konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Agencje marketingu, firmy PR a nawet producenci zatrudniają osoby, które mają reklamować w internecie dane towary w taki sposób...

jakby je polecały znajomym, po uprzednim wypróbowaniu. W rzeczywistości tylko podszywają się pod internautów robiących zakupy.

"Obklejamy wszystkie fora w Polsce i nie tylko. Niskie ceny, doświadczenie, dużo adresów IP" - takie ogłoszenie zobaczył w styczniu Łukasz Macheta, szef serwisu Mediarun.pl. Odpowiedział na nie, podszywając się pod przedsiębiorcę, który chce wypromować wchodzący na ekrany kin trójwymiarowy film dla dzieci. Dowiedział się, że kampania będzie kosztowała 9,5 tys. zł. Za te pieniądze oferowano mu m.in. dyskusje na forach dla matek o tym, jak filmy trójwymiarowe pobudzają wyobraźnię - pisze Gazeta Wyborcza.

http://wiadomosci.mediarun.pl/news/30925,Jak_sie_falsz...

Czyżby kolejny dowód na to, że Polak potrafi? Tradycyjny marketing jest coraz mniej skuteczny, czyżby kolej zabić nowe medium jakim jest Internet?
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Na forum spotkałem się kilkakrotnie z przypadkiem kontrakcji "zadowolonych klientów" na krytyczną wypowiedź o jakiejś firmie. Widać pomysł dobry więc robi się z tego biznes.

Oprócz forum są jeszcze komentarze na blogach. Jakiś czas temu aktywni byli fani Fiata i Alfy. Żadne nachalne przekonywanie, wyglądało to zachwyty i dyskusje fanów.

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Ryszard S.:
Na forum spotkałem się kilkakrotnie z przypadkiem kontrakcji "zadowolonych klientów" na krytyczną wypowiedź o jakiejś firmie. Widać pomysł dobry więc robi się z tego biznes.

czasem po prostu ludzie sa zadowoleni z jakichs produktow i mowia o tym wprost. Ja nie krepuje sie wypowiadac wlasna opinie.

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Oto ogłoszenie - wyciąłem nazwę poszukującej agencji

Funsetter, praca zdalna

Poszukujemy kandydatów na stanowisko: funsetter.

Zadaniem osób na tym stanowisku będzie planowanie, rozpoczynanie i udział w dyskusjach na forach internetowych, w serwisach społecznościowych, na blogach oraz w innych miejscach wymiany opinii w Internecie.
Poszukujemy osób chętnie nawiązujących dyskusję, z kreatywnym podejściem do bieżących tematów oraz chęcią dalszego rozwoju.

Wymagania:

* Udokumentowana aktywność w Internecie na forach dyskusyjnych;
* Znajomość mechanizmów buzz marketingu;
* Wysoka etyka;
* Systematyczność;
* Łatwość nawiązywania kontaktów;
* "Lekkie pióro";
* Znajomość miejsc wymiany poglądów w Internecie;
* Dodatkowym atutem będzie prowadzenie forum, serwisu www lub bloga;Mirek Połyniak edytował(a) ten post dnia 03.03.09 o godzinie 11:53

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Tomasz P.:
czasem po prostu ludzie sa zadowoleni z jakichs produktow i mowia o tym wprost. Ja nie krepuje sie wypowiadac wlasna opinie.

i to jest właśnie siłą 'social shopping' - tylko jak odróżnić to od kryptoreklamy, do tegó płatnej, a czasami fałszowanej???
Ewelina S.

Ewelina S. Dyrektor Działu
Digital

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Dilbert na ten temat:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,74783.html?i=6

:)
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Ewelina S.:
Dilbert na ten temat:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,74783.html?i=6

:)

Zawsze cudowny Diblert :-D

Anyway - dla niektórych agencji tak właśnie wygląda marketing wirusowy, czyli "zaczynamy dobrze mówić, a potem mamy nadzieję, że będzie dobrze mówione przez innych".

Czy to dobije Internet? Jest na to wielka szansa. Ciekawe czy da się tu wprowadzić jakieś prawnie egzekwowalne normy. / przeczytałem wiadomość - niby można pozwać, ale jak zwykle jest to trudne do udowodnienia. Ech, będzie tak jak w życiu, czyli trzeba się będzie pilnować i wystrzegać naciągaczyŁukasz Kąkolecki edytował(a) ten post dnia 03.03.09 o godzinie 12:21

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

to już robią od dawna, przykład wojny między uzytkownikami nikona i canona na stronach amerykańskich sa wywoływane bardzo czesto przez pracowników tych firm.
mediarun.pl swoimi opiniami, czy tzw. wiadomosciami pr za kase nie jest lepsze.
Jeden wielki spam i manipulacja.
pozdr. mfs
ma polskich forach ciągle widzimy wpisy kasi, zosi itd. zobaczcie jaki fajny produkt :)))
ps2. a to chyba to ogloszenie, o którym mowa
http://www.ogloszeniadrobne.rzeszow.pl/drukuj.php/6032Michał Filip Sobański edytował(a) ten post dnia 03.03.09 o godzinie 12:29
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Michał Filip Sobański:
ma polskich forach ciągle widzimy wpisy kasi, zosi itd. zobaczcie jaki fajny produkt :)))
ps2. a to chyba to ogloszenie, o którym mowa
http://www.ogloszeniadrobne.rzeszow.pl/drukuj.php/6032

Inną żałosną formą takiego "marketingu" jest to, co robi GG - niemalże codziennie dostaję informacje od anonimowych użytkowników, że coś tam jest fajne, a coś tam jest naprawdę ekstra i żebym to sprawdził. Szkoda, że GG bierze w tym udział.

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Mirek Połyniak:

i to jest właśnie siłą 'social shopping' - tylko jak odróżnić to od kryptoreklamy, do tegó płatnej, a czasami fałszowanej???

poki internet jest anonimowy nie da sie tego odroznic. ALe marketing szeptany poki co ma marginalny zasieg i stanowi raczej uzupelnienie innych dzialan.

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Łukasz Kąkolecki:
Inną żałosną formą takiego "marketingu" jest to, co robi GG - niemalże codziennie dostaję informacje od anonimowych użytkowników, że coś tam jest fajne, a coś tam jest naprawdę ekstra i żebym to sprawdził. Szkoda, że GG bierze w tym udział.

W tym rozumowaniu kazda inna forma marketingu musialaby byc 'zalosna'.

Co do GG - to denerwujace. Polecam wylaczyc przyjmowanie wiadomosci od nieznajomych uzytkownikow (z poza listy).

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Ciekawi mnie co sądzicie o takiej formie informowania internautów o poszczególnych markach, lub produktach:
1. "Witam,
Uruchomiono serwis internetowy XXX dla marki. Zachęcam do bliższego zapoznania się z realizacją. Chętnie poznam Państwa opinie na temat tego projektu.

Jeśli potrzebują Państwo bliższych informacji proszę o kontakt na podany adres e-mail: xxx@xxx.xx

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki"

2. "Odpowiedź której poszukujesz być może znajdziesz na http://xxx.xx
Współpracuję w ramach kampanii promocyjnej z firmą odpowiedzialną za ten projekt. Jeśli masz wolną chwilę to sprawdź, czy rzeczywiście informacje o których mówię znajdziesz właśnie tam.
Jeśli masz podobne pytania skontaktuj się z: xxx@xxx.xx"

Przypuśćmy, że danej osobie płacimy za takie działania i ta osoba nie ukrywa tego faktu - mówi o nim otwarcie. Wiadomo więc, że za daną opinią stoi interes firmy, bądź marki. Wiadomości zamieszczane w ten sposób mają charakter informacyjny, nie ma tam porównań, czy orzekania o tym, co jest najlepsze. Czy taką formę odpłatnej aktywności internautów uważacie za dopuszczalną, czy też nie? Chętnie poznam opinie na ten temat.
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Tomasz P.:
W tym rozumowaniu kazda inna forma marketingu musialaby byc 'zalosna'.

Np.?
Co do GG - to denerwujace. Polecam wylaczyc przyjmowanie wiadomosci od nieznajomych uzytkownikow (z poza listy).

E, nie mogę tak zrobić, bo czasami odzywa się daaawny znajomy :-)
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Mirek Połyniak:
Tomasz P.:
czasem po prostu ludzie sa zadowoleni z jakichs produktow i mowia o tym wprost. Ja nie krepuje sie wypowiadac wlasna opinie.

i to jest właśnie siłą 'social shopping' - tylko jak odróżnić to od kryptoreklamy, do tegó płatnej, a czasami fałszowanej???

Jak ktoś nie przykłada się do zlecenia to pozytywne wpisy lub komentarze lecą z jednego IP, a opisujący nie mają długiej historii na forum. Takie właśnie przypadki miałem i mam u siebie.

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Mirek Połyniak:
Agencje marketingu, firmy PR a nawet producenci zatrudniają osoby, które mają reklamować w internecie dane towary w taki sposób...

jakby je polecały znajomym, po uprzednim wypróbowaniu. W rzeczywistości tylko podszywają się pod internautów robiących zakupy.

Jest to czyn nieuczciwej konkurencji (wyrażanie opinii o własnym produkcie poprzez podszywanie się pod konsumenta). Jeżeli tylko ktoś (konkurencyjna firma) znajdzie na to dowód to może śmiało iść do sądu. Ale w praktyce ten dowód trudno jest zdobyć. Co nie oznacza, że jest to niemożliwe :)

Pozdrawiam,
AJ

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Grzegorz Skuza:
Ciekawi mnie co sądzicie o takiej formie informowania internautów o poszczególnych markach, lub produktach:
[...]
Przypuśćmy, że danej osobie płacimy za takie działania i ta osoba nie ukrywa tego faktu - mówi o nim otwarcie.

Jeżeli nie podszywa się pod konsumenta, to jest to dopuszczalne moim zdaniem.

Pozdrawiam,
AJ

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Andrzej Jaromin:
Grzegorz Skuza:
Ciekawi mnie co sądzicie o takiej formie informowania internautów o poszczególnych markach, lub produktach:
[...]
Przypuśćmy, że danej osobie płacimy za takie działania i ta osoba nie ukrywa tego faktu - mówi o nim otwarcie.

Jeżeli nie podszywa się pod konsumenta, to jest to dopuszczalne moim zdaniem.

jeśli jest to informacja o uruchomieniu nowego serwisu, produktu, etc. i nie ma żadnego podszywania się pod 'niezależnego' konsumenta - też uważam, że jest to OK

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Teraz więc nieco inny przykład:

Dyskusja na forum:
user: "Boli mnie gardło i nie chcę iść do lekarza. Czym to mogę wyleczyć"
"szeptacz, któremu zapłacono": "Na takie dolegliwości podobno pomagają cukierki na gardło XXX, które produkuje firma XXX z którą współpracuje przy realizacji różnych akcji promocyjnych. Więcej znajdziesz na http://xxx.xx, a jeśli chcesz to skontaktuj się z xxx@xxx.xx"

Jeśli zapłacimy za podanie takiej informacji to uważacie, że to też jest OK, czy już jednak nie?Grzegorz Skuza edytował(a) ten post dnia 03.03.09 o godzinie 15:47

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Grzegorz Skuza:
"szeptacz, któremu zapłacono": "Na takie dolegliwości podobno pomagają cukierki na gardło XXX, które produkuje firma XXX z którą współpracuje przy realizacji różnych akcji promocyjnych.

ale tutaj ów szeptacz próbuje występować jako niezależny konsument i tutaj wydaje mi się to już nieOK

konto usunięte

Temat: Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing...

Jeśli dodamy informację, że "szeptacz" bierze udział w akcji promującej ów produkt to wtedy co sądzisz?

Następna dyskusja:

ankieta - marketing szeptany


«

KONKURS

|

Śmieci

»


Wyślij zaproszenie do