Maciej Piwko

Maciej Piwko Copywirter,
Producent słów

Temat: Korekta w pliku PDF

Witam.
Piszę prace dyplomową, która polega tym, że wszystkie swoje teksty muszę poddać korekcie i z naniesionymi znakami korektorskimi oraz uwagami do nich całość wydrukować.
Problem w tym, iż nie wiem jak znaki korektorskie nanieść na tekst PDF ( w programie PDF- Viewer jest możliwość rysowania po tekście ale tak naniesione znaki są moim zdaniem nieestetyczne). Czy znacie może jakiś program w którym znaki korektorskie będą traktowane jako symbole i będzie je można wstawiać do tekstu? De facto chodzi mi o program do wykonywania korekty tekstu.
Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.Maciej Piwko edytował(a) ten post dnia 15.01.12 o godzinie 17:48
Rafał Sylwester Świątek

Rafał Sylwester Świątek Pomożecie? Pomożemy!

Temat: Korekta w pliku PDF

Można by było w dowolnym programie skorzystać z fontu ze znakami korektorskimi, ale takiego nie ma (przynajmniej ja nie znam). Pozostaje zeskanować sobie zestaw znaków, a potem wstawiać w tekst jako obrazki.

R.S.
Elżbieta W.

Elżbieta W. właściciel, Twoja
Redakcja

Temat: Korekta w pliku PDF

Maciej Piwko:

Nie znam przypadku, żeby znaki korektorskie były nanoszone inaczej niż odręcznie (i zawsze są na swój sposób nieestetyczne), więc jeżeli praca dyplomowa ma wyglądać jak po prawdziwej korekcie, to nie szukałabym sztucznych znaczków do wstawienia.Elżbieta W. edytował(a) ten post dnia 16.01.12 o godzinie 09:09

Temat: Korekta w pliku PDF

a musisz mieć ten dyplom z korektą w wersji elektronicznej? Obowiązek taki?

Zawsze możesz:
- wydrukować tekst
- nanieść ręcznie estetyczną korektę
- zeskanować całość :)
Maciej Piwko

Maciej Piwko Copywirter,
Producent słów

Temat: Korekta w pliku PDF

No właśnie bezsensem całej sytuacji jest to że znaki muszą być nanoszone cyfrowo. Opcja ze skanowaniem odpada. Chyba rzeczywiście będe musiał dokonać korekty myszką.

Dziekuję za pomoc.
Rafał Sylwester Świątek

Rafał Sylwester Świątek Pomożecie? Pomożemy!

Temat: Korekta w pliku PDF

Jeszcze spróbowałbym zrobić korektę na kalce, wpiętej później do pracy — będzie widać tekst przed i po korekcie. Będzie efektownie.

R.S.

Następna dyskusja:

Korekta po składzie




Wyślij zaproszenie do