Krzysztof Bogusz

radca prawny
Balin, małopolskie

Join GoldenLine and view full profile of this user

View full profile

Skills

Microsoft Office Driving licence, cat. B Labor law consumer law Social security law legal services for businesses

Languages

English
beginner

Experience

Logo
Współwłaściciel
Kancelaria Prawa Ubezpieczeń Społecznych - Radcy Kontra ZUS
Logo
Partner Założyciel
"Stolarz, Bogusz Radcy Prawni" Spółka partnerska
Logo
Właściciel
Krzysztof Bogusz
Jako Radca prawny świadczę usługi związane z obsługą prawną polegającą w szczególności na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniem opinii prawnych, opracowywaniem projektów aktów prawnych oraz występowaniem przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika. Stale współpracuje z Kancelarią Radcy Prawnego Ryszarda Stolarza z siedzibą w Chrzanowie.
Logo
asystent radcy prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Ryszard Stolarz
sporządzanie pism procesowych i umów z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa gospodarczego i innych, a nadto pisanie opinii prawnych z zakresu prawa spółdzielczego i prawa handlowego; nadzorowanie spraw będących w toku oraz bezpośredni kontakt z klientem; pomoc w obsłudze prawnej firm; i w końcu wszelkiego rodzaju pomoc biurowa

Projects

Kancelaria specjalistyczna - Radcy Kontra ZUS
Jako zespół radców prawnych doradzamy Klientom we wszelkich sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i drobiazgowo, korzystając przy tym ze zdobytego dotychczas doświadczenia. Pomagamy na każdym etapie kontaktu z ZUS.

Analizujemy zasadność składania odwołań od decyzji ZUS i przygotowujemy odwołania do Sądów. W razie potrzeby reprezentujemy Klientów już na etapie postępowań przed ZUS, jak również w ramach postępowań przed Sądami.

Wspieramy Klientów w trakcie kontroli ZUS lub postępowań wyjaśniających. Dobieramy w tym zakresie właściwą strategię działania, a niejednokrotnie nawet linię obrony. Piszemy zastrzeżenia do protokołów lub pisma wyjaśniające.

Sporządzamy opinie lub analizy w zakresie interpretacji przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych. Opracowujemy też wnioski o pisemne interpretacje do ZUS.

Świadczymy usługi tak dla podmiotów gospodarczych, jak i dla osób fizycznych. Przykładowo w sprawach o podleganie ubezpieczeniom społecznym, konieczności oskładkowania stosunków prawnych (np. umowy o dzieło), ubezpieczeń społecznych członków zarządu, kontroli zwolnień lekarskich, rozliczeń z ZUS, ulg i umorzeń oraz w sprawach o emerytury, renty, zasiłki lub zwroty nienależnie pobranych świadczeń.

Wielokrotnie doprowadziliśmy do korzystnego zakończenia sprawy przed ZUS poprzez umorzenie postępowania lub do wygrania sprawy przed Sądem poprzez uwzględnienie odwołania.
In team with
Ryszard S.
Ryszard S.
radca prawny
Blog - Rozwód po rudzku
Zastanawiasz się jak przebrnąć przez sprawę rozwodową? Jeżeli tak, to zapraszam na blog "Rozwód po rudzku", gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na ten temat. Staramy się w urozmaicony sposób prezentować swoje artykuły, w tym o przykłady z praktyki wyjęte, ciekawe orzecznictwo i inne treści, które mamy nadzieje zadziałają na Twoją wyobraźnie.

Skąd pomysł na bloga? Złożyło się na to kilka czynników. Z ważniejszych możemy wymienić, że blog to świetne narzędzie do nawiązania relacji z Tobą. Wszak, dzięki temu możesz bliżej nas poznać, dowiedzieć się czym się zajmujemy, gdzie szukamy specjalizacji prawnych i skorzystać z naszej wiedzy. W końcu dzięki temu możesz ocenić czy chcesz skorzystać z szerszej pomocy prawnej, wykraczającej poza ramy bloga. Oprócz tego blog to super motywator do samodoskonalenia. A wiemy to doskonale, bo od kilku lat prowadzimy już inne blogi, które możesz odwiedzić prosto z menu. Nadto, temat wziął się z naszej codziennej praktyki a także z naszego doświadczenia specyfiki relacji międzyludzkich na Śląsku.

Do tej pory prowadziliśmy blogi indywidualne. Tym razem zrobimy to w duecie. Zapraszamy do lektury :-)
In team with
Ryszard S.
Ryszard S.
radca prawny
Blog - Odwołanie od decyzji ZUS
Moje zainteresowanie ubezpieczeniami społecznymi powstało jakby w naturalny sposób. Obserwując ile osób ma problem z uzyskaniem należnego mu od ZUS-u świadczenia uznałem, że w tym kierunku powinienem się rozwijać i kształcić. Zapewne jeżeli odwiedziłeś mojego bloga to wiesz co mam na myśli. I muszę Ci powiedzieć, że wcale Ci się nie dziwie. Wiele długich ustaw i jeszcze więcej niejasnych przepisów powoduje, że łatwo się w tym pogubić. Nawet najlepszy prawnik potrzebuje sporo czasu aby zrozumieć co ustawodawca miał na myśli, a co dopiero Ty! Przyznaj, że jest wiele osób, które bezradnie składają broń na samą myśl otrzymania decyzji odmownej.

Stąd w tym miejscu chcę w krótki i dostatecznie jasny sposób przekonać Cię, że nie taki diabeł straszny jak go malują

Zatem zapraszam do lektury mojego bloga!

Trainings and courses

Nazwa szkolenia: Jak nawiązać i utrzymać dobre relacje z mediami?
Nazwa szkolenia: Pierwsze kroki w biznesie - czyli organizacja i prowadzenie własnej firmy
Nazwa szkolenia: e-Marketing w biznesie

Education

Logo
aplikacja radcowska, magisterskie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach
Logo
Finanse i Rachunkowość, specjalizacja - doradztwo podatkowe, licencjackie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Logo
Prawo, magisterskie
Krakowska Akademia im. A.F. Modrzewskiego w Krakowie

Specialities

Law
Legal advice
Law
Lawyer
Law
Recovery

Hobby

- rynki finansowe i giełda papierów wartościowych w praktyce - bezpośredni obrót akcjami i kontraktami terminowymi na indeks WIG20 na rachunku brokerskim (obecnie praktyka zawieszona)
- sport (piłka nożna, boks i kolarstwo)
- muzyka (rock i metal)
- książki o tematyce sensacja, thriller

Other

- znajomość pakietów biurowych: MS Office
- obsługa urządzeń biurowych
- prawo jazdy kat. B
- znajomość systemu informacji prawnej Lex, Lex Polonica
- znajomość programu do obsługi kancelarii prawnej Kancelaris PLUS, KancelarIt

Groups

27 posts
2 appreciations
UEK
UEK
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, założony w 1925 roku, to jedna z najlepszych państwowych uczelni ekonomicznych w Polsce, a jednocześnie największa uczelnia ekonomiczna w Europie Środkowej.
ABY POMÓC W 48 GODZIN
ABY POMÓC W 48 GODZIN
Grupa ta ma na celu umożliwienie jej uczestnikom szybkie reagowanie na wzajemne potrzeby, nie tylko w wydaniu biznesowym. W założeniu skierowana do jak najszerszego ogrona osób, gdyż nigdy nie
Asset Management
Asset Management
Asset Management jest to usługa profesjonalnego zarządzania portfelem instrumentów finansowych.
AUDI
AUDI
Miłośnicy oraz posiadacze samochodów marki AUDI
Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne
Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne
Co w prawie piszczy. Bezpłatna i profesjonalna pomoc prawna
Blogi
Blogi
Wszystko o blogach, nie tylko w działaniach reklamowych w Internecie: od koncepcji do realizacji.
Business Marketing
Business Marketing
Marketing Sekrety. Social Media Marketing. Marketing wirusowy, marketing szeptany, event marketing, experiential marketing, guerilla marketing, marketing doświadczeń, content marketing.
Chrzanów
Chrzanów
Zapraszam wszystkie osoby związane z okolicami i miastem
Emarketing prawniczy
Emarketing prawniczy
Jeżeli chcesz stworzyć nowe źródło klientów dla Twojej kancelarii prawnej, to ta grupa jest dla Ciebie!
Emerytura
Emerytura
Dla wszystkich, którzy coś chcą się czegoś dowiedzieć o emeryturach w Polsce.
Eska Rock
Eska Rock
Fani rocka, ale i nie tylko. Ludzie pracujący w Eska Rock i słuchający tego kultowego radia :)))