Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest 'tradycja' wykupywania Panny Młodej za wódkę. Kompletnie taka perspektywa mi się nie podoba.
Zmienię tę tradycję!

Ostrzeżcie mnie jak są jeszcze dziwniejsze rzeczy, które mogą sie przytrafić na ślubie lub weselu w imię 'tradycji'.

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

rozpoznawanie Panny Młodej/ Pana Młodego przez drugą połówkę po częściach ciała.

:|
Aleksandra Maria S.

Aleksandra Maria S. Podłączona do
prądu-الكساندرا

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

hmmm a to nie jest tak ze ,,konkursy,,ustalacie
z zespolem...?

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

tak, akurat zabawy można ustalić

konto usunięte

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

szczerze przyznam - nie znoszę tych zabaw!
okropieństwo i zazwyczaj z podtekstem erotycznym
masakra...

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

jak zabawa jest przykra to można po prostu sie nie zgodzić

a co z wodą w butelce wódki dla młodych?
Ewa B.

Ewa B. Menedżer, Getin
Noble Bank S.A.

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Anna Goleń:
jak zabawa jest przykra to można po prostu sie nie zgodzić

a co z wodą w butelce wódki dla młodych?


Jak z wodą? Że niby młodzi udają, że piją wódkę, a w rzeczywistości piją wodę?? Po co komu takie oszustwo? Jak chcą, niech piją wódkę, a może wolą wino, więc niech zastąpią wódkę winem, a może wcale nie chcą pić na swoim weselu, po co więc udawać? Pomysł głupi moim zdaniem
Anna S.

Anna S. Dyrektor ds.
pedagogicznych

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Tańce wykupowańce!! Ohyda! Dla mnie to żebranie o kase. U nas tego nie będzie na pewno.

A także zamierzam się sprzeciwić (podczas ustalania scenariusza oczepin), gdy zespół zaproponuje:
- karmienie młodego jogurtem z zamkniętymi oczami (katastrofa),
- zamianę ubrań wszystkich par biorących udział w zabawie (pan nakłada sukienkę, i odwrotnie). Bez komentarza.
- kopanie kapusty (!)
- zabawa ze 'starym pudłem' (pan młody idzie za wodzirejem, który ciągnie za sobą przywiązane do sznurka stare pudło... Przechodzi pod krzesłem, stołem i wyciera wszystkie kąty, a na koniec Pan Młody przysięga Młodej, że już nigdy nie będzie się 'włóczył, za starym pudłem')

Tylko znów, jeśli wykluczymy te wszystkie 'niechciane' zabawy, to cóż nam pozostanie, drogie panie?! Taniec ze szczotką? ;)
Agnieszka Janaś

Agnieszka Janaś HR Business Partner
Kimball Electronics
Poland

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Anna K.:
Tańce wykupowańce!! Ohyda! Dla mnie to żebranie o kase. U nas tego nie będzie na pewno.

A także zamierzam się sprzeciwić (podczas ustalania scenariusza oczepin), gdy zespół zaproponuje:
- karmienie młodego jogurtem z zamkniętymi oczami (katastrofa),
- zamianę ubrań wszystkich par biorących udział w zabawie (pan nakłada sukienkę, i odwrotnie). Bez komentarza.
- kopanie kapusty (!)
- zabawa ze 'starym pudłem' (pan młody idzie za wodzirejem, który ciągnie za sobą przywiązane do sznurka stare pudło... Przechodzi pod krzesłem, stołem i wyciera wszystkie kąty, a na koniec Pan Młody przysięga Młodej, że już nigdy nie będzie się 'włóczył, za starym pudłem')

Tylko znów, jeśli wykluczymy te wszystkie 'niechciane' zabawy, to cóż nam pozostanie, drogie panie?! Taniec ze szczotką? ;)


Aniu skąd Ty znasz takie dziwaczne zabawy! pierwsze słyszę. Natomiast zgadzam się, że okropny zwyczaj to tańce wykupowańce jak to nazwałaś. Kto chce zatańczyć z panem/panią młodą musi zapłacić bo para zbiera na podroz poslubna. u nas tego na pewno nie będzie.

Fajnie, że wszystkie zabawy można ustalić z orkiestrą, żeby uniknąć problemów :)
Anna S.

Anna S. Dyrektor ds.
pedagogicznych

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Agnieszka Stochaj:
Aniu skąd Ty znasz takie dziwaczne zabawy! pierwsze słyszę.

Znam, bo byłam na kilku weselach i nieraz byłam zmuszona brać udział w takich zabawach. Przeokropne uczucie.Anna K. edytował(a) ten post dnia 14.05.08 o godzinie 20:34
Anna S.

Anna S. Dyrektor ds.
pedagogicznych

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Anna K.:
Agnieszka Stochaj:
Aniu skąd Ty znasz takie dziwaczne zabawy! pierwsze słyszę.

Znam, bo byłam na kilku weselach i nieraz byłam zmuszona brać udział w takich zabawach. Przeokropne uczucie.Anna K. edytował(a) ten post dnia 14.05.08 o godzinie 20:34

A tu link do postu o oczepinach: http://www.goldenline.pl/forum/sluby/108043/?hl=oczepiny
Małgorzata Urbańska

Małgorzata Urbańska Mama Aktywistka ;)

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Jakoś nikt nie wspominał o:

- przeciąganiu kurzego jaja przez... nogawki pana młodego ( o co kaman??)
- rozpoznawaniu młodego/młodej po kolanku
- wyścigu w piciu wódki przez młodego i obecnych na zabawie panów

Chyba najgłupsze weselne zabawy, jakie widziałam :(
Sylwia Krzywy

Sylwia Krzywy kocham cię życie...
:-)

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

no to ja mam szczescie do wesel. nie widzialam glupich zabaw (albo nie pamietam ;-) )

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Małgorzata W.:
Jakoś nikt nie wspominał o:

- przeciąganiu kurzego jaja przez... nogawki pana młodego ( o co kaman??)
- rozpoznawaniu młodego/młodej po kolanku
- wyścigu w piciu wódki przez młodego i obecnych na zabawie panów

Chyba najgłupsze weselne zabawy, jakie widziałam :(

no własnie o tym kolanku/łydce/głowie pisałam już wczesniej.. przecież to debilne jest!

a picie wodki na wyścigi - super konsekwencje tego mogą być... :/

ja niewiem kto to wymysla ale pozostaje tylko pogratulować :|
Anna S.

Anna S. Dyrektor ds.
pedagogicznych

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Sylwia Targowicz:
no to ja mam szczescie do wesel. nie widzialam glupich zabaw (albo nie pamietam ;-) )

Sylwia jakie więc widziałaś. Napisz, może skorzystamy?
Chyba że to jest tak, że dopóki nas to nie dotyczy, to jest zabawne...Anna K. edytował(a) ten post dnia 15.05.08 o godzinie 06:03
Anna S.

Anna S. Dyrektor ds.
pedagogicznych

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Małgorzata W.:
Jakoś nikt nie wspominał o:

- przeciąganiu kurzego jaja przez... nogawki pana młodego ( o co kaman??)

Całkiem o tym zapomniałam. faktycznie mało zabawne.
- rozpoznawaniu młodego/młodej po kolanku

A zamierzacie mieć podobną zabawę - rozpoznawanie po innej części ciała? ;)
- wyścigu w piciu wódki przez młodego i obecnych na zabawie panów

Nie słyszałam, nie widziałam.

Natomiast przypomina mi się wesele mojej siostry i szwagier, który został zmuszony do włożenia ołówka, przywiązanego na sznurku do paska od spodni do butelki po wódce. Żenada!
Ula D.

Ula D. Politolożka na
stanowisku Księgowej
:)

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

to i ja chyba miałam szczęscie do zabaw oczepinowych, fakt kiedys była zabawa typu poznawania pana/pani młodego/młodej po kolanku, uszach/piersiach itd.

Teraz widzę, że popularna jest zabawa typu krzesełka czyli 6 osób i pięc krzesełek zespół gra muzyke, jak przetsanie trzeba usiąść, kto nie usiądzie ten odpada, a potem jak zostają dwie osoby i jedno krzesło to zespół podmienia na miskę(zdarza się napełniona wodą)

Mnie się podoba zabawa TABLICZKI - Młodzi siadają tyłem do siebie. Pan Młody ma tabliczkę z jednej strony "ja" z drugiej "ona", a Panna 'ja', "on'. Zadaje sie im podchwytliwe pytania i muszą bez zastanowienia odpowiadać przez podniesienie tabliczki (kartki) np.:
- Kto bardziej kocha swoja Teściową ?
- Kto częściej mówi "Kocham Cię" ?
- Kto rządzi pieniędzmi ?

ALbo podział obowiązków w nowym wspólnym życiu- przed weselem należy przygotować jednokolorowe balony oraz karteczki z różnymi domowymi obowiązkami (np. "
Będę słuchać mądrych rad teściowej", "Będę prać pieluchy", "Pilot będzie należał do mnie", "Będę wydawać pieniądze","w domu rządzę ja” .
Byłam na jednym weselu gdzie była ta ostatnia zabawa - smiechu było co nie miara, kiedy młoda wylosowala obowiązki typowo męskie i odwrotnie.

Ja też nie chcę mieć głupich zabaw, ale myślę, że te co wymieniłam są odpowiednie i nie należą do najgłupszych.

konto usunięte

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Anna K.:
Sylwia Targowicz:
no to ja mam szczescie do wesel. nie widzialam glupich zabaw (albo nie pamietam ;-) )

Sylwia jakie więc widziałaś. Napisz, może skorzystamy?
Chyba że to jest tak, że dopóki nas to nie dotyczy, to jest zabawne...Anna K. edytował(a) ten post dnia 15.05.08 o godzinie 06:03
ja byłam w życiu na 4 weselach (w tym jedno z nich to moje własne)

i zabaw po prostu NIE BYłO

była "zabawa" polegająca na tym że wszyscy goście tańczyli razem w kółeczku
ale chyba nie o takie zabawy chodzi

w ogóle wydawało mi się że te zabawy odeszły do lamusa
i że się tego po prostu nie praktykuje

nie wiem czy uważacie oczepiny za "zabawę"
dla mnie oczepiny to oczepiny,rzucanie muchą,krawatem,musznikiem,welonem czy bukietem

rzucane przedmioty łapią przyszli "państwo młodzi",którzy mają po oczepinach swój taniec (a u mnie na weselu składali sobie jeszcze "przysięgę" )
Przemysław Skotnicki

Przemysław Skotnicki Szef zespołu
wsparcia sprzedaży
salonów \ Dział
marketing...

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

A jak jest w waszej tradycji posadzić świadków. W Poznaniu spotkałem się z tym, że obok Pary Młodej siedzą rodzice a potem świadkowie. W innych regionach Polski (Olsztyn) jest tak, że obok siedzą świadkowie.
Ja osobiście posadzę światków obok nas...moja dziewczyna to Poznanianka ciekawe czy będzie mała wojna ;)
Ewelina Z.

Ewelina Z. Shipping Agent,
Warehouse & Office
Administrator

Temat: niechciane zwyczeje ślubno-weselne

Ja bylam swiadkiem u kolezanki w Gdyni i nie siedzialam obok pary mlodej tylko z partnerem w dalszej czesci stolu

Następna dyskusja:

Ślubno - weselne priorytety




Wyślij zaproszenie do