konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Wczoraj polatałem sobie całe 5 minut. Z domu na Piaskowej do Placu Zawiszy :-)

Efekt:
1. Ładny film nagrany przez najnowsze Mondeo
2. Zaprzyjaźnienie się z miłymi Panami policjantami
3. Kilka stówek mandatu
4. Punktów brak (nie mam prawka)
5. Odholowane na lawecie moto na parking policyjny (nie miałem przy sobie dokumentów - zapomniałem portfela z domu)
6. 318 zł za holowanie i parking :-)
7. Jaro mógł się jednak przejechać :-)
Łukasz G.

Łukasz G. Senior Technical
Sales Manager w
Tripleplay Ltd.

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

OMG, nieciekawie, szczególnie sytuacja bez prawka! :|

Współczuję.
Dariusz Papszun

Dariusz Papszun doradztwo,
consulting

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

ja to się trochę dziwię
rozumiem że uwielbiasz jeździć ale czy wyobrażasz sobie co by się stało gdybyś miał wypadek i w nim pomimo braku twojej winy zginął by człowiek lub nawet cokolwiek by mu się stało (odpukać) - albo kraty albo płaciłbyś za szkody do końca życia

dla mnie niezrozumiałe jest jeżdżenie bez prawka
Adam Brzozowski

Adam Brzozowski Business Development
Manager

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Ja na to mondeo (srebrne) też się już naciąłem (w grudniu) - efekt: 20 pkk, 8 paczek mandatu...

no i co teraz z moto?
mam nadzieję, że ta sytuacja ostatecznie zdopinguje Cię do zrobienia tego prawka
Łukasz G.

Łukasz G. Senior Technical
Sales Manager w
Tripleplay Ltd.

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Adam Brzozowski:
Ja na to mondeo (srebrne) też się już naciąłem (w grudniu) - efekt: 20 pkk, 8 paczek mandatu...

no i co teraz z moto?
mam nadzieję, że ta sytuacja ostatecznie zdopinguje Cię do zrobienia tego prawka
Jeśli nie będzie miał zakazu teraz :>

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Jakiego zakazu :-)
Moto stoi w garażu a ja "dzisiaj" nie jeżdżę.

Ja nie mam kłopotów z dopingiem do robienia prawka.
Kłopot mam z tym że przez kilka miesięcy nie miałem możliwości go zrobić - brak egzaminów praktycznych (zima - jak widać za oknem).
Przy pierwszej możliwości przystępuję do egzaminu i mam nadzieję, że będzie już z głowy.

Szczerze to przy zatrzymaniu brak prawka był najmniejszym kłopotem, nawet mi się za to nie dostało. Problemy były tylko przez brak OC (które leżało w domu)Mateusz Aleksander Górecki edytował(a) ten post dnia 09.03.08 o godzinie 15:38

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Dariusz Papszun:
ja to się trochę dziwię
rozumiem że uwielbiasz jeździć ale czy wyobrażasz sobie co by się stało gdybyś miał wypadek i w nim pomimo braku twojej winy zginął by człowiek lub nawet cokolwiek by mu się stało (odpukać) - albo kraty albo płaciłbyś za szkody do końca życia

dla mnie niezrozumiałe jest jeżdżenie bez prawka

Nie mam nic do dodania - masz całkowitą rację, ale z drugiej strony pasja to pasja i ciężko się powstrzymać. Wiem że to głupota ale ....
Łukasz G.

Łukasz G. Senior Technical
Sales Manager w
Tripleplay Ltd.

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

I myślisz, że będziesz mógł przystąpić do egzaminu po zatrzymaniu bez prawa jazdy?
Nie będzie za to sankcji :>

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Ciekawe jak ubezpieczyles ten motor bez prawka.
Daniel Barczewski

Daniel Barczewski artysta-animator 3d,
postprodukcja
filmowa

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Adam Nowotarski:
Ciekawe jak ubezpieczyles ten motor bez prawka.

A to trzeba miec prawko zeby moto ubezpieczyc? Ja jakos nigdy nie pokazywalem prawka przy ubezpieczaniu.

Mateusz wspolczucia, jednak klamliwy jest punkt 2gi Twojej opowiesci..bo gdyby tak bylo naprawde, to nie byloby nastepnych punktow Twojej opowiesci hehe

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Daniel tak dla wyjaśnienia: łapówek nigdy nie daję i nigdy ich nie proponuję
A zaprzyjaźnienie skutkuje m.in. brakiem mandatu za to co na filmie :-), a to by kosztowało dopiero.

Nie myśle, tylko wiem, nie ma żadnych sankcji - widzę że żyjecie tak zwanymi miejskimi opowieściami zamiast spojrzeć w przepisy. Taki zakaz może wydać jedynie sąd i to nie za samo prowadzenie bez prawka (a dokładnie bez uprawnień na daną kategorię bo to jeszcze troszkę inny przypadek), ale np. za spowodowanie wypadku bez prawa jazdy.

Co ma ubezpieczenie do prawa jazdy? Ty pokazujesz prawko ubezpieczając cokolwiek? Posiadanie nie oznacza kierowania. To tak jakby np. tata kupił na siebie samochód ale z przeznaczeniem jako prezent dla Ciebie ale on nie mając prawa jazdy nie mógłby go ubezpieczyć. To przecież byłoby bez sensu.

Wiem, że to kuje po oczach, że w sumie jazda bez prawka kosztuje po prostu 300 PLN. I żadnych konsekwencji poza tym. Ale żeby było jasne absolutnie nie polecam bo to po prostu nie jest mądre i tyle. Mam zamiar jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy :-)

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

HEH.. zapomniałeś wspomnieć o jeszcze jednym punkcie o podskoczeniu poziomu adrenaliny;))
Pasja to pasja i większość z nas to rozumie

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Tego to nawet nie wspominam, lekki szok był nie ma co :-)

Szczególnie jak mi zajechali drogę pomimo tego, że od razu się zatrzymałem i Policjant wyskoczył z samochodu, po czym wyrwał mi kluczyk ze stacyjki - nie wiem, czy to legalne, ale w sumie się nie obraziłem, bo jak potem rozmawialiśmy, to okazało się, że masa motocyklistów im ucieka.
Troszkę mi się nie podoba takie zachowanie, ale z perspektwy czasu już nad tym się nie zastanawiam.

Swoją drogą nie ździwcie się jak Wam Policjant kluczyki ze stacyjki wyrwie :-) i odejdzie.
Maciej Pawlik

Maciej Pawlik Grupa SET sp. z o.o.
- Wiceprezes Zarządu
/ Dyrektor Oper...

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Adam Nowotarski:
Ciekawe jak ubezpieczyles ten motor bez prawka.
Adam,

Jak pójdziesz do zaprzyjaźnionej "Pani Krystyny" z PZU to ubezpieczysz bez zbędnych pytań. Pierwsze moto ubezpieczałem bez prawka w zimie i nawet nikt mnie o to nie pytał. Swoją drogą ciekawe co wpisała zaprzyjaźniona agentka we wniosku?
Daniel Pętkowski

Daniel Pętkowski Specjalista ds.
zakupów INTER-TEAM

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Nie wiem skąd ta dyskusja na temat ubezpieczeń. Ubezpiecza pojazd właściciel. Właściciel prawka mieć nie musi. Nie potrzeba żadnej "Pani Krystyny" ani żadnej innej siły wyższej. I tyle w temacie ubezpieczeń.

Z tym wyrywaniem kluczyka to dosyć specyficzne podejście zwłaszcza,że się już zatrzymałeś. Jeśli ktoś chce uciec to raczej nie da policjantowi okazji do wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Niedługo prewencyjnie będą przewracać motocyklistów na ziemię.

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Tak. Ten temat ubezpieczania z prawkiem lub bez nie ma sensu.
Gdyby tak było wszystkie firmy (poza jednoosobowymi) posiadałyby nieubezpieczone pojazdy.
Bo nic nie wiem żeby firma mogła mieć prawo jazdy. :)
A pojazd (jedno, dwu lub więcej śladowy) jak najbardziej może mieć.

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Panowie, ale proszę przecież nigdzie nie jest powiedziane że aby ubezpieczyć jakikolwiek sprzęt musisz mieć uprawnienia do jego kierowania. Kierowanie bez uprawnień w razie kłopotów skutkuje po prostu brakiem działania ubezpieczenia, i tyle.

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Spoko, tylko ode mnie chcieli prawka przy ubezpieczaniu.
Zastanawiam sie jak naliczaja procenty znizki za bezszkodowa jazde bez prawka.

konto usunięte

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Procenty działają prosto, należy je rozumieć w następujący sposób:

jest to zniżka za każdy rok niewykorzystywania wykupionej polisy :-), ze szkodowością jazdy i ilością wypadków nie ma to nic wspólnego :-)
Daniel Pętkowski

Daniel Pętkowski Specjalista ds.
zakupów INTER-TEAM

Temat: No to mi wczoraj motocykl Policja zarekwirowała :-)

Adam Nowotarski:
Spoko, tylko ode mnie chcieli prawka przy ubezpieczaniu.
Bo od tego jak długo masz prawko w niektórych firmach zależą zwyżki.
Zastanawiam sie jak naliczaja procenty znizki za bezszkodowa jazde bez prawka.
Zniżka naliczana jest właścicielowi pojazdu a użytkować może go 10 osób. Nie wiem czemu uparcie zakładasz,że właściciel pojazdu musi być jednocześnie jego użytkownikiem.

Następna dyskusja:

Potrzebny Prawnik (Warszawa...




Wyślij zaproszenie do