konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Dziś byłam z siebie dumna, że wymyśliłam nowe, zgrabne hasło... (okazało się jednak, że już funkcjonuje)

Marketing funeralny...

...do tej pory kojarzony był z reklamą usług świadczonych przez domy pogrzebowe. Widzę nowy przykład tego terminu. Obrzydza mnie.

http://zlozkondolencje.pl/

podobnie łańcuszki wirtualne, obrazeczki...

Nie linczujcie mnie ze względu na taką chwilę, ale mnie jako małolatę z ideami strasznie razi pobieranie opłat za publikację tekstu z kondolencjami.Agnieszka Melania Szymkowiak edytował(a) ten post dnia 11.04.10 o godzinie 12:19

Temat: Marketing funeralny

Skur...ny.

Po wrzuceniu w Google IP wziętego ze źródła strony:
http://www.youtube.com/watch?v=fF0AxSam9yQ
http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic...
http://www.tvn24.pl/-1,1651765,0,1,uwaga-na-kondolency...

Najlepszy jest ten obrazek w lewym górnym rogu:

Obrazek


Są i inne pomysły:

Obrazek

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

W ogóle pozwolę sobie zauważyć, że pogrzebowy marketing jest marny z powodu specyficznego charakteru. Ale to co widzę w necie i na nk coraz bardziej przypomina mi jakieś pokemońskie gry z gimnazjum.

Temat: Marketing funeralny

Agnieszka Melania Szymkowiak:
W ogóle pozwolę sobie zauważyć, że pogrzebowy marketing jest marny z powodu specyficznego charakteru. Ale to co widzę w necie i na nk coraz bardziej przypomina mi jakieś pokemońskie gry z gimnazjum.

Ale ludzie i tak się nabierają, prawdopodobnie z małych miejscowości szczególnie, gdzie mają net, ale wyjazd do w-wy to dla nich nieraz wyprawa życia niemal.

Temat: Marketing funeralny

Ale czy to jeszcze marketing?

Samo pojęcie marketingu funeralnego nie wydaje mi się etycznie złe. Co innego przykładowy serwis, gdzie można za opłatą załatwić sprawy związane z pogrzebem (u nas jeszcze nie ma czegoś takiego, kiedyś opisywałem taki serwis), oszczędzając sobie czasu i biegania i gdzie wchodzi się mając konkretną potrzebę do załatwienia. Sam bym z niego skorzystał, gdyby tylko oferował faktycznie przydatne usługi.

Widziałem też na pewnym domu pogrzebowym niezręczne hasło reklamowe "Dwie trumny w cenie jednej"(czyżby "razem - raźniej"?), ale to też jest odległe od tego, co zrobiono tutaj - i to jakim pędem!

Bo jeszcze rozumiem - serwis istnieje od dłuższego czasu, powstał, gdy nie było tych szczególnych emocji w społeczeństwie. A tutaj - błyskawica: jest okazja, jest serwis. To było przygotowane specjalnie pod tę okazję, by zedrzeć jak najwięcej pieniędzy.

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Ja pozwolę sobie zauważyć,że nasza firma stawała do przetargu w Angii, tzn na

podstawioną angielską firmę, bo sami nie mogliśmy na potężną ilość kilkunastu

milionów metrów wyściółki do trumien.

Miało być ekologicznie: bawełna w postaci włókniny z oplotem z gazy.Na to póżniej

szedł biały Atłas.Miało też się dobrze spalać.

Miało być tanio.I bez marketingu można było załapać taki kontrakt.
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Marketing funeralny

Kolejny casus:

"Koszulki z napisem R.I.P. z nazwą oferty: 'Lech Kaczyński 10.04.2010' oraz domena zegnaj-lechu.pl. Takie aukcje pojawiły się
na Allegro.pl".

Więcej: mmlublin.pl

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Żałosne, ale i obliczone na trafienie do IDIOTÓW.
Na takiej głupocie miliony zarobił Kościół i Tadeusz Rydzyk.

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

cenzura wkroczyła, moze to i dobrze... więc ładniej

Panie Januszu czy musi Pan atakować Kościół w każdej swojej wypowiedzi? O ile mi się wydaje na tej tragedii Kościół nie zbija majątku a sam poniósł straty.

A co do samego tematu to oprócz tego że żenujące jest zbijanie kasy na tej tragedii to ten "marketing funeralny" pokazuje też nawność ludzi którzy wysyłają smsy po 40 zł, czy też zastanawiają się nad kupnem jakiejś domeny.... a potem się dziwią...Paweł Hetmanek edytował(a) ten post dnia 12.04.10 o godzinie 14:09

Temat: Marketing funeralny

Paweł Hetmanek:
pokazuje też nawność ludzi którzy wysyłają smsy po 40 zł, czy też zastanawiają się nad kupnem jakiejś domeny.... a potem się dziwią...

Ale niech Pan weźmie pod uwagę, JAKIE to były emocje. Tam mało kto patrzył, ile to kosztuje i że w ogóle kosztuje (kto mógł wpaść na to, że to kosztuje!)... no i ...pyk, poszło.

To, że pecunia non olet nawet trupem to jedna smutna rzecz, ale druga jest taka, że ta cenna jednak szczera naiwność ludzka zostaje "twardo postawiona na ziemi". To jak koniec pierwszej miłości - traci się nie tylko dziewczynę, ale i tę cenną bezinteresowność i taką właśnie "naiwność"... Potem jest się już często "interesownym" i twardo stąpającym po ziemi.

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

tyle że to nie pierwszy raz gdy wskutek emocji ludzie dają robić się w konia i znając życie pewnie ciagle są to te same osoby.
Adrian Olszewski:
Paweł Hetmanek:
pokazuje też nawność ludzi którzy wysyłają smsy po 40 zł, czy też zastanawiają się nad kupnem jakiejś domeny.... a potem się dziwią...

Ale niech Pan weźmie pod uwagę, JAKIE to były emocje. Tam mało kto patrzył, ile to kosztuje i że w ogóle kosztuje (kto mógł wpaść na to, że to kosztuje!)... no i ...pyk, poszło.

To, że pecunia non olet nawet trupem to jedna smutna rzecz, ale druga jest taka, że ta cenna jednak szczera naiwność ludzka zostaje "twardo postawiona na ziemi". To jak koniec pierwszej miłości - traci się nie tylko dziewczynę, ale i tę cenną bezinteresowność i taką właśnie "naiwność"... Potem jest się już często "interesownym" i twardo stąpającym po ziemi.

konto usunięte

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Odnioseę się jeszcze do tekstu...
Janusz S.:

Ja nie atakuję, moherku, ja STWIERDZAM FAKTY. Podobnie zachowują się klechy podczas każdego pogrzebu. Nie widziałem jeszcze katabasa, który by zgodził się na chowanie człowieka za darmo.
Tutaj nie ma problemu bo jeżeli nie chcemy płacić to możemy spokojnie pochować zmarłego na Cmentarzu Komunalnym. Co do tego że kościół zarabia na smierci - tak było jest i będzie... ale i tak uważam że bardziej niż Kościół z ludzi zdzierają firmy pogrzebowe.
A więc jak katolik może oburzać się na funeral marketing skoro sam bierze w nim czynny udział?
Uważam też, że człowiek uważający się za inteligentnego stający w obronie organizacji przestępczej, JEST IDIOTĄ I Z INTELIGENCJĄ NIE MA NIC WSPÓLNEGO.

nazywanie Kościoła organizacją przestępczą jest dość ryzykowne i nie muszę tłumaczyć dlaczego. Nie bronię Kościoła tylko już mam dosyć Pana wypowiedzi w których tak naprawdę prowadzi pan krucjatę przeciw Kościołowi tylko z jednego powodu... sam Pan całkiem dorzeczy pisał w dniu katastrofy na forum o żałobie, o poszanowaniu itp (przy próbie przekonania jakiegoś młodego internauty) a tutaj jeszcze żałoba się nie skończyła dowala Pan Kościołowi, niech Pan zaczeka te kilka dni...

Zanim opadnie żałoba narodowa będę już miał parę tekstów na lujów takich jak Rydzyk i grupa ludzi z PiS, którzy zaczęli się doszukiwać udziału Rosjan w katastrofie.

też uważam że dużym nietaktem są tego typu insynuacje, czytam sobie teraz z ciekawości salon24.pl i po prostu ciężko jest przełknąć ten prawicowy bełkot... ale cóż wytrzymam te kilka dni i odpuszczę sobie.
Tego chuja Rydzyka należałoby zamknąć do więzienia jako szkodnika i złodzieja.
Tu się nie zgodzę bo zamkniecie Rydzyka wywoła odwrotny skutek niżbyśmy chcieli... zostanie okrzyknięty nowym świętym więcej kasy by na tym zbił niz zarabia teraz więc proszę to przemyśleć

Pomimo nie zaladnych uprzejmości, pozdrawiam jak zwykle.
Janusz S. edytował(a) ten post
dnia 12.04.10 o godzinie 15:15

Temat: Marketing funeralny

Czy świat się wiele zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Jonasz KoftaAdrian Olszewski edytował(a) ten post dnia 12.04.10 o godzinie 16:28

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Nienawiść jest konieczna do prowokacji i nieustannego popychania. Freud to wymyślił. To się popychamy nawzajem, nawet modląc się nad trumną. Bez kontrowersji i złości bylibyśmy niczym. Trolle też są potrzebne.
Choćby miały się karmić uczuciami.
Dobry troll jest jak trener na grupie terapeutycznej. Podjudzi, sprowokuje wybuch, zostawi lamentujących.
Ale masowy reality show gotujemy sobie sami.
Ta dyskusja jest właśnie produktem zjawiska, o jakim powyżej napisałam. Sami stajemy się jedzenie dla trollizmu uczuciowego na dużą skalę.Agnieszka Melania Szymkowiak edytował(a) ten post dnia 12.04.10 o godzinie 16:44

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Agnieszka Melania Szymkowiak:
Nienawiść jest konieczna do prowokacji i nieustannego popychania.

Tylko chyba Pani wie do czego moze zaprowadzić...

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Paweł Hetmanek:
Agnieszka Melania Szymkowiak:
Nienawiść jest konieczna do prowokacji i nieustannego popychania.

Tylko chyba Pani wie do czego moze zaprowadzić...
Wiem, od tego jest martyrologia. Nie mówię, że nienawiść jest dobra. Ale zawsze pewna sprzeczność - nie określam jak radykalna - była motorem... zmian, rewolucji itp. Ale do tego jeszcze nam wiele brakuje.
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Marketing funeralny

Another case:

"Koncert rosyjskiego zespołu w lubelskim klubie Tektura zapowiada plakat - fotomontaż z figlarnie uśmiechniętym Stalinem, zwłokami polskiego oficera ekshumowanymi w Katyniu i guzikiem od polskiego munduru. Prowokacja? Organizatorzy zaprzeczają."

Więcej: gazeta.pl

konto usunięte

Temat: Marketing funeralny

Marcin Orliński:
Another case:

"Koncert rosyjskiego zespołu w lubelskim klubie Tektura zapowiada plakat - fotomontaż z figlarnie uśmiechniętym Stalinem, zwłokami polskiego oficera ekshumowanymi w Katyniu i guzikiem od polskiego munduru. Prowokacja? Organizatorzy zaprzeczają."

Więcej: gazeta.pl

Prowokacja powinna trzymać poziom. Ludzie są wybiórczo dobrzy, po śmierci JP2 mieli więcej szacunku.Agnieszka Melania Szymkowiak edytował(a) ten post dnia 13.04.10 o godzinie 16:59
Romuald K.

Romuald K. szef, K-mex

Temat: Marketing funeralny

Marcin Orliński:
Another case:

"Koncert rosyjskiego zespołu w lubelskim klubie Tektura zapowiada plakat - fotomontaż z figlarnie uśmiechniętym Stalinem, zwłokami polskiego oficera ekshumowanymi w Katyniu i guzikiem od polskiego munduru. Prowokacja? Organizatorzy zaprzeczają."

Więcej: gazeta.pl
Oj w Lublinie ciezko piją i moze rzadko też trzeźwieją. Nawet na rynku w poludnie zdarzyl sie poseł tej ziemi.
http://www.youtube.com/watch?v=F2Hc-NtXhNE
http://www.youtube.com/watch?v=5XDTxwKzPWU
http://www.youtube.com/watch?v=UNWgsUK8J1w
Poza tym te uprawy... Moze tyle słowem komentarza. Z trzezwoscia umysłu to napewno jest kiepsko u tych organizatorów imprezy.

Co do marketingu funeralnego to niewatpliwie cała tragedia zwiekszyła w sposob wczesniej niewyobrazalny ogladalnosc przecietnego filmu A. Wajdy, w którym tylko pare scen było naprawde wartych zobaczenia. Dzis pokazano go eurourzednikom w Brukseli. Byli zaskoczeni i podobno pootwierali oczy ze zdziwienia.Romuald K. edytował(a) ten post dnia 14.04.10 o godzinie 02:58

Następna dyskusja:

Marketing z religią w tle




Wyślij zaproszenie do