Wojtek Rogański

Wojtek Rogański Prezes Zarządu,
Grupa Marketingowa
TAI

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Z jakich dostawców informacji/serwisów w zakresie monitoringu zamówień publicznych korzystacie? Jakie są ich zalety i wady? Chetnie poznam opinie na ten temat. Zapraszam do dyskusji na forum.
Jakub Jóźwiak

Jakub Jóźwiak After Sales Manager

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Ja, jak dotychczas korzystam z usług :) a raczej pomocy przyjaciela - on się na tym zna ;) - jeśli chcesz, skontaktuję Cię z nim :)

konto usunięte

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

U nas w firmie korzysta sie z usług firmy Microtech SA - na stronie http://bizzone.pl (wcześniej http://owg.pl) przedstawiane są przetargi i inwestycje.

Raz na tydzień otrzymujemy maila z raportem nowych przetargów dotyczących naszej branży. W mailu są załączone linki do konkretnych przetargów gdzie mozna doczytać szczegóły.
Duża wygoda i spokój że czegoś się nie przegapi :)
Wada - mail wysyłany jest tylko na jeden adres i trzeba go potem rozsyłać , co w przypadku naszej firmy jest utrudnieniem gdyż mamy sieć oddziałów w całej Polsce.
O ile mi wiadomo takich serwisów powstało wiele i czas je porównać :)
Renata  Kaczyńska-Maciej owska

Renata
Kaczyńska-Maciej
owska
Dyrektor
Zarządzający,
właściciel,
trener-konsultant
HR, ...

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Ja korzystam z serwisu Biznes Polska - otrzymuję go na kilka e-maili, które podałam dostawcy usługi. Jestem raczej zadowolona.
Wojtek Rogański

Wojtek Rogański Prezes Zarządu,
Grupa Marketingowa
TAI

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

A czy porównujecie jakośc działania serwisów dostarczających przetargi? Ilość zamówień w Waszej branży, szybkośc dostarczenia informacji? Wiem z doświadczenia, że jest to bardzo istotne, szczególnie kiedy tych zamówień w okreslonym okresie nie jest dużo i każde "przegapiony" przetarg może okazać poważną stratę dla Waszej firmy.
Katarzyna L.

Katarzyna L. Dyrektor ds.
marketingu,
Energopomiar

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Korzystam z raportów dostarczanych przez Bizzone (dawniej owg.pl). Testowałam kilka konkurencyjnych serwisów, ale przyzwyczaiłam się już do ich sposobu prezentacji ogłoszeń (notabene niedawno zmienili szatę graficzną na nowocześniejszą). Pozytywnie oceniam ich podejście do klienta - dwa razy prawie książkowo poradzili sobie z reklamacją (m.in. zły wynik przypisany do przetargu). Jakość serwisu oceniam przede wszystkim wg czasu, jaki upływa od publikacji ogłoszenia w prasie lub internecie do momentu, kiedy pojawi się ono w newsletterze. Jest coraz lepiej, choć nietrudno zauwazyć, żr dostęp do ogłoszeń o postępowaniach przetargowych też jest coraz łatwiejszy.
Wojtek Rogański

Wojtek Rogański Prezes Zarządu,
Grupa Marketingowa
TAI

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Katarzyna L.:Korzystam z raportów dostarczanych przez Bizzone (dawniej owg.pl). Testowałam kilka konkurencyjnych serwisów, ale przyzwyczaiłam się już do ich sposobu prezentacji ogłoszeń (notabene niedawno zmienili szatę graficzną na nowocześniejszą). Pozytywnie oceniam ich podejście do klienta - dwa razy prawie książkowo poradzili sobie z reklamacją (m.in. zły wynik przypisany do przetargu). Jakość serwisu oceniam przede wszystkim wg czasu, jaki upływa od publikacji ogłoszenia w prasie lub internecie do momentu, kiedy pojawi się ono w newsletterze. Jest coraz lepiej, choć nietrudno zauwazyć, żr dostęp do ogłoszeń o postępowaniach przetargowych też jest coraz łatwiejszy.

A testowałaś kiedyś serwis PressInfo.pl - moim zdaniem zdecydowanie pełniejsza baza zamówień i elastyczniejszy wybór formy przekazu. Poza tym sam maczałem w tym palce;-)
Katarzyna L.

Katarzyna L. Dyrektor ds.
marketingu,
Energopomiar

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Wojtek R.:
[author]
A testowałaś kiedyś serwis PressInfo.pl - moim zdaniem zdecydowanie pełniejsza baza zamówień i elastyczniejszy wybór formy przekazu. Poza tym sam maczałem w tym palce;-)


Nie testowałam, bo wcześniej nie dotarła do mnie oferta tego serwisu. Cóż, nie jesteś obiektywny rekomendując Pressinfo, ale mogłabym spróbować ;-)
Nazwa serwisu sugeruje monitoring prasy, a nie przetargów. Wizualnie wygląda nieźle.
Wojtek Rogański

Wojtek Rogański Prezes Zarządu,
Grupa Marketingowa
TAI

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

W jakimś sensie jestem obiektywny - testowałem i porównywałem oba serwisy;-) Oczywiście żartuję. Ale gdybyś Ty lub ktokolwiek z forumowiczów chciał wypróbować bezpłatnie Pressinfo - zapraszam. Dam bezpłatny dostęp do pełnej wersji. A co do monitoringu mediów - tą usługą też się zajmujemy, Pressinfo "wyrosło" z usług monitoringu mediów w czasach, kiedy nie było obowiązku publikowania zamówień w sieci.
Robert Grzesik

Robert Grzesik Dyrektor Oddziału
Katowice, LOGAN
Meble biurowe

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Wojtek R.:W jakimś sensie jestem obiektywny - testowałem i porównywałem oba serwisy;-) Oczywiście żartuję. Ale gdybyś Ty lub ktokolwiek z forumowiczów chciał wypróbować bezpłatnie Pressinfo - zapraszam. Dam bezpłatny dostęp do pełnej wersji. A co do monitoringu mediów - tą usługą też się zajmujemy, Pressinfo "wyrosło" z usług monitoringu mediów w czasach, kiedy nie było obowiązku publikowania zamówień w sieci.


No ceny nie są najniższe, ale jeśli jest możliwość wypróbowania - to jestem zainteresowany
Maciej Ż.

Maciej Ż. Meble biurowe jako
skuteczne narzędzie
pracy:
www.optymal...

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Niestety, wobec zmiany Ustawy o Zamówieniach publicznych, która zaowocowała możliwością skrócenia czasu między ogłoszeniem o Zamówieniu a terminem składania oferty do jednego tygodnia, opóźnienie rzędu 2-3 dni w dostarczeniu informacji o takim przetargu powoduje, że staje się ona bezużyteczna. A tak niestety często się zdarzało zarówno owg jak i innym dostawcom.
Wojtek Rogański

Wojtek Rogański Prezes Zarządu,
Grupa Marketingowa
TAI

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

To prawda. Oczywiście będąc potencjalnym uczestnikiem zamówienia można "zyskać na czasie" budując procesury i systemy szybkiego prztygotowywania oferty, ale w niektórych branżach to po prostu niemożliwe.

konto usunięte

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Ja też jestem za pressinfo,
zwłaszcza, ze mają różne ciekawe oferty -
np. można samemu szczegółowo określić zakres informacji,
jakie nas interesują, czego nie daje nam żadna wyszukiwarka.
Jaka to oszczędność czasu jak nie trzeba wszystkiego czytać,
bo ktoś to robi za mnie;)
Karolina Sagan

Karolina Sagan Zbyt mało wiem by
być niekompetentnym

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Ja natomiast znajduję się na etapie poszukiwania odpowiedniego serwisu. Proszę o jakieś rekomendacje.
Magda L.

Magda L. specjalista ds.
zamówień publicznych

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Biznes polska - wybróbowalam już chyba wszystkie z polecanych wyzej , ale ten jest najlepszy.Magda L. edytował(a) ten post dnia 02.07.12 o godzinie 19:51
Rafał Bakalarz

Rafał Bakalarz Dyrektor ds. Rozwoju
Sprzedaży Netia S.A.

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

My korzystamy z bizzone.pl
Generalnie jest ok, można zdefiniować filtry na kilka sposóbów, informacje dostępne w mailu ok 19.00 wieczorem + stały dostęp online. Kiedyś były RSSy ale chyba wyłączyli. Jedyny minus to to że w pewnym momencie zabrali prawo samodzielnej zmiany w filtrach, teraz trzeba to do nich zgłosić i od ręki zmieniają.

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

usuniętoBarbara R. edytował(a) ten post dnia 28.07.12 o godzinie 02:11

Temat: Krajowe serwisy moniotorujące przetargi.

Ja właśnie jestem na etapie testowania kilku portali. Dotychczas korzystałam z biznes-polska, oferty-biznesowe (DTK), oferent, kompas inwestycji.
Aktualnie testuję bizzone, money, pressinfo oraz przetargi info - po jednym dniu mogę napisać, chociaż wiem, że to nie będzie opinia miarodajna, że najrzetelniej wyszukuje pressinfo. Zauważyłam, że wyszukują postępowania, które nie ukazują się w innych bazach. Poza tym fajnie podane, z podziałem na tematykę.
Jeśli chodzi o biznes-polska, to niestety mocno się popsuł.

Następna dyskusja:

Gdzie - przetargi komercyjn...




Wyślij zaproszenie do