Maciej Wielobób

nauczyciel jogi, medytacji; autor
Kraków, małopolskie

Languages

English
advanced
French
beginner

Experience

Pracownia Jogi Macieja Wieloboba
Właściciel, nauczyciel jogi i medytacji, autor
- prowadzenie szkoły jogi i zajęć jogi na różnych poziomach i dla osób o różnych potrzebach,
- prowadzenie warsztatów jogi (weekendowe i dłuższe; stacjonarne - Kraków i wyjazdowe) i seminariów,
- nauczanie medytacji i psychologii jogi, mistycyzmu,
- kształcenie nauczycieli jogi,
- autor felietonów na temat teorii i praktyki jogi do magazynów jogicznych i nie tylko ("Sens") i portali o jodze (autor około 200 artykułów),
- autor 2 e-booków i 4 książek drukowanych ("Terapia jogą" 2011, "Psychologia jogi" 2013 oraz "Medytacja w życiu codziennym" 2014, "Ajurweda w praktyce" 2014 - współautor).
Aneta K.
Aneta K. · client
added
Maciej to nauczyciel jogi, ktorego cechuje inteligencja i wyjątkowa troska. Podczas zajęć można odczuć głębokie korzyści płynące z jego intuicyjnego i dającego przestrzeń podejścia do pracy z ciałem. Wspaniała atmosfera i ta niesamowita, zwłaszcza w wydaniu Macieja ,napełniająca radością, energią, ale i spokojem, joga…
Marcin R.
Marcin R. · client
added
Maciek jest nauczycielem jakich mało. Prowadzi swoich uczniów, ale nie trzyma ich za rękę tylko uczy ich samodzielności. Jest otwarty i z chęcią dzieli się „tajemną” wiedzą jogiczną. Przy tym Maciej ma spory dystans do siebie i poczucie humoru co pozwala uczestnikom na wyluzowanie się podczas zajęć. Zaraża uważnością i jogą bez dogmatów.
Usunięty Użytkownik
subordinate
added
Maciej jest moim nauczycielem jogi, w pełnym jej rozumieniu. Jest bardzo uważny i pomimo wielu uczniów potrafi traktować nas indywidualnie. Przekaz Maćka jest jasny i zrozumiały. Maciek poprzez swoją naukę nie próbuje oderwać uczniów od rzeczywistości,wręcz przeciwnie daje różne narzędzia, które ułatwiają zharmonizowane życie z jogą w codziennym życiu i obowiązkach. W moim odczuciu Maciek jest bardzo kompetentną osobą w dziedzinie jogi i bardzo dobrym nauczycielem.
Usunięty Użytkownik
client
added
Zajęcia u Maćka polecam wszystkim, których interesuje "niekomercyjne" podejście do jogi. Podstawą jest praca nad osiągnięciem równowagi oraz nad prawidłowym oddechem, co przenosi się wspaniale na życie codzienne. W miejscu priorytetowego dążenia do perfekcji, pojawia się przede wszystkim poznanie siebie, swoich możliwości, mocnych i słabych stron.
Małgorzata Wityńska-Chudy
added
Maciek to "stara" doświadczona dusza. Jest Wielki! Ważne by doświadczać jogi przez pryzmat praktyki własnej, we wszystkich jej aspektach.Każdy z nas jest uczniem i nauczycielem jednocześnie.Maciek o tym pamięta.
Anna Ewelina Wojdak
Anna Ewelina Wojdak · cooperator
added
Indywidualne podejście do każdego uczestnika, życzliwa atmosfera na zajęciach bez zbędnej i sztucznej maniery w relacji nauczyciel-uczeń, profesjonalizm w działaniu i zaufanie do prowadzącego zajęcia - oto kilka rzeczy, których chyba większość z nas oczekuje wybierając się w szczególności na zajęcia jogi, gdzie cała praca wychodzi z nas samych, a nauczyciel "tylko" wskazuje kierunek. Co więcej, metoda jogi, która uświadomiła mi oddech w ciele i nauczyła podążać za nim... oraz dzięki której powróciłam po dłuższej przerwie do jogi. Gorąco polecam zajęcia w Pracowni Macieja wszystkim, którzy są gotowi na tę fascynującą podróż w pokonywaniu własnych ograniczeń oraz dla tych, którzy chcą tylko zażyć trochę jogi:)
Magdalena Mostek
Magdalena Mostek · client
added
Uczestniczyłam w warsztacie Maćka we Wrocławiu i bardzo spodobał mi się jego sposób prowadzenia zajęć. Był łagodny i przyjacielski a jednocześnie potrafił wyciągnąć z uczestników to, co się dało (ale nie za dużo, co też jest ważne).
Warsztat odbył się w świetnej atmosferze i wszyscy dali się ponieść spokojowi i dobremu humorowi Maćka.
A tak naprawdę najlepszą referencją jest dla Maćka jego działalność na forum. Udziela profesjonalnych i wyczerpujących porad za darmo, do czego "wielcy" nauczyciele nie są chętni, zapraszając po porady na swoje kursy i warsztaty, co wiąże się z finansami.

Obyśmy spotykali na swojej drodze więcej takich nauczycieli.
Paweł Strycharczyk
added
Serdeczny, kompetentny, otwarty i łączący w swoim nauczaniu wszystkie aspekty Jogi.
Basia Przygoda
Basia Przygoda · client
added
Byłam u Maćka na warsztacie w Krakowie na początku tego roku. Znalazłam się tam w poszukiwaniu łagodności w jodze. Po wieloletnim praktykowaniu jogi opartej na metodzie Iyengara potrzebowałam wiecej zrozumienia własnego oddechu i umysłu.
I znalazłam. Dużo spokoju, łagodnego podejścia i ODDECH - równie ważny jak sama asana. Niby w każdej praktyce jogi zwraca się uwagę na oddech, ale tak jakby on był ogonem w praktyce jogi, dodatkiem. U Maćka oddech jest równorzędnym partnerem w praktyce, współgra z ruchem, wynika z ruchu, współistnieje razem z ruchem.
Dzięki tym warsztatom zaczęłam szukać dalej swojej ścieżki w jodze i obecnie jestem nauczycielem Sivananda jogi.
Dziękuję za inspirację Maćku.
Basia Przygoda, Gdynia, Szkoła Dobrego Ruchu
Usunięty Użytkownik
client
added
Byłam na warsztatach prowadzonych przez Maćka w Gdańsku w dniach 2-3 października. Maciej to rewelacyjny nauczyciel z ogromną pasją i wiedzą, wymagający i motywujący uczniów do dalszej pracy :)
Piotr Marcinów
Piotr Marcinów · client
added
Maciek jest niezwykle kompetentnym nauczycielem jogi. Łączy w sobie długoletnie doświadczenie nauczycielskie z dogłębną znajomością tradycji i filozofii jogi. Jako nauczyciel dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą o różnych aspektach jogi w bezpośredni i zrozumiały sposób. Odwołuje się przy tym nie tylko do tradycji ale i do osiągnięć współczesnej nauki o człowieku.Choć Maciek jest ciepłą i wyrozumiałą osobą, niemniej posiada niezwykły dar pedagogiczny. Potrafi tak poprowadzić zajęcia, że z zaskoczeniem odkrywasz, że to co wcześniej było trudne do wykonania stało się łatwe, a to co niemożliwe możliwym!
Jeśli oczekujesz pozytywnej atmosfery, indywidualnego podejścia i harmonijniej praktyki, zajęcia z Maćkiem są dla Ciebie.
Renata B.
Renata B. · client
added
Maciek jest wymagającym, ale też bardzo troskliwym i uważnym nauczycielem, a do tego z ogromnym poczuciem humoru. Nie sposób nie zauważyć jego ogromnej wiedzy, profesjonalizmu i przede wszystkim pasji. Do każdego swojego ucznia podchodzi indywidualnie. Reaguje na każdy, choćby najmniejszy problem zdrowotny. Pomaga pokonać blokady (często irracjonalne), które w nas tkwią. Zajęcia (ćwiczenia) dostosowuje do potrzeb przychodzących. Myślę, że zawsze ma jakieś swoje choćby minimalne założenie, co chciałby zrealizować (czasem nawet o tym mówi ), co jednak często zostaje w sferze „chciałby”. Najważniejszy jest dla niego uczeń, co pokazuje na każdym kroku troską, i zrozumieniem problemu każdego uczestnika zajęć z osobna. Skala trudności zawsze jest podyktowana umiejętnościami uczniów. Dla mnie zajęcia u Maćka okazały się strzałem w 10 . Nie ma tu niezdrowej rywalizacji, jest tylko „walka” z własnymi słabościami i dużo radości oraz satysfakcji z zajęć.
Agata Doroszewska
Agata Doroszewska · client
added
Polecam zajecia z jogi, takze dla kobiet w ciazy, okazuje sie ze w tym stanie mozna cwiczyc bezpiecznie, przyjemnie, i z efektami :)
Magdalena Gryckiewicz
added
Życzliwy, otwarty, profesjonalista :-)
Usunięty Użytkownik
client
added
Jako osoba zawodowo zajmująca się fitnessem, trafiłam na warsztaty Maćka w ramach praktyki własnej i odskoczni od codziennej roli coacha. Pięć godzin intensywnej pracy z ciałem, pod przewodnictwem Maćka, zaowocowało niesamowitym wręcz odprężeniem umysłu, naładowaniem baterii, utrzymującym się jeszcze długo po zakończeniu praktyki. Maciek jako nauczyciel jest niezwykle wiarygodny, żyje tym czego uczy, potrafi zintegrować grupę uczniów, pomagając im przy tym osiągnąć indywidualne cele. Kompetencja i samodoskonalenie widoczne na każdym kroku. Na pewno jeszcze tu wrócę.
Karolina Komorowska
added
Trafiłam za zajęcia Maćka trochę przez przypadek, trochę chyba dzięki "przeznaczeniu";) Założyła wątek na gl na temat bólu pachwiny po jodze i Maciek był jedną z kilku osób, która wykazała się wiedzą i chęcią pomocy. Jego rady po pierwsze mi pomogły, a po drugie zaprowadziły mnie do Jego pracowni na zajęcia dla osób z problemami z kręgosłupem. Od kiedy na nie chodzę, czyli od ponad 3 miesięcy, ból pachwiny nie pojawił się ani razu, a ja czuję się rewelacyjnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o kręgosłup. Same zajęcia to czysta przyjemność, mają swój rytm, dopasowany do naszych potrzeb. To mi się najbardziej podoba, to, że nie czuję presji, tylko inspirację, żeby wymagać samemu od siebie.
Magdalena Gościniak
added
Świadomość Macka poraza i zaraza. Wyczucie, które łączy delikatnosc i sile zasługuje na uznanie. Jego wytrwałośc oraz radość pozwala na to, by uczyć się siebie w sobie :-)
Jest nauczycielem w pełni tego słowa znaczenia. Profesorski dystans, wiedza i harmonia wymiksowane są z przyjaźnią i zrozumieniem. Maciek uczy PELNI.
Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz
added
Na pewnym poziomie zaawansowania w praktyce Jogi, ja jako uczeń, poszukiwałam nauczyciela. Mając już pewne doświadczenie w praktyce wiedziałam, czego wymagam od nauczyciela, i czego on powinien wymagać ode mnie, by moja praktyka nie stała w miejscu, ale wciąż i nieustannie się rozwijała. Właśnie Maciek spełnił moje oczekiwania.
Maciek podchodzi do ćwiczących na zajęciach bardzo indywidualnie - dzięki czemu bardzo szybko poznaje ich zakresy, możliwości i słabości. Z jednej strony jest wymagający, ale z drugiej - na zajęciach zawsze panuje przyjazna i podnosząca na duchu atmosfera.
Na zajęciach u Maćka szybko uczysz się, że przy regularnej praktyce asana, która do tej pory była trudnością, stanie się osiągalna do wykonania. Co więcej, zaangażowanie Macka w praktykę uczniów, daje przekonanie, że zalezy mu bardzo mocno na tym byśmy się Jogowo rozwijali. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo właśnie dzięki temu czuję, że moja przktyka Jogi przez ostatnie pół roku zrobiła milowy krok do przodu.

Szczerze polecam wytrwałym Joginom.
Usunięty Użytkownik
client
added
Mądry, rozwojowy nauczyciel. Otwarty, poszukujący, zdrowo myślący. Dobre serce i dobry umysł. Polecam! :)
Bartłomiej Galus
Bartłomiej Galus · client
added
Maciek jest nauczycielem takim jakich dziś ze świecą szukać. Każdy klient szkoły jest dla niego przede wszystkim uczniem. Nie tylko w czasie zajęć jego dobro jest dla Maćka ważniejsze niż materialne zyski. Potrafi być stanowczy i wymagający, twardo realizując założone cele, zawsze stawiając bezpieczeństwo podopiecznych na pierwszym miejscu. Jego ogromna wiedza przekazywana, często z humorem, w obiektywny sposób i zawsze poparta odpowiednimi źródłami, doskonale motywuje do stawiania sobie coraz ambitniejszych celów. Odnoszę nieodparte wrażenie, że Maciek najbardziej zadowolony jest z najmniejszych nawet sukcesów swoich uczniów i cierpi gdy Ci się obijają. I to właśnie ta cecha połączona z wrodzoną wrażliwością i głęboką troską o innych czyni z Maćka nowoczesnego lidera za którym podążają inni oraz wzór do naśladowania.
Krzysztof Bukanski
Krzysztof Bukanski · client
added
Bardzo polecam zajęcia u Maćka!
Zawodowo zajmuję się doradztwem personalnym i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Maciek to właściwa osoba na właściwym miejscu!:)
A tak na serio to Maciek łączy pasję z profesjonalizmem. Jego ogromna wiedza wzbudza zaufanie. Na zajęciach panuje miła i luźna atmosfera, często mozna posłuchać ciekawych historyjek związanych z jogą i jej nauczycielami poprzeplatanych dobrym humorem. Jednocześnie trzeba się napracować ale dzięki metodzie którą stosuje Maciek (praca z oddechem) umysł i ciało uwalniają się od napięcia i regenerują siły.
Polecam!
Usunięty Użytkownik
client
added
Gorąco polecam zajęcia u Maćka.
Ćwiczyłam jogę w różnych miejscach, ale dopiero dzięki atmosferze jaką Maciek stwarza swoją osobą, podejściem do ucznia, zrozumiałam, że mogę przekraczać dotychczas "niby trwałe" bariery w sobie i we własnym ciele.
Genialne jest to, że łagodność, szacunek i poczuciem humoru jakie Maciek stwarza daje o wiele więcej niż dotychczas znany mi "wojskowy rygor" i zamęczanie własnego organizmu.
No i wiedza!!! Byłam pod wrażeniem. Widać, że Maciek ma ogromną wiedzę nie tylko samej "sportowej" jogi, ale całego systemu stojącego za jogą.
Magdalena Zdrodowska
added
Maciek jest madrym i czujnym nauczycielem. Prezentuje indywidualny stosunek do uczestnikow zajec. Mobilizuje do cwiczen, ale nie tworzy napietej, przytlaczajacej atmosfery. Zaufanie budzi zarowno jego wiedza dotyczaca parktyki jogi, jak i znajomosc anatomii ludzkiego ciala. Dzieki temu zajecia staja sie nie jedynie fizycznymi cwiczeniami, ale i swoista lekcja swiadomosci wlasnego ciala. Cenie go za zaangazowanie w prace oraz przyjazna postawe wobec uczestnikow zajec.
Bartosz Krzyżanowski
added
"Pracownia Jogi" Macieja J. Wieloboba jest z całą pewnością właściwym miejscem dla wszystkich osób zainteresowanych ciągłym rozwojem, intensywną pracą z własnym ciałem oraz pragnących świadomie i pod opieką profesjonalnego nauczyciela podjąć wyzwanie przełamania ograniczających nas na codzień, dosłownie i w przenośni, barier. Co więcej, duża doza optymizmu, a co się z tym nieodłącznie wiąże luz i uśmiech, stanowią o doskonałej współpracy Prowadzącego z każdym uczestnikiem zajęć. Gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym!
Usunięty Użytkownik
client
added
* Zajęcia u Maćka wspominam bardzo miło. Ćwicząc u niego czułam bardzo dużą motywację i coraz większą chęć, by pokonywać bariery swojego ciała;-) Uważam, że Maciek jest stworzony do tego, by nauczać jogi - do teraz brakuje mi na innych zajęciach słów, że jednak "mam potencjał"...... ;-) To bardzo potrzebne, żeby nauczyciel wierzył w nasze możliwości wtedy, kiedy my tą wiarę tracimy....
Bardzo zachęcam do uczestnictwa w jego zajęciach.
Bartłomiej Świstak Piotrowski
added
Zajęcia jogi w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba są prowadzone na wysokim poziomie, widać, że Maciej wie o czym mówi, dobrze pokazuje kolejne pozycje w jodze, dysponuje sporym zakresem cierpliwości w poprawianiu błędów, jak również utrzymuje na zajęciach przyjazną atmosferę, a przy tym cały czas coś robimy. Więc czas mija szybko, miło, przyjemnie i pożytecznie. Maciej wymienia również nazwy pozycji podczas ich wykonywania.

Czy polecam? Zdecydowanie, najlepszym dowodem na to może być fakt, że staram się ściągnąć znajomych o których wiem, że mogą być zainteresowani jogą.

Pozdrawiam
Bartłomiej "Swistak_kr" Piotrowski

Education

Logo
pedagogika specjalna, magisterskie
Pedagogical University of Cracow

Specialities

Education/Training
Personal development

Hobby

joga :-), kawa (szczególnie alternatywne metody parzenia - aeropress, dripper, chemex itp.)

Organizations

2016 - nadal: Otwarta Droga (przewodniczący)
1993-2016: International Sufi Movement (ostatnio członek Komisji Międzynarodowej i Zarządu Głównego z siedzibą w Hadze)
2009 - 2011: Klub "Vinyasa krama joga w Polsce" (przewodniczący Rady Klubu)
2007-2009: Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara (2008-2009 Sekretarz Zarządu PSJI)
2005-2007: Związek Nauczycielstwa Polskiego (2006/2007: prezes Ogniska przy GM 37 w Krakowie)
2003-2005: Polskie Towarzystwo Logopedyczne, członek zwyczajny
1993-2004: Związek Harcerstwa Polskiego (ostatnie funkcje: naczelnik Poczty Harcerskiej nr 146 Kraków IV, przewodniczący Kapituły Wędrowniczej Hufca Kraków - Nowa Huta, instruktor programowy Referatu Starszoharcerskiego /obecnie Wędrowniczego/ Chorągwi Krakowskiej)

Groups

1237 posts
132 appreciations
Ajurweda merytorycznie
Ajurweda merytorycznie
Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym świata. Od około 2000 r. p.n.e. regularnie pojawiają się teksty na temat diagnostyki, leczenia i profilaktyki ajurwedyjskiej. Zapraszam do dyskusji :)
Aktywny Kraków
Aktywny Kraków
Grupa dla osób z Krakowa i okolic lub związanych z Krakowem, które preferują aktywny tryb życia
Barista
Barista
Bariści, miłośnicy kawy, profesjonaliści i miłośnicy amatorzy. Wszyscy Ci , którzy pragną by bieg ich życia odmierzały filiżanki kawy :)
GL - Moderacja
GL - Moderacja
Grupa przeznaczona dla osób które na wybranych forach posiadają uprawnienia moderatora bądź właściciela.
III L.O. im. J. Kochanowskiego w Krakowie
III L.O. im. J. Kochanowskiego w Krakowie
Grupa dla absolwentów i sympatyków III LO w Krakowie
Jak zapewnić zdrowy rozwój osobisty
Jak zapewnić zdrowy rozwój osobisty
Jak rozwijać się szybko, skutecznie, a jednocześnie bez utraty siebie i swoich wartości? Jakie zagrożenia i cenne skróty warto znać w rozwoju osobistym? I jak śmiać się z własnego rozwoju?
Joga
Joga
Praktykujesz jogę?
Joga w Krakowie
Joga w Krakowie
Joga w Krakowie - informacje, kursy, warsztaty
Kawa
Kawa
...filiżanka kawy załatwia dwadzieścia diabłów - wszystkie powypędza! -Henry Ward Beecher
Kraków
Kraków
Dla osób mieszkających, studiujących, pracujących lub zamierzających pracować/mieszkać/studiować*) w Krakowie lub okolicach *)niepotrzebne skreśl
Medytacja dla każdego
Medytacja dla każdego
Ponadreligijne oblicze medytacji
Nauczyciele jogi
Nauczyciele jogi
Grupa dla wszystkich Uczących jogi (nauczycieli, trenerów) i przyszłych nauczycieli (w trakcie szkolenia)...