Jacek Ochmiński

Jacek Ochmiński Administrator
Sklepów
Internetowych Elmax
Sp. z o.o. Sp.K...

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Sławomir J.:
koniecznie to trzeba ominąć trochę autostrad i pojeździć po drogach z prawdziwymi widokami, od Split - Makarska - Dubrovnik począwszy
Teraz pytanie. Zakładam, że trzeba więcej czasu przy ominięcie autostrady. Jadąc ze Splitu do Dubrovnika radzicie jechać drogą z widokami w którą stronę? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 22.05.2013 o godzinie 21:00 z tematu "CHORWACJA -co trzeba obejrzeć i co warto zrobić będąc w Chorwacji "
Jacek Ochmiński

Jacek Ochmiński Administrator
Sklepów
Internetowych Elmax
Sp. z o.o. Sp.K...

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Może mi pomożecie w decyzji, bo rozważam 2 opcje - z Lublina w okolice Splitu z noclegiem w Budapeszcie, lub autokarem z Wawy (muszę z LBN dojechać więc dodatkowe 3h :( ).
Niestety, dojazd własnym autem to jednak ryzyko. Co prawda OC obowiązuje w CRO, ale dojazd do Dybrovnika, Mostaru czy Kotoru to właściwie konieczność posiadania zielonej karty (sprawdzam ile toto kosztuje).
Niestety, nie mam AC, po trafieniu w ciągu ostatniego roku kamieniem w przednią szybę i nienamierzonym sprawcy szkody parkingowej, AC+ASS kosztowałoby mnie fortunę.
Jak pojadę autokarem, to na miejscu chcę wypożyczyć jakieś małe auto (już sprawdziłem, że razem z benzyną na 5-6 dni, wyniesie mnie to ok 1000-1200zł). Pytanie, czy takim wypożyczonym będę mógł wjechać na teren BiH oraz ewentualnie MN.Ten post został edytowany przez Autora dnia 23.05.13 o godzinie 12:11 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 23.05.2013 o godzinie 21:31 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"
Piotr Włodarczyk

Piotr Włodarczyk General Manager -
Branch in Poland at
ROLAND
Rechtsschutz...

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Jacek O.:
Może mi pomożecie w decyzji, bo rozważam 2 opcje - z Lublina w okolice Splitu z noclegiem w Budapeszcie, lub autokarem z Wawy (muszę z LBN dojechać więc dodatkowe 3h :( ).
Niestety, dojazd własnym autem to jednak ryzyko. Co prawda OC obowiązuje w CRO, ale dojazd do Dybrovnika, Mostaru czy Kotoru to właściwie konieczność posiadania zielonej karty (sprawdzam ile toto kosztuje).
Niestety, nie mam AC, po trafieniu w ciągu ostatniego roku kamieniem w przednią szybę i nienamierzonym sprawcy szkody parkingowej, AC+ASS kosztowałoby mnie fortunę.
Jak pojadę autokarem, to na miejscu chcę wypożyczyć jakieś małe auto (już sprawdziłem, że razem z benzyną na 5-6 dni, wyniesie mnie to ok 1000-1200zł). Pytanie, czy takim wypożyczonym będę mógł wjechać na teren BiH oraz ewentualnie MN.

Masakrycznie kombinujesz ....

Wolisz tłuc się autobusem, by za cenę całorocznego AC+ASS wynająć auto?
To jakby nie ma sensu ...

Wiekszość ubezpieczycieli oferuje Green Card za darmo do swoich polis OC - zadzwon zapytaj.
A nawet jak nei za darmo to koszt jest 45-60złTen post został edytowany przez Autora dnia 23.05.13 o godzinie 13:23 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 23.05.2013 o godzinie 21:31 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"
Jacek Ochmiński

Jacek Ochmiński Administrator
Sklepów
Internetowych Elmax
Sp. z o.o. Sp.K...

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

zielona to pikuś - pewnie rzeczywiście niezbyt droga, ale ASS to już 400zł.
AC+ASS dla mojego 9 letniego focusa to grubo ponad 3k przy ostatnim roku z 2 szkodami (nota bene żadnej mojej w tym winy).
Tak czy inaczej autokar+nocleg+wynajem samochodu wychodzi mi praktycznie tak samo, co jazda w dwie osoby swoim i poruszanie się nim na miejscu wraz z noclegiem. Z grubsza obie opcje bez paszy to ok 4-4,3k jak nie patrzeć. Ten post został edytowany przez Autora dnia 23.05.13 o godzinie 13:59 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 23.05.2013 o godzinie 21:31 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"
Jacek Ochmiński

Jacek Ochmiński Administrator
Sklepów
Internetowych Elmax
Sp. z o.o. Sp.K...

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Piotr W.:
Wolisz tłuc się autobusem, by za cenę całorocznego AC+ASS wynająć auto?
Nie wolę, ale w razie jakiejkolwiek awarii czy stłuczki chyba popłynę. Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 23.05.2013 o godzinie 21:31 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

mam wielką prośbę, poniewaz w tym roku wybieram się do Chorwacji, mam zarezerwowane miejsca, ale... tu pojawiają się schody, czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć jak zapłacić zaliczkę na poczet rezerwacji. Dowiadywałam się w swoim banku pko bp i taki przelew kosztowałby mnie przeszło 100zł a że mam wybrane 2 miejsca jest to już kwota powyżej 200 zł. Czy jest może jakiś sposób opłaty mniej inwazyjny dla mojego portfela.
dzieki za odpowiedź Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Jakub dzięki za najnowsze ceny w Chorwacji:) ja za 2 tygodnie wyjeżdżam więc temat idealny dla mnie.
Tylko obawiam się o pogodę, a jaka byłą pogoda podczas Twojego wyjazdu? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Anna R.:
Jakub dzięki za najnowsze ceny w Chorwacji:) ja za 2 tygodnie wyjeżdżam więc temat idealny dla mnie.
Tylko obawiam się o pogodę, a jaka byłą pogoda podczas Twojego wyjazdu?
nie martw się na zapas bo popsujesz sobie radość wypoczynku
i nie martw się nawet jak będzie jeszcze lało nawet w ostatniej chwili
my poprzednio jak jechaliśmy w sierpniu na Istrię to "tuż przed" poprostu lało ... :(
potem wjechałem w jakiś kilkukilometrowy tunel pod górą
i wyjechałem z drugiej strony skały wprost "w słońce" :)))

poprostu jedź i bądź dobrej myśłi
a pogoda moja czy Jakuba dla Ciebie nie ma znaczenia :)
no chyba że masz machinę czasu i zamierzasz wylądować w Cro w czasie gdy jeden z nas tam był :)))Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.05.13 o godzinie 12:28 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Skoro tak mówisz...:) chyba będę musiała Ci uwierzyć:) oby prognozy pogody się nie sprawdziły...a poza leżakowaniem macie zamiar coś zwiedzać? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

jeśli się da ...
zamiar mamy
dla tego końcowy wybór padł na okolice Trogiru (chyba Poljica) bo do niego blisko i blisko do
Splitu, Primostenu,Sibenika ...
wdsp Krka
itd itp

ale nie wiem czy nam pozwoli na zwiedzanie nasza młodsza pociecha :)
ma 2 latka i że tak powiem
jest dość żywa i absorbująca uwagę :))

ale jesteśmy dobrej myśli
a jak się nie uda teraz
no to hmmm
będziemy musieli powtórzyć wyjazd do Poljicy :)) Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

oo no to witam w klubie:) moja córka w październiku skończy 2 latka i mam dokładnie takie same obawy. Wulkan energii, nie ma szans żeby usiedział 3 minuty w jednym miejscu i pewno moje wakacje spędzę na bieganiu za nią!!:)ale najważniejsze żeby dzieci były zadowolone:) oglądałam wodospady Krka i przepięknie wyglądają... a nie martwicie się długością jazdy z takim wulkanem energii? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

no to jak wielokrotnie już to tu robiłem
polecam jeszcze raz za...
zaczepistą płyciznę dla dzieci (moja miała wówczas 3 latka) w Medulinie
http://www.goldenline.pl/forum/1657610/witam-wszystkic...
no chyba że zdecydujecie się jechać tydzień później i w kierunku na Trigor ? ;-) ? :) ?
to zdzwonimy się pod Krakowem i dalej na dwa auta ... :)))

co do obaw ...
zawsze są
ale aby zminimalizować "zagrożenie" zamierzam jechać w nocy :)
jest szansa, że moje wszystkie 3 lwice prześpią całą drogę :))))Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.05.13 o godzinie 13:58 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

a co do długości drogi ...
jak jechaliśmy poprzednio pojechaliśmy na Istrię (nie żałujemy) właśnie bo bliżej

ale teraz
patrzę, że do Madulinu (Istria) mieliśmy ok 1300 km
tu mamy mieć ok. 1400 :) żadna róznica :)) Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

my jesteśmy z Krakowa więc mamy troszkę bliżej na Chorwację:) A jaką drogę wybierasz przez Austrię czy Wegry? Ja też jestem za podróżą w nocy ale mój kierowca ma obawę czy nie zaśnie....więc znowu kolejny dylemat:) To ile ma Twoja starsza córka latek? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

w wakacje młodsza będzie miała 2 a starsza 7Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.05.13 o godzinie 14:40 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

wysłałam e-maila:) Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 28.05.2013 o godzinie 19:30 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"
Benny K.

Benny K. Iluzjonista "Nie
słowa lecz czyny
mówią prawdę"-własne

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Andrzej L.:
Chory fundusz podstępnie zaskoczony:

"Kolejna porażka polskiego systemu - tym razem ciała daje NFZ" - napisał czytelnik serwisu Alert24.pl. Wyjaśnia, że chodzi o EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - red.). Otóż fakt wejścia Chorwacji do UE tak bardzo zaskoczył NFZ, że na ich stronie nie da się zgłosić zapotrzebowanie na EKUZ, jadąc właśnie do Chorwacji". Jak sprawdziliśmy na stronie NFZ, wypełniając interaktywny wniosek, faktycznie nie możemy wybrać nowego kraju członkowskiego, bo nie został dodany do listy krajów Unii. Czy to oznacza, że nie otrzymamy karty do tego kraju? Otrzymamy, ale musimy wypełnić papierowy wniosek.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,142023...

No i znów banda dobrze opłacanych urzędasów, data znana od dwóch lat, ale to przecież takie trudne, żeby skojarzyć dwa fakty....

A.
Jaka banda?
To może tylko poszerzenie epidemii wirusa typu "zaskoczony drogowcy" ;D
Krzysztof Kania

Krzysztof Kania Inżynier systemowy
Cisco (CCNA R&S,
Voice, Security)

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Ciekaw za to jestem jak teraz wyglądają korki na granicy z BiH w drodze do i z Dubrownika. Swoją drogą daleko idzie już autostrada? Bo ja pamiętam jak kończyła się kawałek za Splitem. Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 12.07.2013 o godzinie 01:24 z tematu "Wskazówki dotyczące Chorwacji i spędzania wakacji w niej"
Benny K.

Benny K. Iluzjonista "Nie
słowa lecz czyny
mówią prawdę"-własne

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Krzysztof K.:
Ciekaw za to jestem jak teraz wyglądają korki na granicy z BiH w drodze do i z Dubrownika. Swoją drogą daleko idzie już autostrada? Bo ja pamiętam jak kończyła się kawałek za Splitem.
Nie orientuję się gdyż w tej części Chorwacji dawno nie byłem ale na pewno orientuje się ktoś z grupy gdyż nie mało ich jeździ w stronę Dubrownika.

konto usunięte

Temat: Dyskusje o wszytkim i niczym

Benny K.:
Ljubomir K.:
Szczerze polecam "otwarcie"
Ljubo nie zaprzeczam tylko napisalem co uslyszalem w "wywiadzie" srodowiskowym -konkretnie w Osijeku.

A mógłbyś mi powiedzieć dlaczego ostatnia wypowiedź Andrzeja Lejmana została usunięta? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.07.2013 o godzinie 23:49 z tematu "Wejście Chorwacji do Unii Europejskiej"

Następna dyskusja:

Spameriada czyli ploty o ws...




Wyślij zaproszenie do