konto usunięte

Temat: Przykra sprawa..

Może niektórzy z Was słyszeli o sprytnym oszuście, jesli nie, podsyłam link:
http://www.tomaszwitkowski.pl/

konto usunięte

Temat: Przykra sprawa..

No cóż, takie kompromitacje nie są nowe. Nawet takie czasopisma jak Science wpadały w podobne półapki - i dobrze. Może rzeczywiście kubeł zimnej wody na malowaną radę naukową by się tu przydał...
... swój osąd opieram tylko na wskazanej stronie internetowej.

konto usunięte

Temat: Przykra sprawa..

I dobrze zrobił (Tomasz Witkowski). Ile jest nonsensów w kolumnach i na półkach zatytułowanych "Psychologia" osoba z ulicy nawet sobie z grubsza nie uświadamia.
Znam Go i cenię, także - a może właśnie dlatego w tym kontekście - jako rzetelnego popularyzatora nauki o rygorystycznym warsztacie i jednocześnie lekkim piórze.
Trochę mnie dziwi polemika na stronie z prof. Szmajke (który jest równie rygorystyczny metodologicznie), no ale tutaj spór jest dozwolony (czy ten hoax przynosi więcej pożytku czy szkody.
Dorota Magdalena S.

Dorota Magdalena S. psycholog, filolog
rosyjski

Temat: Przykra sprawa..

A co na to "Charaktery"?

konto usunięte

konto usunięte

Temat: Przykra sprawa..

Jeszcze w okresie, w którym czytałem "Charaktery" (mam zerowy numer) pamiętam, że pismo to niestety ale dość specyficznie podchodziło do krytycznej oceny autorytetów. Był niedawno okres wprowadzania w ramach Procesu Bolońskiego jednolitych studiów psychychologicznych - niestety Charaktery nie potrafiły przedstawić inaczej niż jednostronnie tego zjawiska. Dyskusja krytyczna nie miała miejsca. Cytowane były autorytety.

konto usunięte

Temat: Przykra sprawa..

Hmmm .Dopiero gość by sie zdziwił jakby "przypadkiem" stworzył nową teorię i okazałoby sie ,ze nie trzeba do tego podstaw naukowych tylko potrzebny byl fart ..:)))))))))))))))

Następna dyskusja:

Ważna sprawa-dla mnie!




Wyślij zaproszenie do