Marcin B.

Marcin B. Bezrobotny i gupi

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

Witam,

Wpłaciłem otrzymany spadek na PIN Aegon Dolar za namową doradcy Open Finance. Teraz mam okazję zakupu taniego mieszkania i muszę te pieniądze wyjąć.

W związku z tym , że w pierwszym roku wyjęcie takiej kwoty to 8% kary, jednym rozwiązaniem (chyba) jest znalezienie kogoś kto byłby zainteresowany zakupem tego programu inwestycyjnego.

Nie interesuje mnie kredyt.

Program rozpocząłem w czerwcu 2008.

Gdyby ktoś był zaintersowany zakupem zapraszam do kontaktu.
Gdyby ktoś umiał mi pomóc i doradzić jak te pieniadzę wyjąć bez kary lub z mniejszą karą - również zachęcam. ;-)

Swoją drogą uważam, że przy wpłacie jednorazowej , takie kary to fatalne rozwiązanie dla klienta. Skutecznie mnie to zniechęciło do Aegona ...ale za późno...

Gratuluje pracownikowi Open Finance skutecznego wypromowania produktu....tak skutecznego, że klient zapomniał dokładnie przeczytać umowę ...

Pozdrawiam serdecznie
Marcin
Andrzej Świątkowski

Andrzej Świątkowski Menedżer Oddziału,
iQuest

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

Marcinie,

Twoje rozżalenie jest zrozumiałe w tej sytuacji, ale nie jestem pewien czy możesz winić o to ubezpieczyciela. O ile pamiętam, jednym z haseł AEGON-u jest przejrzystość zasad. Wszystkie warunki, również wszystkie opłaty, są wymienione czytelnie na polisie. Chodzi o to, abyś jako klient miał pewność że nie czakają na Ciebie inne, ukryte. Moim zdaniem to uczciwa dewiza, ale zakłada, że chociaż przed podpisaniem przeczytasz warunki umowy -abstrachując od uczciwości oferty, podpisywanie czegokolwiek bez uprzedniego przeczytania to zwykła lekkomyślność.

Możesz mieć również żal do wspomnianego kolegi, pracownika OF - Nie ważne jak czytelnie masz opisaną umowę - ma obowiązek poinformować Cię o wszystkich istotnych jej warunkach. Opłata likwidacyjna na pewno do takich należy i nie jest wcale pułapką na klienta. Twoj doradca nie pracuje charytatywnie, więc domyślasz się pewnie gdzie powędrowało to 8%. Zapłacił je ze swojej "kieszeni" ubezpieczyciel, a Ty dysponujesz wpłaconą kwotą i możesz inwestować, używając wszystkich zabawek i benefitów (brak podatku belki przy konwersjach, fundusze bessy, gwarantowane itd).

Optymalny plan zakłada, iż ubezpieczyciel odzyska zainwestowane pieniądze przez najbliższe 8 lat w postaci opłaty administracyjnej, a Ty przez ten czas będziesz skutecznie pomnażał Swój kapitał. Ten sam plan zakłada również, że wiesz co robisz i planujesz inwestować długofalowo. (Krótsze programy również istnieją, ale mają inne warunki). Gdyby wspomniana opłata likwidacyjna nie istniała, stwarzałoby to olbrzymie pole do popisu dla oszustów i malwersacji na prowizjach - każda firma ubezpieczeniowa musi się w ten sposób przed nimi bronić.

I na koniec rada: Dziwi mnie, że tak kategorycznie spławiasz pomysł kredytu. Wg mnie, jeżeli zakup o którym mówisz, to faktycznie taka okazja, to powinieneś potraktować to jako krótkofalową inwestycję i wziąść pod nią kredyt. Nawet gdybyś nie był uwiązany wspomnianą opłatą likwidacyjną, to doradzałbym Ci to samo rozwiązanie - kredyt na zakup mieszkania, kapitał na inwestycje. Za kilka, kilkanaście lat spłacisz mieszkanie zarobionymi pieniędzmi. Polecam Ci zaciągnąć języka na temat mechanizmów dzwigni finansowej.

Pozdrawiam,
A.
Marcin B.

Marcin B. Bezrobotny i gupi

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

Całkowicie się zgadzam, że niedoczytanie umowy to MOJA wina.

Tak, na umowie jest jak byk napisane jakie kary i opłaty będą mnie dotyczyć. Jednak moim zdaniem do pełnej przejrzystość opłat brakuje informacji o nich na stronie internetowej AEGON, tak żeby klient mógł się przygotować do rozmowy, samemu porównać, poczytać, policzyć.

Kredyt mnie nie interesuje bowiem: a) nie mam zdolności, b) mieszkanie jest droższe niż maksymalna kwota kredytu, c) mieszkania nie zamierzam sprzedać, tylko w nim mieszkać, d) wierzę w dużą niepewność rynku w przyszłości i nie lubię długotrwałych zobowiązań finansowych.

Jeszcze co do mojej winy. Naprawdę rola doradcy finansowego (Open Finance) ograniczyła się do skutecznego zareklamowania i "wciśnięcia" produktu, żeby otrzymać prowizję. Nie poświęcił czasu na to, żeby mnie uświadomić o wadach i zaletach produtku. Podsunął umowę i pokazał gdzie podpisać. Ja rzuciłem okiem, ale nie dość dokładnie. Poza tym wytworzył rodzaj atmosfery, w którym jakoś nie było czasu na dokładne przeczytanie umowy ... eh ... dokładnie jak w tym artykule, który zacytuję:

Cytuję z Forbes'a :

W rajdzie po warszawskich biurach doradców finansowych najbardziej irytujący był brak prostego i czytelnego zestawienia kosztów i korzyści wynikających z różnych sposobów długoterminowego inwestowania w fundusze.
- Oferty różnią się między sobą pewnymi szczegółami i sporządzenie takiego porównania jest trudne - twierdzi Maciej Kossowski. Plik dokumentów, które otrzymałem, ograniczał się do broszur przygotowanych przez twórców produktów finansowych lub materiałów drukowanych ze stron internetowych. Wreszcie żaden z doradców nie zaproponował, że wspólnie wybierzemy fundusze, które następnie zakupię bez opłat dystrybucyjnych, np. w mBanku. Każdy chciał tylko dostać z moich pieniędzy prowizję.

W każdym razie będę szukał drogi do zminimalizowania strat i wyjścia z Aegona.

Dzięki i pozdrawiam
MarcinMarcin Bobrowieski edytował(a) ten post dnia 09.09.08 o godzinie 10:35

konto usunięte

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

a czy osoba która napisała ten artykuł zaproponowała doradcy, że zapłaci mu wynagrodzenie za dokonanie doboru funduszy tak jak się to odbywa na zachodzie? założę się, że nie. wszyscy krytykuja tego typu produkty, ale polacy są przyzwyczajeni do nie płacenia za doradztwo więc produkty typu SFI nie będą jeszcze długo popularne w takim stopniu jak AXA, AEGON, SCANDIA czy Generali...
tak na marginesie godzina konsultacji kosztuje zazwyczaj około 100 Euro. i nie mówie o konsultacji u doradcy inwestycyjnego!
a tak a propos to Maciej Kossowski jest osobą która sama kiedyś sprzedawała tego typu produkty a teraz jest prezesem Wealth Solutions...
Cytuję z Forbes'a :

W rajdzie po warszawskich biurach doradców finansowych najbardziej irytujący był brak prostego i czytelnego zestawienia kosztów i korzyści wynikających z różnych sposobów długoterminowego inwestowania w fundusze.
- Oferty różnią się między sobą pewnymi szczegółami i sporządzenie takiego porównania jest trudne - twierdzi Maciej Kossowski. Plik dokumentów, które otrzymałem, ograniczał się do broszur przygotowanych przez twórców produktów finansowych lub materiałów drukowanych ze stron internetowych. Wreszcie żaden z doradców nie zaproponował, że wspólnie wybierzemy fundusze, które następnie zakupię bez opłat dystrybucyjnych, np. w mBanku. Każdy chciał tylko dostać z moich pieniędzy prowizję.
Łukasz Marcin Miernik edytował(a) ten post dnia 12.09.08 o godzinie 20:36

konto usunięte

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

Witam.
Naprawde bardzo sie Panu dziwie. Nie byl Pan uwazny wczesniej, teraz jest podobnie.
Wykonuje Pan jakies dzialania, nie sprawdzajac dokladnie, czy wogole sa one mozliwe - cesja programu na inna osobe.
Nie wykonujac najprostszej czynnosci - telefonu na infolinie Aegonu.

Zamiast policzyc co sie Panu bardziej oplaca, marnuje Pan czas na forach, uzalajac sie na osoby sprzedajace.

8% prowizja od wycofania sie z programu jest wieksza niz roznica od wartosci rynkowej okazyjnie kupionego mieszkania?
To chyba elementarz z matematyki - prawda?

Jezeli wyjdzie Pan na zero to i tak bedzie dla Pana ogromy sukces.

Pogratuluje Panu swietnego biznesu

Powodzenia
Marcin B.

Marcin B. Bezrobotny i gupi

Temat: Szukam osoby chętnej do odkupienia programu Pin Aegon Dolar

Witam,

Proszę się o mój czas nie martwić. Mam go tyle, że mogę go marnować na FORACH (nie wiem jakie fora ma Pani na myśli).

Nie użalam się na osoby sprzedające, tylko mówię o swoich doświadczeniach z jedną taką osobą.

Naprawdę nie Pani rolą jest osądzać mój sukces lub porażkę.

Za Pani sugestie i gratulacje z góry dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam

konto usunięte

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Następna dyskusja:

Multi PIN AEGON




Wyślij zaproszenie do