Wojciech Kaniewski

Wojciech Kaniewski licencjonowany
zarządca
nieruchomości,
inspektor ochrony
...

Temat: Kursy, szkolenia...

Witam,
czy ktoś z Was ma może informacje nt. kursów dla korektorów/edytorów, a właściwie osób, które potrzebują profesjonalnego przygotowania do tych kierunkach? Czy w ogóle są organizowane, gdzie, ile trwają itp.?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Kursy, szkolenia...

Hmm... a są w ogóle takie kursy? Spotkałam się tylko ze studiami podyplomowymi... Czy ktoś wie o innej formie szkolenia?
Weronika M.

Weronika M. korektor, redaktor
serwisu www

Temat: Kursy, szkolenia...

jakiś czas temu takie kursy z zakresu redakcji organizowało PTWK (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek) w Warszawie, coś ponad tysiąc złotych; nie wiem, co się teraz z tym dzieje; na pewno są studia podyplomowe (były na UJ, UW i UKSW, ale chyba zależy to też od liczby chętnych, tak przynajmniej było kiedyś)
Bożena P.

Bożena P. poetka, autorka
tekstów dla dzieci i
dorosłych,
tłumaczka...

Temat: Kursy, szkolenia...

PTWK wciąż organizuje kursy i seminaria (zarówno dla korektorów, jak i w zakresie redakcji merytorycznej i technicznej) - niestety niezwykle rzadko, zazwyczaj raz w roku. Proponuję śledzenie tychże na stronie portalu rynku wydawniczego wydawca.com.pl.
Osobiście szkolenia PTWK polecam: konkretne, z udziałem specjalistów praktyków.

W w/w portalu pojawiają się też informacje o innych szkoleniach i warsztatach. Np. obecnie: http://www.wydawca.com.pl/index.php?s=info&kat=6&dzial... .

A w tym zawodzie nie ma jak praktyka, praktyka i... praktyka (intensywna i różnorodna). Oczywiście wiedza też się przydaje :-).Bożena Pierga edytował(a) ten post dnia 21.06.08 o godzinie 00:18

konto usunięte

Temat: Kursy, szkolenia...

PTWK organizuje takie kursy (redaktorów merytorycznych, edytorów, korektorów itp.). Ukończyłam - polecam. Sporo sie można dowiedzieć. Koszt w 2008 roku - 1550 zł za pół roku nauki.

konto usunięte

Temat: Kursy, szkolenia...

Ja również polecam kursy organizowane przez PTWK - są rzetelnie przygotowane i prowadzone przez ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy. :)
Dorota S.

Dorota S. małpa
człekokształtna

Temat: Kursy, szkolenia...

A ja właśnie się dowiedziałam, że się dostałam :)
Byłam na liście rezerwowej, bo się okazało, że straszne tłumy się tam pchają i już wiosną sobie miejscówkę próbowałam zaklepać.
Sporo ludziów zrezygnowało podczas wakacji, może jesio są wolne miejsca.
Też słyszałam od swoich znajomków wiele dobrego o tych kursach :D

Opowiem jak było.Dorota Stępień-Góra edytował(a) ten post dnia 25.08.08 o godzinie 21:19
Marta Aleksandra W.

Marta Aleksandra W. Public Relations,
Marketing
nieruchomości

Temat: Kursy, szkolenia...

Witam serdecznie,

Właśnie odczytałam Pani wiadomość dot. uczestnictwa w kursie.
Gratuluję.
Czy mogłabym prosić o informację, kiedy kurs sie rozpoczyna?
Na stronie PWTK, nie widzę takiej informacji.
Z góry dziękuję, za pomoc. :)

Pozdrawiam serdecznie,
-Marta-

konto usunięte

Temat: Kursy, szkolenia...

To ja mam jeszcze jedno pytanie - jak często odbywają się zajęcia?
Małgorzata C.

Małgorzata C. ukłoń się świrom -
żyj, nie umieraj ;)

Temat: Kursy, szkolenia...

Ja też słyszałam wyłącznie pozytywne opinie o kursach organizowanych przez PTWK, sama chętnie skorzystałabym, tyle że mieszkam w okolicach Poznania... i na tym fakcie chęci muszą powiedzieć "do widzenia" ... Jeśli jednak ktoś posiada informacje o szkoleniach organizowanych w Poznaniu właśnie lub okolicy, bardzo proszę o informację :)))
Tymczasem pozdrawiam i życzę przyjemności wszystkim, którzy w tym roku skorzystają z oferty PTWK :)))
Dorota S.

Dorota S. małpa
człekokształtna

Temat: Kursy, szkolenia...

Pierwsze zajęcia w tym semestrze zaplanowano na 13 września.
Zajęcia odbywają się w 3 tokach:
albo w środku tygodnia (można sobie wybrać odpowiednie dni, zazwyczaj od 16.00 do późnych godzin wieczornych) albo weekendowo.
W weekendy, dwa razy: w sobotę i w niedzielę - no chyba, że coś się zmieniło.
Grafik zajęć mają mi podesłać na dniach, więc jakby co to mogę zainteresowanym do wglądu podesłać - coby się zorientować jak to czasowo wygląda i w efekcie ile taki kurs trwa.
Informacje na stronie PTWK mogą nie być aktualne.Dorota Stępień-Góra edytował(a) ten post dnia 26.08.08 o godzinie 11:18

konto usunięte

Temat: Kursy, szkolenia...

Na stronach PTWK są informacje o szkoleniach, wygląda to bardzo atrakcyjnie, ale na nic nie ma już miejsc. Czy ktoś mógłby polecić jakąś inną formę doskonalenia w zakresie korekty, redakcji tekstów, edytorstwa - kurs, studia podyplomowe...? Pozdrowienia :)
Anna D.

Anna D. dura lex, sed lex.

Temat: Kursy, szkolenia...

Dorota Stępień-Góra:
Pierwsze zajęcia w tym semestrze zaplanowano na 13 września.
Zajęcia odbywają się w 3 tokach:
albo w środku tygodnia (można sobie wybrać odpowiednie dni, zazwyczaj od 16.00 do późnych godzin wieczornych) albo weekendowo.
W weekendy, dwa razy: w sobotę i w niedzielę - no chyba, że coś się zmieniło.
Grafik zajęć mają mi podesłać na dniach, więc jakby co to mogę zainteresowanym do wglądu podesłać - coby się zorientować jak to czasowo wygląda i w efekcie ile taki kurs trwa.
Informacje na stronie PTWK mogą nie być aktualne.

Jeśli jeszcze są miejsca, to ja bym chętnie poszła na ten kurs. Niestety na stronie rzeczywiście informacje są nieaktualne :(.Anna Karolina M. edytował(a) ten post dnia 23.09.08 o godzinie 17:01
Dorota S.

Dorota S. małpa
człekokształtna

Temat: Kursy, szkolenia...

Dzwoń bezpośrednio do dyrektorki i organizatorki kursu pani Kuisz - cywilizowana, kulturalna osoba - numer do PTWK znajdziesz na ich stronie - może zrezygnowały kolejne osoby i się załapiesz.
Anna D.

Anna D. dura lex, sed lex.

Temat: Kursy, szkolenia...

No i cóż, wszystko pozajmowane. Następny kurs redakcji merytorycznej (posiadający najciekawszą chyba ofertę) zacznie sie ok. lutego, także zainteresowani niechże dzwonią już teraz :).Anna Karolina M. edytował(a) ten post dnia 23.09.08 o godzinie 17:02
Weronika  Sygowska-Pietrzy k

Weronika
Sygowska-Pietrzy
k
Wydawnictwo Naukowe
Sub Lupa

Temat: Kursy, szkolenia...

poza tymi kursami PTWK są w Warszawie studia podyplomowe na UKSW, podobno są też takie podyplomowe w PANie.

jakiś czas temu znalazłam też ogłoszenie o kursie dla redaktorów organizowanym przez Instytut Dziennikarstwa UW

http://www.redakcja24.pl/pl/warsztaty_szkolenia/warszt...

ale teraz ten link nie chce coś działać:( w programie tego kursu dużo było o redagowaniu artykułów do prasy, ale były także zajęcia z kultury słowa i podstaw redakcji książek, jeśli dobrze pamiętam.

kursy PTWK to mi się marzą od dawna, ale cóż, rodzina przede wszystkim...
Zuzanna Malińska

Zuzanna Malińska Analityk IT /
Projektant
informacji

Temat: Kursy, szkolenia...

Zajrzałam na stronę PTWK i przypomniałam sobie własne poszukiwania tego typu szkoleń 5 lat temu. Do PTWK też wtedy dzwoniłam, ale raz: zajęcia były w dni powszednie od 16:00, a ja na tę godzinę nie mogłam się wyrwać z (ówczesnej) pracy, dwa: coś nie zagrało z lokalizacją. Poszłam na SEW na UKSW, ale tam też musiałam czekać rok na wolne miejsce.

A kursy PTWK - same kursy na pewno są dobre, ale ich strona jest źle skonstruowana. Ludziom nie zależy na poznawaniu szczegółów kursów archiwalnych, interesuje ich bieżąca oferta. Co to znaczy, że - jak pisze Dorota:
Dorota Stępień-Góra:
Informacje na stronie PTWK mogą nie być aktualne.

?

Istotą witryny internetowej jest aktualność publikowanych w niej informacji!
Anna D.

Anna D. dura lex, sed lex.

Temat: Kursy, szkolenia...

Zuzanna M.:
Co to znaczy, że - jak pisze Dorota:
Dorota Stępień-Góra:
Informacje na stronie PTWK mogą nie być aktualne.

?

Istotą witryny internetowej jest aktualność publikowanych w niej informacji!

Święte słowa, jednakże nie jest to problem wyłącznie PTWK, niestety. Osobiście najbardziej lubię oferty pracy, których nikomu się nie chciało anulować...
Podsumowując: na profesjonalizm w tej kwestii jeszcze sobie prawdopodobnie poczekamy...Anna Karolina M. edytował(a) ten post dnia 23.09.08 o godzinie 17:03
Weronika  Sygowska-Pietrzy k

Weronika
Sygowska-Pietrzy
k
Wydawnictwo Naukowe
Sub Lupa

Temat: Kursy, szkolenia...

cóż, dobrze że w ogóle jest jakaś informacja i nie trzymają tych kursów tylko dla wtajemniczonych:)

proszę, napisz coś o SEW, bardzo jestem ich ciekawa, mieszkam blisko UKSW i myślę o tych studiach, za rok właśnie, bo teraz ani mam możliwości, ani miejsc już zapewne nie ma:P
Zuzanna Malińska

Zuzanna Malińska Analityk IT /
Projektant
informacji

Temat: Kursy, szkolenia...

Jak już mówimy o stronach internetowych, to SEW też bynajmniej nie jest orłem ;) Nadal tkwi na liście Osiołków (http://osiolki.net/), czyli stron nietrzymających standardów WWW.

Weronika, ze studiów w SEW jestem zadowolona. Oczywiście były zajęcia ciekawsze i takie mniej. Np. kompozycja plastyczna w moim przypadku nie miała specjalnego sensu, bo skończyłam ASP. Z kolei edytorstwo naukowe - cóż, wiedziałam, że raczej w tym nie będę pracować. Najbardziej przydały mi się takie przedmioty, jak poprawność składu, kultura języka i poprawność językowa. Te dwa ostatnie, o dziwo, miały wielkie wzięcie także wśród polonistów w naszej grupie (a wydawałoby się, że są już zmęczeni tematem ;))

Po paru latach SEW "uzupełniłam" AKT-em (o tym już napisałam w grupie Redaktorzy: http://www.goldenline.pl/forum/redaktorzy/273096/s/2#7...

PS Bardzo mi się podoba Twój opis stanowiska w podstawowej komórce społecznej :)



Wyślij zaproszenie do