konto usunięte

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Właśnie sie dowiedziałem, że po upłynięciu okresu umowy (np. 2 lata), jeśli chce się zrezygnować z sieci Orange i zdjąć simlocka z aparatu, to ta usługa kosztuje 500 zł...

W sieci Era (z której kiedyś zrezygnowałem i na razie nie planuję powrotu do nich) ta usługa była i jest bezpłatna do teraz (sprawdziłem to dzisiaj telefonicznie). Jak jest w innych - nie wiem.

W moim odczuciu to wygląda jak kara za nielojalność wymierzana przez Orange. Bo jakby się zastanowić, to w większości wypadków telefon po 2 latach jest już mocno używany i przeważnie przestarzały technologicznie - więc nie bardzo się opłaca zdejmować simlocka za tą cenę - pozostają prywatni "magicy" wykonujący tą usługę za 20-30 zł...

Nie polecam więc usług tej sieci...
Artur K.

Artur K. przedstawiciel
medyczny

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

a w większości przypadków wystarczy przeszukać internet i z prawie każdego telefonu można samemu sobie zdjąc simlocka.... 500 zł to rzeczywiście ździerstwo.

konto usunięte

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Zdjęcie simlocka nigdy nie było bezpłatne w żadnej sieci.
Sprawdziłem to na sobie całkiem niedawno.

Abstrahując od sieci. Zdjęcie simlocka to usługa jak każda inna i może kosztować dowolnie. Stać Cię, zapłacisz , nie stać p[oszukasz taniej.

konto usunięte

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Krzysztof B.:
Zdjęcie simlocka nigdy nie było bezpłatne w żadnej sieci.
Sprawdziłem to na sobie całkiem niedawno.

Zadzwoń do Ery (wczoraj specjalnie do nich dzwoniłem i się upewniałem), a się przekonasz, że jest - po zakończeniu okresu umowy. Zresztą: MAM już jeden telefon z Ery który po rozwiązaniu umowy został odblokowany w salonie Ery... TEŻ ZA DARMO!!!
Katarzyna  Grossmann-Kowals ka

Katarzyna
Grossmann-Kowals
ka
dotacje
unijne,finanse

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Popieram opinię o Orange. Mnie chcą obciążyć nienależną karą w wysokości 1 000 zł (!), szantażując mnie, że jeśli podpiszę nową umowę na 2 lata, to kara może być anulowana.Ostrzegam potencjalnych abonentów.

konto usunięte

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Marek B.:
Zadzwoń do Ery (wczoraj specjalnie do nich dzwoniłem i się upewniałem), a się przekonasz, że jest - po zakończeniu okresu umowy.
ja po informacji w salonie, że kosztuje 600 PLN ściągnąłem w komisie za 30. Może poszli po rozum do głowy...
Katarzyna Grossmann-Kowalska:
Popieram opinię o Orange. Mnie chcą obciążyć nienależną karą w wysokości 1 000 zł (!), szantażując mnie, że jeśli podpiszę nową umowę na 2 lata, to kara może być anulowana.Ostrzegam potencjalnych abonentów.

Ale tak bez powodu żądają kasy?Krzysztof B. edytował(a) ten post dnia 20.06.08 o godzinie 00:03
Miсhal S.

Miсhal S. quidquid latinum
dictum est, altum
viditur

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Krzysztof B.:
ja po informacji w salonie, że kosztuje 600 PLN ściągnąłem w komisie za 30. Może poszli po rozum do głowy...

w trakcie trwania umowy kosztuje 600

po okresie umowy kosztuje 0
w Erze i w Plusie...
Katarzyna  Grossmann-Kowals ka

Katarzyna
Grossmann-Kowals
ka
dotacje
unijne,finanse

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Ale tak bez powodu żądają kasy?Krzysztof B. edytował(a) ten post dnia 20.06.08 o godzinie 00:03

Twierdzą, że zerwałam umowę spóźniając się z płatnością. Nawet pani z punktu Orange powiedziała, że zdecydowanie za wcześnie zareagowali.Na szczęście jest Urząd Ochrony Konsumenta.

konto usunięte

Temat: Orange: 500 zł za zdjęcie simlocka.

Epilog:

poszedłem do pierwszego z brzegu zakładu sprzedającego / reperującego komórki i w ciagu 3 minut, za 20 zł zdjąłem simlocka. Zapytałem pana który to robił ile jego zdaniem życzy sobie orange za zdjęcie simlocka?

Odpowiedział (z usmieszkiem): 200 zł?

Jak usłyszał, że 500, to zaniemówił. Jak odzyskał mowę skonstatował:

mają za dużo klientów widocznie!

Bardzo logiczny wg mnie wniosek! Żeby im ułatwić, jesli chodzi o mnie:

Nigdy więcej ORANGE!

(zawsze 1 osoba mniej to wiekszy sukces firmy, nieeee?)

pozdrawiam wszystkich przymierzających się do rozpoczecia przygody ze wspaniałym providerem ORANGE! Przeczytajcie najpierw ten watek... *s*Marek B. edytował(a) ten post dnia 30.06.08 o godzinie 19:58

Następna dyskusja:

Orange




Wyślij zaproszenie do