konto usunięte

Temat: Niechętnie zawieramy przyjaźnie

Cytat z grupy Attachment wypowiedź INY

Z wiekiem czas reakcji jest wydłuzony , niechetnie zawieramy przyjaznie , bazujac na starych

no właśnie, obserwuję to już od lat i zadaję sobie pytanie dlaczego? To bardzo motywujące i ciekawe poznawanie nowych ludzi dlaczego ludzie z wiekiem nie mają ochoty na nowe znajomości - tego nie mogę pojąć.

A wydaje się być to niestety następną normą uważaną za normalną a tak nie musi być a przede wszystkim tak nie powinno byćSabina Gatti edytował(a) ten post dnia 18.08.09 o godzinie 23:47
Piotr Jaczewski

Piotr Jaczewski Ciebie, Twoich
handlowców i resztę
pracowników
sprowokuję...

Temat: Niechętnie zawieramy przyjaźnie

Sabina Gatti:
Cytat z grupy Attachment wypowiedź INY

Z wiekiem czas reakcji jest wydłuzony , niechetnie zawieramy przyjaznie , bazujac na starych

no właśnie, obserwuję to już od lat i zadaję sobie pytanie dlaczego? To bardzo motywujące i ciekawe poznawanie nowych ludzi dlaczego ludzie z wiekiem nie mają ochoty na nowe znajomości - tego nie mogę pojąć.

A wydaje się być to niestety następną normą uważaną za normalną a tak nie musi być a przede wszystkim tak nie powinno być
Powinno, nie powinno. Od pewnego wieku przyzwyczajamy się do życia rodzinnego w wąskim gronie znajomych - i zawsze tu jest dużo atrakcji a doba ma 24 godziny, bez wzorców kulturowych i istotnej motywacji ciężko się z czegoś takiego wyrwać. Ale z drugiej strony jest grono osób, które choćby zawodowo - poszeżają cały czas kręgi znajomych i np pod 60 mają ich szeroki zakres: od 20 do 80 tki, od przybytku głowa nie boli. A nawet u osób bardzo zamkniętych w jakimś gronie znajomych czasem pojawia się motywacja do czegoś zupełnie odwrotnego.Dlaczego funkcjonują uniwersytety dla seniorów?:)
Z drugiej strony: jaki to jest wiek? Tak po prawdzie grono znajomych zmienia się w dużym stopniu kilka razy w życiu i to jest naturalny proces.

konto usunięte

Temat: Niechętnie zawieramy przyjaźnie

Może po prostu przestajemy być ciekawi świata, bo zaczynamy czekać na starość i śmierć. I w związku z tym nie ma po co kogoś nowego poznawać, bo już niezbyt dużo czasu nam zostało? Kult młodości powoduje, że gdy tylko choć troszeczkę przestajemy być młodzi, to już tylko wychowywanie wnuków i trumna przed nami. W naszym kraju im osoba starsza, tym bardziej powinna skupić się na najbliższej rodzinie, chyba jest taka presja.
Anna S.

Anna S. POSZUKUJĘ NOWYCH
WYZWAŃ

Temat: Niechętnie zawieramy przyjaźnie

Wydaje mi się, że jest to związanie głównie z tym, że w życiu "dorosłym" w miejsce przyjaźni wkrada się "interesowność".

konto usunięte

Temat: Niechętnie zawieramy przyjaźnie

Anna S.:
Wydaje mi się, że jest to związanie głównie z tym, że w życiu "dorosłym" w miejsce przyjaźni wkrada się "interesowność".

chyba to nie dlatego, ja powiedziałabym, że i młodzi udają często przyjaciól dla korzyści.

Osobiście, obserwując, słuchając, rozmawiając przyczyną jest depresja o różnym stopniu, depresja jest tak częstym zjawiskiem (pojawia się ostatnio w coraz wcześniejszym wieku) a ludzie nie są tego świadomi - brak im inicjatywy, "powera" do życia, pomysłów na spędzenie wolnego czasu itp..Sabina Gatti edytował(a) ten post dnia 29.10.09 o godzinie 22:01



Wyślij zaproszenie do