Iwona Sorbian

Iwona Sorbian Doradca Zarządów ds.
Zmian/Interim
Manager/Executive
Coac...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Czy Twoim zdaniem Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Przyłącz się do dyskusji:
http://goldenline.pl/grupa/praktyk-nlp
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Czy tworzenie nowych grup z zerowym wkładem własnym i nachalne promowanie ich na innych grupach jest niezbędne w dzisiejszych czasach?

A) Tak
B) Nie
C) Nie wiem
D) No ale jak to, mam pracować nad daniem konkretnej treści we własnej grupie, zamiast ściągać ludzi tematem, o którym spokojnie mogliby dyskutować na istniejących grupach? Przecież to by wymagało pracy!

Sorry za obcesowość, ale trafia mnie gdy widzę 10 grupę n.t. NLP w której jest kilkanaście osób i w której cały wkład własny autora/autorki to zadanie dwóch pytań... na innych grupach... i oczekiwanie, że ich własna grupa się rozwinie przez takie, mówiąc wprost, pasożytnictwo.

Daj ludziom wartość na grupie, wtedy sami przyjdą i jeszcze będą wdzięczni. To po prostu zdrowsze.

Grzegorz Halkiew

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Grzegorzu, a czy ja się czepiam GRUPY TEMATYCZNEJ?

Nie, jestem jak najbardziej za tym, żeby na GL było 50 lub więcej grup o NLP!

Pod jednym, ogromnie istotnym warunkiem - niech założyciel grupy włoży czas i energię w to, żeby grupa miała wartość i dopiero zaczyna ją promować. Takie podstawowe minimum, przynajmniej z 4-5 tekstów tematycznych, ze dwa wątki w których ludzie mogą sobie podyskutować na jakieś ciekawe tematy, plus co najmniej 1-2 nowych wątków na tydzień, przynajmniej przez pierwszych kilka miesięcy. W ten sposób uczestnicy grupy dostają konkretne korzyści z udziału w grupie i grupa ma sensowne szanse się rozwijać.

Natomiast zagrywka p.t. 'otwieram nową grupę, nic do niej nie wrzucam, tylko zadaje jedno pytanie - które równie dobrze można było zadać na istniejących grupach' jest szkodliwa. Szkodliwa dla:
- twórcy grupy, ponieważ wystawia sobie kiepską laurkę, jako osoby niesumiennej, o słomianym zapale, itp.
- ludzi, którzy na taką grupę wchodzą, ponieważ po prostu tracą czas na wejście na pustą grupę. Może nie jest to wiele czasu - ale biorąc pod uwagę ilość takich grup (np. mieliśmy 2 tego rodzaju reklamy w ciągu ostatniego tygodnia) - zbiera się tego trochę
- tematyki, której dotyczy grupa - bo ta kiepska laurka autora rozciąga się na tematykę, gdy ktoś potem szuka hasła NLP i znajduje 10 grup widmo, w których nic się nie dzieje
- samego GL, które jest zaśmiecane takimi grupami widmo

Dodatkowo, z mojego punktu widzenia takie zagranie p.t. 'wchodzę na inną aktywną grupę i próbuję tam ściągać ludzi do swojej, w której NIC nie robię' jest po prostu pasożytowaniem na tym, że autor tamtej grupy zrobił coś, żeby swoją grupę rozwinąć.

A dlaczego mnie trafia? Bo nie lubię braku profesjonalizmu i pasożytnictwa.

Z tego samego powodu sam czekam z otwarciem kolejnych trzech grup tematycznych, które mam zaplanowane. Bo nie ruszę z nimi, dopóki nie będę miał wystarczającego zapasu materiału, żeby nawet w wypadku choroby móc dodawać wartościowe treści przynajmniej przez miesiąc. Ot, po prostu szanuję ludzi, których chciałbym zaprosić na swoją grupę, szanuję ich czas i energię.

Grzegorz Halkiew

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Za odpowiedź? A w tym zwitku ledwo skrywanych docinków personalnych było jakieś pytanie?

Grzegorz Halkiew

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Grzegorzu znów używasz swojej starej taktyki ataków. Można ją scharakteryzować tak:

Wyciągnięty oskarżycielsko palec sugeruje gotową do uderzenia pięść, ale nie sugeruje tego, co sugerowałaby pięść. Dlatego, ilekroć ktoś zaprotestuje przeciwko atakowi, można łatwo się wycofać twierdząc "ja tylko wskazywałem" - mimo, że sugestia zawarta w tych wskazówkach była zdecydowanie poważniejsza.

Sorry, nie mam zamiaru się w to bawić. Odpowiadając na Twoje pytania, na niektóre po raz kolejny (co raczyłeś zignorować).

1) Nie stosuję docinków personalnych, krytykuje konkretne zachowanie, moim zdaniem bardzo szkodliwe i podaje bardzo konkretne powody tej krytyki. Nie zauważyłem, żebyś je podważał.

2) Nie zaczynałem w podobny sposób, co można łatwo sprawdzić.

3) Rozpoczynam temat z którego, mam nadzieję, wyniknie dużo dobrego. Mam taką małą nadzieje, że zniechęci przynajmniej część osób do takiego "pasożytniczego" stylu budowy własnych grup (które, przy takim stylu, i tak długo się nie utrzymają i skończą jako grupy-widmo, których na GL masa), a zachęci je do aktywnej i wytrwałej pracy nad budowaniem grup, które dodają wartości. Wartości osobom wchodzącym na te grupy, wartości samym autorom, wartości tematyce grupy i wartości samemu Goldenline - na co mam wielką nadzieję.

4) Tobie nie muszę niczego wykazywać, a zwłaszcza gdy próbujesz się bawić w taki protekcjonalny ton. Jeśli chodzi o wszystkich innych czytelników, to sami mogą wnioskować co do mojej osoby i profesjonalizmu i jak dotąd nie miałem z tymi wnioskami problemu :)
Anna K.

Anna K. wykładowca

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Czytając wypowiedzi mężczyzn czasami się zastanawiam, dlaczego zamiast kierować się logiką, rozumem, lub empatią, kierują się tylko i wyłącnie własnym ego i są przekonani o swojej doskonałości.
Arturze, palec to nie pięść. Miej odwagę przyjrzeć się sobie, a zacznij mniej przyglądać się innym.
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Anno, palec to nie pięść - ale palec sugeruje pięść, tak jak pięść sugeruje uderzenie, nie będąc jeszcze uderzeniem.

Sformułowanie "palec sugerujący pięść, ale nie to co sugeruje pięść" pochodzi z artykułu Right Man Syndrome autorstwa Andrewa Austina (dostępnego tutaj http://rightmansyndrome.com), który dokładnie opisuje tą strategię ataku i jej zastosowanie. Z Grzegorzem i jego stylem dyskusji mam doświadczenia tak od 3 lat, stąd po prostu znam metody które stosuje w trakcie rozmowy.

Jeśli chodzi o przyglądanie się - przyglądam się i sobie i innym.
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

P.S. Tak, żeby nie być gołosłownym i żeby nie było, że to zachowanie dotyczy tylko mnie, polecam lekturę - http://www.goldenline.pl/forum/etyczne-nlp/189731/s/1
Anna K.

Anna K. wykładowca

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Przeczytałam zaproponowaną lekturę. Potwierdzam to, co wcześniej napisałam. Ani logiki, ani empatii- samo wybujałe ego i chęć zdyskredytowania osób o innym poglądzie. Taka walka byków.

Przeczytałam też Arturze Twoje dossier- jesteś specjalistą od inteligencji emocjonalnej? Od zmiany osobistej? Od rozwoju?

Przepraszam, ale ja przez chwilę odniosłam wrażenie, że jesteś specjalistą od inwigilacji i prowokacji. Zamiast szpiegować ludzi i stawiać ich w niezręcznej sytuacji tak, jak postawiłeś Iwonę, powinieneś dostrzec, że oni też mają swoje uczucia i że nie są workiem do obijania. Co to będzie, gdy przeczytasz książkę o morderstwach? Też będziesz wszystkich podejrzewał, że są mordercami? Tak nie robią profesjonaliści.

Nie lubię zwracać uwagi innym, tak się złożyło, ze dziś zrobiłam to dwa razy- dwa razy oburzyłam się na brak tolerancji. To jak na mnie, stanowczo za dużo, więc na zakończenie, abyś się nie za bardzo gniewał napiszę, że jesteś przystojny, a ja specjalistką od inteligencji emocjonalnej nie jestem, więc mogę się mylić. Życzę miłego wieczoru :)
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Praktyk NLP jest niezbędny w dzisiejszych czasach?

Anno, ja nie szpiegowałem Iwony.

Po prostu, zgodnie z zaproszeniem, wszedłem na jej grupę i okazało się, że cała grupa składa się z jednego, jednozdaniowego posta.

Z mojej perspektywy takie zachowanie jest wyrazem braku szacunku dla czasu osób, które zaprasza się na grupę, a także dla wcześniej zainwestowanego czasu i pracy założycieli grup, na których ta rekrutacja się odbywa. Ponieważ zaś nie dzieje się to pierwszy raz (podobna sytuacja była tydzień temu odnośnie innej nlpowskiej grupy), napisałem publicznie, a nie prywatnie - bo wiem, że może się to zdarzyć ponownie u innych osób. Gdyby Iwona zrobiła dokładnie to samo, wrzuciwszy wcześniej na swoją grupę kilka artykułów lub innych wątków - sam z przyjemnością bym się w jej grupie wypowiadał, na ten i na inne tematy. Bo doceniam i szanuję pracę i wysiłek włożony w budowę czegoś własnego i lubię takie działanie wspierać.

Można powiedzieć, że dla Twojej empatii znaczenie miały uczucia Iwony - a dla mnie większe znaczenie miały uczucia wszystkich osób, które stracą czas na wejście na nową, pustą grupę i sfrustrują się tym.

A za komplement dziękuję, miło mi :)

Grzegorz Halkiew

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora



Wyślij zaproszenie do