Kasia Borowicz

Sourcing & Social Recruiting Trainer (Londyn/Kraków)
Kraków, małopolskie

Skills

Employer Branding Global Talent Acquisition Networking Public Speaking Rec 2 Rec Social Media Sourcing Talent Acquisition Talent Management Recruitment Recruitment via the Internet

Languages

Polish
native
English
advanced
French
advanced
Spanish
beginner

Experience

Logo
Sourcing & Social Recruiting Trainer
Freelance
Pomagam rekruterom znaleźć i zatrudnić więcej kandydatów poprzez:
- szkolenia z wyszukiwania kandydatów w sieci,
- audyt procesu wyszukiwania i procesu rekrutacyjnego w celu wprowadzenia usprawnień,
- identyfikację nowych metod dotarcia do kandydatów związanych z działaniami online.
Logo
Group manager
Poland Sourcing Community
Poland Sourcing Community is a group of over 2000 recruitment and HR professionals and it's still growing.

Working in recruitment isn't easy. New trends in HR, the ever changing world of social media, employment law in different countries - recruiters have to stay on top of all of these.

This is why we created a space that allows us to share knowledge, resources, tips and tools. Thanks to sharing our experiences we hope to change recruitment for the better - and you can be a part of that too!

Join us on LinkedIn:
http://bit.ly/plsourcer

...and on Facebook:
http://bit.ly/sourcerfb
Lightness
Social Recruiting Trainer
Rekrutacja społecznościowa, to nie tylko proces przeprowadzony za pomocą mediów społecznościowych. To raczej zmiana podejścia do prowadzenia rozmów z kandydatami. Dzięki znajomości narzędzi i właściwemu traktowaniu relacji z kandydatem rekruterzy mogą osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty.

W ramach pracy w Lightness prowadzę szkolenia, które pomagają rekruterom lepiej wykorzystać kanały społecznościowe takie jak LinkedIn, GoldenLine, Facebook czy Twitter do znajdowania kandydatów i nawiązywania z nimi kontaktu. Mogę też polecić narzędzia, które pomogą ułatwić pracę rekrutera i sprawić, że proces rekrutacyjny będzie bardziej przyjazny kandydatom :)
Logo
Head of Talent
The Sandpit
The Sandpit zajmuje się wsparciem start-upów w obszarze digital marketing w skomercjalizowaniu ich działalności. Oferuje pomoc specjalistów z dziedzin takich jak sprzedaż, marketing, finanse i HR.

Jako Head of Talent przygotowałam szablony dokumentacji potrzebnej w obszarze rekrutacji i HR oraz wdrożyłam system HR dla firmy. Zajmowałam się również rekrutacją zarówno do firmy jak i start-upów w jej portfolio (sprzedaż i marketing, programy stażowe, technologia).
Mansion House Consulting
Resourcing Consultant
Mansion House Consulting (MHC) to firma konsultingowa oferująca usługi związane z zarządzaniem zmianą i technologią w bankowości inwestycyjnej. Dołączyłam do zespołu w Londynie aby zwiększyć zatrudnienie konsultantów w zespołach centralnych, związanych zwłaszcza z niszowymi technologiami bankowymi.
Bank of America Merrill Lynch
Lead Sourcing Specialist
Dołaczyłam do zespołu Bank of America Merill Lynch jako starszy specjalista do wyszukiwania kandydatów. Pracowałam z założenia samodzielnie, wspierając jednak zespół i służąc własnym doświadczeniem przy trudniejszych projektach. Byłam osobiście odpowiedzialna za rekrutację w regionie EMEA poza Wielką Brytanią i Irlandią, jednak wobec niewielkiej ilości prowadzonych w tym obszarze procesów zaangażowałam się w dużej mierze w rekrutację w Londynie oraz do centrów w Chester i Dublinie.

Miałam możliwość rekrutować przede wszystkim w obszarze Middle Office and Operations, zwłaszcza na stanowiska wymagające kwalifikacji z zakresu księgowości. Prowadziłam też rekrutacje na stanowiska z obszaru Compliance na poziomie dyrektorskim poza Wielką Brytanią, jednocześnie koordynując projekty rekrutacji masowej do centrum w Chester. Wszystkie działania prowadzi łam pracując blisko z zespołem administracyjnym w Krakowie i rekruterami w Wielkiej Brytanii.
Alexander Mann Solutions
Lead Sourcing Specialist
Pracowałam w zespole wewnętrznym rekrutacji jako specjalista do wyszukiwania kandydatów w Wielkiej Brytanii oraz innych krajach europejskich. Główne źródło kandydatów stanowiły dla mnie profesjonalne media społecznościowe jak LinkedIn czy Xing, ale też Twitter czy Google+.

Wspierałam projekty w różnych krajach, prowadziłam też rozmowy kwalifikacyjne w języku francuskim. Jednocześnie pracowałam przy projektach employer brandingowych, między innymi poprzez stworzenie grupy na LinkedIn i bloga dedykowanego kandydatom przeprowadzającym się do Krakowa z zagranicy.
Alexander Mann Solutions
Sourcing Specialist
Dołączyłam do zespołu w ramach dwumiesięcznego projektu rekrutacji na program managerski dla międzynarodowej firmy konsultingowej (Big 4). Pracując na pełen etat jednocześnie kontynuowałam studia w pełnym wymiarze.

Education

Logo
Employer Branding, studia podyplomowe
AGH University of Science and Technology
Logo
Cultural Studies - New Media, licencjackie
AGH University of Science and Technology in Cracow
Logo
Lingwistyka Stosowana, licencjackie
Tischner European University in Kraków

Specialities

Human Resources
HR Business Partnering
Human Resources
Recruitment/Employer Branding
Human Resources
HR Management

Hobby

I enjoy reading and listening to books (nothing teaches you to appreciate audio books like the tube), sci fi (from Assimov to Zajdel), and writing (currently in the form of a blog).

Groups

7 posts
3 appreciations
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Górniczo-Hutnicza to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Przoduje w dziedzinie nowocze
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
Praca
Praca
Praca - grupa dla szukających pracy jak i headhunterow czy pracownikow HR poszukujacych pracownikow.