Paweł Kabat

Paweł Kabat Ekspert ds. Funduszy
Europejskich

Temat: CGAP

Witam wszystkich,
zdaje w czwartek 17.05 egzamin CGAP, przerobilem podrecznik CGAP i pierwsza część CIA, a dziś dowiaduje się że połowa z tych rzeczy jest zbędna. Zna może ktoś szczegółowy zakres materiału lub przykładowe pytania bo nie wiem czy ide w dobrym kierunku.
Dzięki z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Anita R.

Anita R. audytor CFE, CGAP

Temat: CGAP

cześć ja uczyłam się z tych samych książek co Ty (też zdaję w czwartek) i trochę mnie załamałeś. Jak to niepotrzebna?
Paweł Kabat

Paweł Kabat Ekspert ds. Funduszy
Europejskich

Temat: CGAP

Standardy, żółta księga, struktura rządowa USA (to akurat zrozumiałe) - tego ma nie być. Punkty A ponoć tylko należy przeczytać, punkty T - wkuć. Do zobaczenia w Warszawie. Powodzenia. Acha będą ponoć tylko standardy IIA.

Jak masz jakieś informacje to chętnie poczytam.Paweł Kabat edytował(a) ten post dnia 15.05.07 o godzinie 16:09
Natalia K.

Natalia K. audytor wewnętrzny,
Pomorski Urząd
Wojewódzki w Gdańsku

Temat: CGAP

Witam,

Czy ktoś z Państwa mógłby podzielić się wrażeniami z majowego CGAPa? Planuję podejść do tego egzaminu w listopadzie i chętnie poznałabym wrażenia innych osób.

nataliA
Anita R.

Anita R. audytor CFE, CGAP

Temat: CGAP

jesli chodzi o majowy CGAP to w mojej opinii egzamin dziwny. Fatalne tłumaczenia pytan, choć z drugiej strony dobrze że wogóle były. Egzamin wymaga praktyki, sama wiedza ksiązkowa nie wystarczy. O ile przed egzaminem byłam optymistką, o tyle po wyjściu nie mialam pojęcia jak mi poszło. Wyniki powinny być w tym tygodniu.
pozdrawiam
Sebastian Burgemejster

Sebastian Burgemejster Kierownik Zespołu
Audytów PAŻP, CISA,
CGAP, CCSA, CRMA,
L...

Temat: CGAP

Egzamin zdecydowanie wymagał praktyki - ok. 40-60% pytań było z zagadnień praktycznych..
wiedza książkowa to reszta i to ogólna wiedza o audycie - myślę, że spokojnie można posiłkować się wiedzą z I części CIA
Anita R.

Anita R. audytor CFE, CGAP

Temat: CGAP

tak, książka do I cz. CIA jest zdecydowanie bardziej pomocna niż do CGAP, przynajmniej w mojej ocenie ale rzeczywiście praktyka przede wszystkim. No i intuicja i logika

konto usunięte

Temat: CGAP

Witam,

nie mam praktyki w audycie, lecz prawie roczne w kontrolach (środki UE).

Jakie mam szanse na uzyskanie CGAP?

Według tego co Państwo piszecie -> dziesięcioprocentowe :/

Zastanawiam się nad sensem podyplomowych (Audyt wewnętrzny), które zacząłem 2 miesiące temu...
Marcin D.

Marcin D. Audyt - Szkolenia -
Doradztwo Marcin
Dublaszewski

Temat: CGAP

Szanse mogą być większe, oczytanie się z lekturami opisanymi powyżej oraz tzw. "zdrowy rozsądek" umożliwia zdanie egzaminu. W razie jakichkolwiek pytań pisz proszę śmiało na priv.
Mikołaj Rutkowski

Mikołaj Rutkowski Audytor śledczy &
Konsultant w
zakresie ryzyka
nadużyć go...

Temat: CGAP

Nie wiem, jak jest z CGAP, ale w przypadku pozostałych egzaminów IIA wymagana jest udokumentowana praktyka w określonym obszarze audytu. Podejrzewam zatem, że odnosi się to także do CGAP.

Warto zatem pamiętać, że zdanie egzaminu nie jest jednoznaczne z automatycznym uzyskaniem certyfikatu i nie robić sobie fałszywych nadziei.
Marcin D.

Marcin D. Audyt - Szkolenia -
Doradztwo Marcin
Dublaszewski

Temat: CGAP

Zdać egzamin się da, myślę, że zaliczyć rok wymaganego doświadczenia w kontroli środków publicznych także. Pozostaje jednak jeszcze rok brakującego doświadczenia - można je już zdobywać po egzaminie.

konto usunięte

Temat: CGAP

Witam,

jestem w podobnej sytuacji, tzn. posiadam roczne doświadczenie w kontroli (środki UE). Uzyskałam informację, iż doświadczenie to (oczywiście po przepracowaniu 2 LAT :) )będzie można zaliczyć do wymaganego stażu pracy.

konto usunięte

Temat: CGAP

Monika T.:
Witam,

jestem w podobnej sytuacji, tzn. posiadam roczne doświadczenie w kontroli (środki UE). Uzyskałam informację, iż doświadczenie to (oczywiście po przepracowaniu 2 LAT :) )będzie można zaliczyć do wymaganego stażu pracy.


a od kogo uzyskałaś te informacje?:-)
jestem żywotnie zainteresowany!
Marcin D.

Marcin D. Audyt - Szkolenia -
Doradztwo Marcin
Dublaszewski

Temat: CGAP

CGAP jest kwalifikacją audytu w środowisku publicznym. Środki Unijne są częścią finansów publicznych, więc jest zrozumiałym, że doświadczenia w tym zakresie zaliczają się do wymaganego doświadczenia.

konto usunięte

Temat: CGAP

Informację uzyskałam z IIA, w odpowiedzi na moje zapytanie mailowe. Nie ukrywam, że również jestem zadowolona :)

konto usunięte

Temat: CGAP

Możecie udzielić jakiś wskazówek jak się samemu przygotować do egzaminu?

Z zamieszczonych postów wynika, iż podstawą jest podręcznik CGAP oraz I część CIA.

Z góry dziękuję za informację :)
Marcin D.

Marcin D. Audyt - Szkolenia -
Doradztwo Marcin
Dublaszewski

Temat: CGAP

I trudno tu coś więcej dopisać - podręczniki CGAP oraz CIA I i II (Gleim), warto jak się ma przerobić testy - dostępne an kursach E&Y. Ponadto standardy IIA wraz z poradnikami - tylko uwaga bo standardy się w przyszłym roku zmieniają. Z tego co wiem nowe będą zamieszczone na stronie IIA Global (http://theiia.org) w styczniu i to po polsku.

Owocnej nauki!Marcin D. edytował(a) ten post dnia 21.12.08 o godzinie 08:26

konto usunięte

Temat: CGAP

Dziękuję Marcinie za informację.

Pozdrawiam
Wanda Gadomska

Wanda Gadomska audytor, Urząd

Temat: CGAP

Ja uczyłam się tylko z ksiązki Gleim 1 i materiałów rozdawanych na kursie. To wystarczyło, żeby zdać, z czego się bardzo cieszę. CGAP zrobiłam w zawrotnym tempie 1,5 miesiąca. I tego samego Wam życzę. Przy okazji pozdrawiam moich wspaniałych wykładowców, w tym głównie Konrada Knedlera, dzięki któremu nauka była dużo łatwiejsza i szybsza.
Elżbieta Bolimowska

Elżbieta Bolimowska Konsultant -
Analityk, Trener,
Specjalista ds.
Standardów

Temat: CGAP

Wanda Gadomska:
Ja uczyłam się tylko z ksiązki Gleim 1 i materiałów rozdawanych na kursie. To wystarczyło, żeby zdać, z czego się bardzo cieszę. CGAP zrobiłam w zawrotnym tempie 1,5 miesiąca. I tego samego Wam życzę. Przy okazji pozdrawiam moich wspaniałych wykładowców, w tym głównie Konrada Knedlera, dzięki któremu nauka była dużo łatwiejsza i szybsza.

Witam,

gdzie chodziłaś na kurs przygotowujący do egzaminu ? Do E&Y czy BPP ? Będę wdzieczna za info. na elzbietas1@wp.pl.
Pozdrawiam,
Ela Bolimowska

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Uprawnienia CGAP




Wyślij zaproszenie do