Dariusz Lermer

Dariusz Lermer Właściciel firmy,
Mad Dariusz Lermer

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Za camping nad morzem 5 euro ! Ale wszędzie można spać w namiocie za free !

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

kilka dni temu wróciłam z tripu po Bałkanach z dłuższym pobytem w Albanii
i jak to mówią moi przyjaciele "w Albanii wszystko jest najlepsze";-)
chętnie udzielę bieżacych informacji dot jazdy,dróg,campów itp

konto usunięte

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Jak to jest z opłatami na drogach i przez jakie kraje jechałaś? Pozdrawiam
Anita Gralak

Anita Gralak podroze male i
duze;)

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Hej he mozej ktos poleci fajne campingi I mniej zatloczone plaze?

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Natalia ja jechałam przez Serbie oraz Czarnogórę i wjeżdżałam przez Hani Hoti. Opłata w Serbi była jedna i to już przy granicy z Cz,jakieś grosze typu 2E. W Albanii drogi bezpłatne ,świetna piękna autostrada tuż za Lezhe aż do granicy z Kosowem,też bezpłatna. Gdybym teraz jechała na południe AL wybrałabym opcje Serbia Kosowo Albania bo jest znacznie szybciej niż pełna zakrętów południowa Serbia i Czarnogóra.
Wracałam przez Bośnie,drogi również bezpłatne.

Bardzo fajny camp przed Szkodrą nad samym jeziorem,ogrodzony,zamykany na noc,całą dobę gorąca woda,czyste łazienki,koszt za 2 osoby,namiot i samochód - 8E. Mam gdzieś ulotkę z adresem.
Jest to fajna baza wypadowa jeśli ktoś chce pochodzić po górach w Albanii. Jeżdżą stamtąd busy do wioski Theth skad można ruszyć bezpośrednio w góry. Bus 10E ok 3g jazdy serpentynami:)

Jeśli plaże to tylko południe, na północy byłam w Velipoje oraz jeszcze jednej nadmorskiej miejscowości - same hotele,zero campów,właściwie tak sobie.
Anita Gralak

Anita Gralak podroze male i
duze;)

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

hej hej:) juz za kilka godzin wyjezdzam do Albanii na 10 dni. pierwsze kilka dni spedze na morzem- potem chcialabym pochodzic po gorach. zerknelam na swietna strone journeytovalbona http://www.goldenline.pl/ramka/aHR0cDovL3d3dy5qb3VybmV...
jade sama i nie mam doswiadczenia w chodzeniu po gorach, chyba ze sa oznakowane;) czy ktos poleci jakies jednodniowe, latwe wycieczki w okolichach Valbony? czy sa oznakowane trasy gorskie w Albanii czy trzeba wchodzic od strony Czrnogory?
dzieki za pomoc
Paulina Ślusarek

Paulina Ślusarek robi co lubi, póki
jeszcze może...

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Cześć, we wrześniu wybieramy się w 9 osób samochodami do Czarnogóry i Albanii. Generalnie wiem, że w Albanii najlepiej podobno szukać noclegu z marszu, ale część wycieczki jakoś nie wydaje się tą opcją zbytnio zachwycona. Szukam zatem fajnego noclegu dla 9 osób w Sarandzie lub okolicach. Będę wdzięczna za wszelkie namiary.
Sebastian Jarecki

Sebastian Jarecki astystent od
niedawna

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Jakby co w Tiranie działa Hostel na ul Myslim Shyri koło stacji benzynowej koszt 12 eur osoba

konto usunięte

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Witam, nazywam się Paweł.

Od października będę jedynym studentem z Polski na wymianie w Albanii w ramach programu Unii Europejskiej SIGMA. Moim miejscem zamieszkania będzie Szkodra, choć ze względu na dość dobre kontakty z Albańczykami będę też przebywał w Tiranie. Czas mojego pobytu to w przybliżeniu 10 miesięcy czyli do lipca 2014.

Jeżeli ktoś potrzebuje jakiejś pomocy na miejscu lub ma jakieś nurtujące pytanie niech skontaktuje się ze mną - postaram się pomóc w każdym przypadku.

Mój mail - arthaspro@gmail.com

konto usunięte

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Jeszcze jedna ważna sprawa, mogę udzielić noclegu bądź się po prostu spotkać i pokazać miasto.
Co do noclegu to zasady jak na Couchsurfing, jeżeli mnie nie znajdziecie polecam na początku kontakt mailowy
Sławomir P.

Sławomir P. tłumacz, lektor

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Anita G.:
Hej he mozej ktos poleci fajne campingi I mniej zatloczone plaze?

Dhermi i Ksamil.
Dawid Dwernicki

Dawid Dwernicki Dyrektor Działu
Zakupów

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Witam,

Biorę pod uwagę Albanię na kolejne wakacje z rodziną.
Najbardziej kręci mnie wybrzeże Morza Jońskiego (Ksamil oraz Saranda).
Potem jednak chciałbym pojechać w stronę czarnogóry - a więc przez całą albanię.
Jak wygląda przejazd w północnej części? Czy taki przejazd przez albanię to dobry pomysł? Ile czasu i jakiego kosztu można się spodziewać?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

ps. dodam, że planuję dopłynąć z włoch do Igoumenitsa (Grecja) aby po 70 km być w Ksamil.

Pozdr.
Dawid

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Dawid D.:
Jak wygląda przejazd w północnej części?
Drogi w Albanii są intensywnie modernizowane co może utrudnić przejazd.
Czy taki przejazd przez albanię to dobry pomysł?
Tak, jeżeli celem jest zwiedzanie Albanii i Czarnogóry.
Jeżeli ma to być tylko powrót z wakacji, lepiej z południa Albanii jedzie się autostradami przez Grecję, Macedonię i Serbię.
Ile czasu i jakiego kosztu można się spodziewać?
Do czasu pokazywanego przez Mapy Google trzeba dodać kilka godzin ze względu na wolniejsze tempo w górach i kanionach rzek oraz kolejki na granicach.
Ceny paliwa niewiele różnią się od naszych.
Patryk Domanski

Patryk Domanski asystent handlowy,
Castorama sp. z o.o.

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Poszukuje jakiegoś spokojnego miejsca z dala od zgiełku i tłumów dla 5 osobowej rodzony ( my plus 3 dzieciaków ) - chodzi oczywiście o coś na morzem; może być to zabita dechami wiocha :) . Znacie cos takiego ?
z góry dzięki za pomoc
Anna P.

Anna P. PR and Digital
Manager @
Laboratorium
Kosmetyczne Dr
Iren...

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Patryk D.:
Poszukuje jakiegoś spokojnego miejsca z dala od zgiełku i tłumów dla 5 osobowej rodzony ( my plus 3 dzieciaków ) - chodzi oczywiście o coś na morzem; może być to zabita dechami wiocha :) . Znacie cos takiego ?
z góry dzięki za pomoc

W ubiegłym roku stacjonowaliśmy w Ksamilu, ale trochę rozczarowałam się tym miejscem... Tłumy, plac budowy... chociaż trzeba przyznać, że plaże i widoki "w stronę morza" najpiękniejsze. Natomiast jadąc na północ trafiliśmy na bardzo urokliwą "zabitą dechami wiochę", ze wspaniałą plażą - Qeparo. W okolicy twierdza Porto Palermo i podobnie sliczna wiocha - Borsh. Jeśli miałabym wrócić do Albanii, to właśnie tam.
Patryk Domanski

Patryk Domanski asystent handlowy,
Castorama sp. z o.o.

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

a jak jest z prepaidem (tel kom) , nie chcę zasilać kieszeni mojego rodzimego operatora i poszkuje jakiejs alternatywy - jakiejs albanskiej karty prepaid . który z operatorów oferuje jakieś sensowne pakiety typu net plus smsy?
Lucyna P.

Lucyna P. Pasja i praca... HR,
BHP

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Witam, moi drodzy proszę o poradę. Do Albanii wybieram się pod koniec sierpnia. Zmierzamy do Ksamil. Zależy nam na dosyć przyjemnej trasie - bez wielkich dziur na drogach i w miarę szybkiej.
Poradźcie od której strony wjechać do Albanii żeby drogi były ok?
- Serbia- Czarnogóra - Albania
- Serbia - Kosowo - Albania
- Serbia - Macedonia- Albania?
Z tego co wyczytałam to najgorsza doga jest od strony Czarnogóry ale może się mylę?

A przy okazji jak wasze wrażenia z południa Albanii?
Marek Bogdanski

Marek Bogdanski szef, Własna
działaność

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Lucyna K.:
Witam, moi drodzy proszę o poradę. Do Albanii wybieram się pod koniec sierpnia. Zmierzamy do Ksamil. Zależy nam na dosyć przyjemnej trasie - bez wielkich dziur na drogach i w miarę szybkiej.
Poradźcie od której strony wjechać do Albanii żeby drogi były ok?
- Serbia- Czarnogóra - Albania
- Serbia - Kosowo - Albania
- Serbia - Macedonia- Albania?
Z tego co wyczytałam to najgorsza doga jest od strony Czarnogóry ale może się mylę?

A przy okazji jak wasze wrażenia z południa Albanii?

Pani Lucynko,
Ja z rodziną w czerwcu 2014 byłem w Czarnogórze. Drogi w Czarnogórze są lepsze niż w Polsce. Przejechałem wzdłuż i wszerz. Ja obecnie dużo czytam o Albanii. Internauci napisali, że do Ksamil czy Sarandy najlepiej pojechać: Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia i Grecja. Odradzają przejazd przez Kosowo (ja nie pojadę). Należy uwzględnić olbrzymie zniszczenia po powodzi w Serbii. Na początku lipca była jeszcze nie w pełni oddana do użytku linia kolejowa Belgrad - Bar, a którą chciałem wrócić do W-wy.
Ja wybieram się do m. Himara (zrezygnowałem z Ksamil). Jedziemy trasą: łowacja, Węgry, Serbia, Macedonia - Ochryd i dalej przez: Struge, Qukes, Elbasan, Cerrik, Belsh, Kucove, BERAT dalej do Roskovec, a stad wybrzeżem albańskim do VLORE i dalej przez przełęcz liogara do Dhermi i HIMARE – około 300 km. (w Albanii)
MarekB

konto usunięte

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Witam,

Wątek już trochę umarł, ale mam nadzieję, że Wasze wspomnienia są wciąż żywe i znajdziecie chwilkę żeby odpowiedzieć na moją wiadomość.

Właściwie zaraz (bo w sobotę 19 lipca) wybieramy się z koleżanką do Serbii (samolot do Belgradu). Kolejnym naszym przystankiem będzie Bar (trasę pokonamy pociągiem) następnie planujemy się udać na południe i przycupnąć na jakieś 2-3 dni na plaży, celem wypoczynku i resetu, tak by w góry ruszyć z głową wolną od wszystkich niedokończonych w projektów ;) Myślałyśmy o jakiś 5-7 aktywnych dniach w górach Północno-albańskich. Mamy namiot, dobre chęci, dusze podróżniczek oraz czas do 2 sierpnia kiedy to musimy stawić się na lotnisku w Belgradzie :) Dodam, że interesują nas trasy średnozaawansowane, kontemplacja przyrody, poznanie kultury i oddychanie górami - generalnie zwolnienie.
Jest kilka miejsc, które mamy na liście naszych marzeń (m.in. Blue Eye), ale byłabym wdzięczna za informację co polecacie zobaczyć i jaką trasę obrać by przywieźć to po co jedziemy - czyli poczucie wolności.

Będę szalenie wdzięczna za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Karolina
Lucyna P.

Lucyna P. Pasja i praca... HR,
BHP

Temat: wyjeżdżasz do Albanii -udzielę praktycznych wskazówek

Marek B.:
Lucyna K.:
Witam, moi drodzy proszę o poradę. Do Albanii wybieram się pod koniec sierpnia. Zmierzamy do Ksamil. Zależy nam na dosyć przyjemnej trasie - bez wielkich dziur na drogach i w miarę szybkiej.
Poradźcie od której strony wjechać do Albanii żeby drogi były ok?
- Serbia- Czarnogóra - Albania
- Serbia - Kosowo - Albania
- Serbia - Macedonia- Albania?
Z tego co wyczytałam to najgorsza doga jest od strony Czarnogóry ale może się mylę?

A przy okazji jak wasze wrażenia z południa Albanii?

Pani Lucynko,
Ja z rodziną w czerwcu 2014 byłem w Czarnogórze. Drogi w Czarnogórze są lepsze niż w Polsce. Przejechałem wzdłuż i wszerz. Ja obecnie dużo czytam o Albanii. Internauci napisali, że do Ksamil czy Sarandy najlepiej pojechać: Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia i Grecja. Odradzają przejazd przez Kosowo (ja nie pojadę). Należy uwzględnić olbrzymie zniszczenia po powodzi w Serbii. Na początku lipca była jeszcze nie w pełni oddana do użytku linia kolejowa Belgrad - Bar, a którą chciałem wrócić do W-wy.
Ja wybieram się do m. Himara (zrezygnowałem z Ksamil). Jedziemy trasą: łowacja, Węgry, Serbia, Macedonia - Ochryd i dalej przez: Struge, Qukes, Elbasan, Cerrik, Belsh, Kucove, BERAT dalej do Roskovec, a stad wybrzeżem albańskim do VLORE i dalej przez przełęcz liogara do Dhermi i HIMARE – około 300 km. (w Albanii)
MarekB

P. Marku dziękuję za odpowiedź. Muszę przemyśleć kwestię drogi, ale chciałam zaznaczyć ze zależy mi na drodze dosyć szybkiej. Jedziemy na motorze... Serbie już przejechałam 2 lata temu w drodze do Grecji i muszę przyznać że byłam bardzo bardzo pozytywnie zaskoczona jakością dróg oraz życzliwością ludzi (nocleg) a także cenami po drodze.



Wyślij zaproszenie do