Temat: prosze o pomoc

...dziękiMagdalena K. edytował(a) ten post dnia 05.10.10 o godzinie 23:45
Jakub Netza

Jakub Netza Graphic Designer /
Motion Designer,
Freelancer

Temat: prosze o pomoc

ponoć grafik jesteś to powinnaś wiedzieć ;). Musisz pokazać to zdjęcie, bo z Twojego opisu słabe mam wyobrażenie o co tak naprawdę chodzi...

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

no właśnie, zależy jakiego rodzaju sa te pasy... możesz spróbować przekonwertować zdjęcie na LAB i pobawić się kanałem A

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

to ja się podłącze pod temat i wołam o pomoc :-) jak w psd zrobić coś podobnego jak na zdjęciu poniżej ?

chodzi mi o niebiesko czerwony cień pod spodem ...


Obrazek
Asia Krawiec edytował(a) ten post dnia 10.10.10 o godzinie 20:46
Błażej K.

Błażej K. Zostaje na GL
Pozdrawiam.

Temat: prosze o pomoc

zaznacz obszar roboczy i zastosuj odpowiedni FX z ramki z Warstwami

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

byłabym wdzięczna gdybyś wytłumaczył mi to jak "zielonemu" :-)

edit : chodzi o zwykły cień ? np. w kolorze czerwonym ?Asia Krawiec edytował(a) ten post dnia 10.10.10 o godzinie 21:01
Błażej K.

Błażej K. Zostaje na GL
Pozdrawiam.

Temat: prosze o pomoc

Asia Krawiec:
byłabym wdzięczna gdybyś wytłumaczył mi to jak "zielonemu" :-)

edit : chodzi o zwykły cień ? np. w kolorze czerwonym ?Asia Krawiec edytował(a) ten post dnia 10.10.10 o godzinie 21:01

Dokładnie, tak , jednak wszystko można zrobić jak to się mawia na 1000 sposobów.

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

wiem, wiem :-) jak robię cień to wychodzi jeden kolor i jest zupełnie inaczej niż na tym zdjęciu ...
Piotr Ż.

Piotr Ż. Director of UX EMEA

Temat: prosze o pomoc

Asia Krawiec:
to ja się podłącze pod temat i wołam o pomoc :-) jak w psd zrobić coś podobnego jak na zdjęciu poniżej ?

chodzi mi o niebiesko czerwony cień pod spodem ...


ale zartujesz oczywiscie?

to nie jest zaden cien tylko zdjecie 3d - anaglif
poszukaj w neci ejak cos takiego zrobic majac 2 fotki zrobione z przesunieciem okolo 7cm
Błażej K.

Błażej K. Zostaje na GL
Pozdrawiam.

Temat: prosze o pomoc

Piotr Żebrowski:
Asia Krawiec:
to ja się podłącze pod temat i wołam o pomoc :-) jak w psd zrobić coś podobnego jak na zdjęciu poniżej ?

chodzi mi o niebiesko czerwony cień pod spodem ...


ale zartujesz oczywiscie?

to nie jest zaden cien tylko zdjecie 3d - anaglif
poszukaj w neci ejak cos takiego zrobic majac 2 fotki zrobione z przesunieciem okolo 7cm

Piotr no jest to 3D - Ale można zrobić co ala w podobie w PS.Błażej K. edytował(a) ten post dnia 10.10.10 o godzinie 21:17

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

Piotrze - nie jestem najwidoczniej takim znawcą PSD jak Ty ;-) dlatego zwyczajnie nazwałam to cieniem ... dlaczego miałabym od razu żartować ? Proszę o pomoc ot co.

edit: mimo wszystko dziękuję, poczytałam, ściągnęłam programik i działa :-)Asia Krawiec edytował(a) ten post dnia 10.10.10 o godzinie 21:43
Piotr Ż.

Piotr Ż. Director of UX EMEA

Temat: prosze o pomoc

Asia Krawiec:
Piotrze - nie jestem najwidoczniej takim znawcą PSD jak Ty ;-) dlatego zwyczajnie nazwałam to cieniem ... dlaczego miałabym od razu żartować ? Proszę o pomoc ot co.


E team nie trzeba być żadnym znawca:) - google nie wyzdychały jeszcze

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anaglif

np jedna z moich fotek w 3d

Obrazek


więcej testowych fotek - http://picasaweb.google.com/Piotr.zebrowski.uk/2010_03...

plik do oglądnięcia w PSD - http://zebrowski.art.pl/_i/piramida/DSC06069b.psd

smacznego :)Piotr Żebrowski edytował(a) ten post dnia 11.10.10 o godzinie 21:26

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

Edit: Chyba powinienem iść spać bo głupoty gadam :P

Mała uwaga tylko. Jest ileśtam standardowych zestawów kolorów dla anaglifów i konwencjonalnie lewe oko jest czerwone/różowe, czyli na obrazku to co jest poza punktem skupienia "odjeżdża" w prawo.
Co za tym idzie, żeby z miejsca oglądać zdjęcia Piotra trzeba założyć okulary "na lewo", zrobić sporego zeza, albo odczekać kilka chwil, aż się mózg przestawi(zacznie patrzeć lewym okiem jako prawym), ale potem można nie trafiać w klawisze ;)
Krzysztof Kawa edytował(a) ten post dnia 11.10.10 o godzinie 00:10

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

poradziłam sobie, dzięki :-)


Obrazek

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

i te, proszę o ocenę bo dopiero zaczynam z tym zabawę :-)


Obrazek



Obrazek
Piotr Ż.

Piotr Ż. Director of UX EMEA

Temat: prosze o pomoc

Asia Krawiec:
i te, proszę o ocenę bo dopiero zaczynam z tym zabawę :-)


udany start :)
potrenuj z prawdziwym 3d - zrób po dwie fotki :)

sa tez programy do wyciągania glebi z płaskiej fotki wiec możesz uzyskać nie tylko wycinanki ale tez ładne krzywizny

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

Komuno golednline' owa, sprawa jest.
Mam .jpg' a z czarnym kluczem wiolinowym i chciałbym zamienić go na raster. Kombinuję z filtrami, ale ni cholery nie wychodzi. Ktoś coś gdzieś kiedyś próbował działać w tym kierunku? Bo krew mnie zalewa, a nie lubię zostawiać rzeczy niedokończonych.
Kwestia numer dwa- Znajomy potrzebuje proste logo w wektorach. Dotychczas trochę dłubałem w Corelu, ale nie na tyle, żeby logo machnąć. Rzecz będzie w gruncie rzeczy dość prosta, dwa wyrazy, bez gradientów, może prosty obiekt ( myślałem też nad efektem rastra, ale patrz powyżej.). Czy ma sens machnięcie tego w PS, by potem strasować w Illustratorze, lub Corelu? Czy od razu dać sobie spokój, poduczyć się i wtedy zawracać dupę?
Agata Wawryniuk

Agata Wawryniuk Graphic designer

Temat: prosze o pomoc

Jak będziesz zamieniał rastrowy plik na wektorowy tracowaniem (czyli zamienianiem na wektory) to krawądzie nie będą do końca równe. Takie rzeczy musisz robić od razu na wektorach. Nie pamiętam jak się robiło rastry... ale chyba jak sie ustawi filtr color halftone na jeden kolor i potraktujesz tym coś lekko rozmytego to tak ci wyjdzie.

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

Maciej Radoń:
Komuno golednline' owa, sprawa jest.
Mam .jpg' a z czarnym kluczem wiolinowym i chciałbym zamienić go na raster. Kombinuję z filtrami, ale ni cholery nie wychodzi. Ktoś coś gdzieś kiedyś próbował działać w tym kierunku? Bo krew mnie zalewa, a nie lubię zostawiać rzeczy niedokończonych.
Kwestia numer dwa- Znajomy potrzebuje proste logo w wektorach. Dotychczas trochę dłubałem w Corelu, ale nie na tyle, żeby logo machnąć. Rzecz będzie w gruncie rzeczy dość prosta, dwa wyrazy, bez gradientów, może prosty obiekt ( myślałem też nad efektem rastra, ale patrz powyżej.). Czy ma sens machnięcie tego w PS, by potem strasować w Illustratorze, lub Corelu? Czy od razu dać sobie spokój, poduczyć się i wtedy zawracać dupę?
Jak się zabierasz za logo, pamiętaj o jednym
Logo ma komunikować, ma wyrażać ideę przewodnią, ma być clue posiadacza.
Jeżeli logo ma być tylko ładnym obrazkiem, lepiej, żeby było BEZ LOGO
Bo na pewnym etapie można doskonale funkcjonować BEZ LOGOPaweł Uniejewski edytował(a) ten post dnia 26.02.11 o godzinie 13:56

konto usunięte

Temat: prosze o pomoc

Paweł Uniejewski:
Maciej Radoń:
Komuno golednline' owa, sprawa jest.
Mam .jpg' a z czarnym kluczem wiolinowym i chciałbym zamienić go na raster. Kombinuję z filtrami, ale ni cholery nie wychodzi. Ktoś coś gdzieś kiedyś próbował działać w tym kierunku? Bo krew mnie zalewa, a nie lubię zostawiać rzeczy niedokończonych.
Kwestia numer dwa- Znajomy potrzebuje proste logo w wektorach. Dotychczas trochę dłubałem w Corelu, ale nie na tyle, żeby logo machnąć. Rzecz będzie w gruncie rzeczy dość prosta, dwa wyrazy, bez gradientów, może prosty obiekt ( myślałem też nad efektem rastra, ale patrz powyżej.). Czy ma sens machnięcie tego w PS, by potem strasować w Illustratorze, lub Corelu? Czy od razu dać sobie spokój, poduczyć się i wtedy zawracać dupę?
Jak się zabierasz za logo, pamiętaj o jednym
Logo ma komunikować, ma wyrażać ideę przewodnią, ma być clue posiadacza.
Jeżeli logo ma być tylko ładnym obrazkiem, lepiej, żeby było BEZ LOGO
Bo na pewnym etapie można doskonale funkcjonować BEZ LOGOPaweł Uniejewski edytował(a) ten post dnia 26.02.11 o godzinie 13:56

Spokojnie, mam tego całkowitą świadomość ( się czyta, się dokształca, niestety na razie na własną rękę tylko.), jak i tego, że jestem zwykłym amatorem.

Następna dyskusja:

srgb zmienia kolory - prosz...




Wyślij zaproszenie do