Monika Jagosz

Monika Jagosz Grontmij Polska

Temat: www.stanici.net - opinie

Witam
nie moge znalezc nigdzie opinii na temat tych apartamentów

http://stanici.net

chcialabym upewnić się ze wszystko ok zanim wpłace 40% zaliczki.. czy ktos mógłby pomoc?

pozdrawiam
Monika

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

poszukaj tutaj . ta strona a w szczególności forum to absolutna skarbnica wiedzy, zdjęć i opisów miejsc w chorwacji. jest duża szansa że znajdziesz zdjecia i oceny tych konkretnych apartamentów.
http://www.cro.pl/forum/index.phpJacek Parol edytował(a) ten post dnia 31.01.10 o godzinie 13:17
Monika Jagosz

Monika Jagosz Grontmij Polska

Temat: www.stanici.net - opinie

juz szukałam i niestety nikt nie byl w tych apartamentach

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

miej świadomość że opis i zdjęcia wg oferującego apartament nie muszą , a nawet często nie odzwierciedlają rzeczywistości :) Nagminne jest "zapomnienie" że apartament oddziela od morza ruchliwa Jadranka ( ani w ofercie , ani na zdjęciach tego nie wypatrzysz). Jak zdjęcia apartamentu robione są przy zamkniętych okiennicach i nastrojowym świetle to na bank widok z okna będzie na podwórko sąsiada a nie nad morze. Za to standard wyposażenia o niebo przerasta polską ofertę i zawiera wszystko niezbędne do życia. Ja jestem ogromnym zwolennikiem jazdy " w ciemno" i wyboru na miejscu tego 100% odpowiadającego miejsca. No i jest to przynajmniej 30 % tańsze
Jan Drazin

Jan Drazin dyrektor biura,
Pinija d.o.o

Temat: www.stanici.net - opinie

super jest jechac w ciemno tylko czasami sie zdarza przespac na swirzym powietrzu na plazy ,pod palmom ...... z dziecimi srednia przyjemnosc

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

bez żartów :) w każdym najmniejszym miasteczku na wjeżdzie stoja gospodarze z kartkami. w kazdej miejscowości niezależnie od dnia sa wolne apartamenty. jeździłem z dziećmi , teraz już są wyższe ode mnie :) ale wiem że mnóstwo ludzi tak nie lubi i nie potrafi i dla nich są rezerwacje
Jan Drazin

Jan Drazin dyrektor biura,
Pinija d.o.o

Temat: www.stanici.net - opinie

niewiem dokad jezdzisz w mojich okolicach w zeszlych latach w szczycie sezonu miejsc niebylo wienc zostala plaza
z tego co wiem osob z tablicami jest coraz mniej ,a tyle co wiem jest zabroione stanie z tablica "apartamenty" na drodze. Moze sie myle ale niesadze
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: www.stanici.net - opinie

Monika Jagosz:
nie moge znalezc nigdzie opinii na temat tych apartamentów
http://stanici.net

zajrzyj na maps.google.com i sprawdź, czy interesujący Ciebie apartament znajduje się dostatecznie blisko morza i dostatecznie DALEKO od "jadranki".
druga sprawa: poproś o zdjęcia z konkretnego pokoju w którym masz mieszkać (albo odszukaj takie na stronie - Chorwaci zazwyczaj starają się mieć udokumentowane poszczególne pokoje + rzuty pomieszczeń) - zwłaszcza widok z okna. O standard nie musisz się bać - 99% apartamentów ma standard wyższy, niż zbliżone cenowo w PL.

kilka razy przejeżdżałem przez tą miejscowość - położenie piękne, plaża piękna, morze piękne, widoki piękne - ale: część domów jest po właściwej stronie szosy (między szosą a morzem), a część po drugiej stronie.
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: www.stanici.net - opinie

zajrzałem...
apartament jest na cyplu przy samym morzu (czyli na pewno nie przy "jadrance")
to zdjęcie zrobione prawdopodobnie z szosy:

Obrazek


no i widok we właściwą stronę:

Obrazek


cóż chcieć więcej? ;)
Monika Jagosz

Monika Jagosz Grontmij Polska

Temat: www.stanici.net - opinie

dzieki wielkie za pomoc
szkoda ze nie moge znalezc nikogo kto byl tam osobiscie, ale mimo wszystko chyba sie zdecyduje :)
Anna S.

Anna S. Project Manager

Temat: www.stanici.net - opinie

Jacek Parol:
apartament oddziela od morza
ruchliwa Jadranka

Ale jedna Jadranka to jeszcze nie problem. Gorzej, jakby ich była cała grupa. Wtedy rzeczywiście mogłyby przeszkadzać, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku ;-))

PS. Jadranka to imię żeńskie. Magistrala nazywa się "Jadranska".

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

Anna K.:
Jacek Parol:
apartament oddziela od morza
ruchliwa Jadranka

Ale jedna Jadranka to jeszcze nie problem. Gorzej, jakby ich była cała grupa. Wtedy rzeczywiście mogłyby przeszkadzać, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku ;-))

PS. Jadranka to imię żeńskie. Magistrala nazywa się "Jadranska".
Ot człowiek uczy się całe zycie :) nie wiedziałem że to żeńskie imię ( czy po polsku to będą Adriatyczki?), faktycznie kilka po zmroku mogło by zakłócić cisze nocną :) W tym roku autostrada podobno miała być dociągnięta do Dubrownika co na pewno uczyni jadranską mniej ruchliwą, chociaż ja osobiście wolę jeżdzić i chłonąc Chorwację właśnie z niej a nie z autostrady.

Temat: www.stanici.net - opinie

Anna K.:
Jacek Parol:
apartament oddziela od morza
ruchliwa Jadranka

Ale jedna Jadranka to jeszcze nie problem. Gorzej, jakby ich była cała grupa. Wtedy rzeczywiście mogłyby przeszkadzać, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku ;-))

PS. Jadranka to imię żeńskie. Magistrala nazywa się "Jadranska".

Albo Ćika Jadran :-))))
Anna S.

Anna S. Project Manager

Temat: www.stanici.net - opinie

Jacek Parol:
Ot człowiek uczy się całe zycie :) nie wiedziałem że to żeńskie imię ( czy po polsku to będą Adriatyczki?),

Po polsku to raczej Bałtyczka ;-)
A co do imienia, ono ma jeszcze wersję męską: Jadranko.
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: www.stanici.net - opinie

Anna K.:
PS. Jadranka to imię żeńskie. Magistrala nazywa się "Jadranska".

lokalsi mówią na nią zdrobniale "Jadranka", więc kółko się zamyka :)
Anna S.

Anna S. Project Manager

Temat: www.stanici.net - opinie

Wojciech K.:

lokalsi mówią na nią zdrobniale "Jadranka", więc kółko się zamyka :)

A jakieś źródło? Chorwacki język nie jest jak polski obiektem zdrabniania wszelkich form w nazewnictwie. Szczególnie, że w tym wypadku mówimy o wyrzuceniu zaledwie jednej litery, w rezultacie której, dostajemy odmienną deklinację i dwuznaczność znaczeniową.
Pytam z ciekawości, bo z Chorwacją mam dość silne związki a pierwsze słyszę, żeby magistralę nazywano żeńskim imieniem.Anna K. edytował(a) ten post dnia 02.02.10 o godzinie 13:34

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

Raczej tubylcy jak tambylcy .

Ja "jadranke" wyczytałem pierwszy raz na cro.pl i tam cromaniacy częściej chyba używają jadranki jak jadranskiej.
Pozostaje mieć nadzieje że cała nasza dyskusja nie zniechęci nikogo do przyjechania nocą tą wąską, krętą drużką biegnąca nad samym brzegiem Jadranu ( często bez barierek :). Mówiąc krótko kto nie jechał nie zna Chorwacji
Anna S.

Anna S. Project Manager

Temat: www.stanici.net - opinie

Jacek Parol:
Mówiąc krótko kto nie jechał nie zna Chorwacji


Eeee, jest jeszcze wiele innych miejsc w Chorwacji wartych zobaczenia własnie po to, aby ją naprawdę poznać. Ale nie da sie ukryć, podróż magistralą, szczególnie pierwszy raz dostarcza niezapomnianych przeżyć. I chociaż męcząca jest jak diabli, szczególnie w sezonie letnim i jak się napatoczą roboty drogowe, to jest to jeden z nielicznych znanych mi przypadków kiedy warto wygodę zamienić na niewygodę ;-)
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: www.stanici.net - opinie

Anna K.:
Pytam z ciekawości, bo z Chorwacją mam dość silne związki a pierwsze słyszę, żeby magistralę nazywano żeńskim imieniem

ilekroć gdzieś nocowałem, właściciele tak mówili - może myślą, że skoro Polacy tak mówią, to z grzeczności oni też? ;)

i jeszcze dodam do przedmówcy - na "magistrali" dobrze jest nie przekraczać prędkości widocznej na znakach - są tak wyliczone, że ktoś, kto pojedzie 60 zamiast 50, może wylądować poza drogą :)

ostatnio widziałem 2x pod rząd polskie samochody w rowach/na barierkach.

konto usunięte

Temat: www.stanici.net - opinie

>EEE te znaki to troche jak na polskich drogach. jak mieli na
pace samochodu 50 postawii 50 , jakby było 70 to stało by 70. Jazda idealnie zgodnie z przepisami zajęła by cały dzień. ale zgoda że lepiej jechać za wolno niż zanurkować w jakąś dziurę między barierkami.Za to jak komuś mało wrażeń to polecam zjazd ( to słowo pasuje tam idealnie)z autostrady do wybrzeża . Ja mam nawet swój prywatny ranking najbardziej ekstremalnych i wygrywa zjazd przez Sinj na wysokości Splitu, drugi jest ten z Makarskiej po boku JuryJacek Parol edytował(a) ten post dnia 03.02.10 o godzinie 14:09



Wyślij zaproszenie do