Paweł Kornacki

Web Developer - Graphic Designer - Front-End Developer

Wypowiedzi

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w temacie Informatyka zaoczna - opinie
    11.02.2008, 10:32

    Jako absolwent - również wystawiam 5 dziekanatowi za posatwę "prostudencką".

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Literatura
    11.02.2008, 10:29

    Ja ze swojej strony mogę dorzucić: "UML 2.0 w akcji - przewodnik oparty na projektach", Helion (P. Graessle, H. Baumann, P. Baumann)- uważam że dosyć ciekawa pozycja opisująca nie sam język (nie jest podręcznikiem) ale w jaki sposób można modelować - godna polecenia na początek zabawy z UML-em.

    Druga to: "Język UML 2.0 w modelowaniu systemów informatycznych", Helion (S. Wrycza, B. Marcinkowski, K. Wyrzykowski)- jako uzupełnienie do pozycji wyżej wymienionej.

    Przychylam się do opini kolegi bez analizy obiektowej ani rusz - polecam więc książke - "Analiza obiektowa i projektowanie", WNT (E. Yourdon, C.Argila)

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie Akwarystyka w temacie akwarium 240l. z pełnym osprzętem sprzedam TANIO
    7.11.2007, 23:59

    A moge wiedziec w jakiej cenie ?

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Jak narzędzia UML mogą pomóc w lepszym, szybszym i...
    7.11.2007, 11:26

    [author]Jarosław

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Jak narzędzia UML mogą pomóc w lepszym, szybszym i...
    31.10.2007, 15:21

    Dodam jeszcze jedno - żeby stworzyć poprawny projekt niskopoziomowy (zwany często perpesktywą wewnętrzną) niezbędna jest wiedza programistyczna. Projektant nie jest w stanie stworzyć diagramu klas nie mając pojęcia czym jest klasa.

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Jak narzędzia UML mogą pomóc w lepszym, szybszym i...
    31.10.2007, 15:15

    Po pierwsze - nie ma co się łudzić - cudowne automaty nie zrobią wszystkiego za programistę. Tak jak przy wielu innych dziedzinach nic nie zastąpi myślenia. A pamietajmy, że proces wytwarzania oprogramowania to proces niesamowicie twórczy. Oczywiście możemy i powinnniśmy automatyzować pewne procesy - generatory kodu umożliwiają np. stworzyć, spójny, zwięzły i bardziej przejrzysty szkielet kodu. Ale nie wierze, że uda się tak zautomatyzować proces tworzenia oprogramowania ażeby wyeliminować z tego procesu programistów.

    Po drugie - jeśli mówimy o poważnym podejściu do zagadnienia wytwarzania oprogramowania - to nie zapominajmy że tworzenie systemu to nie tylko programista - klient. To również analitycy biznesowi, analitycy systemowi, projektanci czy architekci. Niestety w naszej krajowej rzeczywistości zbyt czesto wszystkie te role skupiają sie na jednym czlowieku - programiscie.

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Diagram klas analitycznych
    30.10.2007, 17:14

    Jeśli chodzi o samą metodyke (ICONIX) z powodzeniem stosujemy ją w naszym projekcie. Z tym że nie nazwałbym ją zwinną (w polskiej publikacji znalazłem chyba najbardziej odpowiednią nazwę "pośrednią") - raczej zdroworozsądkową - chociażby z tego powodu, że jednak tworzy się model a co za tym idzie dokumentację. Po prostu nie ma tu zbytniej nadmiarowości. Ale uwaga - po ponad rocznym okresie pracy z metodyką - uważam, że nie będzie się nadawała dla dużych zespołów projektowych.

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie UML w temacie Diagram klas analitycznych
    25.10.2007, 10:00

    W wersji 2.0 pojawiły się diagramy klas analitycznych (Robustness Diagrams). W projekcie w którym aktualnie uczestnicze z powodzeniem stosujemy je. Choć na początku mieliśmy z nimi sporo kłopotów. Ciekawy jestem jakie macie doświadczenia czy spostrzeżenia z ta "perspektywą modelu". Zapraszam do dyskusji.

  • Paweł Kornacki
    Wpis na grupie BPMN - grupa sympatyków w temacie BPMN - zastosowania
    11.10.2007, 15:52

    Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy ... bo widze ze dyskusja zaczyna schodzic na personalne i kasliwe uwagi. A do tej pory byla rzeczowa. Panie Jerzy stety/niestety trudno sie nie zgodzic z argumentami Pana Jarka - ale to jest moja subiektywne odczucie wynikajace z problemow przy modelowaniu z jakimi sie do tej pory borykalem. Warto sluchac, czytac, myslec, wyciagac wnioski - nie warto tracic cennych uwag na rzecz personalnych pyskowek.

    Jerzy N.:
    Panie Jarku,
    czy mógłby Pan wymienić jakikolwiek system informatyczny, w tworzeniu którego brał Pan udział ?
    Moje pytanie wynika z tego, że z Pańskich uwag wnioskuję, że jest Pan jak ten łoś z tego tak popularnego kawału wśród konsultantów.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do