konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Aż chciałoby się napisać : NARESZCIE!.

Ale byłoby to zbyt piękne aby mogło być prawdziwe, jak to zwykle bywa od razu znaleźli się ci co to są ponad prawem:

"Można by powiedzieć, że wreszcie ktoś znalazł sposób na kierowców, którzy zajmują miejsca niepełnosprawnym, gdyby nie Wojciech Kulawiak, radny PO w Sosnowcu. Jego syn podjechał pod Plejadę i stanął na miejscu dla inwalidów. Ochroniarze Autoclambu zablokowali koła samochodu. Syn zadzwonił do ojca.
- Zgadzam się, że popełnił błąd. Wyskoczył na chwilę do apteki czy na pocztę. Policja czy straż miejska miałyby prawo ukarać go, ale opłaty chciała prywatna firma - wyjaśnia radny. Policja, która przyjechała na miejsce, kazała ochroniarzom odblokować samochód i syn radnego odjechał bezkarny. Radny o działaniu Autoclambu zawiadomił prokuratora.

Ochroniarzom nie zapłaciła też matka Damiana Grzegorzewskiego, byłego działacza Samoobrony, a teraz asystenta Leszka Millera. - Mama zaparkowała na drodze pożarowej. Gdy wróciła do samochodu, miała blokadę, a trzech panów zażądało pieniędzy. Wezwałem policję i straż miejską - mówi."

No żesz jasna cholewka! Bo synalek (p)osła wyskoczył na moment....zatem panie (p)ośle jak ma w tym kraju być lepiej skoro tacy jak Pan rządzą? Czy przykład nie powinien iść z góry?

Cały artykuł:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,6174677,Zajmu...



Mam nadzieję, że inni zarządcy marketów pójdą wreszcie po rozum do głowy i zaczną SKUTECZNIE uprzykrzać życie takim pseudokierowcom.


Właściwie to chyba dotkliwe kary pieniężne odniosłyby skutek, no może jeszcze unieruchomienie pojazdu na jakąś chwilę, zwłaszcza dla tych, którzy się śpieszą i tak właśnie tylko na chwilkę sobie zaparkowali.
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

A ekspedienci w sklepach powinni mieć siekiery i walić w te auta co źle zaparkowały? :)

Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Ryszard S.:

Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.


Zgoda, tyle tylko, że nasze prawo jak zwykle chroni nie tych co trzeba.
Skoro na parkingach marketów nie obowiązują przepisy KPRD to jak inaczej walczyć z tym umysłowym inwalidztwem?
Tu Plejada ma odpowiednią informację-zaparkujesz bez uprawnień to płacisz.Jasne i czytelne, a to, że się jakiemuś buraczkowi śpieszy i nie doczytał? C'est la vie.

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Przemysław Lisek:
Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.


Task, tylko obawiam się, że prędzej taki delikwent odjedzie niż się wzywający doczeka niebieskich i co wtedy?
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Jolanta I.:
Przemysław Lisek:
Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.


Task, tylko obawiam się, że prędzej taki delikwent odjedzie niż się wzywający doczeka niebieskich i co wtedy?
Wtedy trudno. To samo jest z innymi wykroczeniami. Nie może firma komercyjna zajmować się egzekwowaniem Kodeksu Wykroczeń.
Rafał N.

Rafał N. CEO - iFleet

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

A ja tak się ostatnio zastanawiałem...
Jeśli jest parking pod supermarketem, powiedzmy Tesco.
Taki parking jest chyba najczęściej własnością supermarketu, czyli nie może być drogą publiczną, wszak nie należy do Państwa.
Zatem czy policja ma prawo wystawiać mandaty za np złe parkowanie na terenie prywatnym ?

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Przemysław Lisek:
Jolanta I.:
Przemysław Lisek:
Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.


Task, tylko obawiam się, że prędzej taki delikwent odjedzie niż się wzywający doczeka niebieskich i co wtedy?
Wtedy trudno. To samo jest z innymi wykroczeniami. Nie może firma komercyjna zajmować się egzekwowaniem Kodeksu Wykroczeń.


W cywilizowanym kraju od tego są odpowiednie:

* przepisy a nie buble prawne,
*odpowiednie służby,
*jest wyższa kultura kierowców.

Pomijam fakt, że w normalnym kraju jeden kierowca drugiemu zwróci uwagę, a u nas? Można za to po pysku dostać, a w najlepszym razie zostać zwyzywanym.

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Przemysław Lisek:
Task, tylko obawiam się, że prędzej taki delikwent odjedzie niż się wzywający doczeka niebieskich i co wtedy?
Wtedy trudno. To samo jest z innymi wykroczeniami. Nie może firma komercyjna zajmować się egzekwowaniem Kodeksu Wykroczeń.

To prawda , osobiście jestem za bezwzględnym karaniem za wykroczenia tego typu bo to plaga nawet na prywatnych osiedlach.

Niestety ochrona nie ma prawa egzekwowac opłat karnych za parking w miejscach niedozwolonych , ale blokada do czasu przyjazdu policji i ukarania zdecydowanie tak , choć przytaczany przykład syna posła jak zwykle pokazał "Nasze" realia :(
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Blokada do czasu przyjazdu policji - sprzeczność widzę, podobno chodziło o niezajmowanie miejsca. A tu proszę, mamy gdzieś inwalidę, drogi pożarowe itp drobiazgi, byleby złoczyńca został ukarany. :)

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Jestem absolutnie za nie zajmowaniem miejsc wyznaczonych dla inwalidów.

Natomiast jest jeszcze taki mały aspekcik - kto może uzyskać takowe "inwalidzkie uprawnienia".
Tak sobie nieraz obserwowałem tych inwalidów jeżdżących oznakowanymi samochodami i doszedłem do wniosku, że spory procent z nich nie wygląda na "chorszych" ode mnie...?
Otóż zbadałem jak to wygląda dla przykładu w Łodzi. W praktyce niemal każdy kto ma grupę inwalidzką może otrzymać taką plakietkę za opłatą 25 zł.
... A grupy inwalidzkie mają jeszcze przeogromne rzesze ludzi. Nie wspomnę jak jeszcze parę lat temu łatwo było taką niepełnosprawność sobie załatwić.
To jednak daje trochę do myślenia ...

Co nie zmienia faktu, że osobom mającym rzeczywiste zdrowotne ograniczenia ruchowe, powinno się maksymalnie ułatwiać życie.
Łukasz S.

Łukasz S. Brand &
Communication
Manager

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

trzeba te pieniądze potraktować jako inwestycję w wiedzę - . Od tej pory wielu kierowców będzie wiedziało dla kogo jest umieszczona ta plakietka na parkingu i co ona oznacza....

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Przemysław Lisek:
Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.

Nie wystarczy.
Parking przed hipermarketem jest miejscem PRYWATNYM i policja ani Straz Miejska NIE MA PRAW ingerowac.

Wiem, ze to glupie, bo w przypadku wypadku moze, ale w przypadku lamania przepisow - nie.
Rafał N.

Rafał N. CEO - iFleet

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

No właśnie, a mi wystawiła mandat za złe parkowanie :/
ostatecznie wypisali mi co prawda za zaśmiecanie, ale fakt faktem pozostaje

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Rafał N.:
Zatem czy policja ma prawo wystawiać mandaty za np złe parkowanie na terenie prywatnym ?
Nie.

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Jerzy K.:
Przemysław Lisek:
Ryszard S.:
Nie jestem przeciw utrudnianiu życia źle parkującym. Tylko niech to jest robione zgodnie z prawem.
Otóż to. Policja już ma prawo ukarać mandatem za parkowanie w miejscach dla inwalidów. Wystarczy wezwać.

Nie wystarczy.
Parking przed hipermarketem jest miejscem PRYWATNYM i policja ani Straz Miejska NIE MA PRAW ingerowac.

Wiem, ze to glupie, bo w przypadku wypadku moze, ale w przypadku lamania przepisow - nie.

Oczywiscie , że MA PRAWO tylko nie chce z niego korzystać bo formalnie odpowiedzialność spoczywa na właścicielu obszaru tak jak w przypadku wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu - gdyby jednak jeździli do każdej zatoczki dla inwalidów nie robili by nic innego stąd problemy z interwencją .

Przerabiam ten temat jako członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej i jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo w banku - śpiewka zawsze jest ta sama .
Michał B.

Michał B. Administrator SAP
CO, PGNiG SA

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Jerzy K.:
Nie wystarczy.
Parking przed hipermarketem jest miejscem PRYWATNYM i policja ani Straz Miejska NIE MA PRAW ingerowac.

Wiem, ze to glupie, bo w przypadku wypadku moze, ale w przypadku lamania przepisow - nie.

Zgadza się. Ale z drugiej strony opłata parkingowa na terenie prywatnym na tych miejscach dla samochodów bez plakietek moze wynosić np 500zł.

Wystarczy regulamin przy wjeździe. I ochroniarz.
Rafał N.

Rafał N. CEO - iFleet

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Hmm a jeśli parking jest jedynie w dzierżawie od miasta? Własność pozostaje publiczna, a więc i droga takowa jest...
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Jerzy K.:
Parking przed hipermarketem jest miejscem PRYWATNYM i policja ani Straz Miejska NIE MA PRAW ingerowac.

Nie ma PRAWA tylko ma OBOWIĄZEK na życzenie właściciela :)

konto usunięte

Temat: "Zajmujesz miejsce dla inwalidy? Zapłać za to!"-tak jest...

Przemysław Lisek:
Jerzy K.:
Parking przed hipermarketem jest miejscem PRYWATNYM i policja ani Straz Miejska NIE MA PRAW ingerowac.

Nie ma PRAWA tylko ma OBOWIĄZEK na życzenie właściciela :)

Zgadza się - na życzenie.
Sama z siebie - nie.

Następna dyskusja:

bo mercedes.... to dla cien...




Wyślij zaproszenie do