Samodzielna Księgowa, Tczew - oferta pracy - GoldenLine.plGemalto - Samodzielna Księgowa

Oferta archiwalna

Samodzielna Księgowa

Miejsce pracy: Tczew

Region: pomorskie

GŁÓWNE ZADANIA NA STANOWISKU:

  • Księgowanie dokumentów:
    - faktury sprzedaży krajowej w PLN i walucie obcej
    - faktury korekty do faktur sprzedaży krajowej w PLN i walucie obcej
    - dokumenty eksportowe
    - dokumenty korekty dot. eksportu
    - faktury wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
    - faktury korekty wewnątrz wspólnontowej dostawy towarów
    - faktury sprzedaży poza krajem
    - wyciągi bankowe dot. płac
    - faktury dotyczące zakupu usług zagranicznych
  • Księgowanie faktur wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przygotowywanie zestawienia dla potrzeb VAT
  • Kwartalne uzgadnianie wybranych saldo kont bilansowych i wynikowych
  • Przygotowanie i księgowanie miesięcznej wyceny bilansowej aktywów i pasywów
  • Uzgadnianie kont intercompany – potwierdzenie kompletności ujęcia faktur sprzedaży za poszczególne miesiące
  • Uzgodnienie sprzedaży na potrzeby VAT i CIT
  • Księgowanie comiesięcznej wyceny zapasów na potrzeby polskiej sprawozdawczości zgodnie zasadami określonymi w odrębnych procedurach
  • Kontrola poprawności zaksięgowania przychodów i wartości sprzedanych towarów,  (dropshipment+ banking+Inlay)
  • Sprawdzanie kompletności dokumentów eksportowych i dokumentów wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów pod kątem wymogów ustawy o podatku VAT, a w przypadku stwierdzenia braków, kompletowanie tych dokumentów
  • Kontrola poprawności wystawienia faktur sprzedaży, faktur korygujących oraz not korygujących dotyczących sprzedaży (materiały, wyroby gotowe, usługi etc.)
  • Wsparcie dla Głównego Księgowego w zakresie przygotowania deklaracji VAT – w szczególności sporządzanie rejestrów VAT sprzedaży, pomoc w sprawdzaniu rejestrów VAT dot. zakupów
  • Sporządzanie informacji posumowujących VAT-UE
  • Porównywanie/ uzgadnianie danych miedzy infomacją podsumowującą VAT-UE a Intrastat
  • Wsparcie dla Głównego Księgowego w zakresie przygotowania deklaracji CIT, szczególnie w zakresie działalności pozastrefowej Gemalto
  • Uzgadnianie sald należności z tytułu dostaw i usług w PLN i walucie obcej oraz potwierdzanie sald zgodnie z ustawą o rachunkowości.
  • Udział w przygotowaniu rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości (uzganianie sald kont bilansowych i wynikowych, sporządzanie zleconych raportów, itd.)
  • Pozostałe czynności księgowe wynikające z bieżących potrzeb, zlecone przez Głównego Księgowego bądź Dyrektora Finansowego.
  • Koordynacja i sporządzanie sprawozdawczości NBP i GUS

WYMAGANIA

  • Wykształcenie wyższe, wiedza z zakresu księgowości i prawa podatkowego, dobra znajomość języka angielskiego w mowie  w piśmie
  • Samodzielność, rzetelność, dokładność
  • Znajomość księgowych programów informatycznych (Symfonia)
  • 3-letnie doświadczenie w obszarze księgowości

OFERUJEMY:

  • Ciekawą pracę w przyjaznym i bezpiecznym środowisku pracy
  • Doświadczenie w środowisku międzynarodowym
  • pakiet socjalny obejmujący: pakiet medyczny, grupowe ubezpieczenie na życie, dopłatę do dojazdów do pracy, dopłatę do obiadów, benefity ze środków ZFS (np. kartę multisport)
  • Szkolenia i rozwój zawodowy
  • „Zdrowe wtorki” – warzywa i owoce dla każdego