konto usunięte

Temat: Założeń kilka forum SQL Server

Zakłądając tę grupę moim celem było, żeby to było miejsce na GL, w którym będzie można popisać o SQL Server. Na początku trenowałem różne ustawienia grupy, np. 'żeby mieć dostęp do grupy trzeba dołączyć' lub 'założyciel zatwierdza nowych członków'. Opcje te moim zdaniem są bardzo niedobre dla grupy tego typu, więc już tego od dawna nie ma :-)

Założeń kilka
Otwartość grupy.
Tak żeby każdy mógł wejść i zobaczyć, czy warto tu zaglądać, zostać, czy poszukać potrzebnych informacji. Żeby można było wyszukiwać z wbudowanej wyszukiwarki jak również z poziomu zewnętrznych wyszukiwarek.

Porządek na forum.
Utopia. Utrudnianie sobie i innym życia. Zniechęcacz.

Spam.
Nie lubię, tak jak i Wy. W sumie regulamin też zabraniał (raz czytałem, nie śledzę na bieżąco). Jak się pojawia to staram się jak tu jestem (rzadko) kasować.

Założyciel grupy a członkowie.
Moja zasada: założyciel tylko założył grupę. Jako pierwszy wpadł na ten pomysł. Grupa jest dla uczestników, autorów wątków i postów, nie dla założyciela. To tak dla jasności :-)

Grupy o podobnej tematyce.
Rozpraszają wiedzę w kilka miejsc. Jak zakładałem tę grupę nie było podobnej, sprawdziłem, teraz też nie ma. To dobrze, chcę śledzić treści z danego zakresu, to zapisuję się do jednej grupu a nie do kilku.

Moderatorzy - zmiany.
Kiedyś zapytałem kilku znajomych, czy chcieli by być moderatorami. Zgodzili się, byli do dziś. Dziś pousuwałem te uprawnienia. Z jednej strony nieładnie tak bez informacji (możecie Panowie na mnie powiesić psy), z drugiej na tej grupie moderacja nie jest wykorzystywana poza sporadycznymi przypadkami, a z trzecież to byli znajomi.

Moderacja - czy potrzebna?
Czy na tej grupie jest potrzebna moderacja? Jeśli uważacie że tak i chcecie być moderatorami dajcie znać (tu albo wiadomością, bez znaczenia). Masz pomysł na siebie jako moderatora i uważasz że jest to potrzebne - to masz. Tak jak wspomniałem wcześniej, grupa jest dla Was.

Spotkania - dodawanie
Dziś usuwająć spam wszedłem w ustawienia i od razu zmieniłem opcję, która pozwala na dodawanie spotkań na taką, żeby wszyscy mogli dodawać spotkania, nie tylko moderatorzy. Pewnie dlatego nie było spotkań :-/

Pomysły na grupę.
Grupa powinna zawierać dobre treści a nie dużo treści czy ładne treści. Sztuczny ruch nie sprawi, że ta grupa będzie lepsza. Jeśli masz pomysł co tu można zmienić - nie wahaj się i daj znać.

To tyle. Wszelkie komentarze mile widziane.

konto usunięte

Temat: Założeń kilka forum SQL Server

nic dodać nic ująć

Następna dyskusja:

Eksperckie szkolenia z SQL ...




Wyślij zaproszenie do