Małgorzata Wlaźlak

Małgorzata Wlaźlak Społecznik / Coach/
Trener / Pedagog
społeczny /
Koordyna...

Temat: Szansa na pracę i usamodzielnienie dla klientów pomocy...

Od 2008 r. w ośrodkach pomocy społecznej oraz powiatowych centrach pomocy społecznej realizowane są projekty systemowe (Poddziałania 7.1.1 oraz 7.1.2 PO KL) zmierzające do aktywizacji zawodowej oraz powrotu na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Jak wygląda rzeczywistość? W ilu przypadkach udaje się ten cel osiągnąć? Nie trzeba znać dokładnych statystyk by wiedzieć, że znalezienie pracy jest jednym z najmniej osiąganych wskaźników.

A może własna firma? Nie możliwe?
Nasze doświadczenia są dowodem, że jest to możliwe i ma sens !!!

Spółdzielnie socjalne (bo o nich mowa), jako forma prowadzenia działalności gospodarczej, jest jednym z najbardziej efektywnych form reintegracji zawodowej oraz społecznej osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym.

Spółdzielnię socjalną zakłada grupa min. 5 osób. Udział w spółdzielni pozwala jej członkom rozłożyć ciężar prowadzenia firmy na większą ilość osób. Spółdzielcy wykonują swoje obowiązki zgodnie z ustalonym podziałem stanowisk biorąc w pełni odpowiedzialność za jej ekonomiczny sukces.

Skąd zatem wziąć na to środki? Z Naszego projektu!!!

Realizowany przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My" projekt "Działajmy razem" oferuje:

1.Wsparcie doradcze dla osób zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnych.
2.Szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych.
3.Wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności spółdzielni socjalnej, w tym na zakup sprzętu, remont lokalu itp. (wysokość dotacji uzależniona jest od wykazanych potrzeb jednak nie może ona przekroczyć maksymalnie 10 000 PLN na członka spółdzielni).
4.Wsparcie finansowe pomostowe w wysokości 600 PLN miesięcznie na każdego członka spółdzielni (świadczone przez okres 6 lub 12 miesięcy) przeznaczane na pokrycie niezbędnych, bieżących opłat, bezpośrednio związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej tj. np. składki ZUS, podatek, czynsz, ubezpieczenia pracowników oraz mienia, opłaty za media itp.
5.Wsparcie Opiekuna spółdzielni socjalnej, który pomaga członkom w prowadzeniu firmy.
6.Wsparcie doradcze z zakresu finansowych oraz prawnych aspektów funkcjonowania spółdzielni socjalnej.

Otrzymane wsparcie finansowe stanowi bezzwrotną pomoc pod warunkiem funkcjonowania spółdzielni socjalnej przez okres 12 miesięcy.

Sprawdź czy znasz osoby, które chciałyby założyć spółdzielnię i skontaktuj je z nami. REKRUTACJA ROZPOCZYNA SIĘ OD MAJA 2011 do kolejnej edycji projektu.

Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”
ul Piotrkowskiej 17
tel.: (42) 659 53 25
www.dzr.wsparciespoleczne.plMałgorzata Wlaźlak edytował(a) ten post dnia 12.04.11 o godzinie 12:54Małgorzata Wlaźlak edytował(a) ten post dnia 12.04.11 o godzinie 12:56