Skuteczna rekrutacja
Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego

Niepubliczna szkoła wyższa o statusie akademii założona w 1993 r. Najbardziej akredytowana i najwyżej notowana w międzynarodowym rankingu Financial Times szkoła biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dodatkowe informacje o Akademia Leona Koźmińskiego

www.kozminski.edu.pl 1993 r.

O nas

Akademia Leona Koźmińskiego jest niepubliczną szkołą wyższą o statusie akademii. Została założona w 1993 roku. Oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia w zakresie nauk ekonomicznych i humanistycznych, a także studia jednolite magisterskie w zakresie nauk prawnych. Ofertę studiów wyższych uzupełniają liczne studia podyplomowe, w tym programy MBA, oraz studia doktoranckie. Można odbyć tutaj także trzystopniowe studia wyższe w języku angielskim.

Od 2009 roku ALK jest klasyfikowana w prestiżowych rankingach edukacyjnych „Financial Times” – Business School Rankings, konkurując z najlepszymi uczelniami z całego świata. Więcej informacji Ponadto od wielu lat zajmuje I miejsce wśród polskich niepublicznych szkół wyższych w rankingach edukacyjnych publikowanych m.in. przez miesięcznik „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”, a także tygodnik „WPROST”. Jako pierwsza w Polsce otrzymała wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunku zarządzanie.

KOŹMIŃSKI posiada też trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: EQUIS, AMBA i amerykańską akredytację AACSB, którą ma zaledwie 5 proc. szkół biznesowych na świecie, w tym takie uczelnie jak Yale i Harvard University.

Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w trzech dyscyplinach: zarządzanie, ekonomia i prawo. Jako jedyna niepaństwowa szkoła wyższa w Polsce ma uprawnienia do nadawania stopni doktora habilitowanego w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, jak również ekonomii. W ramach tzw. oceny parametrycznej jednostek naukowych dla badań w zakresie nauk ekonomicznych uzyskała najwyższą, pierwszą kategorię.

Oferta edukacyjna studiów wyższych obejmuje: zarządzanie (w języku polskim i angielskim), finanse i rachunkowość (w języku polskim i angielskim), ekonomię – rynki zagraniczne, prawo, administrację oraz nauki społeczne w zarządzaniu: socjologię i psychologię w zarządzaniu. Od roku akademickiego 2010/2011 na uczelni realizowany jest program elitarnych studiów PRAWO+.

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami wspiera studentów i absolwentów w planowaniu i rozwoju własnej kariery zawodowej, zgodnie z posiadanymi kompetencjami i umiejętnościami. Regularnie organizuje spotkania i warsztaty szkolące kompetencje społeczne, osobiste i menedżerskie. Zainteresowani studenci i absolwenci mają możliwość wzięcia udziału w sesjach doradztwa personalnego, organizowanych przez pracowników Biura Karier we współpracy z międzynarodowymi Agencjami Doradztwa Personalnego. Biuro Karier posiada internetowy serwis kariery – Miasteczko Koźmińskiego. Serwis umożliwia pracodawcom samodzielnie zamieszczanie ofert online, a studentom dostęp do regularnie zamieszczanych ofert pracy i praktyk.

Co nowego w Akademia Leona Koźmińskiego

Wyślij zaproszenie do