Roman H.

Roman H. Tooling Expert,
Supplier Tooling
Management, WABCO
Sourci...

Temat: Polski motocykl JJ2S X4 500

Zapraszam do zapoznania się z tematem "Polski Motocykl". Macie własne pomysły i opinie? Czy JJ2S X4 500 przyjmie się w Polsce? Czy kupilibyście taki motocykl?

Serdecznie zapraszam.

http://www.goldenline.pl/forum/polskie-auto/719120


Obrazek
Roman Hawranek edytował(a) ten post dnia 15.02.09 o godzinie 12:05

konto usunięte

Temat: Polski motocykl JJ2S X4 500

Roman Hawranek:
Czy kupilibyście taki motor?
Powiem tak: "motór" to nie tylko silnik i design.;)
Koncepcja silnika jest niezaprzeczalnie bardzo ciekawa, tylko nie bardzo jestem przekonany, czy akurat do motocykla. Z bardzo ogólnej optyki wygląda, że ten zespół napędowy będzie miał bardzo wysoko środek ciężkości - to nie jest zaleta. Pytanie o symetrię rozkładu masy?
Design jest również dość ciekawy, ale w motocyklu jest to też zaleta wtórna. Podstawą są parametry trakcyjne a na ten temat niewiele można powiedzieć. Ramę główną jakby stanowi zespół napędowy, z kolei ramy pomocnicze z rur stalowych znacznie zwiększą masę całkowitą motocykla. Czy uda się w tym projekcie zejść z masą moto o pojemności 1000 ccm poniżej 200 kg.? ... A to już obecnie norma.
Mam mieszane uczucia. Obawiam się, że temu projektowi do aktualnych standardów na rynku motocyklowym jeszcze bardzo daleko.

Więc, czy bym kupił ...? Jeżeli zmierzałby do wzorów angielskich to nie.;)))

Wracając jednak do samego silnika to może bardziej pasowałby do samochodu. Nie zauważyłem jak rozwiązano chłodzenie.
Dwusuw teoretycznie powinien mieć konkurencyjne parametry w przedmiocie mocy, charakterystyki przebiegu momentu obrotowego.
Dlaczego akurat ten silnik do motocykla?
Trochę jednak za mało informacji.
:-)

Następna dyskusja:

Fiat 500 - nowe kultowe aut...




Wyślij zaproszenie do