Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Andrzej G.

Andrzej G. Pan tu nie siedział

Temat: zbliża się Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

http://yourjewelosco.com/polish-community/hunger-relief

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: zbliża się Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Zeby wiedziec o czym mowa trzeba raz doswiadczyć. Ludzie z głodu potrafia jesc ze śmietnika. Kiedyś w moim mieście sadziłem że nie ma tak głodnych dzieci. Niestety pod jasną ogromna reklamą dobrobytu zobaczyłem ten obrazek. Było to już z 5 lat temu. Ale zapamiałem jedno i drugie. Koncern ktory sie tam reklamował i biede piecoletniego dzieciaka grzebiacego w smietniku przed optymistyczną zachetą do wspaniałej przyszlosci jaka da reklamowany produkt jego nabywcom.

Grzegorz Szymański:
4. o głodzie mówią wszyscy, których stać na patrzenie w przyszłość: "Rządy i korporacje z bogatych państw wykupują miliony hektarów ziemi uprawnej w biednych państwach afrykańskich i azjatyckich, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo żywnościowe w dłuższym okresie czasu. W odpowiedzi na tę politykę na Madagaskarze wybuchły zamieszki. W innych państwach narasta krytyka władz odpowiedzialnych za przekazywanie ziemi rolnej."
W sloganie reklamowym, o ktorym wspomniałem było cos własnie o przyszlosci. Sadze ze na te zamieszki juz zapracowano sobie. I nie gdzies daleko. Ale blizej niz nam sie wydaje.Romuald K. edytował(a) ten post dnia 20.09.09 o godzinie 04:15

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: zbliża się Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Grzegorz Szymański:
ale do czego Pan zmierza? Chce Pan powiedzieć, że powinniśmy patrzec na polskie głodne dzieci, czy na co? Problem jest globalny więc nie da rady, co pokazują powyższe linki.
Zmierzam? Nie Po prostu widze problem z innej strony. Dzieci mają najgorzej. Bo dorosli mogą sie nawet zbutnować jak w przytoczonym przykładzie o zamieszkach z powodu głodu.

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: zbliża się Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Grzegorz Szymański:
No owszem, mają najgorzej, ale chce Pan się skupić na dzieciach, które mają najgorzej, czy na problemie głodu, by go rozumieć? Tutaj gdy będziemy lamentować niczego nie zmienimy, a jesli zaczniemy rozumieć globalne problemy to już jest jakiś krok do przodu dla Pana i dla mnie. Warto rozmawiać ;) Pzdr.
Ależ bardzo prosze.
Kwesta glodu jest zwiazana z przejsciem cywizilizacji koczowniczej na rolnictwo. Cała reszta sie nie zmienia od lat, grabieze i eksploracja ziemi prowadzi oprocz spustoszenia w jej zasobach na moralna dno. Co jakis czas tylko wybucha WOJNA jesli uda sie napuscic jeden naród na drugi. W Afganistanie rónież nasza wspaniała cywilizacja zaprowadzi głód jesłi właczy ten region w swoje sfery wplywów.

Mozemy rozmawiac. Ale moze warto zobaczyć że sami jako cywlizacja jesteśmy tu odpowiedzialni.

The Richest Man In Babylon komunikat audiowizualny
http://www.youtube.com/watch?v=rmWGaKgXnHM

Działacze praw czlowieka takze powinni wyjsc poza reguły rozumowania swiata zachodu. Bo to nie jest fikcja. Mimo iż ustawimy policjantów zamkniemy granice ladowe morskie powietrzne to problem wroci. Trzeba sie przyznac ze nie mamy pomysłu na sprawiedliwe społeczeństwo. Znalazlismy tylko techniki na zwiekszanie konsumpcji. A to nie usunie problemów głodu na świecie.

Dziekuje.Romuald K. edytował(a) ten post dnia 21.09.09 o godzinie 13:21



Wyślij zaproszenie do