Joanna Wosińska

Joanna Wosińska Zastępca redaktora
naczelnego, PRO-TEST

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Którą z Wysp Kanaryjskich polecacie? Która jest najpiękniejsza? Na którą warto się wybrać i dlaczego?
Krzysztof Wiewióra

Krzysztof Wiewióra właściciel,
ListekFigowy.pl

Temat: Wyspy Kanaryjskie

2x byłem na Teneryfie i jeszcze mi mało. Nie zdążyłem wszystkiego zwiedzić, a w sumie byłem tam 5 tygodni.
Polecam Teneryfę, choć inne znam tylko z przewodników.
Katarzyna R.

Katarzyna R. Kierownik ds.
Zasobów Ludzkich
Leroy Merlin
Gdańsk-Oliwa

Temat: Wyspy Kanaryjskie

polecam Gran Canarię! Bylam tam 3 miesiace i zwiedziłam chyba wszystko, mozna sie zdziwić jak różne miejsca znajduja sie na tej małej wyspie, od pustyni po lasy iscie tropikalne. Tylko trzeba sie ruszyc z hotelu:)
Adam Snopczyński

Adam Snopczyński Crédit Agricole Bank
Polska S.A. Starszy
Menedżer Klientó...

Temat: Wyspy Kanaryjskie

zdecydowanie na 1szy raz polecam teneryfe. najbardziej zroznicowana, najwieksza, najwiecej do ogladania.
Joanna Wosińska

Joanna Wosińska Zastępca redaktora
naczelnego, PRO-TEST

Temat: Wyspy Kanaryjskie

A czy ktoś był na Lanzarocie? Co o niej myślicie?

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Katarzyna R.:
polecam Gran Canarię! Bylam tam 3 miesiace i zwiedziłam chyba wszystko, mozna sie zdziwić jak różne miejsca znajduja sie na tej małej wyspie, od pustyni po lasy iscie tropikalne. Tylko trzeba sie ruszyc z hotelu:)


popieram G.C. chociaz nie mialem okazji zwiedzac pozostalych wysepek.

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Joanna W.:
A czy ktoś był na Lanzarocie? Co o niej myślicie?

Ja byłam, piekna wyspa. Najmniej zamieszkała, niesamowite wulkaniczne widoki, skaly wpadające wprost do morza. A swoja drogą -moje foto tez jest z Lanzarote :-). Polecam, naprawdę warto. Mała wysepka, ale za to urizmaicona i nietypowa - krajobraz stricte wulkaniczny. Zwiedzałam autem, ale nie żałuję, znaleźliśmy ze znajomymi parę niedostepnych dla autokarów miejsc, gdzie sa cudowne widoki. No i mozna uskutecznić trekking po wulkanie.
Arkadiusz Gruszka

Arkadiusz Gruszka Sekretem biznesu
jest wiedzieć to,
czego nie wiedzą
inni.

Temat: Wyspy Kanaryjskie

w tym roku w marcu byłem na Gran Canarii i zdecydowanie polecam, zarówno na zwiedzanie jak i na wylegiwanie. niestety nie byłem JESZCZE na innych wyspach więc trudno o porównanie
Klara Czerkawska-Heil

Klara Czerkawska-Heil Kierownik ds.
Projektów
Specjalnych/ PR
Manager

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Do wybierajacych sie na Gran Canarie lub Teneryfe uwaga:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6923931.stm

straszny żywioł ;-(

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Każda z Wysp Kanaryjskich moim zdaniem jest godna polecenia.
Gran Canaria z wydmami w Maspalomas, przyjemnym miastem Las Palmas i Teneryfa
z pięknym wulkanem Teide, kolorowymi plażami są stale oblegane przez turystów.
Gomera...idylliczna, zielona z wawrzynowymi lasami deszczowymi.
Lanzarote z księżycowym krajobrazem, Park Timanfaya z kraterami
a Fuerteventura to jedna wielka plaża i raj dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.
La Palma i El Hierro...choć bardzo małe, to z pewnością też urocze.Patrycja S. edytował(a) ten post dnia 01.08.07 o godzinie 13:42
Katarzyna G.

Katarzyna G. Starszy Specjalista
ds. Sprzedaży,
Takeda Polska Sp. z
o.o.

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Byłam na 2 wyspach - na Teneryfie i Gomerze. Mając porównanie, polecam Teneryfę. To największa z Wysp Kanaryjskich i sporo można tam zobaczyć: klify, Masca, wulkan Teide, Puerto de la Cruz z Loro Parkiem.. :) Gomerę zwiedza się bardzo szybko - w najszerszym miejscu ma zaledwie 25km.
Ania J.

Ania J. Asystent, Pracownia
Badań Chemicznych

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Rowniez polecam Teneryfe:)))
Rafał Łożyński

Rafał Łożyński Dyrektor Generalny
(CEO), Varico W
biznesie warto na
nas ...

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Piękno dzisiaj jest względne i zależy od naszych preferencji.
Na Teneryfie zachwyca wulkan (najwyższy szczyt Hiszpanii) i jakby dwa klimaty (na północy może padać deszcz nawet w środku lata i 15 st. C).
Gran Canaria też ma góry ale nieco niższe (ok. 2000 mnpm) więc zaznamy zarówno plaż jak i wycieczek górskich i wiosek.
Fuerteventura jest niska (ok. 800 mnpm) i bardzo mało ma naturalnej roślinności a za to zachwycające plaże i spokój - małe zaludnienie i jeszcze nie jest tak popularna.
Lanzarote - park wulkaniczny z czynnym (!) grillem i komnatą lawy pod stopami a także niespotykane gdzie indziej niesamowite dzieła Cezara Manrique'igo.

To tylko cztery największe i są jeszcze opisane wcześniej trzy mniejsze i kilka Isletek ...

Na każdej warto pożyczyć samochód i w drogę!

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

ja byłam tylko na Teneryfie, trzeba tam koniecznie wypozyczyc samochod i po niej pojezdzic, zobaczyc wulkan, loro park czyli park z papugami, bialymi lwami, itd, itp, wyspa jest wulkoniczna, ma straszliwie kręte ma drogi, wiec ostrzegam przed choroba lokomocyjna...:)

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Czy na Teneryfie są mniejsze,spokojne, zanurzone w zieleni 4-5 gwiazdkowe hotele z dostępem do plaży ? oddalone trochę od cywilizacji ale bliskie ścieżek pieszych, czy rowerowych.

Czy jest tam trasa na szczyt wulkanu ?
Monika Walczak

Monika Walczak koordynator
produkcji,
poligrafia

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Czy jest tam trasa na szczyt wulkanu ?
A i owszem jest :-) My co prawda poszliśmy na łatwiznę: wjechaliśmy na 3550 m.n.p.m. koleją linową a dopiero ostatnie 218 m przeszliśmy osobiście ale wrażenia niezapomniane. Trzeba tylko wcześniej zaplanować wyprawę i załatwić sobie zezwolenie na wejście na sam szczyt, do krateru. Bez stosownego dokumentu można tylko poruszać się do wysokości kolejki linowej. Oto namiastka widoków :-)
http://picasaweb.google.pl/Frasiulek/TeneryfskieWidoki...
http://www.alfer.pl/Tene2007/imagepages/image47.html
http://www.alfer.pl/Tene2007/imagepages/image52.html
pozdrawiam
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Marcin Balcerzak:
Czy na Teneryfie są mniejsze,spokojne, zanurzone w zieleni 4-5
Niestety nie ma.
Ale i tak warto jechać :)

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

ja również polecam Teneryfę. bajkowa wyspa.
koniecznie trzeba wynająć samochód (nie pamiętam dokładnie kosztu, ale cena była bardzo korzystna), autostradą z południa na północ jedzie się ok 1.5 godzinki.
Warto zwiedzić Loro Park, Wulkan Teide.

konto usunięte

Temat: Wyspy Kanaryjskie

byłem na Malcie i Jerbie i nasyciłem się tym co dla nich specyficzne.

Potrzebuję więcej zieleni,ciszy, odludnych tras spacerowych,barw, zapachów.

Ze zdjęć które widziałem zrobionych na kanarach bije suchość, pylistość, kamienistość...
to reguła ?
są tam od niej wyjątki ?
możecie mi polecić jakiś konkret ?

z góry dziękuję

Temat: Wyspy Kanaryjskie

Generalnie wszystkie wyspy są piękne, i klimat fantastyczny (gdy tu -5*C, i pada śnieg...) i na pewno braknie ci czasu na wszystko. Gran Canaria i Teneryfa są największe, ale jak kochasz windsurfing to jedź na Lanzarotte. Warto wjechać terenówką na El Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii - i zjeść świeżą rybę w rodzinnej restauracji na zboczach... Nie zapomnij o ogrodach botanicznych - jak kochasz kwiaty.
Joanna Wosińska:
Którą z Wysp Kanaryjskich polecacie? Która jest najpiękniejsza? Na którą warto się wybrać i dlaczego?

Następna dyskusja:

prom Maroko -> Wyspy Kan...




Wyślij zaproszenie do