Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Jarosław M.:
Niech służy bezawaryjnie!

Tak będzie. Do pierwszej awarii, oby jak najbardziej odległej. :)

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Paweł K.:
Jarosław M.:
O, no i na co się zdecydowałeś?

Toyota Avensis 2010 rok 2.0 D4D 126KM

Niech się dobrze sprawuje :).

Siedziałam dzisiaj w Avensis sedan, A.D. 2011, silnik benzynowy, automat, przebieg 76tkm i powiem tak: zdecydowanie wolę moje 9letnie Mondeo w najuboższej wersji Ambiente:P.
Plastiki i tapicerka jak auta klasy A/B, z tyłu wysoka osoba nie siądzie, bo będzie głową walić w sufit, klapa bagażnika otwarła się z takim impetem, że mało mi ręki nie uszkodziła.Tak mnie zniechęciło, że po raz pierwszy w życiu nie miałam ochoty się tym nawet przejechać:D.

IMHO generalnie porażka maksymalna ale co kto lubi.

Edt.Zapomniałam o....plastikowych tyłach zagłówków przednich.

Edt.2: zdjęcia:

Obrazek


ohydny plastik:

Obrazek


"pełna polotu" deska jak w corolli:D

Obrazek


plastikowe zagłówki:

Obrazek
Ten post został edytowany przez Autora dnia 11.07.13 o godzinie 18:44

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

to najniższa wersja wyposażenia wiec nie ma co oczekiwać rewelacji :)

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Paweł K.:
to najniższa wersja wyposażenia wiec nie ma co oczekiwać rewelacji :)


Ja nie oczekiwałam wodotrysków ani złotych klamek :) ale przyznasz, że nowe auto klasy D nawet w najsłabszej wersji wyposażenia (a takim jeżdżę) powinno sobą reprezentować nieco lepszą jakość wykonania wnętrza niż auto klasy B czy C lub 9 letnie auto tej samej klasy?

Dziś dla odmiany siedziałam (niestety nie było mi dane zapytać właściciela czy się mogę przejechać) w passacie B7, nie widziałam dokumentów więc nie wiem jaka to była wersja, może ktoś po zdjęciach będzie wiedział.

W każdym razie chyba można śmiało porównać tę Avensis z tym Passatem (rocznik bodajże 2012, przebieg 45tkm ,2.0TDI blue motion z automatem) i różnica w wykonaniu wnętrzna jest o niebo lepsza na korzyść VW-mimo, że nie przepadam za tą marką.

Inna sprawa, że kolega ma chyba pecha, bo wiecznie z nim jeździ do ASO z powodu usterek i innych przygód.


Obrazek


Deska o nieo lepsza niż w Toyocie:
Edt. i bardzo mi się spodobał analogowy zegarek-tu na zdjęciu tego nie widać.
Abstrahując od tego deska sprawia wrażenie eleganckiej.

Obrazek


Tapicerka-jw:

Obrazek


IMHO wajcha rodem z Octavii-trochę nie pasuje do tego nowoczesnego wnętrza:

Obrazek


Plastiki-jednak można ze smakiem:

Obrazek



Obrazek


Mam nadzieję, że ani poprzedniego ani tego postu nie odbierzesz personalnie-bo nie taki był mój zamysł, wszak każdy jeździ tym co mu się podoba:).Ten post został edytowany przez Autora dnia 12.07.13 o godzinie 20:51
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Jolanta I.:
IMHO wajcha rodem z Octavii-trochę nie pasuje do tego nowoczesnego wnętrza:
gwoli ścisłości, to ta wajcha w Octavii jest rodem z Golfa tudzież Passata, nie inaczej :)

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Ja kupujac ten samochod kierowalem sie rozumem a nie oczami. ogladalem wiele modeli roznych marek bardziej lub mniej atrakcyjnych wizualnie ale postawilem na prostote i niezawodnosc. przy moich przebiegach to jest wazniejsze. w dwa miesiace zrobilem 8 tys km. Auto i tak jest dla mnie tylko narzedziem pracy na max 3 lata wiec nie przykladam do wygladu az tak duzej uwagi :) myslalem tez o passacie czy insigni ale wole serwis widywac na przegladach tylko niz co chwile ;)

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Paweł K.:
Ja kupujac ten samochod kierowalem sie rozumem a nie oczami. ogladalem wiele modeli roznych marek bardziej lub mniej atrakcyjnych wizualnie ale postawilem na prostote i niezawodnosc. przy moich przebiegach to jest wazniejsze. w dwa miesiace zrobilem 8 tys km. Auto i tak jest dla mnie tylko narzedziem pracy na max 3 lata wiec nie przykladam do wygladu az tak duzej uwagi :) myslalem tez o passacie czy insigni ale wole serwis widywac na przegladach tylko niz co chwile ;)


Rozumiem, wszystko pięknie ładnie:), tylko nadal uważam, że w nowym aucie klasy D, które kosztuje bodajże coś koło 100k jakość wykonania wnętrzna powinien być wyższy niż to prezentuje najsłabsza wersja Avensis:P.

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Jolanta I.:
Rozumiem, wszystko pięknie ładnie:), tylko nadal uważam, że w nowym aucie klasy D, które kosztuje bodajże coś koło 100k jakość wykonania wnętrzna powinien być wyższy niż to prezentuje najsłabsza wersja Avensis:P.
Osobiscie VW nie trawie, a japonczykow cenie bardzo wysoko, jednak musze przyznac ze VW prezentuje sie w srodku 2 polki wyzej od Toyoty.
ps. w cenie do 60.000 jak juz kiedys pisalem zdecydownanie w nowych to wygrywa hyundai i30 kombi (bylem ostatnio w salonie zobaczyc i naprawde bardzo pozytywnie zaskakuje to auto).
Marcin T.

Marcin T. Dyrektor
Zarządzający,
Reich-cK Sp. z o.o.,
dr n. ekon.

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Błażej K.:
Osobiscie VW nie trawie, a japonczykow cenie bardzo wysoko, jednak musze przyznac ze VW prezentuje sie w srodku 2 polki wyzej od Toyoty.
ps. w cenie do 60.000 jak juz kiedys pisalem zdecydownanie w nowych to wygrywa hyundai i30 kombi (bylem ostatnio w salonie zobaczyc i naprawde bardzo pozytywnie zaskakuje to auto).

Bo Hyundaie i Kie na europejski rynek są robione przez byłych volkswagenowców i fordowców... i w efekcie to jest design in Germany.
Maciej Nowicki

Maciej Nowicki Java Developer

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Marcin T.:
Błażej K.:
Osobiscie VW nie trawie, a japonczykow cenie bardzo wysoko, jednak musze przyznac ze VW prezentuje sie w srodku 2 polki wyzej od Toyoty.
ps. w cenie do 60.000 jak juz kiedys pisalem zdecydownanie w nowych to wygrywa hyundai i30 kombi (bylem ostatnio w salonie zobaczyc i naprawde bardzo pozytywnie zaskakuje to auto).

Bo Hyundaie i Kie na europejski rynek są robione przez byłych volkswagenowców i fordowców... i w efekcie to jest design in Germany.

Ale tyły zagłówków nadal plastikowe, przynajmniej w Sportage i to w najwyższej wersji wyposażenia (choć bez "skór") ;)

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Marcin T.:
Bo Hyundaie i Kie na europejski rynek są robione przez byłych volkswagenowców i fordowców... i w efekcie to jest design in Germany.
H i30 jest zaprojektowany przez centrum hyundaia w Niemczech, co nie znaczy ze pracuja tam wykopani z vw/forda projektanci.
Wg mnie w klasie C to zdecydowanie najrozsadniejszy wybor.Ten post został edytowany przez Autora dnia 15.07.13 o godzinie 13:15
Marcin T.

Marcin T. Dyrektor
Zarządzający,
Reich-cK Sp. z o.o.,
dr n. ekon.

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Błażej K.:
Marcin T.:
Bo Hyundaie i Kie na europejski rynek są robione przez byłych volkswagenowców i fordowców... i w efekcie to jest design in Germany.
H i30 jest zaprojektowany przez centrum hyundaia w Niemczech, co nie znaczy ze pracuja tam wykopani z vw/forda projektanci.
Wg mnie w klasie C to zdecydowanie najrozsadniejszy wybor.

Nikt nie mówi o "wykopanych". Wręcz przeciwnie - zwerbowanych za ciężkie pieniądze. Co do rozsądności się nie wypowiadam, bo każdy ma inne priorytety.

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Marcin T.:
Nikt nie mówi o "wykopanych". Wręcz przeciwnie - zwerbowanych za ciężkie pieniądze.

Temat na osobny watek, ale wydaje mi sie, ze raczej projektanci (nawet najlepsi) z Ford/VW pracujac dla korenacow zrobiliby auto porownywalne do Forda/VW, a wg mnie zrobili auto duzo lepsze w lepszej cenie ;)
Reasumujac dla mnie to robota koreancow, ktorzy skopiowali rozwiazania europejskie, ulepszyli i wdrozyli do produkcji (tzw benchmarking, azjaci w kopiowaniu dobrych rozwiazan sa niestety najlepsi).

M. in. hyundai&kia powstaly kupujac wycofane z produkcji projekty np. mazdy (seria 323), ktore ulepszali i produkowali swoje auta (lata 90). Teraz sa w stanie produkowac auta od zera lepsze niz to co produkuje Europa.
Marcin T.

Marcin T. Dyrektor
Zarządzający,
Reich-cK Sp. z o.o.,
dr n. ekon.

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Błażej K.:
Marcin T.:
Nikt nie mówi o "wykopanych". Wręcz przeciwnie - zwerbowanych za ciężkie pieniądze.

Temat na osobny watek, ale wydaje mi sie, ze raczej projektanci (nawet najlepsi) z Ford/VW pracujac dla korenacow zrobiliby auto porownywalne do Forda/VW, a wg mnie zrobili auto duzo lepsze w lepszej cenie ;)
Reasumujac dla mnie to robota koreancow, ktorzy skopiowali rozwiazania europejskie, ulepszyli i wdrozyli do produkcji (tzw benchmarking, azjaci w kopiowaniu dobrych rozwiazan sa niestety najlepsi).

Myślę, że jednak z oczywistych względów znam lepszą wiedzę, co się w branży działo (i dzieje). Co do tego czy dużo lepsze - myślę, że tutaj wielu się z Tobą nie zgodziło (i nie chodzi tu tylko o osoby związane z motoryzacją). Co do kosztów - chętnie porozmawiam o pricingu w branży. Ale nie w tym wątku.
M. in. hyundai&kia powstaly kupujac wycofane z produkcji projekty np. mazdy (seria 323), ktore ulepszali i produkowali swoje auta (lata 90). Teraz sa w stanie produkowac auta od zera lepsze niz to co produkuje Europa.

Nadal nie jestem przekonany, że są lepsze. Równe - owszem, ale czy lepsze.... i innowacyjnie jeszcze nie wybili się na czoło. Przez co są oczywiście mniej awaryjni (teoretycznie). A jeśli chodzi o rozwój produktu - to jest tak jak mówisz, ale praktycznie wszyscy tak robili - Niemcy, Włosi, Francuzi, Amerykanie.... i o niczym nie świadczy.

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Błażej K.:
Marcin T.:
Bo Hyundaie i Kie na europejski rynek są robione przez byłych volkswagenowców i fordowców... i w efekcie to jest design in Germany.
H i30 jest zaprojektowany przez centrum hyundaia w Niemczech, co nie znaczy ze pracuja tam wykopani z vw/forda projektanci.
Wg mnie w klasie C to zdecydowanie najrozsadniejszy wybor.

i30 jeździłem dzisiaj, prowadzi się raczej średnio. wykonanie wnętrza też nie powala, deska jest elegancka nawet i zegary przyjemne dla oka.

ktoś mi pozazdrościł toyoty bo wczoraj została rozbita przez gamonia, który z pasa do jazdy na wprost skręcił sobie w lewo i uciekł...

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Maciej N.:
Ale tyły zagłówków nadal plastikowe, przynajmniej w Sportage i to w najwyższej wersji wyposażenia (choć bez "skór") ;)

Matko bosko,może to teraz najnowszy krzyk mody i trend w bezpieczeństwie a ja blądynka nieopatrznie uznałam to za wadę? :D

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Paweł K.:
ktoś mi pozazdrościł toyoty bo wczoraj została rozbita przez gamonia, który z pasa do jazdy na wprost skręcił sobie w lewo i uciekł...

Na pewno to nie byłam ja:P a poważnie żadnego monitoringu, świadka, nic?

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

świadek jest, sąsiad z balkonu widział ale nie zapisał numerów.

szansa na znalezienie sprawcy zerowa prawie jak to w Warszawie,

na szczęście miałem AC i GAPa..

konto usunięte

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Marcin T.:
Nadal nie jestem przekonany, że są lepsze. Równe - owszem, ale czy lepsze.... i innowacyjnie jeszcze nie wybili się na czoło. Przez co są oczywiście mniej awaryjni (teoretycznie). A jeśli chodzi o rozwój produktu - to jest tak jak mówisz, ale praktycznie wszyscy tak robili - Niemcy, Włosi, Francuzi, Amerykanie.... i o niczym nie świadczy.
Na pewno Hyundai&Kia sa teraz 5 koncernem swiata (lub nawet sam Huyndai - doklanie nie jestem pewien), nie mniej jednak o czyms to swiadczy.

Do tego słynny film nagrany w trakcie oględzin kierownika projektu VW golfa (lub wysoko usadowionego goscia z VW), ktory stwierdzil, ze hyundai zrobil lepsze auto od golfa...
Europa to teraz racze oklepane rozwiazania probujace dzialac na stereotypach klientow. Koreance chcac isc w gore musza zrobic cos lepszego w lepszej cenie, bo inaczej nie przebija sie z upodobaniami klientow.
Ostatnie badania na klientach jakie czytalem, to ok 60% osob bylo pozytywnie zaskoczone wsiadajac do hyundaia, natomiast chyba w przypadku audi 40% osob oczekiwania mieli wysokie (stereotyp), a rzeczywistosc juz ... (tj. plastikowa).
Wojciech M.

Wojciech M. Specjalista ds.
Urządzeń
Energetycznych

Temat: Co polecicie w kwocie do 60,000 PLN?

Honda Acord

Następna dyskusja:

Co polecicie w cenie do 10 ...




Wyślij zaproszenie do