Katarzyna Musialska

HR Manager / Talent Acquisition Manager JCommerce SA
Siemianowice Śląskie, śląskie

Skills

Assessment Center Capacity Management Change Management Contract Recruitment employee involvement Employee Relations Employee Training Employer Branding Executive Search HR Consulting Interviews IT Recruitment Outsourcing Personnel management Recruitment Recruitment advertising SAP HR Screening Talent Acquisition Talent Management Technical Recruiting

Languages

English
advanced
German
beginner

Experience

JCommerce Sp. z o.o.
HR Manager / Talent Acquisition Manager
Firma informatyczna zatrudniająca 400 osób.

- Zarządzanie kilkunastoosobowym działem HR w kilku lokalizacjach Polski
- Zarządzanie zespołem Talent Acquisition i pełnym procesem rekrutacji (prowadzenie całościowych procesów rekrutacji na wszystkie stanowiska w firmie: preselekcja, networking, baza kandydatów, współpraca z portalami pracy, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych w języku polskim i angielskim, opracowywanie testów i zadań rekrutacyjnych, przygotowanie umów, kontakty z agencjami rekrutacyjnymi)
- Adaptacja nowych pracowników w firmie, prowadzenie rozmow rozwojowych, prowadzenie exit interview,
- Wsparcie procesów biznesowych od strony procesów HR: planowanie budżetu i zadań działu HR, wykonywanie analiz i raportów HR dla potrzeb Zarządu firmy, zapewnienie doradztwa i wsparcia dla menedżerów w zakresie zagadnień zarządzania zasobami ludzkimi i prawa pracy,
- Projektowanie i wdrażanie narzędzi HR (systemy premiowania, oceny okresowe, ocena 360, matryce kompetencji, ścieżki kariery, systemy motywacyjne),
- Opracowanie opisu stanowisk oraz zmian w zakresie struktury organizacyjnej, a także profili pracowniczych,
- Działania Employer Branding, udział w organizacji targów i eventów firmowych i zewnętrznych,
- Angażowanie pracowników w wartości firmy a także kreowanie kultury organizacyjnej, aktywne słuchanie pracowników i realizacja ich potrzeb w granicach strategii i wartości firmy,
- Komunikacja wewnetrzna w firmie,
- Bezpośredni kontakt z klientami firmy w zakresie działań i polityki HR w związku z projektami outsourcingowymi,
- Nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z uczelniami, biurami karier, organizacjami studenckimi - bezpośredni udział w tworzeniu programów stażowych w firmie.
Wojciech D.
Wojciech D. · client
added
Profesjonalizm i zaangażowanie. Pani Katarzyna to osoba, w pełni zaangażowana w wykonywane zadanie. Cenię sobie jej dążenie do jak najlepszego rozwiązania. Nawet w sytuacjach "trudnych" potrafi wykazać się na tyle dużą energią, aby zarazić innych do dalszej pracy. Dziękuję i polecam.
Marek Bogacz
Marek Bogacz · cooperator
added
Słowność, rzetelność, entuzjazm, orientacja na cel, kultura osobista. Jednym słowem, profesjonalizm.
Usunięty Użytkownik
provider
added
Pani Kasia jest klientką wyjątkową - jeśli pomysł uzna za ciekawy, to można liczyć na 100% wsparcie, jej ogromną wiedzę i świetną znajomość rynku, a także terminowe wywiązanie się ze wszystkich zobowiązań. Członków swojego zespołu angażuje w projekt mając na względzie ich zainteresowania zawodowe. Zawsze dopytuje o aspekty, które są kluczowe z punktu widzenia biznesu i opłacalności dla JCommerce. Jeżeli jest niezadowolona, wskazuje konkretne elementy wymagające zmian - a to rzadko spotykana zaleta z punktu widzenia dostawcy usług :) Moja współpraca z Panią Kasią zawsze przebiega sprawnie i w przesympatycznej atmosferze.
Michał Osoba
Michał Osoba · cooperator
added
Podczas naszej kilkuletniej współpracy Kasia w wielu sytuacjach wykazała ponadprzeciętne zaangażowanie które przyczyniło się do finalizacji projektu. Do każdego zadania podchodziła bardzo profesjonalnie i miała ciekawe pomysły. Dużym plusem jest osobowość Kasi, która zawsze pozytywnie wpływała na zespół. Kreatywność, otwartość na nowe pomysły, oryginalność. Zdecydowanie polecam!
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Zacznę od tego, że cechy charakteru, jakimi z pewnością wyróżnia się Pani Kasia bardzo dobrze pasują do zajmowanego przez nią stanowiska HR. Przede wszystkim zdecydowanie, szybkie podejmowanie decyzji, szacunek dla drugiej osoby, konkrety (Co jest niezwykle cenione w branży it), a na dodatek to wszystko otoczone nizwykłym urokiem osobistym.
Paweł Łoniewski
Paweł Łoniewski · provider
added
Kasia to osoba, która "nie idzie za tłumem", nie ważne, że "wszyscy tak robią" - Kasia analizuję wyniki, efekty i w oparciu o to planuje działania - robi to co jest potrzebne, z konkretnym zamiarem. Przy okazji posiada też naprawdę dużą wiedzę o rynku HR jak i mechanizmach, które nim kierują.

Reasumując: wg. mnie Kasia jest idealnym HR Business Parterem
Sebastian M.
Sebastian M. · provider
added
Panią Kasię poznałem na rozmowie kwalifikacyjnej. To 300-stu % profesjonalista reprezentujący wysoką kulturę osobistą, oraz rzadko spotykany szacunek dla kandydata. W trakcie spotkania otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi dotyczące zarówno stanowiska, na które aplikowałem jak i oczekiwań w stosunku do mojej osoby. Takich łowców głów powinna mieć każda poważna i szanująca się firma.
Usunięty Użytkownik
provider
added
Poznałam Panią Katarzynę podczas spotkania biznesowego i kilku konferencji, mam nadzieję, że w przyszłości będziemy ze sobą współpracować.
To co rzuca się w oczy podczas pierwszych kontaktów to niezwykła łatwość nawiązywania relacji, otwartość na drugą osobę. Pani Katarzyna zaraża wielkim entuzjazmem i taką pozytywną energią. HR to faktycznie Jej pasja, ma w tym zakresie dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli.
Marek Kowalczyk
Marek Kowalczyk · client
added
Pomimo tego, że Kasię znam jedynie z rozmowy rekrutacyjnej w JCommerce, w trakcie tego krótkiego spotkania okazała się osobą niezwykle sympatyczną i otwartą. Jednocześnie bardzo profesjonalnie przedstawiła warunki potencjalnej współpracy, a także odpowiedziała wyczerpująco na szereg moich szczegółowych pytań dotyczących firmy.
Arche Consulting
Starszy Specjalista ds. rekrutacji / Koordynator ds. rekrutacji
Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne oraz średniego / wysokiego szczebla, a także rekrutacja w projektach masowych, również w roli lidera projektów.

(Najczęściej prowadzone stanowiska: inżynierowie procesu, jakości, liderzy projektów, kierownik produkcji, kierownik magazynu, kierownik logistyki, kierownik zakupów, kierownik laboratorium, konstruktorzy / projektanci, administratorzy, specjaliści ds. ofert i kalkulacji, konsultanci wsparcia oraz BPO: j. francuski, niemiecki, angielski, szwedzki, administratorzy IT, programiści Java, .NET, PHP)

Samodzielne prowadzenie projektów rekrutacyjnych.

- Tworzenie opisów stanowisk pracy z uwzględnieniem kompetencji i zakresu odpowiedzialności poszukiwanego kandydata,
- weryfikacja i selekcja aplikacji, networking, direct search,
- prowadzanie rozmów kwalifikacyjnych - również w j. angielskim,
- przygotowywanie profili zawodowo - osobowościowych,
- sprawdzanie referencji kandydatów,
- współpraca z Klientem i kompleksowa realizacja procesu rekrutacji,
- prowadzenie dokumentacji prowadzonych projektów rekrutacyjnych,
- zarządzanie bazą klientów i kandydatów.
Izabela C.
Izabela C. · provider
added
Z Panią Katarzyną miałyśmy okazję współpracować podczas realizacji kilku procesów rekrutacji. Do każdego projektu Pani Kasia podchodziła z niezwykłym zaangażowaniem, profesjonalizmem, wysoką kulturą osobistą, a przede wszystkim umiejętnością słuchania i trafnego analizowania problemów. Zawsze pełna zapału, energii i entuzjazmu w podejściu do najtrudniejszych tematów. Przy tym niezwykła serdeczność, komunikatywność i otwartość pani Kasi w relacjach klient - doradca czyniły naszą współpracę niezwykle miłą, owocną i oczywiście w 100 % godną polecenia.
Randstad Polska
Konsultant ds. rekrutacji / Head Hunter w Randstad Infostaff (pion rekrutacji IT)
Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne oraz średniego / wysokiego szczebla, a także rekrutacja w projektach masowych, w tym w roli lidera projektów.


Rekrutacja z obszaru IT, stanowiska informatyczne i z pogranicza biznesu. W szczególności doświadczenie w rekrutacji na stanowiska: testerów, programistów (Java, .NET, C#, C/C++, PL/SQL, Embedded Software Developer), administratorów (m. in. iSeries - AS/400 a także Unix / Linux oraz baz danych Oracle), konsultant SAP (moduły SD, MM, FI/CO, HR), help desk 2nd, 3rd level, specjalista IT, grafików komputerowych, webmaster)

- Analiza i selekcja CV, wstępne telefoniczne wywiady z kandydatami
- Prowadzanie rozmów kwalifikacyjnych (również w języku angielskim)
- Networking i poszukiwania bezpośrednie (direct search)
- Przeprowadzanie testów psychologicznych i kompetencyjnych
- Tworzenie profili kandydatów
- Monitoring rynku na potrzeby projektów rekrutacyjnych, bieżąca analiza rynku pracy
- Tworzenie ogłoszeń prasowych i internetowych
- Współpraca z uczelniami wyższymi i biurami karier, wyjazdy na targi pracy, przeprowadzanie prezentacji
- Dbanie o pozytywne relacje z kandydatami i klientami
- Realizacja comiesięcznych budżetów
- Bezpośrednia współpraca z klientami firmy w roli bezpośredniego doradcy w projektach rekrutacyjnych
- Sprzedaż usług HR
Stanisław B.
Stanisław B. · cooperator
added
Kasia to osoba pełna energii - mogłaby zasilać miasto średniej wielkości. Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Szybko i chętnie się uczy. Bardzo miło wspominam naszą współpracę.
Katarzyna K.
Katarzyna K. · cooperator
added
Miałam okazję współpracować z Kasią w jednym zespole w agencji Randstad, a następnie jako klient, kiedy Kasia pracowała dla Arche Consulting. Kasię cenię przede wszystkim za profesjonalizm, rzetelność w wykonywaniu obowiązków oraz 'can do attitude'. Poza tym Kasia potrafi zarażać optymizmem i pogodą ducha.
Dorota C.
Dorota C. · chief
added
Kasia jest niezmiernie energetyzującą osobą, mającą wiele motywacji i chęci do pogłębiania swoich umiejętności i dzielenia się nimi z innymi. Współpraca z tak profesjonalnym konsultantem była dla mnie ogromną przyjemnością. Szczerze polecam wszystkim, którzy poszukują profesjonalizu i entuzjazmu który jest zaraźliwy!
Logo
Konsultant / Koordynator ds. rekrutacji
JOBS.PL Internetowy Serwis Pracy
Rekrutacja dla klientów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Holandii

- Analiza CV, selekcja i rekrutacja,
- Przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych (również w języku angielskim),
- Współpraca z mediami i serwisami internetowymi w zakresie rekrutacji, nadawanie ogłoszeń na portalach
- Koordynowanie projektów rekrutacyjnych dla klientów brytyjskich - kontakt z klientem w j. angielskim, dbanie o pozytywne relacje,
- Koordynowanie procesów relokacji pracowników do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Holandii
- Prowadzenie bieżących zadań biura
Justyna N.
Justyna N. · client
added
Kasia to otwarta i konkretna osoba. Jej wiedza w dziedzinie hr poparta jest dluga praktyka. Bardzo przyjazna i pomocna. Polecam i pOzdrawiam!
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Kasia to znakomity pracownik i koleżanka. Niezwykle łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi i potrafi z nimi rozmawiać. Angażuje się w pracę a w rekrutacji sprawdza się znakomicie. Nie boi się wyzwań. Jest zawsze uśmiechnięta, co pokazuje jej optymistyczne nastawienie do życia. Miło wspominam naszą współpracę :-)
TEQUILA\Polska
Konsultantka w dziale marketing services
(praca dodatkowa w niepełnym wymiarze godzin w trakcie studiów)

- Promocja i sprzedaż produktów takich firm jak Unilever, Reckitt – Benckiser, Kompania Piwowarska, Baiersdorf Lechia - Nivea, PZU
- Aktywne uczestnictwo w szkoleniach reklamowych i promocyjnych prowadzonych przez klientów oraz w szkoleniach wewnętrznych
- Uczestnictwo w rekrutacjach i szkoleniach nowych pracowników
- Koordynacja działań promocyjnych w wybranych punktach

Trainings and courses

IV 2016 – now Leadership Development Programme
V 2015- Akadaemia Kompetencji JCommerce: Scrum
I 2015 - Centrum Promocji Informatyki: Rozliczanie umów z prawami autorskimi
2014 - Centrum Promocji Informatyki: Ochrona własności intelektualnej oraz interesów pracodawcy
2013 - Altkom Akademia: Zaawansowany kurs Prawa Pracy
2013 - Altkom Akademia: Podstawy metodologii ITIL na przykladzie gry Apollo
2013 - Zarządzanie projektami w metodologii Scrum - szkolenie wewnętrzne JCommerce
2012 - Altkom Akademia: Motywowanie pracowników w praktyce
2009 - 2010 - Structura: Profesjonalista rynku pracy - zakres Prawo Pracy, Płatnik
2008 - AchieveGlobal: Profesjonalne negocjacje handlowe
2008 - MBM Business Consulting: Rekrutacja zaawansowana
2007, 2009 - Szkolenie wewnętrzne Randstad: Profesjonalna obsługa klienta i kandydata, szkolenia sprzedażowe
2007 - Szkolenie wewnętrzne Randstad: Direct Search
2007 - Szkolenie wewnętrzne Randstad: Poruszanie się w systemie SAP

Education

Logo
Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, studia podyplomowe
Wyższa Szkoła Humanitas
Logo
Akademia Trenerów Biznesu, studia podyplomowe
Śląska Szkoła Trenerów Biznesu
Logo
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, studia podyplomowe
Tischner European University in Kraków
Logo
Socjologia Reklamy i Komunikacja Społeczna, licencjackie
University of Silesia in Katowice
Logo
Politologia (specjalizacja: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna), magisterskie
University of Silesia in Katowice

Specialities

Human Resources
HR Business Partnering
Human Resources
Recruitment/Employer Branding
Human Resources
HR Management

Organizations

2004 – 2006 - Członek Studenckiego Koła Naukowego Public Relations „Impress”, Uniwersytet Śląski, Katowice
2003 – 2006 - Członek studenckiego Stowarzyszenia Dziennikarzy „Mosty”, Uniwersytet Śląski, Katowice
2005, 2006 - opiekunka dzieci z rodzin patologicznych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Młodzieżowy Dom Kultury, Siemianowice Śl.

Other

Dodatkowe doświadczenia zawodowe:

2011 - 2016 - trener w szkoleniach z zakresu tematyki zarządzania zasobami ludzkimi oraz miękkich obszarów HR

2003 - 2005 - AB Centrum, Ośrodek Edukacji Pozaszkolnej, lektor języka angielskiego, przygotowywanie i prowadzenie zajęć z języka angielskiego w 6 grupach
2004 - Radio Katowice, Reporterka programów emitowanych na antenie Radia Katowice (sondy, reportaże, wywiady, sprawozdania, materiały do serwisów informacyjnych), odpowiedzialność za tematykę i kształt audycji, udział w tworzeniu strategii promocyjnej programu
2003 - Trybuna Śląska - Dziennikarz (praktyka studencka)
2000 - Dziennik Zachodni, Dziennikarz (praktyka dziennikarska, studencka)

Groups

81 posts
9 appreciations
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
A niech to !
A niech to !
Zadaniem grupy jest dać możliwość wypowiedzi uczestnikom na tematy wkurzające !
Analiza biznesowa jak zobaczyć i zrozumieć dane
Analiza biznesowa jak zobaczyć i zrozumieć dane
Celem grupy jest łączenie się osób zainteresowanych tematyką analizy biznesowej.
Asesorzy
Asesorzy
Grupa zrzesza osoby zainteresowane tematyka oceny kompetencji przy zastosowaniu procedur Assessment / Development Centre
Automotive
Automotive
Wszyscy, którzy pracują w branży motoryzacyjnej, albo chcieliby w takiej branży pracować są mile widziani.
Bazy Danych
Bazy Danych
Zagadnienia bazodanowe: SQL99 i jego implementacje w popularnych systemach RDBMS: Oracle, MySQL, PostgreSQL, MSSQL, IBM DB2 i inne.
Business Intelligence
Business Intelligence
Business Intelligence
Business IT
Business IT
Grupa firm branży IT / INTERNET. Liderzy i Eksperci. Wydarzenia branżowe rynku IT (B2B). Zarządzanie IT, badanie IT, startupy IT, technologia IT, internet IT, ebiznes IT.
Byk
Byk
Byki, Byczki i Byczyce (lub Krówki- jak kto woli:) Czyli wszyscy, którzy urodzili się między 21 kwietnia, a 20 maja.
DELPHI
DELPHI
Grupa zrzeszająca programistów pracujących w środowisku Delphi
Dobra Komunikacja <=> Dobra Rekrutacja
Dobra Komunikacja <=> Dobra Rekrutacja
Grupa ma na celu wymianie doświadczeń jak dotrzeć do najlepszych kandydatów.
Doradztwo Zawodowe i Personalne
Doradztwo Zawodowe i Personalne
Grupa przeznaczona jest dla osób profesjonalnie zajmujących się doradztwem zawodowym i personalnym na rzecz młodzieży oraz osób dorosłych w ramach szkół, klubów pracy, urzędów pracy itp.