Maciej Andrzejewski

Programista obiektowy i systemów embedded, Inżynier Elektronik, Specjalista Badawczo - Techniczny / Instytut Tele- i Radiotechniczny
Warszawa, mazowieckie

Języki

angielski
dobry

Doświadczenie zawodowe

Instytut Tele- i Radiotechniczny
Specjalista Badawczo - Techniczny
2010 r.
* Realizowałem projekt - „Bezobsługowy zespół wymiany danych integrujący różne interfejsy komunikacyjne”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Zaprojektowanie, wykonanie druków PCB modemów oraz napisanie oprogramowania na mikrokontrolery ARM, które rozszerzały funkcjonalność urządzeń klasy MUPASZ (Mikroprocesorowe Urządzenie do Pomiarów, Automatyki, Sterowania i Zabezpieczeń) (http://energetyka.itr.org.pl/m710p) o nowe możliwości komunikacyjne.
* Tworzenie i modyfikowanie algorytmów automatyki, sterowania i zabezpieczeń, stosowanych w urządzeniach EAZ klasy MUPASZ. Diagnozowałem i testowałem w. w. algorytmy na wymuszalnikach napięcia/prądu pod kątem poprawności działania.
* Przygotowanie urządzeń EAZ: MUPASZ 901 oraz MUPASZ 902E, pod kątem oprogramowania/algorytmów do wprowadzenia ich na rynek komercyjny.

2011 r.
* Kierowałem projektem „Edytor Funkcji Logicznych” - ELF (http://energetyka.itr.org.pl/elf).
Byłem odpowiedzialny za:
* Realizację głównego zadania: przygotowanie aplikacji do komercyjnego wdrożenia na rynek
* Kierowanie pracą 5-osobowego zespołu programistów
* Wdrażanie nowych funkcjonalności

* Uruchomiłem system zarządzania zadaniami i czasem pracy zespołu stosując menadżer projektów „Redmine”.

* Administrowałem serwerem Linux z uruchomionymi usługami: Git, MySQL, Apache, FTP, POP3/SMTP, SSH.
Byłem odpowiedzialny za:
* Uruchomienie serwera i jego administrację ze względu na potrzebę posiadania serwera wewnątrz firmy i rezygnacja z usług firm zewnętrznych

* Realizowałem projekt „Opracowanie sieciowego systemu eksperckiego dla e-diagnostyki wyłączników stosowanych w rozdzielnicach ŚN”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Opracowanie części kodu w języku C++, wykorzystując bibliotekę Qt, aplikacji, która realizowała zadania systemu eksperckiego, w oparciu o zadane reguły i stawiała diagnozę dotyczącą zużycia wyłączników stosowanych w rozdzielnicach ŚN.

* Realizowałem projekt „Opracowanie centralnej bazy danych dla rozproszonych obiektów sieciowych integrującej sieć e-diagnostyczną z systemami nadrzędnymi”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Przygotowanie struktury bazy danych, dla rozproszonego systemu eksperckiego e-diagnostyki, z którą komunikowały się poszczególne podsystemy.
* Opracowanie części kodu w języku C++, wykorzystując bibliotekę Qt, aplikacji systemu eksperckiego, który pobierał i umieszczał dane w bazie.
* Opracowanie strony internetowej, wykorzystując język PHP, do podglądu raportów, generowanych przez system nadrzędny i umieszczanych w bazie danych.

2012 r.
* Kontynuacja projektu „Edytor Funkcji Logicznych”, na stanowisku Kierownika Projektu.

* Kierowałem projektem statutowym „Opracowanie mobilnego systemu pomiaru promieniowania UV do oceny indywidualnej dawki napromieniowania”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Zaprojektowanie, wykonanie druków PCB oraz napisanie oprogramowania na mikrokontroler ARM oraz oprogramowania narzędziowego na komputer PC, wykorzystując bibliotekę Qt.
Opracowałem przenośny miernik promieniowania UVA i UVB, z programowanym cyklem zapisu danych na kartę pamięci FAT32 oraz oprogramowanie do analizy zebranych danych przez miernik, z możliwością podglądu rejestracji danych w czasie rzeczywistym. Projekt był realizowany na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Urządzenie zyskało duże zainteresowanie w branży oraz wśród placówek naukowych.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w moich publikacjach:
* Andrzejewski M., W. P. „Opracowanie mobilnego systemu pomiaru promieniowania UV do oceny indywidualnej dawki napromieniowania”, Elektronika 4/2013
* Andrzejewski M., W. P. „Zagrożenia wynikające z promieniowania UV i metoda pomiaru”, Wiadomości Elektrotechniczne 12/2013

* Uruchomiłem system zarządzania: czasem pracy pracowników, rejestracji obiegu dokumentów, zarządzania urlopami, zarządzania projektami całego Centrum Teleinformatyki i Elektroniki w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym, przystosowując do tego celu menadżer projektów „Redmine”.

2013 r.
* Kontynuacja projektu „Edytor Funkcji Logicznych”, na stanowisku Kierownika Projektu.

* Kierowałem projektem „E-Butelka”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Stworzenie innowacyjnego pomysłu, który skutkował kierowaniem pracą nad projektem od koncepcji, poprzez realizację, kosztorysy i wycenę. Projekt powstał na wniosek współpracy firmy zewnętrznej. Temat roboczy: „Koncepcja zabezpieczenia i identyfikacji butelek drogich alkoholi z możliwością bezprzewodowego informowania o otwarciu produktu”. Koncepcja oparta o zastosowanie technologii NFC, RFID oraz własnych rozwiązań mechanicznych.

W ramach projektu złożyłem wniosek patentowy dnia 27.12.2013r. nr „P.406710” o tytule: „Nakrętka z elektronicznym zabezpieczeniem”, który zastrzega rozwiązanie mechaniczne nakrętki z elektronicznym zabezpieczeniem, wykorzystujące obecną technologię RFID.

* Kierowałem projektem „MUPASZ 710M” i „Linux Embedded w sterownikach polowych”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Przygotowanie projektu nowej serii urządzeń MUPASZ 710M, następcy serii urządzeń MUPASZ 710P, w wersji modułowej, które będą pracować pod kontrolą systemu wbudowanego Linux.
* Opracowanie koncepcji rozwiązania sprzętowego, urządzenia modułowego.
* Opracowanie własnej dystrybucji Linux, będącego sercem urządzenia.
* Przystosowanie obecnego oprogramowania, pracującego w urządzeniach MUPASZ 710P (DSP Analog Devices BlackFin), do uruchomienia pod kontrolą systemu Linux (Cortex-A8).
* Testy procesora Texas Instruments Sitara AM3359 1GHz (Cortex-A8) bazując na platformie Beagle Bone Black.
* Testy peryferii procesora Sitara pod kontrolą systemu Linux.
* Optymalizację czasu uruchamiania systemu wbudowanego Linux.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w moich publikacjach:
* Andrzejewski M., P. R., P. W. “Badanie interfejsu SPI procesora SITARA AM3359”, Elektronika 7/2014
* Andrzejewski M., W. G. “Krótki czas uruchamiania urządzenia z systemem wbudowanym Linux”, Elektronika 7/2014

* Realizowałem projekt „System rozproszonej automatyki elektroenergetycznej dostosowanej do współ¬pracy z sieciami energetycznymi Smart Grid”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Ewaluację oprogramowania/algorytmów urządzenia MUPASZ 710P Opracowanie strony internetowej, wykorzystując język PHP, do podglądu raportów, generowanych przez system nadrzędny i umieszczanych w bazie danych.
* Ewaluację oprogramowania ELF do celów rozproszonej automatyki w oparciu o protokół MODBUS TCP.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w mojej publikacji:
* Andrzejewski M., M. K. „Analiza mechanizmu zarządzania logiką w urządzeniach elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej”, Elektronika 4/2013

* Realizowałem projekt „Opracowanie nowej generacji pomiarowych przetworników prądowych do zastosowań w energetyce, z cyfrową transmisją danych, na bazie technologii wielowarstwowych i elastycznych obwodów drukowanych o wysokiej gęstości połączeń”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Ewaluację oprogramowania ELF, w celu przystosowania urządzeń klasy MUPASZ do pracy z nowymi przetwornikami prądowymi, wykonanymi na zasadzie Cewki Rogowskiego, wykorzystując technologię PCB.

* Realizowałem projekt „Rozdzielnica inteligentna średnich napięć jako element sieci Smart Grid”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Ewaluację oprogramowania ELF.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w mojej publikacji:
* Andrzejewski M., W. P. „Logika programowalna w urządzeniach EAZ dla sieci Smart Grid”, Wiadomości Elektrotechniczne 11/2013

* Realizowałem projekt „Automatyka grupowa zabezpieczeń w sieciach elektroenergetycznych KGHM Polska Miedź S.A. z monitoringiem sieci elektroenergetycznych”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Przygotowanie, od strony informatycznej i programistycznej, idei systemu sprzętowo-programowego zabezpieczenia przed ryzykiem blackout’u w sieciach KGHM

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w mojej publikacji:
* Andrzejewski M., G. A. „Przepływ energii i informacji w tradycyjnych i inteligentnych sieciach elektroenergetycznych SMART GRIDS”, Wiadomości Elektrotechniczne 9/2013

2014 r.
* Kontynuacja projektu „Edytor Funkcji Logicznych”, na stanowisku Kierownika Projektu.

* Kierowałem projektem statutowym „Symulator funkcji logicznych”.
Byłem odpowiedzialny za:
* Kierowanie pracami
* Przygotowanie symulatora urządzeń MUPASZ, w ramach oprogramowania ELF.
* Wykonanie dwóch typów symulatorów: On-line i Off-line.
* Wykonanie wczytywania kodu oprogramowania urządzeń MUPASZ, w postaci biblioteki DLL.
* Wykonanie wczytywania pomiarów i stanów cyfrowych i analogowych, w postaci plików CSV oraz Comtrade.
* Wykonanie graficznego interfejsu użytkownika, do wizualizacji symulowanych pomiarów (http://energetyka.itr.org.pl/elf)

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w moich publikacjach:
* Andrzejewski M., B. K., W. P. „Symulator Funkcji Logicznych w sterownikach polowych MUPASZ”, Elektronika 9/2014
* Andrzejewski M., B. K, W. P. – „Wykorzystanie pakietu GCC do realizacji funkcji symulatora logiki programowalnej”, Elektronika 7/2014
* Andrzejewski M., L. A. „Wykorzystanie oprogramowania GDB do pracy krokowej sterowników polowych i symulowania logiki działania”, Elektro-Info 5/2014

* Kontynuacja Projektu „Opracowanie nowej generacji pomiarowych przetworników prądowych do zastosowań w energetyce, z cyfrową transmisją danych, na bazie technologii wielowarstwowych i elastycznych obwodów drukowanych o wysokiej gęstości połączeń”
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w moich publikacjach:
* Andrzejewski M., A. L. – „Nowoczesne sensory prądowe w rozdzielnicach energetycznych”, Elektro-Info 4/2014

* Uruchomiłem i administrowałem witryną http://energetyka.itr.org.pl/ w oparciu o oprogramowanie CMS Typo3.

* Stworzyłem system-witrynę „Naukowa Baza Danych ITR”, do zarządzania własnością intelektualną ITR. Strona napisana w języku PHP, wykorzystując framework „Laravel” oraz bazę danych MySQL.
Logo
Asystent
Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, Laboratorium Energoelektroniki, Politechnika Warszaw
Badania nad zastosowaniem tranzystorów węglikowo-krzemowych (SiC). Projekt i wykonanie sterowników oraz falowników jedno i trójfazowych, z zastosowaniem technologi SiC oraz Si. Inne projekty z zakresu elektroniki mikroprocesorowej i analogowej.

Zlecenia:
"Budowa i badania przekształtników energoelektronicznych z jedno- i dwukierunkowymi łącznikami z węglika krzemu na bazie tranzystorów SiC JFET",
"Implementacja algorytmu modulatora PWM dla falownika napięcia w procesorze stałoprzecinkowym",
"Oprogramowanie modulatora wektorowego w procesorze sygnałowym do sterowania przekształtnika z łącznikami hybrydowymi Si oraz SiC",
"Oprogramowanie procesora NPC LPC2148 do sterowania układem testowym tranzystora VJFET",
"Optymalizacja czasowa kodu programu modulatora wektorowego dla układu eksperymentalnego w ramach projektu Budowa i badania prototypowego podukładu energoelektronicznego z przyrządami z węglika krzemu".
Logo
Administrator sieci
Roberts Publishing sp. z o. o., Warszawa
Rozwój i obsługa sieci LAN.
Modernizacja i serwis sprzętu komputerowego.

Szkolenia i kursy

- uprawnienia elektryczne do 1kV na stanowisku eksploatacji
- uprawnienia elektryczne do 1kV na stanowisku dozoru

Edukacja

Logo
Elektrotechnika - Automatyka i Inżynieria Komputerowa - Energoelektronika/Elektronika, magisterskie
Politechnika Warszawska

Specjalizacje

Inżynieria
Elektronika/Elektryka
IT - Rozwój oprogramowania
Programista C++
IT - Rozwój oprogramowania
Zarządzanie projektem

Zainteresowania

- Elektronika
- Systemy wbudowane / embedded
- Motoryzacja od strony technicznej
- Żeglarstwo

Organizacje

Koło Naukowe "MOSFET", Politechnika Warszawska
Główny założyciel i wiceprezes
Realizacja projektów z zakresu elektroniki i energoelektroniki. Modernizacja stanowisk laboratoryjnych PW.

Inne

- Prawo jazdy kategorii B

Grupy

2 wszystkich wypowiedzi
0 plusów
Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska jest najstarszą polską uczelnią techniczną. Od ponad 180 lat kształci kolejne pokolenia inżynierów, wnosząc istotny wkład w rozwój nauk technicznych.
Fundusze inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne
Dla osób zainteresowanych funduszami inwestycyjnymi. Rynek TFI rozwija się bardzo dynamicznie. Nasza grupa ma pomóc w odnalezieniu się na tym rynku.