Marcin Zwaliński

Marcin Zwaliński konsultant, Bank
Millennium

Temat: akumulator

ludzie jak wyciagnac akumultor z fabii bo to jakas porazka jest
Grzegorz Drzycimski

Grzegorz Drzycimski Kierownik
organizacyjny,
POMORSKIE CENTRUM
SZKOLENIOWE

Temat: akumulator

Na szczęście nie musiałem jeszcze wyciągać. Aż tak źle ? Wygląda zupełnie niegroźnie. Też liczę, że odezwie się jakiś praktyk i będę wiedział czego można się spodziewać.
Krzysztof W.

Krzysztof W. lider serwisu

Temat: akumulator

Wpierw musisz zdjąć plastikowa osłonę, z boku jest zatrzask a z drugiej strony jest wpuszczone w szczelnie w bokach osłony akumulatora. Górna osłona składa sie z dwóch części, są to dwie przykrywki. Jedna przykrywa akumulator i dodatkowo są na niech zamontowane bezpieczniki w postaci kilku blaszek. Druga przykrywa całość. Często sie zdarza że każda musisz ściągnąć osobno choć czasami schodzą jako całość. Jak już się dostaniesz do środka, musisz odkręcić klemy. Sam akumulator jest przykręcony do podstawy za pomocą standardowego uchwytu. Problemem jest tylko to , że musisz mieć dość długi klucz sztorcowy. Z tego co pamiętam 13, ale tego nie jestem pewien. Jak odkręcisz, pozostaje już tylko wyciągnąć akumulator. Mnie wymiana zajęła z 10-15 minut.
Marcin Zwaliński

Marcin Zwaliński konsultant, Bank
Millennium

Temat: akumulator

dzieki ludzie:) wyciagnalem ale wykrecenie tej 13 zajelo mi troche czasu:)
Krzysztof W.

Krzysztof W. lider serwisu

Temat: akumulator

Luz, przy okazji sprawdziłem swój i muszę doładować, oczko nie świeci.........;) Do tego wypatrzyłem jeszcze kilka rzeczy które, jak to z zwykle bywa, żonie nie przeszkadzają. Za niski poziom płynu chłodniczego, migająca inspekcja serwisowa i do tego coś puka w przy silniku. Dla niej problemem był tylko koniec płynu w spryskiwaczach...,był tylko letni i zamarznięty:)
Grzegorz Drzycimski

Grzegorz Drzycimski Kierownik
organizacyjny,
POMORSKIE CENTRUM
SZKOLENIOWE

Temat: akumulator

Boska nieświadomość !!! Też bym tak chciał, a z reguły wsłuchuję się w każdy najdrobniejszy stuk i oglądam wszelkie światełka migające przy kierownicy.
Grzegorz Drzycimski

Grzegorz Drzycimski Kierownik
organizacyjny,
POMORSKIE CENTRUM
SZKOLENIOWE

Temat: akumulator

Swoją drogą po jakim czasie od zakupu warto wymieniać akumulator na nowy, jest jakiś określony, czasowy poziom zużycia ?
Krzysztof W.

Krzysztof W. lider serwisu

Temat: akumulator

Standardowo wytrzymują 4-5 lat, zależy od eksploatacji, alternatora (szczotki, regulator napięcia i pasek), doładowań itd. Ważny jest też poziom elektrolitu, jeżeli akumulator jest bez obsługowy uzupełnienie braków jest tak naprawdę niemożliwe. Taki akumulator ma utrudnione odparowanie elektrolitu aczkolwiek sie zdąża co właśnie odkryłem u żony w Fabii. Akumulator jest na gwarancji tylko gdzie ta gwarancja...

Na tej stronie można znaleźć wiele praktycznych porad:

http://www.akumulator.pl/showpage.php
Grzegorz Drzycimski

Grzegorz Drzycimski Kierownik
organizacyjny,
POMORSKIE CENTRUM
SZKOLENIOWE

Temat: akumulator

Serdeczne dzięki za konkrety. Mój ma 2,5 roku, ale się rozładował. Musiałem doładować, a w ASO namawiają do wymiany na następną zimę, czyli po 3 latach od zakupu.

konto usunięte

Temat: akumulator

...a w oktavii mam "skrzynke" od alarmu zamontowana na akumulatorze i jakakolwiek proba ruszenia akumulatora konczyla sie wyciem, lamentem i oczywiscie ciekawskimi spojrzeniami sasiadow (...podobno gdzies wylacza sie ten alarm...) ... zdecydowanie lepiej podjechac do mechanika, bo przy okazji posprawdza wiele innych rzeczy ... ;)
pozdrawiam :)
Krzysztof W.

Krzysztof W. lider serwisu

Temat: akumulator

taaa, powymienia kupę zbędnych elementów i skasuje bo trafił na frajera. Jak jest alarm to jest tez możliwość wyłączenia, każda porządna syrena ma wyłącznik w postaci małego zamka, przy kluczykach powinien być mały kluczyk. U mojej zony tak sprawdzali auto na przeglądzie ze dzisiaj pasek klinowy wymieniałem, dwa tygodnie po pobycie w ASO, no coments...

konto usunięte

Temat: akumulator

Krzysztofie, no to chlopaki spartaczyli robote ... moj brat tez zonie serwisuje sam samochod ;)

mi odpukac w niemalowane, jeszcze nie zdazylo sie bym pod tym wzgledem mogla narzekac (zreszta mam do KOGO jezdzic - to jest wazne, by miec zaufanego mechanika) ... a z oktavka mialam sporo (!) przygod i mam nadzieje, ze limit pecha mam wyczerpany...

pozdrawiam :)Marta Schiller edytował(a) ten post dnia 09.02.08 o godzinie 17:08

Temat: akumulator

Ostatnio zmieniałem akumulator http://www.moto-house.pl/jaki-akumulator-wybrac-do-mas... opinie ma bardzo dobre.

Temat: akumulator

Mnie nie zawodzi http://bioenergoterapeuta.warszawa.pl/nowoczesne-akumu... zawsze odpali.

Następna dyskusja:

Jaki akumulator od Octavii?




Wyślij zaproszenie do