Radek Rzążewski

Radek Rzążewski Właściciel, ARCHE

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Proponuję przyczepić na górze wątek o dobrych wydaniach papierowych czyli czemu warto przyjrzeć się z bliska (zakupić i poczytać).

Można by także poruszać dyskusje czy ktoś może zaopiniować daną pozycję.

To ja zacznę ;)
Czy ktoś miał w rękach tę oto książkę: http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/kontrola-i-audy... ?
Sławomir G.

Sławomir G. Inspektor Ochrony
Danych (DPO), Prezes
Stowarzyszenia,
wy...

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Radku,
wskazanej przez Ciebie pozycji nie znam, ale za to miałem okazję i nawet jestem w posiadaniu książki http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/zabezpieczenie-...
Generalnie mogę polecić, wiedza skondensowana w jednym miejscu itp. Jednak generalnie uważam, że nieco za dużo Presscom sobie życzy za swoje publikacje... no ale z drugiej strony - dobra wiedza kosztuje... ;)Sławomir G. edytował(a) ten post dnia 22.01.10 o godzinie 21:13
Wojciech Rafał Wiewiórowski

Wojciech Rafał Wiewiórowski Zastępca
Europejskiego
Inspektora Ochrony
Danych i Adiunk...

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Pozycja bardzo dobra. Jest to bardziej praktyczna wersja ksiazki habilitacyjnej Fajgielskiego. Autor jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce naukowców zajmujących się ochroną danych osobowych. Jego podstawowa bibliografia robi wrazenie:

Barta J., Fajgielski P., Markiewicz R., Ochrona danych osobowych. Komentarz, Lex WoltersKluwer 2007 [KOMENTARZ]
Fajgielski P. [red.:] Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia, Wyd. KUL 2008 [ZBIÓR ARTYKUŁÓW]
Fajgielski P. Elektroniczny rejestr zbiorów danych osobowych, „Elektroniczna Administracja” 2007/2 [ARTYKUŁ]
Fajgielski P., Informacja w administracji publicynej. Prawne aspekty gromadzenia, udostępniania i ochrony, Presscom 2008 [MONOGRAFIA] !!!
Fajgielski P., Internet dla prawników. Mały przewodnik, Verba 1999 [PORADNIK]
Fajgielski P., Kontrola i audyt przetwarzania danych osobowych, Presscom, Wrocław 2009, ss. ??? [MONOGRAFIA]
Fajgielski P., Kontrola przetwarzania danych osobowych. Studium teoretyczno-prawne, Wyd. KUL, Lublin 2008, ss. 344 [MONOGRAFIA]
Fajgielski P., Listy gończe w Internecie [w:] Zasępa T. , R. Chmura [red.:] Internet - fenomen społeczeństwa informacyjnego, Edycja Świętego Pawła 2001 [ARTYKUŁ W ZBIORZE]
Fajgielski P., Obowiązki związane z zabezpieczeniem danych osobowych [w:] Fajgielski P. [red.:] Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia, Wyd. KUL 2008 [ARTYKUŁ W ZBIORZE]
Fajgielski P., Ochrona danych osobowych w Internecie - zarys problematyki [w:] Skubisz R., Cwalina W., Zasępa T. [red.:] Internet 2000. Prawo - ekonomia - kultura, Verba 2000 [ARTYKUŁ W ZBIORZE]
Fajgielski P., Ochrona danych osobowych w telekomunikacji - aspekty prawne, Lubelskie Towarzystwo Naukowe 2003 [MONOGRAFIA] !!!
Fajgielski P., Ochrona konsumenta w transakcjach internetowych - zagadnienia wybrane, „Studia Prawnicze” KUL” 2008/4/25 -34 [ARTYKUŁ]
Fajgielski P., Wybrane zagadnienia z zakresu ochrony informacji w telekomunikacji (część I), „Biuletyn Ochrona Informacji” 2002/3 [ARTYKUŁ]
Fajgielski P., Wybrane zagadnienia z zakresu ochrony informacji w telekomunikacji (część II), „Biuletyn Ochrona Informacji” 2002/4 [ARTYKUŁ]
Fajgielski P., Zasady ogólne przetwarzania i ochrony danych osobowych [w:] Goździewicz G., Szabłowska M.[red.] Prawna ochrona danych osobowych w Polsce na tle europejskich standardów. X-lecie polskiej ustawy o ochronie danych osobowych, TNOiK 2008, s. 17-26 [ARTYKUŁ W ZBIORZE]

konto usunięte

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Radek Rzążewski:
Proponuję przyczepić na górze
Zrobione
Czy ktoś miał w rękach tę oto książkę: http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/kontrola-i-audy... ?
Właśnie zamówiłem, może za jakiś czas napisze co nieco na jej temat :)
Sławomir G.:
Radku,
wskazanej przez Ciebie pozycji nie znam, ale za to miałem okazję i nawet jestem w posiadaniu książki http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/zabezpieczenie-...
Też mogę polecić, szczególnie osobom rozpoczynającymi swoją przygodę z UODO. Materiały z CD chyba najbardziej się przydadzą ;)Wojciech Kogut edytował(a) ten post dnia 23.01.10 o godzinie 09:30
Sławomir G.

Sławomir G. Inspektor Ochrony
Danych (DPO), Prezes
Stowarzyszenia,
wy...

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

O tak, materiały na CD są faktycznie niezwykle przydatne :)
Robert Marciniak

Robert Marciniak ABI, kierownik
projektu,
administrator baz
danych, admini...

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Ja korzystałem z publikacji wydawnictwa Forum (chyba z Poznania)
Na bieżąco uaktualniają swą publikację.
Do tanich nie należy.

konto usunięte

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Słuchajcie, a czy ktoś jest w stanie polecić mi jakieś ciekawe książki dotyczące informacji niejawnych? Poklikałem trochę w google ale na nic konkretnego nie trafiłem poza komentarzem, który jest już niedostępny na rynku.

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Mam dublujące się materiały ze szkolenia, mogą posłużyć za przewodnik do ustawy o ochronie inf. niejawnych. Skrótowe, ale mogą być pomocne. Mogę przesłać.

konto usunięte

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Anna Krakowiak:
Mam dublujące się materiały ze szkolenia, mogą posłużyć za przewodnik do ustawy o ochronie inf. niejawnych. Skrótowe, ale mogą być pomocne. Mogę przesłać.

A to bardzo chętnie. Podać maila/adres na PW?

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

to może adres służbowy na moją skrzynkę poproszę, gdyż materiał jest papierowy...
Sławomir G.

Sławomir G. Inspektor Ochrony
Danych (DPO), Prezes
Stowarzyszenia,
wy...

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Wojciech Kogut:
Czy ktoś miał w rękach tę oto książkę: http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/kontrola-i-audy... ?
Właśnie zamówiłem, może za jakiś czas napisze co nieco na jej temat :)

Wojtku, czy jesteś w stanie już coś powiedzieć na temat tej publikacji?
Jestem zainteresowany kupnem i waham się ;)

konto usunięte

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Sławomir G.:
Wojciech Kogut:
Czy ktoś miał w rękach tę oto książkę: http://www.itwadministracji.pl/ksiazki/kontrola-i-audy... ?
Właśnie zamówiłem, może za jakiś czas napisze co nieco na jej temat :)

Wojtku, czy jesteś w stanie już coś powiedzieć na temat tej publikacji?
Jestem zainteresowany kupnem i waham się ;)

Niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć na jej temat. Nie miałem okazji jej przeczytać, tylko przeglądnąłem na szybko. Moge Ci ją taniej odsprzedać, stan sklepowy :)

'Zabezpieczenie danych osobowych' A. Drozda też mam na handel w stanie idealnym. Obydwie oczywiście z CD.
Piotr Kirpsza

Piotr Kirpsza Informatyk w
urzędzie miejskim
czyli człowiek -
orkiestra.

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Chcę sobie sprawić własny egzemplarz komentarza do UODO. W służbowych, współdzielonych znikają moje zakładki. :)
Czy macie Państwo informacje o przygotowywanych ewentualnie nowych wydaniach np. w związku z nowelizacją?
Ewelina O.

Ewelina O. Studentka

Temat: Książki, czasopisma, gazety i inne wydania papierowe

Polecam 2. numer Business Security Magazine, który jest już w sprzadaży!
Tematem numeru jest kwestia EURO 2012! Warto zapoznać się z artykułami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas imprez masowych, ochrony VIP czy organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożne. 2. numer zawiera ciekawe wywiady z szefami projektu Bezpieczeństwo UEFA EURO 2008. Oczywiście nie zabraknie artykułów na temat bezpieczeństwa w firmie, CSR czy sieci Wi-Fi.

Więcej informacji na http://bsmagazine.pl.



Wyślij zaproszenie do