konto usunięte

Temat: Ranking szkol

Witam,
na polskim rynku operuje mnostwo firm oferujacych szkolenia dla trenerow. Chcialabym rozwinac sie w tej dziedzinie (szkolenia miekkie, poniewaz jestem psychologiem;) i szukam odpowiedniej szkoly, jednak nie chce trafic do instytucji, ktora traktuje temat zbyt oglednie, badz po prostu nierzetelnie. Jako trenerzy zapewne posiadacie niemala wiedze na ten temat - z doswiadczen wlasnych, badz kolegow. Piszcie, ktore szkoly sa dobre i godne polecenia, na ktorych sie zawiedliscie itp. Tego rodzaju 'ranking uzytkownika' bedzie pomocny nie tylko dla mnie, ale i dla innych, planujacych kariere w szkoleniach. Ja mieszkam we Wroclawiu ale doniesienia ogolnokrajowe sa bardzo mile widziane.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

Niestety nie wypowiem sie na temat szkół dla trenerów, bo w czasie gdy starowałam w tym zawodzie prawie ich w Polsce nie było, ale opowiem Wam o pewnym ciekawym doświadczeniu związanym z tematem.

Zaczynałam w pewnej instytucji szkoleniowej, której już nie ma, na zasadzie partnerskiej. Pomijając kilka warsztatów "w temacie"organizowanych w ramach tej firmy (bardzo dużo mi dały), zorganizowaliśmy się sami - grupką partnerów na zasadzie wzajemnej, bo w gronie kilku osób każdy z nas specjalizował sie w czym innym i mógł przekazać swoja wiedzę. Spotykaliśmy się co kilka tygodni na dwudniowych warsztatach, których gospodarzem był za każdym razem kto inny i inny był temat zajęć + zaproszeni goście np aktor, który uczył nas dykcji, ekspresji, spec od komunikacji interpersoanlej, psycholog itp. Później często zdarzało się nam pracowac w parach. Było to o tyle fajne, że sami kreowaliśmy program tego szkolenia. I może warto by było wskrzesić podobną inicjatywę - organizując spotkania dla grupki zainteresowanych osób w celu odświeżenia pewnych rzeczy z zaproszoną "gwiazdą" ??




Dorota Skoczylas-Andrzejczyk edytował(a) ten post dnia 20.12.06 o godzinie 21:37

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

Ciekawa inicjatywa i bardo chetnie bym w czyms takim wziela udzial:) obawiam sie tylko ze teraz ludzie zabiegani, czasu dla siebie nie maja, a szkola jednak daje ramy formalne i zobowiazuje...

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

masz całkowitą rację ; propozycja jest "oprócz" a nie "zamiast" :)
Marek J.

Marek J. historyk, archiwista

Temat: Ranking szkol

Mogę polecić Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych
To tak na początek :)

Temat: Ranking szkol

Witam serdecznie,

osobom stawiającym pierwsze kroki w sztuce i rzemiośle trenerskim polecam dobrą lekturę (np. książkę Leslie Rae "Efektywne szkolenie. Techniki doskonalenia umiejętności trenerskich." wydanej przez Wolters Kluwer Polska) oraz zaangażowanie się w praktykę u boku doświadczonego trenera

na początku warto zyskać ogólny wgląd w to, na czym polega rola trenera (można to stosunkowo szybko osiągnąć za pośrednictwem rzetelnej lektury), a następnie możliwie prędko zacząć "terminować" u boku praktyka w trakcie realnych szkoleń - czyli asystować, a chwilę później także współprowadzić szkolenia

najprawdopodobniej jest to "ścieżka" znacznie bardziej pożądana i praktyczna niż często przeteoretyzowane, przegadane i nieco "odrealnione" zajęcia w ramach szkółek trenerskich

podzielam ponadto ideę Doroty odnośnie "grup partnerów" - czyli regularnej wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą; taka forma uczenia się (nawiązująca do idei "action learning") może być źródłem bardzo wartościowych doświadczeń i wehikułem rozwoju zawodowego trenera niezależnie od jego stażu

pozdrawiam

Paweł Smółka
Daniel Surmacz

Daniel Surmacz Chief Operating
Officer, RTB House

Temat: Ranking szkol

Witam,
Bardzo fajny temat.
Z tego co ja zdązyłem sie zorientowac to szkolenia dla trenerów prowadzone przez firmy to rzecz inna niż szkoły trenerów. I tych w Polsce mamy kilka. I tak w Krakowie jest Pracownia Psychologiczna Elżbiety Sołtys : http://www.labpsych.pl/ kierowana do ludzi chcących pracować w biznesie i MATRIK, W Warszawie mamy Intre : http://www.osrodekintra.com.pl/ (i z tego co widze jest najbardziej popularna) jest również TROP : http://www.grupatrop.pl/, we Wrocławiu jest Moderator : http://www.moderator.wroc.pl/
To tyle z tych, które ja znam, pewnie pojawiły sie jakieś nowe szkoły wiec jeśli ktoś sie z nimi spotkał to prosze o opinie.
W ogóle to apeluje do wszystkich tych którzy takie szkoły pokończyli o wnioski i opnine.
pozdrawiam,

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

Swego czasu też stanąłem przed wyborem odpowiedniej szkoły. Nie ma co ukrywać, że ofert jest wiele poczynając od 2-3 dniowych "warsztatów" kończąc na kursach/szkołach rocznych czy dwu.
Ja osobiście zdecydowałem się na ofertę firmy DSMG (http://dsmg.pl), które podstawą do szkoły jest 5 dniowy trening interpersonalny, na bazie którego tworzone są moduły szkoły! Dzięki temu łatwo mi przyszło zrozumienie procesu grupowego, gdyż sam tego doświadczyłem podczas treningu (patrz faza oporu w grupie itp...).

Polecam wszystkim i każdemu z Was!
Daniel Surmacz

Daniel Surmacz Chief Operating
Officer, RTB House

Temat: Ranking szkol

Każda szkoła trenerów rozpoczyna sie od treningu interpersonalnego i przewaznie jest to 40 h.

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

Daniel S.:Każda szkoła trenerów rozpoczyna sie od treningu interpersonalnego i przewaznie jest to 40 h.


Niestety nie każda...Przeglądając oferty natrafiłem na takie szkoły, gdzie przez pół roku były prowadzone "wykłady", a dopier po okresie pół rocznym aktywizowana była grupa do pracy w zajęciach, budowie warsztatatów itp...dlatego uważam, że warto zwracać na to uwage, aby taka szkoła zaczynała się treningiem interpersonalnym.

Temat: Ranking szkol

ja jestem po TROPie i polecam gorąco!!
Najlepsza szkoła, jeśli chodzi o siłę obsady moim zdaniem. Ponadto, daje też spore możliwości "po", np. stażu superwizyjnego, studium coachingu i mentoringu. Jak mówi Dorota Jakubowska- mózg TROPu- miewa czasem rozterki wobec osób, które przychodzą po rzemiosło, bo oni nastawiają się na uczenie sztuki...:)
a szerzej- jak bedziesz porównywać różne szkoły, sprawdż, ile osób prowadzących jest wpisanych na listę rekomendowanych trenerów. ilu z nich ma uprawnienia trenera warsztatu, a ile superwizora treningu. To ważne dla ciebie jako psychologa, bo takie osoby będą ci potrzebne przy staraniu się o rekomendację PTP.
Ponadto ważne, żeby w programie był trening interpersonalny, istotne jest też, ile godzin liczy szkoła ( czy ma choć minimum wymagane do rekomendacji np.), czy "głównodowodzący" są psychologami -praktykami w biznesie. Spotkałam się ze szkołą, w której jedyny superwizor był terapeutą....Ważne, jaki jest program, czy zawiera tematy typu"organizowanie zaplecza technicznego" czy też np. "budowanie ytuacji edukacyjnej" - pytanie do ciebie- w jaki poziom chcesz się wstrzelić.
No i cenne jest też, jeśli szkoła"tworzy środowisko", skupia wokól siebie absolwentów i ma dla nich propozycje inicjatyw.
Robi to TROP, z tego co słyszałam Ela Sołtys również i MATRIK.
Najmocniejszy obsadą jest jednak TROP. Cenię sobie też bardzo ich ogromne doświadczenie i wysoki poziom etyki.
Są zresztą na Goldenie ludzie z ekipy TROPu, ich podpytaj...
są też absolwenci tej i innych szkół...



Ewa F. edytował(a) ten post dnia 27.12.06 o godzinie 22:38
Agnieszka Z.

Agnieszka Z. events manager

Temat: Ranking szkol

Paweł S.:Witam serdecznie,

osobom stawiającym pierwsze kroki w sztuce i rzemiośle trenerskim polecam dobrą lekturę (np. książkę Leslie Rae "Efektywne szkolenie. Techniki doskonalenia umiejętności trenerskich." wydanej przez Wolters Kluwer Polska) oraz zaangażowanie się w praktykę u boku doświadczonego trenera

na początku warto zyskać ogólny wgląd w to, na czym polega rola trenera (można to stosunkowo szybko osiągnąć za pośrednictwem rzetelnej lektury), a następnie możliwie prędko zacząć "terminować" u boku praktyka w trakcie realnych szkoleń - czyli asystować, a chwilę później także współprowadzić szkolenia

najprawdopodobniej jest to "ścieżka" znacznie bardziej pożądana i praktyczna niż często przeteoretyzowane, przegadane i nieco "odrealnione" zajęcia w ramach szkółek trenerskich

podzielam ponadto ideę Doroty odnośnie "grup partnerów" - czyli regularnej wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą; taka forma uczenia się (nawiązująca do idei "action learning") może być źródłem bardzo wartościowych doświadczeń i wehikułem rozwoju zawodowego trenera niezależnie od jego stażu

pozdrawiam

Paweł Smółka


W swoim imieniu dziękuję za wskazówki, szczególnie za pozycję książkową.
Po zakończeniu podyplomówki z ZZL chciałbym rozpocząć moją "drogę trenerską", obawiam się ,że niełatwo będzie mi znaleźć praktyka, który z otwartymi ramionami przyjmnie na termin niedoświadczoną osobę...Mam nadzieję,ze się mylę!
Pozdrawiam
Agnieszka
Marek Niezgoda

Marek Niezgoda Coach Trener Partner
w biznesie

Temat: Ranking szkol

polecam czeste spotkanie z doświadczonymi trenerami, coaching indywidualny, uczestnicto w takim szkoleniu (jesli ktos pozwoli)kursy i szkolenia - daja papier a przede wszystkim znajomosci i potem mozliwosc własnej promocji. Nie ma jednak jak praktyka, na pocztaku jest niełatwo, potem zdobywasz wyczucie i wiedze a nawet wiesz bez zegarka jak długo prowadzisz sesję;) nie m złotego środka; ja rozwazam coachingpartners.pl ; duzo jest tam o roli trenera , no i kursy NLP (np.http://nlp.pl) lub inne - tu ktos musi polecic
Agnieszka Z.

Agnieszka Z. events manager

Temat: Ranking szkol

Dziękuję za informacje, będę się stosować do wskazówek w miarę mozliwości:)
Jowita Kalajew

Jowita Kalajew Psycholog,
psychoterapeuta,
trener biznesu
&coach.

Temat: Ranking szkol

Daniel S.:Witam,
Bardzo fajny temat.
Z tego co ja zdązyłem sie zorientowac to szkolenia dla trenerów prowadzone przez firmy to rzecz inna niż szkoły trenerów. I tych w Polsce mamy kilka. I tak w Krakowie jest Pracownia Psychologiczna Elżbiety Sołtys : http://www.labpsych.pl/ kierowana do ludzi chcących pracować w biznesie i MATRIK, W Warszawie mamy Intre : http://www.osrodekintra.com.pl/ (i z tego co widze jest najbardziej popularna) jest również TROP : http://www.grupatrop.pl/, we Wrocławiu jest Moderator : http://www.moderator.wroc.pl/
To tyle z tych, które ja znam, pewnie pojawiły sie jakieś nowe szkoły wiec jeśli ktoś sie z nimi spotkał to prosze o opinie.
W ogóle to apeluje do wszystkich tych którzy takie szkoły pokończyli o wnioski i opnine.
pozdrawiam,


Witam,
Polecam szkołę Moderatora, jest we Wrocławiu i w Warszawie, głównodowodzący to psychologowie, praktycy w biznesie. Dostajesz dużo praktycznych narzędzi doprawionych fantastycznymi ludźmi:-). Sprawdziłam!
Pozdrawiam
Jowita
Jowita Kalajew

Jowita Kalajew Psycholog,
psychoterapeuta,
trener biznesu
&coach.

Temat: Ranking szkol

Agnieszka Z.:
Paweł Smółka:Witam serdecznie,

osobom stawiającym pierwsze kroki w sztuce i rzemiośle trenerskim polecam dobrą lekturę (np. książkę Leslie Rae "Efektywne szkolenie. Techniki doskonalenia umiejętności trenerskich." wydanej przez Wolters Kluwer Polska) oraz zaangażowanie się w praktykę u boku doświadczonego trenera

na początku warto zyskać ogólny wgląd w to, na czym polega rola trenera (można to stosunkowo szybko osiągnąć za pośrednictwem rzetelnej lektury), a następnie możliwie prędko zacząć "terminować" u boku praktyka w trakcie realnych szkoleń - czyli asystować, a chwilę później także współprowadzić szkolenia

najprawdopodobniej jest to "ścieżka" znacznie bardziej pożądana i praktyczna niż często przeteoretyzowane, przegadane i nieco "odrealnione" zajęcia w ramach szkółek trenerskich

podzielam ponadto ideę Doroty odnośnie "grup partnerów" - czyli regularnej wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą; taka forma uczenia się (nawiązująca do idei "action learning") może być źródłem bardzo wartościowych doświadczeń i wehikułem rozwoju zawodowego trenera niezależnie od jego stażu

pozdrawiam

Paweł Smółka


W swoim imieniu dziękuję za wskazówki, szczególnie za pozycję książkową.
Po zakończeniu podyplomówki z ZZL chciałbym rozpocząć moją "drogę trenerską", obawiam się ,że niełatwo będzie mi znaleźć praktyka, który z otwartymi ramionami przyjmnie na termin niedoświadczoną osobę...Mam nadzieję,ze się mylę!
Pozdrawiam
Agnieszka


:-) odnośnie książek służących doskonaleniu warsztatu trenerskiego polecam: Podręcznik Trenera, S. Jarmuż i T. Witkowski, dobre, bo praktyczne i polskie.
Agnieszka Z.

Agnieszka Z. events manager

Temat: Ranking szkol

w Nowym Roku biednę szukać tych pozycji na półkach, dziękuję jesczze raz i pozdrawiam serdecznie!!!!
Aga
Wojtek Pill

Wojtek Pill handlowiec, trener,
coach, menedżer

Temat: Ranking szkol

przychylę się do ostatniego głosu koleżanki z Kruka, ja też miałem przyjemność przeżyć przygodę (bo tak to trzeba nazwać) z Moderatorem, i jeżeli się zastanawiasz nad wyborem, to przejrzyj dokładnie ich stronę, jest opisany szczegółowy program, a jak przeczytasz "Podręcznik trenera" to zobaczysz co będzie na szkoleniu, tylko już w formie praktycznej i wśród kilkunastu osób,

i jeszcze jedno na koniec, samo szkolenie to jedno, warto abyś wiedziała w jakim obszarze chcesz szkolić, żeby umiejętności trenerskie połączyć z doświadczeniem w obszarze z którego szkolisz, bo to zawsze będzie Ci pomocne w radzeniu sobie z grupą i byciu po prostu bardziej wiarygodnym, bo będziesz mogła się odwołać do własnych doświadczeń

pzdr
Wojtek

konto usunięte

Temat: Ranking szkol

ja polecam TROP (też :), miękko i bardzo mądrze. ta szkoła nauczyła mnie nie tylko tego jak się odnaleźć jako trener ale tez była naprawdę wartościowa dla osobistego rozwoju poprostu.
Anna K.

Anna K. HR Business Partner

Temat: Ranking szkol

ze swojej strony polecam jeszcze - 'Warsztaty - skuteczna forma nauki' autorstwa K. Vopela; zresztą on napisał wiele pozycji dotyczacych warsztatów, które można przejrzeć szukając pomysłów na chociażby lodołamacze

Następna dyskusja:

Ranking wpadek trenerskich




Wyślij zaproszenie do