Grzegorz Kurantowicz

Grzegorz Kurantowicz Student,
Politechnika Śląska
w Gliwicach

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Witam.
Mam dwie wstępne propozycje pracy, albo automatyk PLC w Polsce albo odlewnik technolog w Niemczech gdyż podobno (tak mówi znajomy od lat siedzący w temacie, który zresztą podjął się załatwienia takiej pracy) sporo ich tam brakuje. Za miesiąc kończę studia, nie mam w zawodzie żadnego doświadczenia ale wiem że wybór miejsca i rodzaju pracy zdeterminuje dalszą ścieżkę kariery, jednocześnie nią mają doświadczenia, nie znam wszystkich blasków i cieni tych profesji ani nie wiem też co byłoby lepsze, dlatego zwracam się z prośbą o opinie forumowiczów co ich zdaniem byłoby lepsze i dlaczego, jakie są perspektywy rozwoju i w ogóle wszystko co myślicie na ten temat.
Będę wdzięczny za opinie, pozdrawiam.
Łukasz Sokołowski

Łukasz Sokołowski Project-based
Supplier Quality
Engineer / Assurance

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Jeśli Cię nic nie trzyma w Polsce (rodzina, przyjaciele, członkowie drużyny koszykarskiej czy zespołu muzycznego) i dogadasz się z Niemcami po niemiecku lub angielsku, pakuj bety w troki i wio. Nabierzesz doświadczenie, otrzaskasz się z językiem (a znać angielski i niemiecki, to jest zawsze lepiej, niż angielski lub niemiecki). Porobisz pięć lat, wracasz albo i nie, ale na chleb z szynką Ci nie zabraknie.

konto usunięte

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

niewiele jest miejsc gdzie można pracować jako technolog odlewnik. tak więc jak będziesz chciał zmienić pracodawcę to nie będzie łatwo. warto się zastanowić czy to jest to co lubisz.
Grzegorz Kurantowicz

Grzegorz Kurantowicz Student,
Politechnika Śląska
w Gliwicach

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Krzysztof D.:
niewiele jest miejsc gdzie można pracować jako technolog odlewnik. tak więc jak będziesz chciał zmienić pracodawcę to nie będzie łatwo. warto się zastanowić czy to jest to co lubisz.

Problem właśnie w tym, że jeszcze tego nie próbowałem i nie wiem co lubię a co nie.
Miałem do czynienia z tymi branżami jako student - w warunkach można powiedzieć laboratoryjnych ale czy przemysłowe będą mi odpowiadać - tego nie wiem.

Może bardzo ogolenie napiszę jaką pracę lubię - mechanik/projektant/konstruktor, technolog, automatyk a odlewnik -średnio, przyznam że za tym wyborem idą głównie pieniądze i pewnego rodzaju przepustka do kraju gdzie inżynieria jest na dużo wyższym poziomie. Pytanie tylko czy jak zacznę jako technolog odlewnik, będzie duży problem przemianować się np na mechanika/kontruktora - technologa? Z przemianowaniem się na automatykę na pewno będzie gorzej, to wiem.

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Grzegorz K.:
Pytanie tylko czy jak zacznę jako technolog odlewnik, będzie duży problem przemianować się np na mechanika/kontruktora - technologa? Z przemianowaniem się na automatykę na pewno będzie gorzej, to wiem.

Z tego co rozumiem to odlewnictwo nie jest Pańska specjalnością, czyli wyuczenie się tego w praktyce, nawet jak pracodawca warunki stworzy, będzie wymagało jakiegoś wysiłku i wkładu. To samo będzie z kolejnym "przemianowaniem" się. Na dodatek Niemcy lubią raczej spójny rozwój kariery. Dla mnie trochę bez sensu to rozważanie na zasadzie co będzie jak mi się nie spodoba.
Top KSD Mechanics to jakaś prawdziwa firma bo jakoś nie mogę znaleźć?
Grzegorz Kurantowicz

Grzegorz Kurantowicz Student,
Politechnika Śląska
w Gliwicach

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Czemu miałaby być nieprawdziwa?

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Grzegorz K.:
Czemu miałaby być nieprawdziwa?

Bo dzisiaj każdą firemkę nawet jednoosobową można w Google znaleźć. Ja jestem z natury ciekawy i jak widzę nazwę firmy, o której nie słyszałem to staram się coś o niej dowiedzieć.
Grzegorz Kurantowicz

Grzegorz Kurantowicz Student,
Politechnika Śląska
w Gliwicach

Temat: Automatyk w Polsce czy odlewnik w Niemczech?

Firma nazywa się inaczej ale umowę mam właśnie z KSD - to spółka córka koncernu zatrudniająca tymczasowo (outsourcing) by kosztem pracowników nie płacić za uposażenie pracownika czy inne należne w firmie bonusy.



Wyślij zaproszenie do