konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Wiadomo ,ze ma słuzyc nie namnazaniu sie bezpańskich zwierzat.

Pytania ;
-Czy jest jedynym rozwiązaniem ?
-Czy w tym celu mozna stosowac inne metody ?
-I czy np sa inne argumenty np dla zdrowia zwierzęcia przemawiajace za sterylizacja?Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 08:19

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Dzięki zabiegowi kastracji i sterylizacji ogranicza się ilość niechcianych zwierząt, zachorowań wśród kotów na przerosty gruczołów krowkowych,prostaty, nowotworów jąder, nowotworów całego układu rozrodczego, ropomacicza i ciąż urojonych, nowotworów gruczołów mlekowych, jak również łysienia na tle hormonalnym.
Spada również zachorowalność na pewne typy nowotworów złośliwych i podatność na infekcje, szczególnie dróg moczowych, i dotyczy to 98% wśród kastrowanych/sterylizowanych kotów. Zauważono również, zmiany w charakterze kotów - mniejsza kapryśność, sporadyczne tendencje do włuczęgostawa, silniejsze więzy ze swoim właścicielem, koty stają się łagodniejsze, nie wdają się w bójki miedzy sobą.

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

A kiedy sterylizowac przed ,czy po pierwszej ciazy?

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

zdania lekarzy są podzielone - bo można kotkę sterylizować przed pierwszą rują, lepiej jest po pierwszej - było wczesniej przekonanie, ze musi chociaż raz urodzić młode - ale tutaj też zdania są już podzielone- wcale nie musi mieć młodych

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

a poza tym tematów o sterylizacji na tym forum było już mnóstwo - wystarczy poszukać...

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:
Dzięki zabiegowi kastracji i sterylizacji ogranicza się ilość niechcianych zwierząt, zachorowań wśród kotów na przerosty gruczołów krowkowych,prostaty, nowotworów jąder, nowotworów całego układu rozrodczego, ropomacicza i ciąż urojonych, nowotworów gruczołów mlekowych, jak również łysienia na tle hormonalnym.
Spada również zachorowalność na pewne typy nowotworów złośliwych i podatność na infekcje, szczególnie dróg moczowych, i dotyczy to 98% wśród kastrowanych/sterylizowanych kotów. Zauważono również, zmiany w charakterze kotów - mniejsza kapryśność, sporadyczne tendencje do włuczęgostawa, silniejsze więzy ze swoim właścicielem, koty stają się łagodniejsze, nie wdają się w bójki miedzy sobą.
A jak to sie ma do kotów ,które w wiekszosci zyja wolno.
-Łowia .. tu np wazna jest czujnosc i agresja-cechy kocie.
-Ciąze urojone raczej nie wystepuja ,bo sa poprostu naturalne.
-Łysienie tez wystepuje rzadko ,raczej na tle grzybicznym jak juz.
Gdyz koty /zwierzęta/dostosowuja sie do temperatur i im chłodniej tym maja gestsze futro.

Czy np takie koty trzeba sterylizyowc z pkt widzenia zdrowia , czy tylko dlatego ,ze sie rozmnażaja ?Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 09:38

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Wieczorek I.:
Małgorzata K.:
Dzięki zabiegowi kastracji i sterylizacji ogranicza się ilość niechcianych zwierząt, zachorowań wśród kotów na przerosty gruczołów krowkowych,prostaty, nowotworów jąder, nowotworów całego układu rozrodczego, ropomacicza i ciąż urojonych, nowotworów gruczołów mlekowych, jak również łysienia na tle hormonalnym.
Spada również zachorowalność na pewne typy nowotworów złośliwych i podatność na infekcje, szczególnie dróg moczowych, i dotyczy to 98% wśród kastrowanych/sterylizowanych kotów. Zauważono również, zmiany w charakterze kotów - mniejsza kapryśność, sporadyczne tendencje do włuczęgostawa, silniejsze więzy ze swoim właścicielem, koty stają się łagodniejsze, nie wdają się w bójki miedzy sobą.
A jak to sie ma do kotów ,które w wiekszosci zyja wolno.
-Łowia .. tu np wazna jest czujnosc i agresja-cechy kocie.
-Ciąze urojone raczej nie wystepuja ,bo sa poprostu naturalne.
-Łysienie tez wystepuje rzadko ,raczej na tle grzybicznym jak juz.
Gdyz koty /zwierzęta/dostosowuja sie do temperatur i im chłodniej tym maja gestsze futro.

Czy np takie koty trzeba sterylizyowc z pkt widzenia zdrowia , czy tylko dlatego ,ze sie rozmnażaja ?Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 09:38


sama Pani napisała, na początku, żeby nie namnażały się bezpańskie zwierzęta...
a poza tym kot, w przeciwieństwie do człowieka, nie posiada psychicznej potrzeby posiadania potomstwa, u niego rolę grają hormony a ryzyko zachorowania na raka - tyczy się wszystkich kotów- bez względu na to czy są wychodzące czy nie

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:
a poza tym tematów o sterylizacji na tym forum było już mnóstwo - wystarczy poszukać...
Tak tu na forum wiele tematów sie powtarza.
Natomiast istotne jest by rzeczowo dojsc do Clu sprawy.

Mamy argumenty Za .. byc moze beda Przeciw..

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

wątpię :), ale może jakieś sensowne PRZECIW się znajdą...

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Zobaczymy
Pani argumentacja jest przekonywująca , ja widziałam ,ze sa osoby stosujace "majtki" na ten czas.
Aczkolwiek ja tej metody nie znam .Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 09:52

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

no przecież inne koty padną ze śmiechu jak na podwórku pojawi się taka kotka w majtach :):):))::):):)

p.s. przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać:)

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Wieczorek I.:
Zobaczymy
Pani argumentacja jest przekonywująca , ja widziałam ,ze sa osoby stosujace "majtki" na ten czas.
Aczkolwiek ja tej metody nie znam .Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 09:52
Ja zanim wysterylizowałam swoją kotkę próbowałam tabletek i zastrzyków i wcale ale to wcale nie pomogło,moja kotka miała ruję nawet co 2 tygodnie,a pierwszej dostała jak miła 5 mc !!!!,było za wcześnie na zabieg,wet powiedział mi że kotka musi mieć przynajmniej 7-8 mc żeby przeprowadzić sterylkę.Wysterylizowałam bo to miałczenie było nie do zniesienia,wiła się jak wąż po domu i ocierała,było to bardzo męczące.Po sterylce chodziła 10 dni w "kaftaniku",miała wchłanialne szwy.
Nie żałuję tej decyzji :-)))))) I jak bedę miała jeszcze kiedyś jakiegoś kotka,zrobię to po raz drugi :-)))
Pozdr.i miłej niedzieli życzę :-))))
Anna W.

Anna W. Specjalista ds.
rzeczy niemożliwe od
ręki, cuda do
trzech...

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:
Dzięki zabiegowi kastracji i sterylizacji ogranicza się ilość niechcianych zwierząt, (...)Zauważono również, zmiany w charakterze kotów - mniejsza kapryśność, sporadyczne tendencje do włuczęgostawa, silniejsze więzy ze swoim właścicielem, koty stają się łagodniejsze, nie wdają się w bójki miedzy sobą.

no własnie z tym zachowaniem. Mój kocur został wykastrowany dwa dni temu i mam nadzieje ze to wynik krótkiego czasu ale teraz czesciej wystawia pazurki i mniej sie przytula ... martwi mnie to bo przed kastracja był okropnie przymilny i wydaje mi sie ze bardziej delikatny ... mam nadzieje ze to mu przejdzie i ze to okres przejsciowy pozabiegowy mały szok :/

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:
no przecież inne koty padną ze śmiechu jak na podwórku pojawi się taka kotka w majtach :):):))::):):)

p.s. przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać:)
Zgadza sie mnie to tez smieszyło.
A tak mi włascicielka tłumaczyła sprawe.
-Ze to zapobiega niechcianej ciązy.
Wiec widocznie sa i takie sposoby .
Widziałam tez "majtki" na małych suczkach .

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Anna S.:
Małgorzata K.:
Dzięki zabiegowi kastracji i sterylizacji ogranicza się ilość niechcianych zwierząt, (...)Zauważono również, zmiany w charakterze kotów - mniejsza kapryśność, sporadyczne tendencje do włuczęgostawa, silniejsze więzy ze swoim właścicielem, koty stają się łagodniejsze, nie wdają się w bójki miedzy sobą.

no własnie z tym zachowaniem. Mój kocur został wykastrowany dwa dni temu i mam nadzieje ze to wynik krótkiego czasu ale teraz czesciej wystawia pazurki i mniej sie przytula ... martwi mnie to bo przed kastracja był okropnie przymilny i wydaje mi sie ze bardziej delikatny ... mam nadzieje ze to mu przejdzie i ze to okres przejsciowy pozabiegowy mały szok :/


pewnie trochę się obraził:) mój w dniu po kastracji przylepiał się do mnie jeszcze bardziej, ale koty koleżanki na dwa tygodnie się obraziły, wiec spokojnie - daj mu troszkę czasu - wróci do normy:)

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Urszula O.:
Wieczorek I.:
Zobaczymy
Pani argumentacja jest przekonywująca , ja widziałam ,ze sa osoby stosujace "majtki" na ten czas.
Aczkolwiek ja tej metody nie znam .Wieczorek I. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 09:52
Ja zanim wysterylizowałam swoją kotkę próbowałam tabletek i zastrzyków i wcale ale to wcale nie pomogło,moja kotka miała ruję nawet co 2 tygodnie,a pierwszej dostała jak miła 5 mc !!!!,było za wcześnie na zabieg,wet powiedział mi że kotka musi mieć przynajmniej 7-8 mc żeby przeprowadzić sterylkę.Wysterylizowałam bo to miałczenie było nie do zniesienia,wiła się jak wąż po domu i ocierała,było to bardzo męczące.Po sterylce chodziła 10 dni w "kaftaniku",miała wchłanialne szwy.
Nie żałuję tej decyzji :-)))))) I jak bedę miała jeszcze kiedyś jakiegoś kotka,zrobię to po raz drugi :-)))
Pozdr.i miłej niedzieli życzę :-))))
To prawda , widziałam na oczy
Tylko jesli kot zyje cały czas w domu to, to jest problem , w zasadzie dla własciciela.
Bo wiadomo zwierzeciu raczej nie przeszkadza.
Natmiast kiedy "wychodza" to wiekszym problemem jest znaczenie terenu.
Znacza nie tylko w domu, ale np w kwiatch na ogrodzie ...
Szczególnie kocury
Anna W.

Anna W. Specjalista ds.
rzeczy niemożliwe od
ręki, cuda do
trzech...

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:

pewnie trochę się obraził:) mój w dniu po kastracji przylepiał się do mnie jeszcze bardziej, ale koty koleżanki na dwa tygodnie się obraziły, wiec spokojnie - daj mu troszkę czasu - wróci do normy:)

eeh te kocie fochy ;) oby mu przeszło bo mam wyrzuty sumienia że mu to zrobiłam ;/
Moj poprzedni kociak tez sie obrazil na kilkanascie dni ale wredziuch był z niego od urodzenia ;)

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Anna S.:
Małgorzata K.:

pewnie trochę się obraził:) mój w dniu po kastracji przylepiał się do mnie jeszcze bardziej, ale koty koleżanki na dwa tygodnie się obraziły, wiec spokojnie - daj mu troszkę czasu - wróci do normy:)

eeh te kocie fochy ;) oby mu przeszło bo mam wyrzuty sumienia że mu to zrobiłam ;/
Moj poprzedni kociak tez sie obrazil na kilkanascie dni ale wredziuch był z niego od urodzenia ;)

przejdzie przejdzie, ale nie licz, że się uspokoi :):) bo jak to jest młody Potworek to z młodzieńczą głupawką hormony nie mają nic wspólnego :):)
jak się zapytałam mojej pani wet- odbierając Hugonka po zabiegu - czy on się troszkę uspokoi - uśmiechnęła się i powiedziała, że może za kilka lat - jak będzie statecznym kotem:):):)
Anna W.

Anna W. Specjalista ds.
rzeczy niemożliwe od
ręki, cuda do
trzech...

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Małgorzata K.:
przejdzie przejdzie, ale nie licz, że się uspokoi :):) bo jak to jest młody Potworek to z młodzieńczą głupawką hormony nie mają nic wspólnego :):)
jak się zapytałam mojej pani wet- odbierając Hugonka po zabiegu - czy on się troszkę uspokoi - uśmiechnęła się i powiedziała, że może za kilka lat - jak będzie statecznym kotem:):):)

nienie nie wykastrowalam go po to by sie uspokoił bo cały jego urok tych slodkich szaleństw slizgów przez przedpokój i zatrzymywania sie na przeszkodach po drodze ... :) wykastrowałam bidaka przede wszystkim by nie zaznaczał terenu ponieważ jest to kot mieszkający w bloku i nie wychodzi na dwór.
Ale dzięki za pokrzepiające słowa :)

konto usunięte

Temat: Sterylizacja- za i przeciw

Prawie 30 lat temu przyniosłam do domu pierwszego kotka. Sterylizacji wtedy nikt nie polecał, natomiast aby zapobiec rui, kotka całe swoje życie dostawała regularnie ludzkie hormony w dużych dawkach, tabletki o nazwie Femigen. Przeżyła w dobrym zdrowiu 16 lat, ale ostatnie dwa lata walczyła z rakiem, z którym ostatecznie przegrała. Jestem pewna że te hormony się do tego przyczyniły.
Każdy następny kot był już kastrowany/sterylizowany.
Moim zdaniem taki zabieg jest celowy u kotów bezdomnych w warunkach miejskich i u kotów domowych, natomiast u zwierząt gospodarskich, każdy właściciel powinien sam zdecydować czy to konieczne.

Następna dyskusja:

Walka przeciw kleszczom




Wyślij zaproszenie do