Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Najstarsza niepubliczna uczelnia wyższa w Wielkopolsce, która przez 22 lata działalności wykształciła ponad 37 tys. absolwentów. Sprawdź naszą ofertę studiów.

Dodatkowe informacje o Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

www.wszib.poznan.pl 6 1992 r.

O uczelni

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu to najstarsza, niepubliczna uczelnia w Wielkopolsce. Od początku funkcjonowania, Uczelni stawiała na pro-studenckość oraz połączenie praktycznej nauki biznesu z wiedzą prawną. Przez 22 lata WSZiB w Poznaniu wykształcił 37 tys. absolwentów, których wiedzę oraz umiejętności potwierdzają pracodawcy. Dziś nasza Uczelnia to synonim stabilności i wysokiego poziomu nauczania. WSZiB w Poznaniu od 2000 r. ma własny, nowoczesny budynek dydaktyczny i administracyjny z rektoratem, dziekanatami i biblioteką przy ul. Roboczej 4. Partnerem merytorycznym Uczelni jest Management Training & Development Center. Priorytetem WSZiB w Poznaniu jest otwartość na studentów i ich potrzeby, a także wsparcie ich indywidualnego rozwoju.

Oferta dydaktyczna

WSZiB w Poznaniu oferuje studia licencjackie (1-go stopnia), uzupełniające magisterskie (2-go stopnia) na 18 specjalnościach. Ponadto Uczelnia prowadzi specjalistyczne i praktyczne studia podyplomowe na 4 kierunkach. Wszystkie kierunki prowadzone są w formie stacjonarnej, niestacjonarnej i nowoczesnej e-learningowej (na odległość).

Kariera

Wykładowcy WSZiB w Poznaniu to wykwalifikowane grono praktyków z wielu dziedzin m.in. osoby pracujące jako: sędziowie, adwokaci, radcy prawni, dyrektorzy banków, firm maklerskich, reklamowych, szkoleniowych, konsultingowych, pracownicy urzędów skarbowych i celnych. W ramach zajęć studenci uczestniczą w wielu warsztatach kreatywnych, podczas których zdobywają kluczowe na rynku pracy umiejętności miękkie. Partnerem merytorycznym WSZiB w Poznaniu w zakresie zajęć z zarządzania projektami i analizy biznesowej jest Management Training & Development Center. MT&DC od 15 lat wspiera polskie i międzynarodowe organizacje w budowaniu kultury nowoczesnego zarządzania projektami w oparciu o najwyższe światowe standardy. Studenci WSZiB mogą uczestniczyć w projektach międzynarodowych w ramach programu ENACTUS - międzynarodowej organizacji studenckiej, która działa w 39 krajach na świecie oraz skupia 56 000 studentów i blisko 400 firm. To właśnie poznańska WSZiB w roku 1993 była pierwszą uczelnią w Europie, która założyła drużynę SIFE (przekształconą później w Enactus). W roku 2001, team po raz trzeci z rzędu zwyciężył w ogólnopolskim konkursie SIFE i reprezentowała Polskę na Konkursie Międzynarodowym w Londynie. W 2011 r. SIFE WSZiB reaktywował swoją działalność, a już rok później zdobyliśmy III miejsce w XVI Konkursie Ogólnopolskim SIFE. Do dyspozycji studentów jest także Biuro Karier, w którym znaleźć można fachową pomoc z zakresu tworzenia CV, listów motywacyjnych, rozmowy o pracę, a także wiele ciekawych ofert pracy, staży i praktyk. Absolwenci WSZiB to ceniona na rynku pracy kadra praktyków, pracująca dla czołowych marek polskich i międzynarodowych.

Co nowego w Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyślij zaproszenie do