Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Kilka dni po napisaniu poniższego tekstu Marcin przysłał mi porażającą wiadomość - film o odbieraniu przez 11 policjantów broniących się dzieci ojcu.
http://www.goldenline.pl/forum/prawa-ojca/110111

A kilka dni wcześniej otrzymałem wstrząsającą informację, opisaną przez "Superekspres" 02 lutego 2005 roku, dotyczącą tragicznej sytuacji trzyletniego Wiktora z Wrocławia. Dziecko, jak donosi gazeta było ofiarą przemocy domowej.

Cytuję "W dniu 2004.12.25, po 9 miesiącach nie widzenia się syna Wiktora z ojcem Jerzym, doszło do ich pierwszego krótkiego spotkania. Na spotkaniu tym, ojciec Jerzy zauważył u swojego syna Wiktora bardzo zły stan zdrowotny dziecka i wielkie zaniedbania ze strony matki, oraz ślady pobicie. W związku z zaistniałym faktem, ojciec Jerzy zabrał syna Wiktora do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu ul. Traugutta 116, na Oddział Medycyny Ratunkowej Izby Przyjęć. Wiktor został zbadany przez z-ce Ordynatora Chirurgii Dziecięcej Wojciecha Wójcika – specjalistę chirurga. Podczas badania, lekarz stwierdził u małoletniego Wiktora, krwiak lewego oczodołu, ranę ciętą okolicy oko lewego, otarcia skóry okolicy skroniowej lewej, otarcia skóry klatki piersiowej po stronie lewej – krwiaki oraz pojawiające się wymioty - podejrzewał wstrząs mózgu (tutaj zobacz informację lekarza). Skierował Wiktora do oddział radiologii celem prześwietlenia głowy, na okoliczność pęknięcia kości czaszki. Na szczęście, nie stwierdzone zostało pęknięcie ani złamanie kości czaszki. (zdjęcie1), (zdjęcie2), (zdjęcie3)
Podczas tej wizyty syn Wiktor pokazywał lekarzowi, jak mama Kamila B. córką Bareckiego go biła po głowie, po plecach, popychała i ciągnęła za włosy na głowie."

Nie mogąc się doczekać pomocy ze strony wymiaru sprawiedliwości, a nawet spotykając się z lekceważącym podejściem, ojciec nie odprowadził dziecka po spotkaniu do matki, gdy zobaczył kolejne ślady znęcania fizycznego i psychicznego za co później był ścigany z powodu dokonania porwania.

Nie wiem jak zakończyła się ta sprawa. Ale niezależnie od jej efektu horror, którego doświadczyło dziecko, bezsilność ojca i podejście do niej przez organy, których podstawowym zadaniem jest ochrona praw obywateli naszego kraju jest wstrząsające. Poniżej zamieszczam link do artykułu, szczegółowo opisującego tą historię.

http://www.majewski.nazwa.pl/zgsopo/jerzygryff/2005020...

Więcej artykułów, związanych z funkcjonowaniem prawa, systemu sprawiedliwości, sytuacją ojców i dzieci można znaleźć na stronach:

http://www.tata.pl/

http://www.majewski.nazwa.pl/zgsopo/media/start.html

Oczywiście nie mogę zagwarantować zgodności z prawdą zaprezentowanych tam materiałów ale też nie mam powodów aby wątpić w ich rzetelność.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 27.07.07 o godzinie 14:32
Agnieszka Nocoń

Agnieszka Nocoń psycholog,
terapeutka

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

"Kontrowersyjny proces w Krakowie"
http://www.tvn24.pl/12690,1566398,0,1,sad-zatail-korzy...

Czarna lista symboli polskiego wymiaru sprawiedliwości: http://www.czarnalista.com/Agnieszka Nocoń edytował(a) ten post dnia 29.09.08 o godzinie 18:46
Nika B.

Nika B. Rise and fall

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Maćku a co powiesz na 2 lata bez zawieszenia za niewinność-tj rzekome molestowanie bez powołania biegłego psychologa,seksuologa,opierając się tylko na zeznaniach matki i babki dziecka????
Krzysztof T.

Krzysztof T. Konsultant /
projektant
oprogramowania

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

To po prostu praktyka z trzeciego świata!

Co robić w takich sytuacjach? Chyba tylko się odwoływać.

Monika - w jakim mieście Sąd wydał taką decyzję?

Monika Bogacka:
Maćku a co powiesz na 2 lata bez zawieszenia za niewinność-tj rzekome molestowanie bez powołania biegłego psychologa,seksuologa,opierając się tylko na zeznaniach matki i babki dziecka????
Agnieszka B.

Agnieszka B. Żeby siedzieć i
czekać na księcia,
to trzeba mieć ojca
króla

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

http://uwaga.onet.pl/1510162,archiwum.html

Ciekawa jestem czy medialny wydzwiek tej sprawy ... przełozy sie na jakies zmiany.

Najbardziej podobalo mi sie koncowe danie panie psycholog ze zapomina sie w tym wszystkim o dziecku
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Monika Bogacka:
Maćku a co powiesz na 2 lata bez zawieszenia za niewinność-tj rzekome molestowanie bez powołania biegłego psychologa,seksuologa,opierając się tylko na zeznaniach matki i babki dziecka????

Superhorror, Moniko! A gdzie i kiedy wydarzyła się taka sytuacja?Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 08.10.08 o godzinie 10:23
Adam K.

Adam K. Kierownik Sekcji
Zakupów - produkty i
usługi
non-manufact...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Szanowni,
znam sprawę, o której pisze Monika.
Super byłoby, gdybyśmy zjawili się na apelacji!!!!!
Może sprawiedliwość wejdzie znami na salę zza drzwi!!!

konto usunięte

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Witaj Adam,
Jedziemy koniecznie(chyba,że w Szczecinie to nie dam rady...)
Daj namiary na sprawę na prv. lub na forum Prawo taty do...
A jeżeli chodzi o kwestię skandalicznego działania sądów to zrobimy nowy wątek w naszej grupie. Jest tym tematem żywo(bynajmniej takie sprawia wrażenie)zainteresowany obecny min.sprawiedliwości,więc może się coś zmieni...

Pozdr.
MK
Adam K.

Adam K. Kierownik Sekcji
Zakupów - produkty i
usługi
non-manufact...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Czołem Marcin, czołem Szanowni Pozostali.

Nie wiem czy mogę zdradzać. Monika, podaj szczegóły.
Chyba nie będziesz zła jeśli napiszę, że to świętokrzyskie.

To jest horror, który mnie rzeczywiście powalił, a Monikę dotknął.
Jak słuchałem to nie wierzyłem, że jest taka "sprawiedliwość". Z resztą po tym jak sam zostałem zatrzymany tylko na podstawie zeznań "matki" to raczej nie dziwi mnie, ale nie chcę w to wierzyć!
Krzysztof T.

Krzysztof T. Konsultant /
projektant
oprogramowania

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Niech tą sprawę zbada prokuratura z Warszawy. Pseudo-matka wysunęła wobec mnie fałszywy zarzut o molestowanie dziecka. Po prostu chore i urojone, bo na badaniu w RODK dziecko nie chciało mnie puścić za rękę!

Ale do rzeczy: zeznawałem w tej sprawie wyłącznie jako świadek, żadnego zatrzymania, żadnego oskarżenia.

Bardzo obiektywnie i profesjonalnie. To była Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe. Nie mam im nic do zarzucenia.

Jedyne czego mi się nie udało, to doprowadzić do ukarania pseudo-matki za skłożenie tego fałszywego oskarżenia.
Nika B.

Nika B. Rise and fall

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Krzyś bo to jest Stolica,a nie jakieś zad....
Adaś nie jestem zła.Skoro post ma taki tytuł to postanowiłam napisać.
Co więcej 1 szą apelację złożył pseudo asystent prokuratora,wnioskując nie o 2 a o 4 lata i do tego stwierdził,że oprócz molestowania miało miejsce kazirodztwo.
Masakra.Ta sprawa zniszczyła zycie mnie,mojemu narzeczonemu a najbardziej w tym wszystki żal mi dziecka.
Adam K.

Adam K. Kierownik Sekcji
Zakupów - produkty i
usługi
non-manufact...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

może poniższa sprawa to nie HORROR, ale zawsze krew psuje.
Otóż przed orzeczeniem rozwodu miałem ustalone kontakty z Synkami. Oprócz "zwykłych" dni miałem też zapis o Świętach. W wyroku rozwodowym jakoś Sąd nie napisał o żadnym dniu świątecznym!!! Teraz (dzięki jadowi swojej ex, która powiedziała mi: "będziesz miał faaaajne Święta") dowiedziałem się, że obowiązuje wyrok - skoro brak zapisu o Świętach to "nie ma pan czasu w Święta z dziećmi".
Sąd przeoczył, prawda - bo rzeczywiście trudno jest logicznie pomyśleć "skoro miał dzieci w Święta to pewnie dalej chce" - a ja teraz muszę wydać setki zł po to, aby znowu kłócić się o kolejne dwa dni w ciągu roku!!!!!!
Brawo Pani Sędzio, życzę spokoju ducha i mam pytanie: może Pani pokryje moje koszty związane z rozszerzeniem kontaktów z dziećmi?

Zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek forma prawna na złożenie zażalenia (może skargi) na Panią Przewodniczącą Składu - mam kilka takich błędów w protokole - ale wyrok był w lutym tego roku, czy nie za późno. Chciałbym napisać takie zażalenie tylko po to, aby Prezes Sądu miał je w papierach!!!!!Adam K. edytował(a) ten post dnia 03.10.08 o godzinie 11:52
Krzysztof T.

Krzysztof T. Konsultant /
projektant
oprogramowania

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Adam - na rozprawie trzeba od razu na głos podnosić takie kwestie - bez gniewu, tylko na spokojnie, np: "Wysoki Sądzie, chciałem zauważyć, że w decyzji nieopatrznie zabrakło stwierdzenia dotyczącego moich kontaktów z dziećmi w Święta, mimo, że .... ".

Po drugie - można chyba złożyć wniosek o "sprostowanie oczywistej omyłki". Kiedyś dostałem takie pismo od Sądu, w którym Sąd prostował "oczywistą omyłkę".

Wiem, że to wk...jące - ale to wszystko są tylko ludzie. Być może było to celowe, ale możliwe jest, że Sędzia po prostu zapomniał, przeoczył, etc.

Pozdr!

Adam K.:
może poniższa sprawa to nie HORROR, ale zawsze krew psuje.
Otóż przed orzeczeniem rozwodu miałem ustalone kontakty z Synkami. Oprócz "zwykłych" dni miałem też zapis o Świętach. W wyroku rozwodowym jakoś Sąd nie napisał o żadnym dniu świątecznym!!! Teraz (dzięki jadowi swojej ex, która powiedziała mi: "będziesz miał faaaajne Święta") dowiedziałem się, że obowiązuje wyrok - skoro brak zapisu o Świętach to "nie ma pan czasu w Święta z dziećmi".
Sąd przeoczył, prawda - bo rzeczywiście trudno jest logicznie pomyśleć "skoro miał dzieci w Święta to pewnie dalej chce" - a ja teraz muszę wydać setki zł po to, aby znowu kłócić się o kolejne dwa dni w ciągu roku!!!!!!
Brawo Pani Sędzio, życzę spokoju ducha i mam pytanie: może Pani pokryje moje koszty związane z rozszerzeniem kontaktów z dziećmi?

Zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek forma prawna na złożenie zażalenia (może skargi) na Panią Przewodniczącą Składu - mam kilka takich błędów w protokole - ale wyrok był w lutym tego roku, czy nie za późno. Chciałbym napisać takie zażalenie tylko po to, aby Prezes Sądu miał je w papierach!!!!!Adam K. edytował(a) ten post dnia 03.10.08 o godzinie 11:52
Adam K.

Adam K. Kierownik Sekcji
Zakupów - produkty i
usługi
non-manufact...

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

dzięki Krzysztof.
"Sprostowanie oczywistej omyłki"?
To ciekawe - muszę o tym porozmawiać z Panią mecenas.
Może to najkrótsza droga?!
Dzięki dzięki
Nie mniej wk.....ony jestem na maxa to oczywiste. Mam przed sobą obraz kolejnej walki o dwa dni w roku, a jeśli Sąd nie zdąży z wyrokiem do Świąt to Boże Narodzenie bez minuty z Chłopakami....
no q...wa!!!!
Michał B.

Michał B. Nowe znaczy
wyzwanie!

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Kurde, no comments..
Trzymam kciuki Adamie!

Temat: HORROR W MAJESTACIE PRAWA!

Uwaga: sądy odbierają dzieci ubogim rodzicom!
http://www.niedziela.pl/mp3.php?kat=prezentacja&mp3=20...

Do rzeczników praw obywatelskich i praw dziecka trafia coraz więcej skarg osób, którym sądy ograniczają prawa rodzicielskie, a nawet odbierają dzieci tylko dlatego, że żyją w biedzie. Specjaliści biją na alarm: bezpodstawne odbieranie dzieci rodzicom trzeba ukrócić.
http://www.niedziela.pl/mp3.php?kat=prezentacja&mp3=20...

W najnowszym GOŚCIU NIEDZIELNYM na okładce -Modlitwa o dobre prawo , Andrzej Czuma
Jestem za ostrożnością w dawaniu państwu instrumentów prawnych do ...
... do wkraczania w życie rodziny.
Minister sprawiedliwości, w Warszawie, 2 września 2009 r.
Na str 38 -Nikt nie ma prawa wyznaczać kryteriów stanowiacych czy jesteśmy wystarczająco młodzi ,zamożni ,czyści ,wykształceni aby posiadać i wychowywać potomstwo – artykuł Wyrwana Róża .

Nie wolno milczeć wobec sędziów zła , stop sędziom ,to sądy łamią wszystkie normy moralne .Postawić tamę sadowej tyranii .
Nikt nie powinien być w stanie odebrać prawa rodzica.Nie istnieje żaden racjonalny powód by dzieci nie mogły spędzać tyle samo czasu z obojgiem rodziców . Niestety posiadamy dowody fatalnych opinii sądowo psychiatrycznych ,psychologicznych i tzw.RODK-owskich w których zabrania się dzieciom kontaktu z rodziną .A sady w majestacie prawa wprowadzają to zło w życie .
http://www.youtube.com/watch?v=Go5FQtA-vvw
Połóżmy kres despotyzmowi sądów .
Praktyka, którą od jakiegoś czasu można zaobserwować w Polsce, a która polega na funkcjonowaniu sądów nie jako jednej z władz, ale władzy nadrzędnej. Wynika z tego, że żyjemy w systemie sądokracji, który z demokracją nie ma nic wspólnego. W Polsce z sądami i całym wymiarem sprawiedliwości mamy kłopot szczególny . Czy zaakceptujemy barbarzyństwo i despotyzm sędziowski?Bronisław Wildstein
http://www.rp.pl/artykul/352945.html
http://blog.rp.pl/wildstein/2009/08/05/dokad-siega-wla...
Ofiary urzędniczego barbarzyństwa ( sądów rodzinnych )
Konieczne jest stworzenie takiej infrastruktury prawnej, która zagwarantuje ochronę prawa do życia rodzinnego i do wychowania dziecka przez rodziców, oraz urealni prawo do sądu w tych sprawach.
Bulwersujące jest też i to, że jeśli nawet dziecko wróci do rodziców nie sposób będzie naprawić krzywd, których doznali rodzice, dziecko i rodzeństwo. Nie można zatem unikać wyraźnego określenia kwestii odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za krzywdę wyrządzoną bezpodstawnym odebraniem dziecka, łącznie z regulacjami karnymi oraz odszkodowawczymi. Tylko takie uregulowania mogą powstrzymać niefrasobliwość urzędników.
http://www.rp.pl/artykul/9157,356122_Makowska__Ofiary_...Waldemar Kalinowski edytował(a) ten post dnia 15.09.09 o godzinie 02:24

Następna dyskusja:

Prawa - ojca - ciekawe stro...




Wyślij zaproszenie do