Główna Księgowa (Praga Poludnie), Warszawa - oferta pracy - GoldenLine.plMichael Page - Główna Księgowa (Praga Poludnie)

Oferta archiwalna

Główna Księgowa (Praga Poludnie)

Polska, Mazowieckie, Warszawa 34107/001 Permanent

Naszym klientem jest firma z branży produkcyjno-usługowej.

Podsumowanie / Job summary:

Dla naszego klienta poszukujemy osoby na stanowisko Głównej Księgowej, osoba będzie odpowiedzialna za zarządzanie zespołem kilku osobowym.

Opis stanowiska / Job description:

Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
Zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowych,
Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów,
Doświadczenie w księgowaniu dokumentów (faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek itp.),
Rozliczanie produkcji,
Sporządzanie raportów miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych,
Analiza kosztów i odchyleń oraz planowanie płynności finansowej,
Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE),
Nadzór nad rozliczeniami w grupie kapitałowej,
Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, banki, audytorzy),
Przygotowanie zestawień, analiz, raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu.
Współpraca i raportowanie do Dyrektora Finansowego.

Kogo szukamy / Profile description:

Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej,
Doświadczenie i wiedza w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, Intrastat oraz sprawozdań do GUS,
Doświadczenie w spółce produkcyjno-handlowej,
Znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz przepisów regulujących działalność gospodarczą i współpracę międzynarodową,
Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki,
Rzetelność, skrupulatność, samodzielność,
Biegła znajomość systemu księgowego FK Symfonia, POLKA SQL
Biegła obsługa narzędzi MS Office (przede wszystkim MS Excel),
Znajomość elektronicznych systemów obiegu dokumentacji księgowej i ich wdrożenia,

Oferujemy / We offer:

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
Ciekawą pracę pełną wyzwań,
Dużą samodzielność pracy.

About Michael Page

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page