Specjalista w Departamencie Ryzyka Finansowego, Warszawa - oferta pracy - GoldenLine.plBGK - Specjalista w Departamencie Ryzyka Finansowego

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Do wymagających projektów, realizujących misję wspierania wzrostu ekonomicznego Polski, poszukujemy ambitnych managerów, zainteresowanych rozwojem zawodowym w jedynej takiej instytucji w Polsce, wspierającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Naszym pracownikom zapewniamy stabilne zatrudnienie w rozwijającej się i nowoczesnej organizacji z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Specjalista w Departamencie Ryzyka Finansowego

Miejsce pracy: Warszawa

Region: mazowieckie

Odpowiedzialność i zadania:

  • Obliczanie wskaźników szkodowości portfela kredytów objętego gwarancjami
  • Monitorowanie szkodowości portfela gwarancji
  • Raportowanie stopnia ekspozycji z tytułu ryzyka gwarancji portfelowych linii gwarancyjnych
  • Opracowywanie rozwiązań metodologicznych i narzędziowych w zakresie wyznaczania  limitów ryzyka gwarancji portfelowych linii gwarancyjnych dla poszczególnych banków
  • Opracowywanie i aktualizowanie regulacji wewnętrznych dotyczących zarządzania ryzykiem gwarancji portfelowych linii gwarancyjnych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, kierunek: ekonomia, finanse, matematyka, statystyka
  • Minimum 3 lata doświadczenia w bankowości i minimum 2 lata doświadczenia w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym portfelowym, w szczególności wyznaczanie parametrów szkodowości portfela, analiza szkodowości portfela kredytowego wraz z analizą vintage
  • Znajomość produktów gwarancyjnych, poręczeniowych, w tym o charakterze portfelowych linii
  • Bardzo dobra znajomość baz danych (Access), oraz SQL
  • Umiejętność programowania w VBA
  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca pracę z anglojęzyczną dokumentacją

Oferujemy:

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych (karta MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, świadczenia z ZFŚS)
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

Prosimy o przesyłanie CV do 19 września za pomocą przycisku Aplikuj

Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.