Adam Igła

Adam Igła Game Designer /
Project Manager /
Producer

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Planuję przewiezienie naszych kotów samochodem/pociągiem co zajmie około 7-8 godzin.

Ktoś z kociarzy ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Czy są jakieś tabletki na uspokojenie dla kotów by oszczędzić im stresów związanych z długim czasem spędzonym w kontenerku?

Na co zwrócić uwagę i jak się przygotować?

konto usunięte

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

7-8 godzin to trochę sporo, każdy kot powinien mieć swoj transporterek, z wyścielonym w środku recznikiem, Koty zapewne nie beda a ni jadly a ni pily ale reakcją stresową są wymioty , kupka i siku , musisz się wiec na to przygotować . Ja swojej kotce dawalam 1/4 tabletki aviomarinu na pol godziny przed podróżą .
Agnieszka N.

Agnieszka N. Specjalista HR / HR
Business Partner

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Witam:) mój kot ma za sobą ok. 10 godz. podróż samochodem. Ponieważ kot nie był przyzwyczajony do podróży, dostał tabletki ziołowe na uspokojenie (możesz poprosić o takie tabletki weterynarza - poda Ci również propozycję dawkowania) i było ok. Trochę czasu w podróży spędził w kontenerku (do kupienia w sklepach zoologicznych), a część na kolanach - siedział spokojnie i rozglądał się po okolicy:) Drogę powrotną przeżył już bez tabletek. Największy problem był z tym, że kot nie umiał załatwić się na dworze, na parkingu - wytrwale czekał na kuwetę:) Zabierając kota w podróż pamiętaj też o wodzie do picia i miseczce...

Pozdrawiam,

AN
Adam Igła

Adam Igła Game Designer /
Project Manager /
Producer

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Kontenerki już mam dla obu kotów. Martwię się trochę o tego większego bo on nawet w drodze do weta głośno wyje i siedzi z otwartym pyszczkiem jakby mu było gorąco. Mam nadzieję, że jak dostanie jakąś tabletkę to sobie spokojnie prześpi całą drogę. :-)
Magdalena Kozioł

Magdalena Kozioł Pani od sensu ||
Coach. Superwizor
coachingu. Trener.

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Izabela Tracz:
nie beda a ni jadly a ni pily ale reakcją stresową są wymioty ,
kupka i siku , musisz się wiec na to przygotować .

Polecam dodatkowo zabezpieczenie w postaci podkładów higienicznych, do kupienia w aptekach. Takie płachty o budowie pieluszki, 60x60 lub 60x90. Ja używam większych, bo lepiej da sie nimi owinąć kocyk czy poduszkę. Kosztuje to chyba ze 6 złotych za paczkę, a życie ułatwia.

Jedna moja kocica robi programowo kupkę po około 4 kilometrach, więc sprawdzone - oszczędza nerwów, prania kocyka oraz kota ;)
Marzena Zasińska-Igła

Marzena Zasińska-Igła Web Product Manager
/ Growth Partner

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Agnieszka N.:
Witam:) mój kot ma za sobą ok. 10 godz. podróż samochodem. Ponieważ kot nie był przyzwyczajony do podróży, dostał tabletki ziołowe na uspokojenie (możesz poprosić o takie tabletki weterynarza - poda Ci również propozycję dawkowania) i było ok. Trochę czasu w podróży spędził w kontenerku (do kupienia w sklepach zoologicznych), a część na kolanach - siedział spokojnie i rozglądał się po okolicy:) Drogę powrotną przeżył już bez tabletek. Największy problem był z tym, że kot nie umiał załatwić się na dworze, na parkingu - wytrwale czekał na kuwetę:) Zabierając kota w podróż pamiętaj też o wodzie do picia i miseczce...
Witam,
ponieważ to podróż przeprowadzkowa, to kuwetę będziemy mieć ze sobą, to może na jakimś postoju dadzą radę, tak się pocieszam.

A te podkłady kupimy na pewno.

Dzięki za dobre rady - ja się strasznie stresuję podróżą z kotami, więc chyba poprosze weta o te pigułki ziołowe w podwójnej ilości (jeszcze dla mnie) ;)

Marzena
Mariusz Płaskowicki

Mariusz Płaskowicki Software Developer,
Oxford Computer
Consultants Ltd

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Przeprowadzkowa powiadasz? A gdzieś wy się tam z Adamem wybieracie. Teraz to już na pewno nie przyjdzie do mnie po swoja książkę..
Marzena Zasińska-Igła

Marzena Zasińska-Igła Web Product Manager
/ Growth Partner

Temat: Jak bezpiecznie i spokojnie przetransportować kota(y)

Mariusz Płaskowicki:
Przeprowadzkowa powiadasz? A gdzieś wy się tam z Adamem wybieracie. Teraz to już na pewno nie przyjdzie do mnie po swoja książkę..

Nach stolica :) Ale to już offtopic nam się zrobił tutaj - zapraszam na priv :)

Następna dyskusja:

Transport kota (2h w pociag...




Wyślij zaproszenie do