konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Filip Więsyk:
witam,
Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi dwoma instytucjami?

Oprócz oczywistych, że są to dwie różne firmy???

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Poza tym, nie pojmuję, czy tak trudno to sobie "wy-googlować", wejść na strony i poczytać?

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Biura Informacji Gospodarczych:

1. funkcjonują w naszym kraju dzięki ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych z dnia 14 lutego 2003 (ustawa weszła w życie 26 kwietnia 2003)
2. w/w ustawa nakłada na biura obowiązek bycia spółkami akcyjnymi o minimalnym kapitale założycielskim wynoszącym 4 mln zł
3. każdy BIG zajmuje się tylko i wyłącznie pośrednictwem (przyjmowanie, przechowywanie i ujawnianie informacji gospodarczych)
4. BIG-ów jest w PL 3: KRD, ERIF oraz InfoMonitor
5. KRD powstało w PL jako pierwsze (i posiada największą bazę dłużników)
6. KRD - akcjonariuszem jest Małgorzata Kaczmarski, ERIF - akcjonariuszem jest grupa KRUK S.A.

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Bardziej mi chodzi o różnice operacyjne, ale dzięki za przydatne info

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Filip Więsyk:
Bardziej mi chodzi o różnice operacyjne, ale dzięki za przydatne info

?????????
Co masz na myśli?

BTW - źle konstruujesz pytania.
Pytałeś o różnice - podałam.
A ja się domyśleć tego, o co Ci tak naprawdę chodziło, nie potrafię. Wybacz, ale to nie portal wróżek i jasnowidzów.Alicja Banaś edytował(a) ten post dnia 25.05.09 o godzinie 17:12

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Czy obie instytucje działają w podobny sposób? rozumiem,że są to 2 instytucje zajmujące się rejestrem dłużników ale czy mają one inne sposoby działania? Czy zajmują się określonymy tylko podmiotami?

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Filip Więsyk:
Czy obie instytucje działają w podobny sposób? rozumiem,że są to 2 instytucje zajmujące się rejestrem dłużników ale czy mają one inne sposoby działania? Czy zajmują się określonymy tylko podmiotami?

Odesłałam Cię do ustawy.
Tam znalazłbyś wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.

Ustawa bowiem mówi o tym, że BIGi zajmują się pośrednictwem w przekazywaniu pomiędzy podmiotami inf.gosp. a podmioty które te inf.gosp. przekazują, pochodzą z każdej istniejącej gałęzi gospodarki, bez znaczenia, czy to duży moloch, czy MŚP, czy 1-osobowa dział.gosp. Dlaczego miałaby istnieć jakaś różnica (poza renomą na rynku, ilością klientów, itp.?) skoro ustawa nie nadaje nikomu takiego pierwszeństwa? To rynek, PR, reklama, skuteczność - zaświadczą które z biur ma wyższe znaczenie, ale wszystkie 3 BIGi zajmują się TYM SAMYM.

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Ok, A kto nie może przekazywać info do tych instytucji? Z tego co udało mi się znaleźć to wspólnik w sp. z.o.o, nie ujawnia się też firm zagranicznych, czy ktoś jeszcze?

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Filip Więsyk:
Ok, A kto nie może przekazywać info do tych instytucji? Z tego co udało mi się znaleźć to wspólnik w sp. z.o.o, nie ujawnia się też firm zagranicznych, czy ktoś jeszcze?

Wiesz co? Nie chce mi się pisać.
Wszystko masz w ustawie.
I na stronach WWW.

http://www.krd.pl/Infoservice/Index.aspx?urndefault=ma...

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Z wielką łaską ale dzięki, pomogłaś. :)

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Filip Więsyk:
Z wielką łaską ale dzięki, pomogłaś. :)

Drogi Filipie - czasem warto się troszkę wysilić i zanim zada się pytanie na forum, zapoznać się ze stronami WWW interesujących Cię firm (gdzie b.często funkcjonują podstrony z FAQ, czyli najczęściej zadawanymi pytaniami), czy użyć właściwych słów kluczowych w wyszukiwarce Google? Poza tym gwarantuję - gdybyś właściwie konstruował pytania, wyjaśniając o co Ci chodzi - byłoby duuuużo prościej :)

Pozdrawiam :)Alicja Banaś edytował(a) ten post dnia 28.05.09 o godzinie 09:47
Krzysztof O.

Krzysztof O. "Bądź realistą.
Żądaj niemożliwego"

Temat: KRD i ERIF

Alicja Banaś:
Filip Więsyk:
Czy obie instytucje działają w podobny sposób? rozumiem,że są to 2 instytucje zajmujące się rejestrem dłużników ale czy mają one inne sposoby działania? Czy zajmują się określonymy tylko podmiotami?

Odesłałam Cię do ustawy.
Tam znalazłbyś wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.

Ustawa bowiem mówi o tym, że BIGi zajmują się pośrednictwem w przekazywaniu pomiędzy podmiotami inf.gosp. a podmioty które te inf.gosp. przekazują, pochodzą z każdej istniejącej gałęzi gospodarki, bez znaczenia, czy to duży moloch, czy MŚP, czy 1-osobowa dział.gosp. Dlaczego miałaby istnieć jakaś różnica (poza renomą na rynku, ilością klientów, itp.?) skoro ustawa nie nadaje nikomu takiego pierwszeństwa? To rynek, PR, reklama, skuteczność - zaświadczą które z biur ma wyższe znaczenie, ale wszystkie 3 BIGi zajmują się TYM SAMYM.

Zgadzam się, z tym że największe znaczenie ma skuteczność, bo przecież w ich działalności chodzi o to by sie chronić i odzyskiwać pieniądze.

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Krzysztof O.:
Obok KRD i ERIF jest jeszcze InfoMonitor - najskuteczniejszy z BIGów, do jego największych zalet należy to że jego akcjonariuszami jest Biuro Informacji Kredytowej S.A,

Na szczęście to się zmieni.
BIK będzie musiał współpracować z każdym BIGiem :)))
Krzysztof O.

Krzysztof O. "Bądź realistą.
Żądaj niemożliwego"

Temat: KRD i ERIF

Alicja Banaś:
Krzysztof O.:
Obok KRD i ERIF jest jeszcze InfoMonitor - najskuteczniejszy z BIGów, do jego największych zalet należy to że jego akcjonariuszami jest Biuro Informacji Kredytowej S.A,

Na szczęście to się zmieni.
BIK będzie musiał współpracować z każdym BIGiem :)))

Poprzednia ustawa nie zakazywała współpracy BIK z innymi BIGami. Czyż nie?
Zdaje się, że tą sprawę rozstrzygnął sąd. Jak ktoś nie spełnia wymagań to nie.Kropka

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Krzysztof O.:
Poprzednia ustawa nie zakazywała współpracy BIK z innymi BIGami. Czyż nie?
Zdaje się, że tą sprawę rozstrzygnął sąd. Jak ktoś nie spełnia wymagań to nie.Kropka
Skąd Ty to wytrzasnąłeś?
Proszę o źródło tych informacji.

Ed.:
Może ja czegoś nie wiem, dlatego proszę abyś podał rzetelne źródła informacji o tej rzekomej rozprawie sądowej w sprawie przez Ciebie wymienionej, czyli nie spełniania jakichś wymagań przez pozostałe BIG-i - bo dla mnie to co napisałeś to jakiś odjechany abstrakt, ale mogę się mylić.

Ale wiem za to jedno: InfoMonitor jest kapitało powiązany z BIK-iem, który jest ich akcjonariuszem. Ustawa mówi, że BIK może, ale nie musi, przekazywać BIG-om informacji o zaległościach zgodnych z ustawą. Na chłopski rozum - kto chciałby współpracować ze swoją konkurencją?

Dlatego właśnie pojawia się nowelizacja, która miejmy nadzieję, że ukróci ten dziwny monopol (chociaż pojawiają się głosy powątpiewania).

Źródła dodatkowej wiedzy dla Ciebie:
Gazeta Prawna: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/323290,terminowo...
Gazeta Bankowa: http://banki.wp.pl/kat,60996,page,3,title,Rewolucja-w-...
Związek Banków Polskich: http://www.zbp.pl/site.php?s=MDAyNjE4&a=MTMxNTQ5NDQ=Alicja Banaś edytował(a) ten post dnia 17.06.09 o godzinie 22:55
Krzysztof O.

Krzysztof O. "Bądź realistą.
Żądaj niemożliwego"

Temat: KRD i ERIF

Żadna ustawa nie zabrania współpracy BIK z innymi BIGami.
Jeśli tak jest to ja poproszę odpowiednie źródło.
A co do orzecznictwa sądów, to proponuję poszperać, sprawa nie jest starsza jak rok, no może 1,5 roku. Chodziło o ochronę konkurencji, KRD pozwało BIK, że ten faworyzuje jeden z BIGów (InfoMonitor).
BIK nie zostało ukarane

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Hmmm..a skąd u Pani taka irytacja,że ktos zadał takie a nie inne pytanie???

Wydaje mi się,że jesli Pani juz odpowiedziała "łaskawie" to nie ma sensu dalsze "zbędne komentowanie"

Pozdrawiam

Alicja Banaś:
Filip Więsyk:
Bardziej mi chodzi o różnice operacyjne, ale dzięki za przydatne info

?????????
Co masz na myśli?

BTW - źle konstruujesz pytania.
Pytałeś o różnice - podałam.
A ja się domyśleć tego, o co Ci tak naprawdę chodziło, nie potrafię. Wybacz, ale to nie portal wróżek i jasnowidzów.Agnieszka Adriana Mroczka edytował(a) ten post dnia 17.06.09 o godzinie 22:46

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Agnieszka Adriana Mroczka:
nie ma sensu dalsze "zbędne komentowanie"

:))))
właśnie to Pani zrobiła :))))

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

no cóż nawet teraz Pani sie nie powstrzymuje..

ps..ja kończe dyskusje wiec prosze juz nie wciagać mnie w "gierki słowne"

Pozdrawiam Pania

konto usunięte

Temat: KRD i ERIF

Agnieszka Adriana Mroczka:
no cóż nawet teraz Pani sie nie powstrzymuje..
Bo nie lubię jak ktoś bije pianę i tworzy niepotrzebny OT.

Następna dyskusja:

LEASING BEZ WERYFIKACJI W B...




Wyślij zaproszenie do