Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

dziewczyny, powiedzcie mi prosze, jakie macie ceny? bo ja juz nie wiem. caly czas mam wrazenie, ze pracuje za darmo (20% dla laski, u ktorej maluje, ceny kosmetykow...).
moze ustalimy jakies widelki?:) tak, zeby nie robic sobie nieuczciwej konkurencji?;)
Aneta Duchnowska

Aneta Duchnowska Wolna dusza...

Temat: ceny

Pomysł świetny, sama chętnie się dowiem: jak, gdzie, co i ile kosztuje? Ale Alu myślę że sobie tu trochę poczekamy ;-)

konto usunięte

Temat: ceny

Na poczatek witam serdecznie!Myśle,ze najgorsze w tej branzy jest to ,ze pojawiaja sie wciaz nowe osoby pracujace za darmo np. do portfolio.To strasznie psuje rynek - rozne malo profesjonalne agencje wola nie ponosic kosztow i "zatrudniac " darmowo .Po co placic komus z doswiadczeniem ,dobrym zapleczem ,materialami itp... No i wychodza potem tragiczne zdjecia ,ktore i tak ... sie sprzedaja.Okropnie nieprofesjonalny ten polski rynek...Jeeli chodzi o ceny za uslugi dla osob prywatnych - chetnie podam swoj cennik .Wyszczegolnij prosze za jakie uslugi mam podac.No i podaj rowniez swoje ceny zobaczymu jaka jest rozpietosc.

konto usunięte

Temat: ceny

Cześć i czołem...

k o n i e c z n i e ustalmy stawkę, poniżej której nie zejdziemy... a robienie czegokolwiek "za darmo, za zdjęcia do portfolio, za dobre słowo" pozostawmy tym, którym taka forma "zapłaty" wystarczy - to świadczy wyłącznie o braku profesjonalizmu i przede wszystkim braku szacunku względem swojej pracy i umiejętności. W każdej branży były są i będą TAKIE POSTACI...i nie zmienimy tego ;-)

pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze krzyki cenowe *_-
Emi B.

Emi B. Mani Mani

Temat: ceny

Paulina K.:
Na poczatek witam serdecznie!Myśle,ze najgorsze w tej branzy jest to ,ze pojawiaja sie wciaz nowe osoby pracujace za darmo np. do portfolio.To strasznie psuje rynek - rozne malo profesjonalne agencje wola nie ponosic kosztow i "zatrudniac " darmowo .Po co placic komus z doswiadczeniem ,dobrym zapleczem ,materialami itp... No i wychodza potem tragiczne zdjecia ,ktore i tak ... sie sprzedaja.Okropnie nieprofesjonalny ten polski rynek...Jeeli chodzi o ceny za uslugi dla osob prywatnych - chetnie podam swoj cennik .Wyszczegolnij prosze za jakie uslugi mam podac.No i podaj rowniez swoje ceny zobaczymu jaka jest rozpietosc.


prawda też jest taka, że to same agencje bardzo chcą zaoszczędzić i oferują marne warunki takie jak brak umowy, stawka 15zł za makijaż i nie jest ważne ile czasu spędza się na sesji, liczą tylko od umalowanej osoby. Jeśli agencje nie będą szanować naszej pracy i traktować z powagą zawsze ci początkujący prędzej znajdą zajęcie. każda z nas była początkująca i wiadomo, by sobie wyrobić markę czasami trzeba coś charytatywnie zrobić.
nie znalazłam agencji, która by dawała powyżej 50zł, nie znalazłam też żadnej, która oferuje chociaż umowę o dzieło lub zlecenie, dlatego olałam sprawę. wolę u siebie brać od 50 do 150zł za makijaż i dojeżdżać do klientek, niż użerać się z agencjami, które oferują tak śmieszne stawki, że dla nich nawet nie chce się z łóżka wstać.

Pozdrawiam Paulino :]
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

emilio, chyba zartujesz? 15 zl za makijaz??? mam nadzieje, ze to tylko literowka, tfu, cyferowka;)

co myslicie o takich cenach:
- makijaze dzienne- 80 zl
- wieczorowe- 100 zl
- okazjonalne- 120 zl
- slubny- 140 zl (z proba 200)
- slubny meski- 50 zl
- makijaze pan z otoczenia panny mlodej- od 80 zl
- sesja zdjeciowa- od 150
- facepainting- 50 zl za godzine+ materialy (od 50 zl)
- makijaze na iwentach (tancerki, itp)- 150 za sztuke

makijaze wykonywane kosmetykami chanel guerlain, dior, el, lancome, itd.

jakie ceny macie wy?

konto usunięte

Temat: ceny

Ja mam ceny niższe - nie bijcie, ponieważ mieszkam w niewielkim miasteczku na Podbeskidziu. Oczywiście dla wielu pań te ceny i tak są wysokie. Zastanawiałam się ostatnio jednak nad podniesieniem cen jeśli chodzi o makijaże dla osób indywidualnych. Niestety nie wiem czy u mnie się to przyjmie.
Moje aktualne ceny, to:
makijaż dzienny - 40zł
makijaż wieczorowy - od 70zł
makijaż ślubny - 100zł (z próbą 120zł) - coś za tanio...
ślubny męski - 40zł
z otoczenia panny młodej - od 50zł
Kosmetyki mam różne - od Inglota, poprzez Sephorę, Chanel, Dior, po Kryolana, Make up International.
Jeśli chodzi o sesje zdjęciowe, eventy, to cenowo podobnie.
A jeśli chodzi o bodypainting???
Interesuje mnie też jaki procent oddajecie osobie, od której ewentualnie wynajmujecie stanowisko na czas wykonywania makjażu, np. ślubnego.
Co do sposobu w jaki traktowany jest nasz zawód przez agencje, to zgadzam się, że zazwyczaj jest to wyzysk. Popieram bardzo ustalenie progu, poniżej którego nie będziemy schodzić i tego będziemy się trzymać.Joaśka Szostak-Sadlok edytował(a) ten post dnia 19.03.08 o godzinie 13:28
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

joasiu, ale ustalmy, wiecej masz tych inglotow, czy diorow. tak uczciwie. spotkalam sie keidys z wizazystka, ktora miala ceny takie jak moje, a uzywala rubirols, inglota i sefory. nie chodzi tu o to, czy uwazam je za lepsze, czy gorsze, ale jej zarobek byl nieporownywalnie wyzszy od mojego (porownanie zakupu materialow).

konto usunięte

Temat: ceny

Jeśli chodzi o cienie, to mam ingloty i make up international i tych drugich używam częściej. Róże, pudry to Kryolan, jeśli chodzi o błyszczyki, to właśnie tutaj te wysokopółkowe. Podkłady Kryolan. Tusze do rzęs wysokopółkowe. Inne drobiazgi to już różnie. Mam to, co uważam za dobre, co się u mnie sprawdza - nie patrząc na cenę.
Spotkałam się z tym, że wizażystka miała w cenniku dwie ceny - za makijaż wykonywany kosmetykami ze średniej półki, a drugą za ten wykonywany selektywnymi.U mnie by się to raczej nie sprawdziło, ponieważ kufer naprawdę mam wymieszany... Poza tym mam wrażenie, że klientka wybierająca tańszy makijaż czuła by się gorsza...
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

asiu, nie chodzi o to, zeby krytykowac zawartosc kufra:) mysle, ze ceny powinny byc tez zalezne od kosmetykow, ktorych sie uzywa:) chyba sie ze mna zgodzisz?:]
buziaki:)

konto usunięte

Temat: ceny

Wiem, że nie chodzi Ci o krytykę kufra. Fajna dyskusja, która mam nadzieję, nam wszystkim pomoże.
Pewnie masz rację, tylko z drugiej strony są wizażystki mające kufry pełne markowych kosmetyków, a z umiejętnościami gorzej... Poza tym kosmetyk tańszy może być tak samo dobry, jak ten droższy i tu wybór należy do wizażysty. Ciężko jest wycenić umiejętności. Myślę, że trzeba ustalić minimalny próg, a jeśli ktoś chce cenić się wyżej, to nie widzę przeszkód. Należałoby też wziąc pod uwagę czy wizażystka wykonuje swoją pracę legalnie - czy ma firmę, wtedy musi opłacić zus, np.ja. Wiem, że sporo dziewczyn pracuje bez udokumentowania własnych dochodów. Przy określeniu cen makijaży trzeba by wziąć mnóstwo spraw pod uwagę i myślę, że wtedy mielibyśmy przynajmniej kilka wariantów cenowych...
Emi B.

Emi B. Mani Mani

Temat: ceny

ala, to nie jest cyfrówka ;], poważnie, tyle płaci jedna agencja w Warszawie

co do kosmetyków to muszę tutaj się z Tobą nie zgodzić. pomijam marki typu Yoko czy Rubyrose i inne "bazarowe". Ja używam cieni Inglota, podkładów Max Factora lub Mac'a, korektory Kryolan lub Art Deco, maskary Lancome lub Max Factor (Masterpice MF zdecydowanie najlepsza z najlepszych maskar na jakich pracowałam, bije Lancoma na głowę)i moje klientki wracają zachwycone, że makijaż im się trzymał cały dzień i wieczór. Zgadzam się z Joaśką, nie chodzi o same kosmetyki, chodzi też o umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Poszłam raz przetestować makijażystkę w Warszawie, w Złotych Tarasach, zapłaciłam za makijaż dzienny 40zł i wyszłam z czymś takim na twarzy, co wołało tylko o pomstę do nieba. Na dodatek dostałam wyprysków, podejrzewam więc, że pędzle nie były dezynfekowane.

Same kosmetyki i ich cena nie powinna wpływać na cenę makijażu, można mieć drogie i spierniczyć robotę maksymalnie, jeśli się tego nie umie robić, a wiele dziewczyn po prostu nie ma do tego ręki, a można mieć Inglota i wyczarować caceńko trwałe i pięknie wyglądające.

ja mam ceny:
makijaż dzienny 50zł
wieczorowy 90zł
ślubny 130zł bez próby
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

nie bede sie wypowiadac na temat umiejetnosci innych. prawdopodobnie kazda z was uwaza sie za najlepsza specjalistke na swiecie. ja tak nie mysle.
idac tropem waszego myslenia- jezeli ktos jest zakochana w sobie osoba, bedzie bral ogromne pieniadze za nic- za kosmetyki za 20 zl i umiejetnosci pozostawiajace wiele do zyczenia, tylko dlatego ze jest zarozumialcem przeswiadczonym o swoim talencie (nie pije tu do nikogo- zeby nie bylo nieporozumien:)
mam inne podejscie.

moze spobujmy inaczej, ile chcialybyscie zarobic na 1 makijazu (po odliczeniu kosztow zakupu materialu, dojazdu i innych oplat?)
Emi B.

Emi B. Mani Mani

Temat: ceny

ala l.:
nie bede sie wypowiadac na temat umiejetnosci innych. prawdopodobnie kazda z was uwaza sie za najlepsza specjalistke na > swiecie. ja tak nie mysle.

ech, nie chciałam, by tak to zabrzmiało. ja nigdy nie jestem zadowolona z siebie i nigdy nie byłam, ale swoje czy czyjeś umiejętności oceniam poprzez zadowolenie klientek. ja poszłam do wizażystki nie w celu sprawdzenia, tylko stwierdziłam, że ja zawsze robię makijaże to i niech mi ktoś raz zrobi. Powiedziałam dziewczynie, że też jestem wizażystką i chciałam zrobić dzień dla siebie, by to ktoś o mnie zadbał. a wyszło jak wyszło, jako klientka, a nie wizażystka, byłam niezadowolona. i nie wiem dlaczego mamy się nie wypowiadać, jeśli lekarz utnie zdrową nogę inny lekarz ma się nie wypowiadać? ;] uwagi motywują, nie miałam na myśli krytykanctwa, i uważam, że nie ma to wiele wspólnego z samozachwytem. ludzi dobrych poznaje się po tym, że nigdy nie są zadowoleni do końca z efektów swojej pracy, co motywuje ich do ciągłego uczenia i podnoszenia kwalifikacji, prawda? ;]
idac tropem waszego myslenia- jezeli ktos jest zakochana w sobie osoba, bedzie bral ogromne pieniadze za nic- za kosmetyki za 20 zl i umiejetnosci pozostawiajace wiele do zyczenia, tylko dlatego ze jest zarozumialcem przeswiadczonym o swoim talencie (nie pije tu do nikogo- zeby nie bylo nieporozumien:)
mam inne podejscie.

takich zakochanych mamy wielu, szczególnie wśród fryzjerów, jeśli już jesteśmy w temacie urody ;]
cenę powinny dyktować umiejętności, doświadczenie i materiał, to jest moje zdanie
moze spobujmy inaczej, ile chcialybyscie zarobic na 1 makijazu (po odliczeniu kosztow zakupu materialu, dojazdu i innych oplat?)

ceny podane przeze mnie są cenami, które mnie satysfakcjonują, licząc materiał, za 30-40min pracy dostaję 45zł, 5zł liczę zużycie materiału przy makijażu dziennym, więc to i tak bardzo dobra cena zważywszy na średnią krajową :]

pozdrawiam
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

Emilia Bylińska:
ceny podane przeze mnie są cenami, które mnie satysfakcjonują, licząc materiał, za 30-40min pracy dostaję 45zł, 5zł liczę zużycie materiału przy makijażu dziennym


mleczko, krem, baza, podklad, korektor, cienie, pudry, lajner, tusz, roz, zel do brwi, kredka, pomadka, blyszczyk, utrwalacz. zuzywasz tego za 5 zl jednorazowo?
tez tak chce:]ala l. edytował(a) ten post dnia 19.03.08 o godzinie 18:56
Emi B.

Emi B. Mani Mani

Temat: ceny

z matmy nigdy dobra nie byłam, ale jeśli z podkładu za 109zł używam 1,5ml? a reszty naprawdę kapkę, mówię o delikatnym makijażu dziennym. ok, nie wyliczyłam mleczka i toniku, no to niech będzie 10zł, zostaje 40zł, to też chyba nie jest źle ;]
ale poważnie, uważam, że nawet przy użyciu kosmetyków z górnej półki za dzienny więcej jak 60zł nie powinno się brać, o ile nie prowadzi się firmy, gdy dochodzi ZUS i inne opłaty należy to również oczywiście wliczyć. ale gdy słyszę od klientki, że musiała zapłacić za makijaż wieczorowy 300zł, a została i tak źle umalowana to uważam, że to lekka przesada.
jaka Waszym zdaniem górna granica w takim razie? może jakiś sensowny przedział cenowy?

konto usunięte

Temat: ceny

ala l. - prawdopodobnie kazda z was uwaza sie za najlepsza specjalistke na swiecie. ja tak nie mysle.

Alu myślę, że nie każda z nas twierdzi, że jest najlepszą specjalistką w tym, co robi. Myślę, że wszystkie mamy świadomość, że wciąż się uczymy.

Myślę też, że nie możesz komuś powiedzieć, że musi swoją usługę sprzedawać taniej, bo ma tańsze materiały. Jeśli mam do wyboru dwa produkty - tańszy i droższy - oba o tak samo dobrych właściwościach, wybiorę ten tańszy, a nie droższy ze względu na "metkę", nazwę. To, że Ty wybierasz droższy - Twoje prawo, ale nie żadaj, żebym brała za usługę mniej. Poza tym jeśli klient zobaczy Twoją ofertę: przykładowo makijaż 200zł i ofertę drugiej osoby z tą samą ceną, ale gorszymi kosmetykami, pewnie zadziała to na Twoją korzyść i wybierze Twoją ofertę - w tej samej cenie, ale z lepszymi kosmetykami. Zresztą już pisałam, że jeśli bierzemy pod uwagę materiały, to weźmy też pod uwagę to, czy ktoś płaci zus czy nie i jeszcze kilka innych czynników. Będziemy mieć wtedy mnóstwo wariantów cenowych dla jednego makijażu. Bezsensu.
Miałyśmy ustalić najniższe stawki tak, by nasz zawód był szanowany, by nie sprzedawać się za bezcen, a nie zaglądać komuś do kieszeni ile zarabia. Ustalmy więc sensownie jakąś dolną granicę, a jeśli ktoś wyceni swoje umiejętności i materiały na więcej, to czemu nie?
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: ceny

asiu, niepotrzebnie bierzesz to, co napisalam do siebie. uwazam, ze dziewczyny malujace rubirols i inglotem (z akcentem na rubi itp), ktore biora od 100 zl za makijaz, psuja rynek. taki kosmetyk nie trzyma sie dlugo- w zwiazku z czym, wyrabiana jest opinia o paniach wizazystkach i ich profesjonalizmie.
ani razu nie napisalam, ze uwazam, ze kosmetyki drozsze sa lepsze. mialysmy rozmawiac o pieniadzach, a to jest wlasnie rozmowa o tym, ile zarabiamy, czyli jak to nazwalas- zagladanie do portfela.
czytaj bez emocji, a zrozumiesz o co mi chodzi. na razie bardzo mylnie mnie ocenilas.
jesli mamy sobie pomoc to moze warto byloby odrzucic dziwaczne uprzedzenia i zwyczajnie podyskutowac?
pzdr
al

konto usunięte

Temat: ceny

Czytam bez emocji, nie biorę nic do siebie. Po prostu Ci odpowiadam i dyskutuję, "głośno" myślę, więc i Ty odczytuj moje posty bez emocji:) Po prostu nie oceniajmy odpowiedzi innych tylko rozważajmy co i jak. Po to jest dyskusja. Spoko ala, naprawdę;)
Aneta Duchnowska

Aneta Duchnowska Wolna dusza...

Temat: ceny

A teraz ja ;-)

1. Jakość, marka, umiejetności pozwalaja wziąc kazda cene byle znalazł się chetny

2. Nie po to ktoś do nas przychodzi by pomalowac go tym czym mogłby pomalowac sie sam, abstrachujac od zreczności w posługiwaniu się tymi materiałami

3. Nie dzielmy klentów na lepszych/gorszych (vel. biedniejszych/bogatszych) skupmy sie na jakiejs grupie do ktorej kierujemy nasze usługi

4. Nie rozliczajmy swoich zysków, kazda ma inny staż, inne doswiadczenie, inny obszar pracy

5. Nie wiem jak odnieść moje ceny do waszych gdyż u mnie makiajz probny to zazwyczaj dwa /tak dla kontrastu/, slubny /ma wszystko czego dusza zpragnie bez dodatkowych kosztów / , dzienny /prawem hurtu gdy jestem u panny młodej jest tańszy/, wizaz probny jako taki obejmuje poza makijazami 2-3 propozycje fryzury, dojeżdzam za Warszawe /nawet do Przasnysza/, daje szminki albo pozyczam te którymi pomalowałam usta,itp.

6. Kosmetyków uzywam takich marek jak Chanel, Dior, Kryolan, itp. bo przyjemnie się na nich pracuje ;-) same sobą gwarantuja trwałość i u kazdego kto choc troche orientuje sie w cenach zapłacenie danej kwoty, ma logiczne /ale nietylko ;-)/ uzasadnienie

7. Nikogo nie krytykuje - patrzcie pkt. 1

za to wszystkim zycze zadowolenia z tego co robią i zadowolenia u tych dla których to robią

nie chce sie reklamowac /choc czuje ze i tak to zrobiłam ;-)/

pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do