Ekspert d/s prawnych - strategiczne zadania inwestycyjne, Warszawa - oferta pracy - GoldenLine.plNES GLOBAL TALENT SP Z O O - Ekspert d/s prawnych - strategiczne zadania inwestycyjne

NES Global Talent jest firmą rekrutacyjną specjalizującą się w stanowiskach technicznych. 700 doświadczonych rekruterów NES wspiera Kandydatów i firmy w 28 krajach, z 45 biur w branżach: Energetyka, Budownictwo i Nieruchomości, Nafta i Gaz, Farmacja, IT, Produkcja.

NES Global Talent dla znaczącego inwestora z branży energetki prowdzie rekrutacje na stanowisko:

Ekspert d/s prawnych - strategiczne zadania inwestycyjne

Miejsce pracy: Warszawa
Region: mazowieckie
Numer ref.: BH-117178

Raportuje do: Zarządu
Współpracuje bezpośrednio z Kierownikiem Projektu

Cel stanowiska: Skuteczna realizacja strategicznego, międzynarodowego zadania inwestycyjnego poprzez doradztwo Kierownikowi projektu w zakresie prawnym

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie obsługi prawnej projektu energetycznego między, w tym bieżące wsparcie kierownika Projektu,
  • Bieżące doradztwo prawne w relacjach z partnerem zagranicznym,
  • Udział w opracowywaniu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczących postępowań na wybór wykonawców poszczególnych pakietów prac,
  • Opracowywanie projektów umów i udział w negocjacjach umów związanych z realizacją Projektu (w szczególności umów na doradztwo, w tym techniczne, wykonawczych, crossingowych itp.)
  • Koordynacja działań w ramach organizacji uzyskiwania niezbędnych akceptacji korporacyjnych dla przygotowanych projektów umów,
  • Doradztwo dotyczące przygotowania i prowadzenia postępowań przetargowych,
  • Wsparcie kierownika projektu w relacjach z wykonawcami i zarządzaniu roszczeniami/opracowywanie wraz z odpowiednimi jednostkami organizacyjnymi odpowiedzi na roszczenia wykonawców oraz wystąpienia pokontrolne upoważnionych instytucji, Przygotowywanie lub ocena wymaganych procedurami Pracodawcy wniosków do Zarządu/Rady Nadzorczej/WZA niezbędnych do realizacji Projektu,
  • Zarządzanie współpracą z zewnętrznymi doradcami prawnymi.

 Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe na kierunku prawo,
  • Co najmniej 5-7 letnie doświadczenie w samodzielnej obsłudze podmiotów (w tym zagranicznych) realizujących umowy na roboty budowalne o znacznej wartości – negocjacje, nadzorowanie wykonania umów, rozpatrywanie lub zgłaszanie roszczeń itp.
  • Uprawnienia radcy prawnego,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa w dużych, złożonych projektach inwestycyjnych, Umiejętność planowania i wyznaczania celów, priorytetów i sposobów realizacji zada
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel),
  • Umiejętność skutecznej komunikacji,
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz wysokie standardy pracy,
  • Bardzo dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie, w szczególności języka prawniczego, umiejętność samodzielnego sporządzania umów i korespondencji projektowej w języku angielskim,
  • Umiejętność prowadzenia negocjacji w języku angielskim.