Łukasz

Łukasz J. Dyrektor
Departamentu
Ewidencji i
Rejestrów / Makler
Papi...

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Paweł Idzikowski:
Raczej nie. Kadra jest super i na ten temat zdecydowanie nie ma co polemizować ale kilka rzeczy Mnie i wielu moich znajomych drażni.
- zajęcia miały być w ,,wybrane" piątki, a są w każdym zjeździe i nawet kilka dodatkowo. Dla pracujących i dojeżdżających studentów jest to uciążliwe.
- zajęcia w podstawówkach przy dość wysokim czesnym nie działają zbyt optymistycznie, a w tym semestrze 1/3 zajęć odbywa się właśnie w nich. Niby nic a denerwuje.
- wszelkie zmiany w regulaminie dokonywane są na zasadzie jednostronnej decyzji szkoły bez jakiegokolwiek dialogu z przedstawicielami studentów.
- odsetki za opóźnienia w płatnościach są wyższe niż lombardach, powszechnie wiadomo że zainteresował się tym UOKiK.
- w dziekanacie na ,,niewygodne" pytania zaczęły padać odpowiedzi w stylu ,,proszę skontaktować się z naszym prawnikiem", dla Mnie to chyba przesada, bądźmy ludźmi i komunikujmy się normalnie. Bycie miłym nie boli.
Myśle że nikt nie robi tego złośliwie, ale odrobina dobrej woli i Nam studentom żyło by się o wiele lepiej.
Sorki za ten krytycyzm ale szczerość to podstawa dobrego wychowania i mam nadzieje że z powodu tych kilku uwag nikt się za bardzo do WSFiZ nie zniechęci.
Pozdrawiam wszystkich studentów, będzie OK.


Niestety w zupełności muszę się z Tobą zgodzić.
Ja np miałem zajęcia w sobotę 19.01. Miały być 13.01. do tego na miejscu na Pawiej o 8.00 w sobotę, okazało się że zajęcia odbywają się na Mszczonowskiej w budynku ETOH`u (nie wspomnę już że dojazd tam to niezła wyprawa) i profesor już na nas czeka. Więc 18 osób musiało się tam udać. Zamiast o 8 zaczęliśmy o 10. A zamiast info z przeprosinami za zaistniałą sytuacje, pojawiła sie wiadomość 20.01 z datą publikacji 08.01 o zmianie miejsca odbycia się zajęć :)
pozdrawiam

ps. to tylko jeden z przykładów dziwnej organizacji w tej szkole.
ps2. Czy założenie tego wątku przez kolegę "założyciela" ma jakiś związek z wcześniejszą pracą wykonywaną na rzecz szkoły? :)Łukasz J. edytował(a) ten post dnia 24.01.08 o godzinie 00:02
23.01.2008, 23:59

konto usunięte

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

ja jestem dopiero na 2 roku i z coraz większym bólem serca chodzę do tej szkoły. Dla mnie to istna paranoja. Przeszłam już przez kilka innych szkół wyższych, które również były prywatne i WSFIZ bije wszystkich na głowe... ale co tam... ehhh (...) Zobacz więcej
31.01.2008, 09:36
Mieszko

Mieszko Maj New Business
Director, Instytut
Analiz im. Karola
Gaussa

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

A może by tak koleżanka zapodała (...) Zobacz więcej
12.02.2008, 00:35

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Ja nikomu nigdy nie polece tej uczelni !!
Skończyłam studia magisterskie w czerwcu, ale nie obroniłam jeszcze pracy magisterskiej .. wg regulaminu mam na to rok od skończenia szkoły. Nasza promotorka nagle zrezygnowała z pracy w szole a tym samym z prowadzenia naszej grupy do obrony, ponieważ nie mogła się ze szkołą dogadać .. a w związku z jej odejściem usłyszeliśmy, że musimy powtarzać semestr, płacić za niego i jeszcze raz wybierać promotora .. tylko z jakiej racji, skoro mam zaliczone wszystkie przedmioty ?? Masakra !!Po wielu kłótniach i podaniach sprawę wyjaśniłam, ale byłam bliska, za radą prawnika, pójścia do sądu !
Jest to tylko jeden mały przykład, dlaczego będę bardzo źle wspominała WSFiZ ... w ciągu 5 lat podobnych sytuacji miałam bardzo dużo .. nie starczyłoby miejsca na opisanie wszystkich. Poza tym wiem, że szkoła ma trzy sprawy w sądzie a oprócz tego została doszczętnie "obsmarowana" w jednej z gazet jako jedna z najbardziej łamiących przepisy uczelni i niestety muszę się z tym zgodzić :/ Nikomu nie (...) Zobacz więcej
12.02.2008, 10:22
Mieszko

Mieszko Maj New Business
Director, Instytut
Analiz im. Karola
Gaussa

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

lol, to naprawdę hardcore, aż ręcę opadają, mnie się zdarzyło spotkać kilka razy z chamstwem i prostactwem ze strony 2 pracowników uczelni, ale to wydaje mi sie, że wynikało raczej z ich cech osobowościowych.(i nie był to dziekanat!!)

Nie chcę więc usprawiedliwiać uczelni, tylko nie rozumiem, że wasza promotor "nie mogła się ze szkołą dogadać" podejrzewam, że za tym kryje się coś czego zapewne nigdy się nie dowiedziecie, bo to zwykle tak w takich (...) Zobacz więcej
12.02.2008, 23:54

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Ja akurat wiem, co się za tym "niedogadaniem" kryło, ale myślę, że nie na miejscu byłoby, gdybym mówiła o tym na forum ..
W każdym razie, zdania swojego niestety nie zmienie ... zbyt wiele razy spotkałam się w WFSiZ z niekompetencją, brakiem organizacji i pazernością, więc nie poleciłabym tej szkoły nikomu ... jednak zdaje sobie sprawę, że są osoby, którym uczelnia odpowiada ... wiem także, że studenci psychologii są bardzo zadowoleni z kadry.. jednak moja rada - brońcie się w terminie, bo nie wiadomo, co Was może spotkać i czy przypadkiem Wasz promotor nagle nie ucieknie z uczelni ;-)
(...) Zobacz więcej
19.02.2008, 10:51
Halina

Halina K. rzeczy niemożliwe od
ręki, cuda trzy dni
:)

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

pójdę za radą i obronię sie w terminie ;)
choć nie sądzę aby mój promotor (prof.Jaśkowski) zamierzał zerwać kontakty (...) Zobacz więcej
19.02.2008, 16:36
Joanna

Joanna Jóźwiak Asystentka,
Kancelaria
Krassowski

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Halina K.:
pójdę za radą i obronię sie w terminie ;)
choć nie sądzę aby mój promotor (prof.Jaśkowski) zamierzał zerwać kontakty z WSFiZ :)))
A ja to u Pani miałam zaliczony eksperyment :-) i jak tak patrze to nawet żeśmy nie wiedziały a chodzimy do tej samej szkoły a z firmowych zbieżności to dzwoniłam do pani firmy odnośnie współpracy. nie wiem czy pani pamięta :-) pozdrawiam
25.02.2008, 14:53
Halina

Halina K. rzeczy niemożliwe od
ręki, cuda trzy dni
:)

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

tak całkowicie poza (...) Zobacz więcej
27.02.2008, 14:29
Marzena

Marzena N. No risk No fun

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

W życiu nie wybrałabym tej szkoły ponownie a tym bardziej nie poleciłabym jej nikomu!
Owszem może i kadra jest dobra. Tylko co z tego? Skoro rządzi się swoimi prawami…
Nie jednokrotnie spotkaliśmy się z tym, że prace egzaminowe nie były sprawdzone, a wystawiane oceny z czapy!
I to właśnie przez tą najlepszą kadrę.
Co jeszcze.. dziekanaty to jakaś czarna magia. Zmienianie grup w kolejnych semestrach, bo np. napływa im masa ludzi w styczniu (miesiąc przed końcem semestru!!!!) i przerzucają studentów, którzy studiują od września do innych grup!! ;-)
Myślę, że absurdów tej uczelni znalazłoby (...) Zobacz więcej
11.03.2008, 10:24
Agnieszka

Agnieszka R. koordynator badań,
Gemius SA

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Reklamujcie tak dalej swoją uczelnię, a będziecie wartościowszy na rynku pracy...
Wyrażając się źle o tej szkole, sami wbijamy sobie nóż w plecy. Nikt nie będzie szanował wiedzy jaką wyniesiemy z tej szkoły i nas, jeśli sami nie będziemy tego robić.
To My pracujemy na wizerunek uczeli. A kadra traktuje nas tak jak my ją... Mnie osobiście nie zdarzyło się uzyskanie oceny od "czapy", wiem co wiem, a czego nie i jeśli taka sytuacja wydarzyłaby się na pewno starałabym się ją wyjaśnić jeśli czułabym się pokrzywdzona przez wykładowcę. A tymczasem słyszę komentarze typu: "mieliśmy tak samo napisany egz., kolega/koleżanka zdał/a a ja nie"... (no koments)
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że większości chodzi tylko o paier, ale są tacy, którzy chcą wynieść coś więcej.
I jeszcze jedno, zauważyłam, że na tą uczelnię narzekają najwięcej osoby które muszą "coś" bez przerwy załatwiać w dziekanacie, czy też w innych organach uczelni.

Ja polecam za względu na kadrę, a dziekanaty i prawa jakimi rządzą się prywatne uczelnie wszędzie (...) Zobacz więcej
12.03.2008, 16:29

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Nie zgodzę się z tobą Agnieszko. Dziekanat to jedna sprawa. Chociaż ostatnio jak tam byłam zostałam totalnie olana przez panie, które tam pracują. No cóż... Dziekanat to problem większości uczelni.
Ale nie podobają mi się lektoraty. Test końcowy z niemca , o którym dowiedzieliśmy się pół roku wcześniej, egzamin z angielskiego zaraz przed obroną magisterki (z tego co wiem, na wszystkich uczelniach angielski kończy się góra na trzecim roku). Może gdyby poziom lektoratów był odpowiedni to inaczej bym na to patrzyła... Po ostatnim zimowym semestrze poprawkę z angielskiego miało ponad 500 osób (po brzegi zapełnmiona była główna aula) to chyba o czymś świadczy. A najbardziej mnie rozwaliło to, że koleżanka, która ma certyfikat z angielskiego i pisze magisterkę po angielsku nie zaliczyła semestru zimowego. Absurd? A na pytanie dlaczego tak dużo osób ma niezaliczony ten semestr pani Klepacz odpowiedziała, że musi poprawić (...) Zobacz więcej
12.03.2008, 18:11
Agnieszka

Agnieszka R. koordynator badań,
Gemius SA

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Marta, widzę, że jesteś pierwszym rocznikiem kończącym psychologię w WSFiZ, czyli doświadczalnym.
Na szczęście dla nas lektoraty kończą się już na IV roku (ja jestem na IV). To fakt, że języki obce są tutaj na niskim poziomie, ale nawet nie brałam ich pod uwagę pisząc swój komentarz...
Nie studiuję tutaj angielskiego ani niemieckiego, dlatego też nie przykładam do tych przedmiotów (na uczelni) tak (...) Zobacz więcej
12.03.2008, 18:34

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

No właśnie nie studjujemy języków tylko psychologię, ale skoro uczelnia kładzie tak duży nacisk na język obcy (co jest oczywiści dobre, bo bezprzynamniej jednego jest teraz trudno), to powinni wprowadzić odpowiedni poziom. A to co teraz jest, to szkoda gadać. Zresztą niepodobają mi się też seminaria magisterskie. Jest prawie połowa marca, a my tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy. Zresztą moja promotorka nigdy nic nie wie i w niczy nam nie pomaga...
Ale dość tego narzekania. Cieszę się, że już kończę (...) Zobacz więcej
12.03.2008, 19:06
Marzena

Marzena N. No risk No fun

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Agnieszko,

Uwierz mi, że nie napisałam swojej negatywnej opinii, tylko dlatego, żeby coś napisać... jeśli oceny egzaminacyjne wystawiane są na zasadzie, co druga/trzecia osoba zdaje - to o czymś to chyba świadczy?
Przy wyjaśnianiu okazuję się, że zdają osoby, które oddały puste kartki. A Ci, którzy odpowiedzieli wyczerpująco nie zaliczyli. Cuda prawda? A na dodatek, żeby sprawa nie poszła dalej to oferuje się 3 za nic!
Mówię tutaj o kierunku Zarządzania.
A kadra... cóż wynika z tego, że jak się ma profesure to można studentów traktować jak imbecyli.
I jeszcze jedna uwaga... to nie jest moja pierwsza uczelnia na której studiuje. Z reguły w dziekanatach pomagano studentom, albo przynajmniej nie przeszkadzano.. a tutaj panie są obrażone, jak im się przeszkadza kawę pić.

I powiem Ci, że naprawdę chciałabym mówić o tej szkole same dobre słowa... ale cholera nie mogę!
Nie wspomnę o tym, jak załatwiono mnie, kiedy chciałam po pierwszym semestrze odebrać papiery... kazano przyjść za tydzień... ale za tydzień okazało się, że już jest po terminie i mogę owszem zabrać papiery, ale do muszę opłacić cały następny semestr. Niezły myk, (...) Zobacz więcej
12.03.2008, 19:44
Sławomir

Sławomir N. SCM Executive. Audyt
procesów, lean, 5S
......

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Wybrałbym jeszcze raz, mimo dziekanatu, który od trzeciego roku przestał mnie doprowadzać do białej gorączki, kadra jest świetna i nie spotkałem się z traktowaniem studenta jak barana (widocznie zasługuję na miano studenta). Chociaż patrząc na część przypadków zastanawiam się jakim cudem niektórzy skończyli edukację na poziomie matury, przecież tych geirtychowych można pewnie i u nas spotkać.

Pozdrawiam za (...) Zobacz więcej
20.03.2008, 17:52

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Skoro tak ładnie promujemy naszą uczelnię to dopoiszę swoje dwa słowa...

Nasze prace z Etyki były sprawdzane przez przemiłe i kompetentne panie z dziekanatu...
Szkoda, że nie zatrudnili na umowę zlecenie ulotkarzy od telepizzy.

Ile naszych prac było tak sprawdzanych?
Żadna z ocen nie jest wiele warta ani miarodajna.
Jeszcze mniej jest tylko warta ocena ludzi, którzy mierzą wedle tych miar później nas.
Jakby tak serio brać wszystko co się tam działo to rzeczywiście można by oszaleć z wściekłości.
Ale jednak nie zamieniłbym tej uczeli na żadną inną.
No bo i (...) Zobacz więcej
25.04.2008, 11:14
Olga

Olga Rutkowska Account Executive,
PZL Sp. z o. o.

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Mieszko wszędzie gdzie się pojawiasz (grono i takie tam inne) zadajesz na forum to samo pytanie? Czy Ty robisz jakiś wywiad dla uczelni, czy co (...) Zobacz więcej
25.04.2008, 18:03
Bożena

Bożena Kołakowska Specjalista/Mgr.
Psychologii/instrume
ntariuszka Bl.
Oper....

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Jestem tegoroczną absolwentką WSFiZ mogę więc popatrzeć na uczelnię z niewielkiej perspektywy.Kadra poszukiwana we wszystkich uczelniach kraju jest niewątpliwie jej atutem. Schody pojawiają się w momencie poszukiwania pracy.Psycholog z WSFiZ brzmi dla potencjalnych pracodawców (...) Zobacz więcej
26.10.2009, 20:42
Marta

Marta B. Coordinator,
Deloitte Business
Consulting S.A.

Temat: Czy wybralbys po raz drugi WSFiZ?

Nie, nie poleciłabym- i to wcale nie ze względu na dziekanat, tylko właśnie na kadrę!

Od początku studiów na palcach jednej ręki można policzyć wykładowców, którzy przekazali nam solidną wiedzę: Szczepankowski, Grabowski, Słomski, Biernat- Jarka, Werenowska- reszta albo stara się udowodnić, że jesteśmy idiotami, albo po prostu tak nas traktuje.
Oceny są wystawiane w wielu przypadkach z sufitu, prace są sprawdzane nierzetelnie, a zdarzył się nawet zmanipulowany egzamin z jednego przedmiotu z zarządzania, który pani profesor skwitowała komentarzem: "udowodnijcie mi to".
Niskie czesne przyciąga do szkoły, ale niestety w papierach to nadal wygląda jak Wyższa Szkoła Czegoś i Czegośtam innego...
Dlatego magisterskie uzupełniające na 100% na (...) Zobacz więcej
28.10.2009, 11:45

Następna dyskusja:

opinie o WSFiZ Warszawa
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do