Emil S.

Emil S. Król, poszukiwacz
przygod, dawca...

Temat: Emigracja do Szwecji

z ta samodzielnoscia Svenssonek:
kiedys bylem u kumpla /typowy Viking/, siedzimy sobie pod parasolem popijajac kawe, a jego kobieta wymienia kolo przy aucie. Gdy zapytalem, czemu jej nie pomoze uslyszalem: "Jej auto, jej kolo, jej problem..."

Nawiazujac jeszcze do Tajek - widzac oblesnego Svenssona pod 70-siatke z ok. 30-letnia Tajka jakos trudno mi wyobrazic sobie, ze to nie jest po prostu swoisty "uklad"...

konto usunięte

Temat: Emigracja do Szwecji

Emil S.:
Co do "importu" tajskich zon to obecnie cala procedura zajmuje okolo roku od wziecia uznanego w Tajlandii slubu - szwedzki maz musi przedstawic mase kwitow, by mogl zone wywiezc. Tam? tzn w Tajlandii czy w Szwecji?

No nie mowmy o blokowiskach, bo te z zasady sa anonimowe i wielu nie zna sasiada zza sciany - mialem na mysli bardziej osiedlowo-domkowe sasiedztwo.

Mnie te restrykcje wcale by nie dziwily, patrzac na ilosc Tajek, jakie zyja w slumsach, utrzymuja sie z prostytucji albo padaja ofiara handlu zywym towarem i probuja z tego za wszelka cene uciec. Tajlandia zyje z turystow, ktorzy, w sporej czesci, pzyjezdzaja tu na seks. Im wiecej kobiet zniknie z kraju, tym mniejsza podaz uslug i mniej 'ulozonych' niewolnic dla lokalnych mezczyzn.
Azja zaczyna miec problem z niedoborem kobiet i probuja ujajac te zyjace na sile, by nie uciekly. Chinczycy kupuja zony z Wietnamu, w Indiach dochodzi do dzielenia sie jedna kobieta przez kilku braci...

konto usunięte

Temat: Emigracja do Szwecji

Emil S.:
Nawiazujac jeszcze do Tajek - widzac oblesnego Svenssona pod
70-siatke z ok. 30-letnia Tajka jakos trudno mi wyobrazic sobie, ze to nie jest po prostu swoisty "uklad"...

Tak pewnie jest, ale dla niej i tak jest korzystniej, niz trafic do burdelu u siebie w kraju. Chociaz na to juz za stara, bo tam 'pracuja' juz pieciolatki.
W Szwecji problem sie zaczyna, gdy Tajka nie ma praw do emerytury, a jej malzonek poszedl na tamten swiat.

Zasadniczo, gdybym byla Azjatka w sytuacji bez wyjscia i miala wybierac, kto ma mnie macac, wybralabym jednego starszego goscia, ktory niewiele juz moze, zamiast dziesiatek wulgarnych i agresywnych klientow.

konto usunięte

Temat: Emigracja do Szwecji

Magdalena C.:
Widze, Piotr, ze jestes zdeterminowany. Gratuluje. Motywacja przy ucieczce 'od' jest czesto mocniejsza, niz przy ucieczce 'do'. Uciekasz od czegos, co Cie przytlacza i widzisz zielen po drugiej stronie siatki.
Negatywne opinie na niektore szwedzkie kwestie nie biora sie stad, ze my 'ze Szwecji' chcemy obrzydzic i zniechecic innych do wyjazdu. Zwyczajnie, pokazujemy te zielen trawy z naszej strony.
Kiedys, 8 lat temu, gdy zaczelam swoj romans ze Szwecja, towarzyszyl mi hurra-optymizm i przeswiadczenie, ze dotknelam stop Pana Boga. Bo tu czysto, na czas, poukladane, lzejsze relacje, wiecej ogonego szacunku dla ludzkosci, zwierzat i regul. Te ocene uwazam nadal za aktualna. Jednak inaczej sie widzi Szwecje z perspektywy 3-miesiecznych wyjazdow, a inaczej, gdy czlowiek sie tu zakotwicza i musi radzic caly rok. To nie sa wakacje ani praca sezonowa.

Chcesz, probuj. Jednak radzilabym Tobie poczytac opinie tubylcow, nie ku przestrodze, tylko po to, bys sobie oszczedzil pewnych bledow i zaoszczedzil troche czasu oraz przygotowal sie mentalnie i psychicznie na to, ze zycie imigranta w Szwecji to droga pod gorke. Na gorke sie wdrapiesz, ale bedzie Cie to sporo kosztowalo. I jescze sie powtorze: SZUKAJ KONTAKTOW ZAWODOWYCH juz w Polsce zawczasu, bo tu z pozycji obcokrajowca i to nie Nordyka bardzo trudno cos sensownego znalezc na poczatek. A i mozna sie naciac - na 'pomocnych' rodakach.

Magdo zgadzam się, że na pewno Wy-osoby mieszkające w Szwecji wiecie o niej dużo więcej niż ja. Z tym się nie będę spierał. Zabawy psychologiczne czy uciekam "od" czegoś czy "do" czegoś zostawmy :)
Jak już pisałem negatywne opinie zawsze są i będą i każdyn miejscu w którym się mieszka. Żadne miejsce na świecie nie jest idealnym rajem.
Życie emigranta w żadnym kraju nie jest łatwe czy to będzie Szwecja, Anglia, Irlandia czy Tajwan. Sądzę, że w każdym kraju emigrantowi jest ciężko na początku. Jednym się udaje innym nie.
Ostatnio czytałem artykuł polaka, który kilka lat temu wyemigrował do Irlandii. Napisał on pewne zdanie, które bardzo mi się podobał, brzmiało mniej więcej "Emigracja to zawsze skok na główkę do zimnej wody. a zanim wypłyniesz na powierzchnię jaja Ci zamarzną..."

Kiedy bywałem w Szwecji u pewnej osoby na tyle na ile mogłem rozmawiałem z polakami mieszkającymi tam od lat, obserwowałem jak wygląda ich życie i z czym się muszą zmagać. Będąc tutaj również czytam dużo wypowiedzi na forum właśnie po to żeby się przygotować, nauczyć czegoś od Was bo wasza wiedza jest na pewno niezwykle przydatna.

Tak już mam, że jestem potwornie uparty i zawsze doprowadzam do końca to co zaczynam. Jak będzie z emigracją czas pokaże.
Uznałem, że nie ma sensu wyjeżdżać do Szwecji w ciemno z jednego prostego powodu - zbankrutuje jeśli szybko nie znajdę pracy :) Dlatego będę szukał kontaktów zawodowych jeszcz tutaj będąc w Polsce. Jeśli uda mi się coś znaleźć to wtedy dopiero zapadnie decyzja o wyjeździe.
Wlodzimierz G.

Wlodzimierz G. Information
Developer,
Copywriter, SaaS
Technical Writer,...

Temat: Emigracja do Szwecji

Emil S.:
Co do "importu" tajskich zon to obecnie cala procedura zajmuje okolo roku od wziecia uznanego w Tajlandii slubu - szwedzki maz musi przedstawic mase kwitow, by mogl zone wywiezc. Tam? tzn w Tajlandii czy w Szwecji?

No nie mowmy o blokowiskach, bo te z zasady sa anonimowe i wielu nie zna sasiada zza sciany - mialem na mysli bardziej osiedlowo-domkowe sasiedztwo.

Yap, 2 lata temu przyjechała do mnie koleżanka z Tajlandii, nie musiała być przez nikogo importowana, żeby kupić sobie bilet i przyjechać na te 2 tygodnie, choć fakt, że mieszkałem wtedy w pięknej Pradze i element turystyczny w tym był :) Tak czy owak jedyna rzecz potrzebna, oprócz normalnych formalności, to kontrakt przedmałżeński, który jest obowiązkowy. Nie wiem co tam wymyślili dla Szwedów, ale ponieważ nie jestem Szwedem to mnie to nie ciekawiło :)

Co do domków, to właśnie jest cecha wsi i małych miasteczek. W dużych miastach brakuje ziemi, aby stawiać domki.
Wlodzimierz G.

Wlodzimierz G. Information
Developer,
Copywriter, SaaS
Technical Writer,...

Temat: Emigracja do Szwecji

Emil S.:
z ta samodzielnoscia Svenssonek:
kiedys bylem u kumpla /typowy Viking/, siedzimy sobie pod parasolem popijajac kawe, a jego kobieta wymienia kolo przy aucie. Gdy zapytalem, czemu jej nie pomoze uslyszalem: "Jej auto, jej kolo, jej problem..."

Nawiazujac jeszcze do Tajek - widzac oblesnego Svenssona pod 70-siatke z ok. 30-letnia Tajka jakos trudno mi wyobrazic sobie, ze to nie jest po prostu swoisty "uklad"...

U mnie na uniwerku była 25-letnia Polka i 60-letni Duńczyk, notabene wykładowca. Też nie wiedziałem, co o tym sądzić.

konto usunięte

Temat: Emigracja do Szwecji

Wlodzimierz G.:
U mnie na uniwerku była 25-letnia Polka i 60-letni Duńczyk,
notabene wykładowca. Też nie wiedziałem, co o tym sądzić.

Moze wyznaje ona te sama zasade, co ja: oby partner nie byl starszy od mojego ojca ;)...

Znam z uczelni jedna pare, ktora sie z tym nie obnosi, ale kazdy wie i nikogo to nie razi ;). Ona wtedy miala 30-pare, on ok. 60-kilku. Co ciekawe, mieli bardzo duzo wspolnego, wiele zainteresowan,oboje aktywni sportowo. Babka nie z gatunku kobiet kanapowych, a panu niezbyt predko do cieplego fotela. Bardzo lubilam te wykladowczynie za rzeczowosc i naturalna zyczliwosc, a profesora za naturalny urok, cieplo, inteligencje i za to, ze nikt nie zasypial na wykladach.

konto usunięte

Temat: Emigracja do Szwecji

Witam,
a ja szukam chętnych osób, które są już zdecydowane na wyjazd i tak jak ja szukają współtowarzyszy ..( razem będzie łatwiej - tak mi się wydaje przynajmniej), z zaklimatyzowaniem się , znalezieniem pracy, mieszkania itp .

Planuję wyjazd marzec 2013 jeśli są osoby zainteresowane proszę o kontakt na priw.
Pozdrawiam

Mańka :)
Ewa Beata Badeńska

Ewa Beata Badeńska Broker nieruchomości

Temat: Emigracja do Szwecji

jak prowadzi sie wlasny biznes w Szwecji chodzi mi konkretnie o remonty mieszkan i sprzedaz nieruchomosci....?



Wyślij zaproszenie do