Starszy Partner Kredytowy, Warszawa - oferta pracy - GoldenLine.plBank Zachodni WBK - Starszy Partner Kredytowy

Bank Zachodni WBK S.A. jest częścią międzynarodowej grupy finansowej o ustalonej pozycji wśród banków z kapitałem zagranicznym. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz produktów dla firm oraz klientów indywidualnych.Obecnie Bank Zachodni WBK poszukuje kandydata na stanowisko:

Starszy Partner Kredytowy

Miasto: Warszawa

Numer ref.: Starszy Partner Kredytowy-Warszawa

Zakres zadań:

  • Rozwój portfela klientów kredytowych przy utrzymaniu wysokiej jakości zarządzanego portfela kredytowego, stała współpraca i wspieranie doradców w przygotowywaniu strategii finansowania klientów instytucjonalnych Banku
  • Analiza sytuacji ekonomiczno – finansowej klientów (m.in. analiza finansowa, branżowa, modelu biznesowego firmy, ryzyk biznesowych i ich mitygantów, kadry zarządzającej) oraz przygotowywanie raportów kredytowych na tej podstawie
  • Podejmowanie w ramach posiadanych kompetencji kredytowych i rekomendowanie decyzji w zakresie ekspozycji pozostających w kompetencjach Komitetów Kredytowych
  • Zarządzanie ryzykiem kredytowym przydzielonego portfela w sposób terminowy, skuteczny, etyczny i zgodny z obowiązującymi procedurami, celem minimalizacji ryzyka i uniknięcia rezerw kredytowych
  • • Zapewnienie optymalizacji podejmowanego ryzyka przy zachowaniu pożądanej rentowności zarządzanego portfela
  • Powadzenie procesu monitoringu, w tym wczesna identyfikacja pojawiających się w obsługiwanym portfelu ryzyk, proponowanie dalszych działań i strategii wobec klientów wymagających niestandardowych działań
  • Zapewnienie zgodności procesu kredytowego z procedurami
  • Wsparcie członków zespołu w rozwijaniu umiejętności kredytowych oraz w zakresie wykazywania pozytywnego i kreatywnego podejścia w środowisku pracy

Wymagania:

Kwalifikacje:
  • Minimum 3 lata doświadczenia w zarządzaniu relacjami z klientami oraz w przygotowywaniu, strukturyzowaniu i rekomendowaniu transakcji kredytowych dotyczących klientów korporacyjnych;
  • Profesjonalna znajomość analizy finansowej i zagadnień kredytowych, poparta min. 3 letnim doświadczeniem na stanowisku związanym z prowadzeniem analiz ekonomiczno- finansowych
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Mile widziana wiedza o ofercie produktowej (kredytowej) Banku,
  • Bardzo dobra wiedza o lokalnym rynku korporacyjnym, bardzo dobra orientacja w bieżących kwestiach ekonomicznych oraz trendach właściwych dla branż obsługiwanego segmentu
Umiejętności i kompetencje:
  • Umiejętność profesjonalnego zarządzania portfelem kredytowym oraz monitorowania osiąganych wyników
  • Zorientowanie na realizację celów oraz aktywność w zakresie poszukiwania i rekomendowania pomysłów, rozwiązań i sposobów prowadzących do osiągnięcia planów przy zachowaniu profesjonalizmu, etyki i dbałości o relacje z klientami
  • Identyfikowanie i analiza kwestii oraz problemów, wypracowywanie i poszukiwanie ich rozwiązań, w tym niestandardowych, optymalnych z punktu widzenia Banku
  • Rozumienie potrzeby świadczenia wyróżniającej jakości obsługi klienta oraz rozwoju długoterminowych, rentownych relacji z klientami. Pozytywne podejście wspierające działanie jako partner strategiczny klienta
  • Umiejętność współpracy w zespole, umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem
  • Wysoka samodzielność w zakresie organizacji pracy i realizacji powierzonych zadań, wysoka energia i wytrwałość w realizacji zadań
  • Nastawienie na współpracę w zespole w ramach prowadzonych projektów, umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, umiejętność inicjowania działań zwiększających kreatywność zespołu i/lub nastawionych na poprawę jakości/wydajności realizowanych procesów

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie ofert zawierających CV wraz z listem motywacyjnym.
W temacie maila prosimy o wpisanie numeru ref.: Starszy Partner Kredytowy-Warszawa.

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w dokumentach następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Bank Zachodni WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu, Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, danych osobowych zawartych w przesyłanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.), dla celów obecnych i przyszłych rekrutacji. Przyjmuję do wiadomości, że mam prawo dostępu do danych oraz ich poprawiania oraz że dane nie będą przekazywane innym odbiorcom danych”.