Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Chciałbym, żeby w tym wątku pojawiały się tytuły książek na temat inwestowania i tradingu wraz z krótkimi rzeczowymi recenzjami.

Mam na mysli głównie opracowania podejmujące takie tematy jak metody analizy technicznej i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym. Książki dotyczące psychologii inwestowania umieszczajmy w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, kiedy są wybitne.

Mając na uwadzę dynamiczny rozwój instrumentów finansowych w ostatnich latach ale przede wszytskim możliwości technologicznych w sferze szybkości dostępu do informacj oraz narzędzi do analizy wykresów, mam nadzieję, że większość z umieszczanch tu tytułów będzie z XXI wieku;)

Proszę o tytuły specjalistyczne, dlatego zdaję sobie sprawę, że częśc z nich może być trudnodostępna w naszym kraju dlatego też zachęcam do przekazywania sobie wersji elektronicznych albo namiarów na wersje tradycyjne.

Pozdrawiam
Mariusz S.

Mariusz S. IT Infrastructure
Administrator,
Teradata Poland

Temat: Specjalistyczna lektura

Tomasz Jegier:
Chciałbym, żeby w tym wątku pojawiały się tytuły książek na temat inwestowania i tradingu wraz z krótkimi rzeczowymi recenzjami.

Mam na mysli głównie opracowania podejmujące takie tematy jak metody analizy technicznej i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym. Książki dotyczące psychologii inwestowania umieszczajmy w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, kiedy są wybitne.

Pozdrawiam

Zawód Inwestor* tylko trzeba przeczytać kilka razy ;))) aby zrozumieć..

Pozdrawiam
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Bloomberg Press w serii Market Essentials wydał książkę autorstwa Constance Brown pt. "Fibonacci Analysis".

Jest to pierwsze opracownanie, które w sposób tak zaawansowany podejmuje temat ciągu Fibonacciego w Analizie Technicznej rynków kapitałowych.

Cena ok. 25$, wydana 2008r.

Fibonacci Analysis

bloombrgPress - C.BrownTomasz Jegier edytował(a) ten post dnia 23.09.09 o godzinie 19:21
Mariusz S.

Mariusz S. IT Infrastructure
Administrator,
Teradata Poland

Temat: Specjalistyczna lektura

Tomasz Jegier:
Bloomberg Press w serii Market Essentials wydał książkę autorstwa Constance Brown pt. "Fibonacci Analysis".

Jest to pierwsze opracownanie, które w sposób tak zaawansowany podejmuje temat ciągu Fibonacciego w Analizie Technicznej rynków kapitałowych.

Cena ok. 25$, wydana 2008r.

Fibonacci Analysis


większość ludzi nie ma czasu na czytanie książki... oni chcą zarabiać.. na gpw ;))
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Mariusz S.:

większość ludzi nie ma czasu na czytanie książki... oni chcą zarabiać.. na gpw ;))


Zdaję sobie z tego sprawę,) liczę jednak na odzew chociaz kilku osób, które podchodzą do sprawy powaznie, a zarabiać chcą w dłuższej perspektywie, regularnie i dużo;)

Nie jestem idiotą, wiem, że w tym wątku nie pojawi się tyle postów co w np. "typy na dziś" ;)ale może jednak znajdzie się tutaj kilka wartościowych tytułów. Naprawdę w to wierzę;))
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: Specjalistyczna lektura

jeśli ktoś chce spróbować swych sił jako daytraider' to z pewnością Inwestor jednosesyjny' Bernsteina...

http://www.empik.com/inwestor-jednosesyjny,336330,p?gc...
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Witold W.:
jeśli ktoś chce spróbować swych sił jako daytraider' to z pewnością Inwestor jednosesyjny' Bernsteina...

http://www.empik.com/inwestor-jednosesyjny,336330,p?gc...

Moja pierwsza lektura o tradingu;) Szczególnie podobała mi się... pewność siebie autora, przekonanie o wartości prezentowanych strategii. Na początek bomba !
Jarosław D.

Jarosław D. Cichy obserwator
rzeczywistości

Temat: Specjalistyczna lektura

"Troszkę" starsze niz 21 wiek, ale dla początkujących chyba obowiazkowe:
M. Sheimo "Reguły gry na giełdzie".
Do tego encyklopedia AT:
gielda.onet.pl/eat-online/
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Jarosław D.:
"Troszkę" starsze niz 21 wiek, ale dla początkujących chyba obowiazkowe:
M. Sheimo "Reguły gry na giełdzie".
Do tego encyklopedia AT:
gielda.onet.pl/eat-online/

Dzięki za wpis, ale jednak bardziej zależy mi na tytułach książek z których czerpać wiedzę mogą profesjonaliści, którzy podstawy mają w jednym palcu. Założyłem ten wątek z myślą o sobie;)

Wątków z książkami dla początkujących jest na Goldenline mnóstwo, ale specjalistycznych tytułów jak na lekarstwo.

Chciałbym, by pojawiały się tutaj "trudne książki" z recenzjami, które przekonają nas do przebrnięcia przez te trudności.Tomasz Jegier edytował(a) ten post dnia 23.09.09 o godzinie 21:32

konto usunięte

Temat: Specjalistyczna lektura

The New Technical Trader: Boost Your Profit by Plugging into the Latest Indicators - Tushar S. Chande and Stanley Kroll

regresja liniowa, Vidya (na podstawie CMO, STD, r-squared), Vidya Bands, Qstick, Intraday Momentum Indicator i kilka innych wskaznikow.. II czesc ksiazki poswiecona zarzadzaniu ryzykiem

ta ksiazka to nie gral ale jest swietnie napisana, Chande'a nie przesadzil z chartami (ogromny plus), dla wiekszosc wskaznikow pokazany sposob zapisania w excelu.. ale to przeciez klasyka ;)

moglbys napisac cos wiecej o "Fibonacci Analysis" ?
swoja droga podziwiam ego ;)

konto usunięte

Temat: Specjalistyczna lektura

....jeśli tylko starczy czasu...wydałem mnóstwo pieniędzy na wszyskie książki...teraz na szybko :

1. wstep do inwestowania, robert b.mayo
2. analiza techniczna rynków terminowych jack d. schwager
3. h.o.peitgen, h.jurgens, d.saupe, granice chaosu, fraktale
4. edgar e.peters teoria chaosu

życze mnówstwo przyjemności, recenzja traci sens....
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Marcin Żak:
....jeśli tylko starczy czasu...wydałem mnóstwo pieniędzy na wszyskie książki...teraz na szybko :

1. wstep do inwestowania, robert b.mayo
2. analiza techniczna rynków terminowych jack d. schwager
3. h.o.peitgen, h.jurgens, d.saupe, granice chaosu, fraktale
4. edgar e.peters teoria chaosu

życze mnówstwo przyjemności, recenzja traci sens....

Czytałem "Analizę techniczną ..." Jacka Schwagera. Jeśli jej nie mylę (aby nie było wątpliwości proszę wklejać linki)to grube tomiszcze, które zawiera cały przegląd różnych wskaźników i metod, także tych bezwartościowych (według mnie i samego autora!np. kąty Ganna).

Uwielbiam Schwagera za "New Market Wizzard" ale od AT są lepsi specjalisci;)

Pozdrawiam
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Darkestlie tia:
The New Technical Trader: Boost Your Profit by Plugging into the Latest Indicators - Tushar S. Chande and Stanley Kroll

regresja liniowa, Vidya (na podstawie CMO, STD, r-squared), Vidya Bands, Qstick, Intraday Momentum Indicator i kilka innych wskaznikow..

Momentami brzmi groźnie;) ale właśnie o taką "klasykę" tu chodzi.
II czesc ksiazki poswiecona zarzadzaniu ryzykiem
ta ksiazka to nie gral ale jest swietnie napisana, Chande'a nie przesadzil z chartami (ogromny plus), dla wiekszosc wskaznikow pokazany sposob zapisania w excelu.. ale to przeciez klasyka ;)

moglbys napisac cos wiecej o "Fibonacci Analysis" ?

Najlepiej wrzucę obszerny fragment
Introduction
swoja droga podziwiam ego ;)

Pewność siebie jest jednym z warunków koniecznych do osiągania sukcesów;)

konto usunięte

Temat: Specjalistyczna lektura

pewnosc siebie i ciezka praca ;)

w miedzy czasie znalazlem ksiazeczke, 4 mega wiedzy wiecej ;)

podziekowalDarkestlie tia edytował(a) ten post dnia 23.09.09 o godzinie 22:34
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Specjalistyczna lektura

Darkestlie tia:
pewnosc siebie i ciezka praca ;)

Otóż to! Drogi Kolego;)
w miedzy czasie znalazlem ksiazeczke, 4 mega wiedzy wiecej ;)

o, to pięknie - może wrzuciłbyś torrenta dla potomności?

Pozdrawiam
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Specjalistyczna lektura

Jak byłem na etapie projektowania i używania systemów, to dużo czytałem o MM.

Ciekawe książki to:

"The New Money Management" Ralph Vince (napisał kilka książek na temat swojego Optimal f - ta jest chyba najpełniejsza).

"The Trading Game" Ryan Jones. Konkurencja dla Optimal f.

konto usunięte

Łukasz C.

Łukasz C. Project Manager /
AgilePM / PSPO

Temat: Specjalistyczna lektura

M. Pring - Psychologia inwestowania
Van K. Tharp - Giełda , wolność i pieniądzeŁukasz C. edytował(a) ten post dnia 24.09.09 o godzinie 14:30
Łukasz C.

Łukasz C. Project Manager /
AgilePM / PSPO

Temat: Specjalistyczna lektura

Darkestlie tia:
nie moj up ;)

http://rapidshare.com/files/238810405/Fibonacci_Analys...

czy mozesz to wrzucic na darmowy upload?

dziekuje.

konto usunięte

Temat: Specjalistyczna lektura


Uwielbiam Schwagera za "New Market Wizzard" ale od AT są lepsi specjalisci;)

A kto mianowicie?

Szukam jakiejś dobrej pozycji na temat AT, ale bez zbędnego zamulania o mało efektywnych wskaźnikach.

Zna ktoś coś ciekawego?

Następna dyskusja:

Pomocna lektura gieldowa.




Wyślij zaproszenie do