą szczepionki, daje chorym nadzieję.
Rak płuca - najczęściej atakujący i jeden z najgorzej rokujących nowotworów złośliwych.
Każdego roku na świecie na raka płuca zapada ok. 1,3 mln. osób, 1,2 mln z nich umiera. W Polsce tempo wzrostu zachorowalności należy do najwyższych na świecie - co roku diagnozuje się ponad 21 tys. nowych zachorowań. Tylko co piąta osoba przeżywa więcej niż rok od momentu postawienia rozpoznania. Dlaczego tak trudno z nim walczyć?
Rak piersi - to nie musi być wyrok
W Unii Europejskiej co 2 minuty wykrywany jest rak piersi u kobiety. Co 6 minut jedna z nich umiera. W skali roku daje to zatrważającą liczbę 88,5 tys. śmiertelnych ofiar tego najczęściej, po raku płuc, atakującego nowotworu. Choroba nie oszczędza także mężczyzn (co rok tysiąc z nich przegrywa walkę o życie)*. W Polsce wykrywa się ok. 14 tys. przypadków zachorowań rocznie.
Prawie połowa z chorujących umiera...
Dlaczego?
Zioła dobre na raka http://ZIOLA.com.pl
Na Zachodzie wzrasta zainteresowanie tradycyjną medycyną chińską. Najnowsze badania wykazały, że popularny ziołowy preparat poprawiający trawienie ma również silne działanie antyrakowe.
Najlepszy przyjaciel onkologa
Badania psów chorujących na nowotwory mogą pomóc w walce z rakiem u ludzi i jednocześnie poprawić opiekę nad domowymi czworonogami.
*
http://jroik.manpol.net

Źródło: Inf. własna http://ONET.pl